• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas valdības vienoto nostāju Čečenijas jautājumā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.01.2000., Nr. 13 https://www.vestnesis.lv/ta/id/325

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Tas bija un paliek mūsu laiks, kas nezudīs

Vēl šajā numurā

18.01.2000., Nr. 13

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Latvijas valdības vienoto nostāju Čečenijas jautājumā

Sakarā ar 14.janvārī dažos masu informācijas līdzekļos pretstatīto Latvijas Ministru prezidenta un Latvijas Ārlietu ministrijas nostāju Čečenijas jautājumā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Māris Riekstiņš 15.janvārī sniedza šādu komentāru:

— Ārlietu ministrijai un Ministru prezidentam nav atšķirīgas nostājas Čečenijas jautājumā. Latvijas valdībai kopumā nostāja ir vienota. Ministru prezidenta komentārs bija atbilstošs tai situācijai, kāda attīstījās Čečenijā, kad Krievijas militārā vadība Ziemeļkaukāzā pieņēma lēmumu slēgt administratīvo robežu čečenu zēniem un vīriešiem vecumā no 10 līdz 60 gadiem. Tagad rīkojums ir atcelts. Bruņoto spēku amatpersonas Ziemeļkaukāzā acīmredzot ir ieklausījušās starptautiskās sabiedrības viedoklī un spērušas saprātīgu soli.

Tomēr paliek jautājums — kā gan var kvalificēt darbības, kas šķiro teroristus pēc vecuma, dzimuma un tautības? Cits jautājums — vai tā ir Krievijas valdības politika? Šajā gadījumā šis bija bruņoto spēku amatpersonu pieņemts lēmums. Taču izveidojusies situācija liek bažīties, cik efektīva ir Krievijas civilā kontrole pār militārajiem spēkiem Čečenijā un kādi ir likumi, pēc kuriem pašlaik rīkojas militāristi. Diemžēl šādā situācijā tiek radīti priekšnoteikumi masveida cilvēktiesību pārkāpumiem šajā reģionā.

Un ir pilnīgi nevietā Čečenijas jautājumā mēģināt pretstatīt Latvijas amatpersonu viedokļus. Latvijas pozīcija par situāciju Čečenijā ir ļoti skaidra un tikusi pausta vairākkārt: Latvija vienmēr ir nosodījusi terorismu visās tā izpausmēs. Tomēr cīņai ar terorismu tā nevar atbalstīt neatbilstošu spēka lietošanu, kura rezultātā iet bojā nevainīgi civiliedzīvotāji. Ārlietu ministrija uzskata, ka vienīgais veids, kā novērst Čečenijas militārā konflikta tālāku padziļināšanu un izvairīties no mierīgo iedzīvotāju upuriem, ir karadarbības pārtraukšana un politiska dialoga uzsākšana. Abām konfliktā iesaistītajām pusēm nekavējoties ir jāsēžas pie sarunu galda, lai ar politiskām metodēm panāktu situācijas atrisinājumu.

Ārlietu ministrijas preses centrs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!