Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par ieguldījumu ienesīgumu Valsts kasē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2003., Nr. 141 https://www.vestnesis.lv/ta/id/79788

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par topošajiem valsts dokumentiem

Vēl šajā numurā

10.10.2003., Nr. 141

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par ieguldījumu ienesīgumu Valsts kasē

Valsts kases pārvaldījumā esošo valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu kopējā vērtība 2003. gada 30. septembrī bija 12 318 512 latu.

Valsts kase šo naudu ir ieguldījusi valsts parādzīmēs un banku termiņnoguldījumos. Valsts kases ieguldījumu plāna līdzekļu ienesīgums ir 4,9% gadā. Pēdējo triju mēnešu ieguldījumu ienesīgums ir 3,08%.

Kopējie pensiju otrā līmeņa līdzekļu Valsts kasē saņemtie procenti un ieņēmumi no aktīvu realizācijas ir 1,04 miljoni latu. Līdzekļu vienas daļas vērtība laikā kopš valsts fondēto pensiju sistēmas ieviešanas un līdzekļu pārvaldīšanas Valsts kasē ir pieaugusi no viena lata līdz 1,13 latiem.

Līdz 2002. gada 31. decembrim otrā līmeņa pensiju līdzekļus saskaņā ar likumu pārvaldīja tikai Valsts kase (drīkst līdzekļus ieguldīt tikai Latvijas valsts parādzīmēs un Latvijas lielāko banku depozītos), bet tagad pensiju sistēmas otrā līmeņa līdzekļu pārvaldīšanā ir iesaistījušies privātie pārvaldītāji, un shēmas dalībnieki paši var izvēlēties līdzekļu pārvaldītāju.

Otrā pensiju līmeņa shēmas dalībnieki arī turpmāk var uzticēt savus fondēto pensiju līdzekļus pārvaldīšanai Valsts kasē. Izvēloties Valsts kases ieguldījumu plānu, pensiju shēmas dalībniekam nav jāveic nekādas papildu darbības, jo saglabājas to pašreizējā situācija. Turklāt Valsts kase jau ir stabili apliecinājusi savu veiksmīgo darbību pensiju līdzekļu pārvaldīšanā. Valsts kase, pārvaldot pensiju līdzekļus, nodrošina stabilitāti un ilgtermiņa drošību.

Salīdzinājumā ar privātajiem pārvaldītājiem Valsts kases piedāvātais ieguldījumu plāns paredz viszemākās izmaksas fondēto pensiju shēmas dalībniekiem – maksimālais atlīdzības apjoms par Valsts kases ieguldījumu plāna pārvaldīšanu nepārsniedz 0,85% no aktīvu vidējās vērtības gadā.

Valsts fondēto pensiju likumā noteiktie finanšu instrumenti, kuros Valsts kase var ieguldīt fondēto pensiju shēmas dalībnieku līdzekļus, potenciāli spēj nodrošināt līdzīgu ienesīgumu kā privāto pārvaldītāju konservatīvie ieguldījumu plāni, turklāt saglabājot maksimāli iespējamu fondēto pensiju shēmas dalībnieku līdzekļu drošību, kas ir Valsts kases kā valsts pārvaldītāja galvenais mērķis.

Finanšu ministrijas  preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!