Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par budžetā paredzēto finansējumu veselības aprūpei. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2003., Nr. 141 https://www.vestnesis.lv/ta/id/79783

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par ieguldījumu ienesīgumu Valsts kasē

Vēl šajā numurā

10.10.2003., Nr. 141

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par budžetā paredzēto finansējumu veselības aprūpei

Veselības aprūpei kā valdības funkcijai 2004.gada budžetā ir paredzēts viens no lielākajiem izdevumu pieaugumiem (nākamais lielākais aiz labklājības) — kopumā veselības nozares finansējums paredzēts 232,8 miljoni latu, kas ir 11,2% no visiem valsts budžeta izdevumiem. Un tas ir par 31 miljonu latu vairāk nekā 2003.gadā.

Šis finansējums būs pietiekams, lai:

• nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumus visā valstī, nepalielinot nekādus pacienta līdzdalības maksājumus;

• nodrošinātu mediķu algu izmaksu, kas jau no 2003.gada decembra sasniegs vidēji 190 latus mēnesī;

• nodrošinātu naudas pieaugumu kompensējamiem medikamentiem, ņemot vērā paredzamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 9% likmes piemērošanu medikamentiem.

Veselības ministrija 2004.gadā saņems 239 miljonus latu (tas ir mazāk nekā tabulā iepriekš minētais skaitlis, jo Veselības ministrijas budžetā ir arī nedaudz līdzekļu citu funkciju finansēšanai, piemēram, izglītībai medicīnas jomā u.tml.). Pieaugums, salīdzinot ar 2003.gadu, ir par 46,8 miljoniem latu jeb 24,3%.

 

Veselības aprūpe

Veselības ministrijai piešķirtais finansējums 2004.gadam nodrošinās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu visā valstī, nepalielinot nekādus pacienta līdzdalības maksājumus.

Veselības ministrija ir izvirzījusi šādus darbības nosacījumus 2004.gadam:

1) sniegt veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošinot medicīniskās palīdzības pakalpojumus uz vienu slimokases dalībnieku 72,48 latu apmērā, tajā skaitā neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus 3,84 latu apmērā, ambulatorās medicīniskās palīdzības pakalpojumus 21,74 latu apmērā, stacionārās medicīniskās palīdzības pakalpojumus 46,90 latu apmērā;

2) nodrošināt specializētu un augsti kvalificētu medicīnisko palīdzību uz vienu slimokases dalībnieku 1,57 latu apmērā gadā.

Mediķu algu pieaugums

2004.gada budžetā mediķu algu palielinājumam ir atvēlēti 25,5 miljoni latu, tādējādi nodrošinot mediķu prasību jau no šā gada decembra palielināt vidējās mediķu algas līdz 190 latiem mēnesī.

Vienlaikus no veselības budžeta ir atvēlēti arī 2,97 miljoni latu minimālās algas palielināšanai no 2004.gada 1.janvāra no pašreizējiem 70 latiem mēnesī uz 80 latiem mēnesī, kas būs atbalsts mazāk nodrošinātajām veselības aprūpes darbinieku grupām.

Medikamentu apmaksa

Kompensējamo medikamentu apmaksai 2004.gadā ir paredzēti 18,8 miljoni latu, centralizētai medikamentu iegādei ārstniecības iestādēm — vēl 10,1 miljons latu.

Salīdzinot ar 2003.gadu, pieaugums izdevumiem medikamentiem ir 4,5 miljoni latu — pievienotās vērtības nodokļa maksājumiem medikamentiem 9% apmērā, jo paredzams, ka no 2004.gada 1.janvāra medikamentiem tiks piemēroti pievienotās vērtības nodokļa maksājumi 9% apmērā.

Veselības ministrija ir aprēķinājusi, ka 2004.gadā iespējama:

1) ambulatorai ārstniecībai paredzēto zāļu, medicīnisko ierīču un preču iegādes izdevumu daļēja vai pilnīga kompensācija, nodrošinot kompensējamos medikamentus uz vienu slimokases dalībnieku 8,02 latu apmērā, ņemot vērā plānoto slimokases dalībnieku skaitu 2004. gadā — 2 348 219;

2) ambulatorās un stacionārās ārstniecības specifisku medikamentu saņemšana, nodrošinot šo medikamentu iegādi uz vienu slimokases dalībnieku 4,31 lata vērtībā.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!