• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 28. februāra noteikumi Nr. 150 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 27.aprīļa noteikumos Nr.397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.03.2012., Nr. 45 https://www.vestnesis.lv/ta/id/245484

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.152

Kārtība, kādā Valsts augu aizsardzības dienests veic references laboratorijas funkcijas augu karantīnas organismu un augiem sevišķi bīstamu organismu laboratoriskajā diagnostikā

Vēl šajā numurā

20.03.2012., Nr. 45

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 150

Pieņemts: 28.02.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.150

Rīgā 2012.gada 28.februārī (prot. Nr.11 18.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 27.aprīļa noteikumos Nr.397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju" 57.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 27.aprīļa noteikumos Nr.397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 69.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 1.punktu šādā redakcijā:

"1.1 Valsts civilās aviācijas drošības programmā ietverti aviodrošības pasākumi saskaņā ar Eiropas Komisijas 2010.gada 4.marta Regulu (ES) Nr.185/2010, ar ko nosaka sīki izstrādātus pasākumus kopīgu pamatstandartu īstenošanai aviācijas drošības jomā."

2. Izteikt 3.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.3. izstrādāt kārtību, kādā apmāca, sertificē un apstiprina lidostu, gaisa kuģu ekspluatantu un par aviācijas drošības pasākumu īstenošanu atbildīgo tiesību subjektu personālu;".

3. Aizstāt 3.6.apakšpunktā vārdus "citu ar aviodrošību saistītu komersantu" ar vārdiem "tiesību subjektu".

4. Izteikt 3.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.8. izvērtēt lidostās aviodrošības pasākumu īstenošanai paredzēto iekārtu un sistēmu uzstādīšanas projektu atbilstību noteiktajiem drošības iekārtu un sistēmu parametriem un spēju veikt attiecīgās projektā paredzētās drošības pārbaudes;".

5. Papildināt noteikumus ar 3.14., 3.15., 3.16. un 3.17.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.14. informēt Eiropas Komisiju par šo noteikumu 3.12.apakšpunktā minēto atkāpju piemērošanu aviodrošības pasākumu īstenošanā;

3.15. apstiprināt šādus tiesību subjektus:

3.15.1. pilnvarotos pārstāvjus, kas veic kravas vai pasta piegādi pārvadāšanai ar gaisa transportu;

3.15.2. zināmos nosūtītājus, kas veic kravas vai pasta piegādi pilnvarotajam pārstāvim;

3.15.3. pilnvarotos piegādātājus, kas veic lidojumu laikā patērējamo krājumu piegādi gaisa kuģu ekspluatantam;

3.16. noteikt aviācijas drošības prasības, kādas ievēro pilnvarotais pārstāvis, apstiprinot pazīstamos nosūtītājus, un kontrolēt to izpildi;

3.17. uzraudzīt, kā lidostas ekspluatants, gaisa kuģu ekspluatanti un tiesību subjekti veic darbinieku iepriekšējās darbības pārbaudi."

6. Izteikt 4.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.1. izstrādāt un pastāvīgi aktualizēt lidostas aviodrošības programmu atbilstoši nacionālajiem, tieši piemērojamiem Eiropas Savienības un starptautiskajiem tiesību aktiem, nodrošinot tajā paredzēto pasākumu īstenošanu;".

7. Izteikt 4.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.3. izveidot pastāvīgu lidostas aviodrošības komisiju un saskaņot tās nolikumu ar Civilās aviācijas aģentūru. Šo apakšpunktu nepiemēro lidostai, kurai saskaņā ar Komisijas 2009.gada 18.decembra Regulu (ES) Nr.1254/2009, ar ko nosaka kritērijus, lai ļautu dalībvalstīm atkāpties no kopējiem pamatstandartiem civilās aviācijas drošības jomā un pieņemt alternatīvus drošības pasākumus, tiek piemērotas atkāpes no kopējiem noteiktajiem pamatstandartiem;".

8. Izteikt 4.5. un 4.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.5. nodrošināt izlidojošo pasažieru (tajā skaitā transfēra un tranzīta pasažieru, kas Latvijas Republikā ielidojuši no trešajām valstīm) drošības pārbaudi, to rokas bagāžas un reģistrētās bagāžas drošības pārbaudi, kā arī reģistrētās pārbaudītās bagāžas aizsardzību;

4.6. noteikt un saskaņot ar Civilās aviācijas aģentūru lidostas atklātās teritorijas robežas un lidostas kontrolējamās teritorijas (tajā skaitā ierobežotas piekļuves drošības zonas, drošības zonas kritiskās daļas un norobežotās zonas) robežas, nodrošinot iekļuves kontroli tajās;".

9. Izteikt 4.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.8. pēc sekmīgām iepriekšējās darbības pārbaudēm un drošības izpratnes mācībām izsniegt caurlaides, kas personām dod tiesības iekļūt lidostas kontrolējamā teritorijā, tajā skaitā izsniegt pastāvīgās caurlaides, kas personām dod tiesības iekļūt lidostas kontrolējamās teritorijas ierobežotās piekļuves drošības zonā. Izsniedzot caurlaides valsts pārvaldes iestāžu amatpersonām, kuras darba pienākumus veic lidostā, personas biogrāfisko datu un tās iepriekšējās nodarbošanās pārbaude nav nepieciešama;".

10. Izteikt 4.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.10. izstrādāt un saskaņot ar Civilās aviācijas aģentūru kārtību, kādā darbiniekam darba pienākumu pildīšanai lidostas kontrolējamās teritorijas ierobežotās piekļuves drošības zonā un drošības zonas kritiskajā daļā atļauts ienest, lietot un uzglabāt aizliegtus priekšmetus, vielas (tajā skaitā šķidrumus) un darba instrumentus, un tās ievērošanas kontroles procedūru;".

11. Papildināt 4.11.apakšpunktu aiz vārda "izstrādāt" ar vārdiem "un nodrošināt".

12. Izteikt 4.13.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.13. nodrošināt sabiedrisko kārtību lidostas kontrolējamā teritorijā un atklātajā teritorijā;".

13. Svītrot 4.15.apakšpunktu.

14. Izteikt 4.17.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.17. izstrādāt un nodrošināt īpašus papildu drošības pārbaudes un uzturēšanas pasākumus, ko lidosta var sniegt ārvalstu gaisa kuģu ekspluatantam, ja no ārvalstu gaisa kuģu ekspluatanta vai tā reģistrācijas valsts saņemta informācija par paaugstinātu apdraudējumu gaisa kuģa ekspluatanta drošībai;".

15. Papildināt noteikumus ar 4.18., 4.19. un 4.20.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.18. apstiprināt lidostas krājumu zināmos piegādātājus un nodrošināt uzraudzību par to, kā apstiprinātie zināmie piegādātāji ievēro drošības prasības;

4.19. nodrošināt, ka lidostas krājumiem, kas atrodas lidostas kontrolējamās teritorijas ierobežotās piekļuves drošības zonā, tiek piemēroti drošības pasākumi;

4.20. atbilstoši riska novērtējumam nodrošināt lidostas atklātās teritorijas un kontrolējamās teritorijas novērošanu, patrulēšanu un citus kontroles pasākumus."

16. Izteikt 5.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.2. izstrādāt gaisa kuģu ekspluatanta aviodrošības programmu un pastāvīgi aktualizēt to atbilstoši nacionālajiem, tieši piemērojamiem Eiropas Savienības un starptautiskajiem tiesību aktiem, nodrošinot tajā paredzēto pasākumu īstenošanu;".

17. Aizstāt 5.7.apakšpunktā vārdus "pārtikas krājumiem" ar vārdiem "lidojumu laikā patērējamiem krājumiem".

18. Papildināt noteikumus ar 5.9. un 5.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.9. izvērtēt piemērojamo aviodrošības pasākumu atbilstību starptautiskajiem tiesību aktiem trešo valstu lidostās, no kurām gaisa kuģa ekspluatants veic pasažieru un kravu gaisa pārvadājumus, un nodrošināt to pildīšanu attiecībā uz gaisa kuģa ekspluatanta veicamajiem pārvadājumiem;

5.10. veikt iepriekšējās darbības pārbaudi visām personām, kas tiek pieņemtas darbā un kurām nepieciešams saņemt lidostas pastāvīgo caurlaidi vai apkalpes locekļa identitātes karti, un organizēt drošības izpratnes mācības pirms apkalpes locekļa identitātes kartes izsniegšanas."

19. Svītrot 7.punktu.

20. Aizstāt 8.2.apakšpunktā vārdu "komersantus" ar vārdiem "tiesību subjektus".

21. Izteikt 8.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.3. vadīt speciālos pasākumus atbilstoši rīcības plānam civilās aviācijas gaisa kuģu un objektu apdraudējuma novēršanai;".

22. Izteikt 8.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.6. koordinēt pretterorisma preventīvo pasākumu ieviešanu civilās aviācijas drošības jomā paaugstināta vai augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas gadījumā."

23. Izteikt 10.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.2. sadarboties ar lidostas struktūrvienībām un citām iesaistītajām institūcijām atbilstoši rīcības plānam civilās aviācijas gaisa kuģu un objektu apdraudējuma novēršanai."

24. Papildināt noteikumus ar 11.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.4. sadarboties ar lidostas struktūrvienībām un citām iesaistītajām institūcijām atbilstoši rīcības plānam civilās aviācijas gaisa kuģu un objektu apdraudējuma novēršanai."

25. Izteikt 12., 13., 14., 15. un 16.punktu šādā redakcijā:

"12. Pasta komersantam, kas apstiprināts pilnvarotā pārstāvja statusā, ir šādi pienākumi:

12.1. ievērot drošības prasības atbilstoši pilnvarotā pārstāvja drošības programmai;

12.2. nodot gaisa kuģu ekspluatantam pasta sūtījumus, kuriem ir piemēroti drošības pasākumi un nodrošināta aizsardzība pret nesankcionētu piekļūšanu pēc drošības pasākumu veikšanas.

13. Kravas aģentam, kas apstiprināts pilnvarotā pārstāvja statusā, ir šādi pienākumi:

13.1. ievērot drošības prasības atbilstoši kravu aģenta drošības programmai;

13.2. nodot gaisa kuģu ekspluatantam kravu, kurai ir piemēroti drošības pasākumi un nodrošināta aizsardzība pret nesankcionētu piekļūšanu;

13.3. veikt iepriekšējās darbības pārbaudi visām personām, kas tiek pieņemtas darbā ar piekļuves tiesībām identificējamai gaisa kravai vai pastam;

13.4. uzturēt iecelto pazīstamo nosūtītāju datubāzi pārvadājumiem ar kravas gaisa kuģiem.

14. Tiesību subjektam, kas lidostas kontrolējamā teritorijā veic komercdarbību, ir šādi pienākumi:

14.1. piemērot drošības pasākumus, nepieļaujot aizliegtu priekšmetu nokļūšanu gaisa kuģī un lidostas ierobežotas piekļuves drošības zonās, kā arī nesankcionētu piekļūšanu lidojuma laikā patērējamiem krājumiem, lidostas krājumiem, uzkopšanas līdzekļiem un tirdzniecībai paredzētajām precēm;

14.2. atbilstoši kompetencei veikt lidostas drošības programmas pasākumus;

14.3. veikt iepriekšējās darbības pārbaudi un drošības izpratnes mācības visām personām, kas tiek pieņemtas darbā un kurām nepieciešams saņemt lidostas pastāvīgo caurlaidi.

15. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atbilstoši kompetencei veic uzdevumus, kas noteikti rīcības plānā civilās aviācijas gaisa kuģu un objektu apdraudējuma novēršanai.

16. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atbilstoši kompetencei veic uzdevumus, kas noteikti rīcības plānā civilās aviācijas gaisa kuģu un objektu apdraudējuma novēršanai."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs A.Ronis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!