Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latviju aizstāv kā cilvēktiesības ievērojošu valsti. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.11.2004., Nr. 188 https://www.vestnesis.lv/ta/id/97079

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālā dokumentārā mantojuma glabātāji

Vēl šajā numurā

26.11.2004., Nr. 188

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latviju aizstāv kā cilvēktiesības ievērojošu valsti

HAGA3.PNG (102436 bytes)
Hāgā 25.novembrī: Eiropas Komisijas prezidents Hosē Manuels Durau Barrozu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Eiropas Padomes prezidents, Nīderlandes premjerministrs Jans Peters Balkenende un ES ārējās un drošības politikas koordinators Havjers Solana
Foto: EPA/A.F.I.

Vakar, 25.novembrī, Eiropas Savienības (ES) un Krievijas galotņu sanāksmē uzsvērts, ka Latvija ir demokrātiska un cilvēktiesības ievērojoša valsts, bet Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji tika aicināti aktīvāk integrēties paplašinātajā Eiropā.
Kā ziņo aģentūra LETA, ES sarunās ar Krievijas pārstāvjiem uzsvērusi, ka Latvija un Igaunija kā ES dalībvalstis izpilda Kopenhāgenas kritērijus un pilnībā atbilst starptautiskajām saistībām cilvēktiesību un minoritāšu tiesību jomā. ES amatpersonas akcentējušas nepieciešamību krievvalodīgajiem pašiem būt aktīvākiem, integrējoties paplašinātajā Eiropā.
ES pārstāvji sarunās ar Krieviju apsprieduši sasniegto progresu ES un Krievijas četru kopējo telpu veidošanā, uzsverot ES pozīciju vairākos būtiskos jautājumos. Starp citu, Krievija aicināta bez kavēšanās parakstīt un ratificēt robežlīgumus ar Latviju un Igauniju, paātrināt darbu pie readmisijas un savstarpējo vīzu režīma atvieglojumu līgumiem, kā arī pievērst uzmanību vides aizsardzības jautājumiem.
Krievija aicināta izrādīt lielāku gatavību sadarboties kopējo kaimiņu reģionā, ievērojot krīzi pēc vēlēšanām Ukrainā, nenoregulēto konfliktu Moldovā, Gruzijā un situāciju Baltkrievijā.
Kā atzīmē Latvijas pārstāvji, nozīmīgs ir fakts, ka sammita ietvaros ES atkārtoti piedāvājusi Krievijai sākt regulāru dialogu par cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanu. Latvija atbalsta šādu dialogu. ES jau vairākkārt ir paudusi bažas par Krievijas rīcību Čečenijā, masu mediju brīvību ierobežošanu, tiesu varas neatkarību un citiem jautājumiem. Regulāru ekspertu sarunu uzsākšana ļautu reāli izvērtēt, kā tiek ievēroti starptautiskie standarti un normas cilvēktiesību un minoritāšu tiesību jomā, uzskata Latvijas pārstāvji.
Saistības aizsargāt cilvēktiesības un pamatbrīvības 27.aprīlī Luksemburgā parakstītajā ES un Krievijas paziņojumā apstiprināja ne tikai ES, bet arī Krievija, atgādina Latvija.
Latvija apzinās, ka Krievija turpinās pārmest Latvijai un Igaunijai cilvēktiesību pārkāpumus, taču, kā tika uzsvērts ES un Krievijas galotņu tikšanās laikā, Latvija ir demokrātiska valsts, kas ievēro augstus cilvēktiesību un minoritāšu tiesību standartus. “Dialogs, kurā mums būs ES atbalsts, ir papildu iespēja atspēkot Krievijas nepatiesos apgalvojumus par etnisko krievu tiesību situāciju Latvijā un Igaunijā,” uzskata mūsu valsts ārpolitikas veidotāji.
Vladimirs Putins ielūdzis Latvijas un Igaunijas prezidentus ierasties Krievijā uz Uzvaras dienas svinībām, žurnālistiem Hāgā paziņoja Putina īpašais pārstāvis sakariem ar Eiropas Savienību Sergejs Jastržembskis.
Saskaņā ar Jastržembska teikto, Putins arī uzdevis Ārlietu ministrijai sagatavot dokumentus, kas attiecas uz robežlīgumiem ar Latviju un Igauniju.

Pēc LETA informācijas

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!