• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 30. novembra noteikumi Nr. 975 "Kārtība, kādā izmaksājama valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensija". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.12.2004., Nr. 192 https://www.vestnesis.lv/ta/id/97382

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.976

Sabiedriskā labuma komisijas nolikums

Vēl šajā numurā

03.12.2004., Nr. 192

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 975

Pieņemts: 30.11.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.975

Rīgā 2004.gada 30.novembrī (prot. Nr.68 10.§)

Kārtība, kādā izmaksājama valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensija

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju likuma 9.panta pirmo un piekto daļu, 12.panta pirmās daļas 2.punktu un 13.panta trešo daļu

 

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā pieprasāma un izmaksājama valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku (turpmāk — persona) izdienas pensija un izdarāmi ieturējumi no personas izdienas pensijas.

2. Lēmumu par izdienas pensijas piešķiršanu pieņem Kultūras ministrija (turpmāk — ministrija), pamatojoties uz personas iesniegumu (pielikums). Iesniegumam pievieno:

2.1. dokumentus, kas apliecina personas māksliniecisko vai radošo darbu valsts vai pašvaldības profesionālajā orķestrī, korī, koncertorganizācijā, teātrī vai cirkā;

2.2. personas apliecinājumu, ka persona nav nodarbināta valsts vai pašvaldības profesionālajā orķestrī, korī, koncertorganizācijā, teātrī vai cirkā attiecīgajā profesijā, kas dod tiesības uz izdienas pensiju;

2.3. darba devēju izziņas par darba samaksu attiecīgajā profesijā nostrādātajos pēdējos 36 mēnešos;

2.4. persona, kura līdz 2005.gada 1.janvārim ir saņēmusi izdienas pensiju, — Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk — aģentūra) izsniegtu izziņu, ka personai ir pārtraukta izdienas pensijas izmaksa no valsts pensiju speciālā budžeta. Izziņā jābūt norādītam izdienas pensijas izmaksas pārtraukšanas datumam;

2.5. persona, kura saņem vecuma pensiju, — aģentūras izsniegtu izziņu par vecuma pensijas apmēru un piešķiršanas datumu.

3. Māksliniecisko vai radošo darbu valsts vai pašvaldības profesionālajā orķestrī, korī, koncertorganizācijā, teātrī vai cirkā apliecina:

3.1. darba grāmatiņa (darba līgumu grāmatiņa);

3.2. darba līgums un dokumenti par tā izpildi, kuros ir norāde par attiecīgā darba perioda pabeigšanu;

3.3. darba devēja izziņa;

3.4. tiesas spriedums.

4. Lai apliecinātu darba periodu, uzrāda:

4.1. dokumentu oriģinālus;

4.2. dokumentu norakstus vai kopijas, kuras noformētas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu un kuru pareizību apliecinājis dokumenta autors vai notārs.

5. Izdienas pensijas ieskaitīšanu personas norādītajā Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā nodrošina ministrija. Izdienas pensiju izmaksā par kārtējo mēnesi.

6. Pēc vecuma pensijas piešķiršanas izdienas pensijas saņēmējam izmaksā:

6.1. aģentūra — vecuma pensiju;

6.2. ministrija — starpību starp izdienas pensijas apmēru un piešķirtās vecuma pensijas apmēru (izdienas pensijas daļu).

7. Izdienas pensijas izmaksu pārtrauc no dienas, kad sasniegts likumā “Par valsts pensijām” vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums, līdz vecuma pensijas piešķiršanas dienai. Starpību starp izdienas pensijas apmēru un vecuma pensijas apmēru (izdienas pensijas daļa) izmaksā no vecuma pensijas piešķiršanas dienas pēc izziņas par vecuma pensijas apmēru iesniegšanas ministrijā.

8. Par jebkurām vecuma pensijas apmēra izmaiņām aģentūra 14 dienu laikā informē ministriju.

9. Ja personai ir tiesības uz vairākām izdienas pensijām un persona izvēlas izdienas pensijas saņemšanu no ministrijas budžeta, ministrija sāk izdienas pensijas izmaksu nākamajā dienā pēc aģentūras izdienas pensijas izmaksas pārtraukšanas dienas, pamatojoties uz šo noteikumu 2.punktā minēto personas iesniegumu un šo noteikumu 2.4.apakšpunktā minēto izziņu.

10. Personai, kas saņem izdienas pensiju no ministrijas budžeta un atsāk darbu profesijās vai institūcijās, kas minētas Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju likumā, 10 dienu laikā no darba atsākšanas dienas jāiesniedz iesniegums par izdienas pensijas pārtraukšanu. Lai atjaunotu izdienas pensijas saņemšanu, personai jāiesniedz šo noteikumu 2.punktā minētie dokumenti.

11. Lai piedzītu pensijas summu, kas izdienas pensijas saņēmējam pārmaksāta tādēļ, ka viņš nav ievērojis Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju likuma 10.pantā minētos nosacījumus, attiecīgo summu ietur no izdienas pensijas, pamatojoties uz izdienas pensijas saņēmēja iesniegumu par pārmaksātās summas labprātīgu atmaksu.

12. Ja izdienas pensijas saņēmējs labprātīgi nepiekrīt atmaksāt pārmaksāto pensijas summu, attiecīgo summu ietur, pamatojoties uz pensijas piešķīrēja lēmumu. Katru mēnesi līdz brīdim, kad pārmaksātā summa ir dzēsta, ietur summu, kas nav lielāka par 10 % no izmaksājamās pensijas.

13. Izdienas pensijas saņēmējs, kas izbrauc uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs, ministrijā iesniedz rakstisku iesniegumu par izdienas pensijas izmaksas turpināšanu un norāda Latvijas Republikas kredītiestādi un kontu, kurā ieskaitāma izdienas pensija.

14. Izdienas pensijas saņēmējs, kuram pēc izbraukšanas uz ārvalstīm turpina izdienas pensijas izmaksu, katru gadu līdz 15.decembrim atjauno iesniegumu par izdienas pensijas izmaksu. Iesniegumu iesniedz:

14.1. personīgi, ierodoties ministrijā laikposmā no 1.oktobra līdz 15.decembrim;

14.2. ar pilnvarotas personas starpniecību vai nosūtot pa pastu. Ja iesniegumu iesniedz ar pilnvarotas personas starpniecību, iesniegumam pievieno ne agrāk kā attiecīgā gada 1.oktobrī notariāli apstiprinātu pilnvarojumu personai iesniegt dokumentus.

15. Ja persona nav atjaunojusi iesniegumu par izdienas pensijas izmaksu, ministrija ar nākamā gada 1.janvāri pārtrauc izdienas pensijas izmaksu.

16. Izdienas pensijas izmaksu ministrija atjauno saskaņā ar Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju likuma 13.pantu trešo daļu pēc šo noteikumu 2.punktā minēto dokumentu iesniegšanas ministrijā.

17. Izdevumus, kas saistīti ar izdienas pensijas un izdienas pensijas daļas izmaksu, sedz ministrija no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kas šim mērķim piešķirti saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam.

18. Noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents I.Emsis

Kultūras ministre H.Demakova

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 1.janvāri.

 

975-001.PNG (90200 bytes)

975-002.PNG (76532 bytes)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!