• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 30. novembra noteikumi Nr. 976 "Sabiedriskā labuma komisijas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.12.2004., Nr. 192 https://www.vestnesis.lv/ta/id/97385

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.977

Noteikumi par biedrību un nodibinājumu pārstāvju izvirzīšanu un iekļaušanu Sabiedriskā labuma komisijā

Vēl šajā numurā

03.12.2004., Nr. 192

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 976

Pieņemts: 30.11.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.976

Rīgā 2004.gada 30.novembrī (prot. Nr.68 11.§)

Sabiedriskā labuma komisijas nolikums

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta ceturto daļu un Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu

 

I. Vispārīgais jautājums

1. Sabiedriskā labuma komisija (turpmāk — komisija) ir koleģiāla konsultatīva institūcija, kura sniedz Finanšu ministrijai atzinumus atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otrajai daļai.

II. Komisijas sastāvs

2. Komisijas sastāvā ir 12 komisijas locekļu. No tiem sešus pilnvaro šo noteikumu 4.punktā noteiktās valsts iestādes un sešus izraugās atklātā konkursā no Latvijas Republikā reģistrēto biedrību un nodibinājumu izvirzītajiem kandidātiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas nosaka kārtību, kādā biedrību un nodibinājumu pārstāvji iekļaujami Sabiedriskā labuma komisijā.

3. Komisijas pilnvaru laiks ir trīs gadi no dienas, kad Ministru kabinets apstiprinājis komisijas personālsastāvu.

4. Komisijā iekļauj pārstāvjus, kurus pilnvarojušas šādas valsts iestādes:

4.1. Finanšu ministrija;

4.2. Labklājības ministrija;

4.3. Bērnu un ģimenes lietu ministrija;

4.4. Izglītības un zinātnes ministrija;

4.5. Kultūras ministrija;

4.6. Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts.

5. Komisijas priekšsēdētājs ir Finanšu ministrijas pārstāvis. Komisijas priekšsēdētāja vietnieku pirmajā komisijas sēdē ievēlē komisijas locekļi ar vienkāršu balsu vairākumu.

6. Komisijas loceklim ir tiesības atkāpties no amata, iesniedzot komisijas priekšsēdētājam rakstisku paziņojumu.

7. Valsts iestādēm ir tiesības atsaukt savu pilnvaroto komisijas locekli, iesniedzot komisijas priekšsēdētājam attiecīgās valsts iestādes lēmumu un pilnvarojot darbam komisijā citu pārstāvi.

8. Biedrībai vai nodibinājumam ir tiesības atsaukt izvirzīto komisijas locekli (kurš izvēlēts konkursa kārtībā), iesniedzot komisijas priekšsēdētājam attiecīgās biedrības vai nodibinājuma pārvaldes institūcijas lēmumu.

9. Ja tiek atsaukts vai atkāpjas no amata komisijas loceklis, kurš izvēlēts konkursa kārtībā, mēneša laikā tiek rīkots konkurss uz brīvo komisijas locekļa vietu (uz atlikušo komisijas pilnvaru termiņu).

10. Ja vienlaikus tiek atsaukti vai atkāpjas no amata vairāk nekā puse no konkursa kārtībā izvēlētajiem komisijas locekļiem, tiek rīkots konkurss uz visām sešām komisijas locekļu vietām, kuras paredzētas Latvijas Republikā reģistrēto biedrību un nodibinājumu izvirzītajiem kandidātiem, uz jaunu pilnvaru termiņu.

11. Ja biedrība vai nodibinājums, kas izvirzījis komisijas locekli, izbeidz darbību vai ja tiek likvidēta valsts iestāde, kas izvirzījusi komisijas locekli, attiecīgais komisijas loceklis zaudē komisijas locekļa statusu.

III. Komisijas darbības kārtība un lēmumu pieņemšana

12. Finanšu ministrija ne vēlāk kā nedēļu pirms komisijas sēdes nodod komisijai biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju iesniegtos iesniegumus un tiem pievienotos dokumentus. Komisija izvērtē dokumentus un sniedz atzinumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu.

13. Komisijas sēdes sasauc komisijas priekšsēdētājs. Par komisijas kārtējās sēdes datumu komisijas priekšsēdētājs informē komisijas locekļus vismaz piecas darbdienas iepriekš un ievieto informāciju Finanšu ministrijas mājas lapā internetā, norādot sēdes darba kārtību un to organizāciju sarakstu, kuru lietas tiks izskatītas attiecīgajā sēdē.

14. Komisijas sēdes ir atklātas, tajās var piedalīties pa vienam pārstāvim no katras biedrības, nodibinājuma un reliģiskās organizācijas, ja to lietas tiek izskatītas attiecīgajā sēdē. Citas personas var piedalīties sēdē, ja tās vismaz trīs darbdienas pirms sēdes ir pieteikušās Finanšu ministrijā.

15. Komisija ir lemttiesīga, ja komisijas sēdē piedalās vairāk nekā puse no komisijas locekļiem.

16. Ja komisija nav lemttiesīga, piecu dienu laikā sasauc atkārtotu sēdi, nemainot darba kārtību.

17. Ja nepieciešams, sēdē izskatāmā jautājuma izlemšanai var uzaicināt attiecīgās jomas speciālistus. Uzaicinātajiem speciālistiem nav balsstiesību komisijas lēmumu pieņemšanā.

18. Sēdi vada komisijas priekšsēdētājs. Komisijas priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa funkcijas pilda komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

19. Lēmumus komisija pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, galīgo lēmumu pieņem pēc jautājuma atkārtotas izskatīšanas.

20. Ja komisijas loceklis ir tieši vai netieši ieinteresēts lēmumā, viņam ir pienākums pirms balsojuma par to paziņot sēdes vadītājam. Ieinteresētā komisijas locekļa balss netiek ņemta vērā kvoruma noteikšanā, un viņam nav balsstiesību attiecīgā lēmuma pieņemšanā.

21. Komisija izvērtē iesniegtos dokumentus, ja nepieciešams, uzklausa iesniedzēja pārstāvi un pieņem lēmumu:

21.1. par pieteikuma iesniedzēja darbības atbilstību vai neatbilstību sabiedriskā labuma organizācijas būtībai;

21.2. par biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas mantas un finanšu līdzekļu izlietojuma atbilstību vai neatbilstību Sabiedriskā labuma organizāciju likuma noteikumiem;

21.3. par jautājuma izskatīšanas atlikšanu. Šajā gadījumā komisija pieprasa papildu informāciju no biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas, kura pretendē uz sabiedriskā labuma organizācijas statusu, nosaka jautājuma atkārtotas izskatīšanas termiņu un, ja nepieciešams, lemj par speciālista pieaicināšanu nākamajā komisijas sēdē.

22. Komisija lēmumu noformē rakstiski atzinuma formā. Atzinumā iekļauj pieņemtā lēmuma pamatojumu, attiecīgās organizācijas darbības veidus un katra sabiedriskā labuma organizācijas kritērija izvērtējumu attiecībā uz šo organizāciju. Komisija ne vēlāk kā trīs darbdienas pēc lēmuma pieņemšanas atzinumu iesniedz Finanšu ministrijā.

23. Komisijas sēdes tiek protokolētas. Protokolu paraksta attiecīgās sēdes vadītājs un protokolētājs.

24. Komisijas loceklim, uzaicinātajam speciālistam, kā arī tās biedrības vai nodibinājuma pārstāvim, kuras lietu izskata attiecīgajā sēdē, ir tiesības pieprasīt, lai to viedoklis tiktu ierakstīts protokolā.

25. Komisijas sēdes protokolu sēdes vadītājs nosūta komisijas locekļiem septiņu dienu laikā pēc komisijas sēdes.

26. Komisijas locekļi par darbu komisijā atlīdzību nesaņem.

Ministru prezidents I.Emsis

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 4.decembri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!