Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Šveices sadarbības programmas īstenošanu 2010.gadā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.02.2011., Nr. 17 https://www.vestnesis.lv/ta/id/225163

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības ministrija: Par iespējām ārstēties, nepārmaksājot par zālēm

Vēl šajā numurā

01.02.2011., Nr. 17

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Šveices sadarbības programmas īstenošanu 2010.gadā

Šveices donori ir atzinīgi novērtējuši Latvijas rezultātus, norādot, ka Latvijai ir vieni no labākajiem rezultātiem Šveices finansējuma apguvē starp finansējuma saņēmējvalstīm.

27.janvārī notika oficiālā Šveices vēstniecības pieņemšana par Latvijas un Šveices sadarbības programmu, kurā piedalījās programmas vadībā iesaistīto institūciju pārstāvji – vadošā iestāde Finanšu ministrija, nozaru ministrijas, projektu īstenotāji, kā arī uzraugošās institūcijas, lai pārrunātu Šveices sadarbības programmas īstenošanas gaitu 2010.gadā.

Līdz 2010.gada beigām Šveice ir apstiprinājusi visus ieplānotos Latvijas projektu izklāstus. Kopumā Latvijas un Šveices sadarbības programmā plānots īstenot 10 projektus. Šobrīd jau tiek īstenoti 6 projekti – skolas autobusu iegāde pašvaldībām (jau piegādāti 110 autobusi 59 pašvaldībām), tiesu modernizācija, NVO fonds, kura mērķis ir atbalstīt nevalstisko organizāciju aktivitātes, uzlabojot dzīves kvalitāti jauniešiem un bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm, ar īpašām vajadzībām, bāreņiem un senioriem (jau apstiprināti 56 apakšprojekti).

Tiek īstenots projekts “Tehniskā palīdzība finanšu pārskatu sagatavošanā”, lai nodrošinātu Latvijas grāmatvedību un komercsabiedrību revīziju regulējošo tiesību aktu atbilstību ES prasībām, kā arī pilnveidotu un stiprinātu administratīvo kapacitāti grāmatvedības un revīzijas politikas izstrādes jomā. Tāpat tiek realizēts projekts “Stipendiju fonds”, lai paaugstinātu Latvijas pētnieku zinātnisko kapacitāti un veicinātu ilgtspējīgu zinātnisko sadarbību starp Latviju un Šveici (jau ticis izsludināts pirmais stipendiju fonda konkurss).

Kā arī sākta projekta “Tehniskās palīdzības fonds un Projektu sagatavošanas fonds” īstenošana. Tehniskās palīdzības fonda mērķis ir sniegt atbalstu Latvijas un Šveices sadarbības programmas efektīvai ieviešanai, savukārt Projektu sagatavošanas fonda mērķis – atbalstīt projektu iesniegumu sagatavošanu.

Atlikušo četru projektu iesniegumu – “Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija – Sarkandaugavas teritorijā”, “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”, “Atbalsts jaunatnes politikas attīstībai attālos vai mazattīstītos Latvijas reģionos” un “Mikrokreditēšanas programma” – apstiprināšana un projektu ieviešanas uzsākšana gaidāma 2011.gadā.

Šobrīd Latvijai līgumi noslēgti par 32,68 miljoniem Šveices franku jeb 57,4% no kopējā pieejamā 56,88 miljonu Šveices franku jeb aptuveni 30 miljonu latu finansējuma. 2010.gadā saņemtas arī pirmās atmaksas no Šveices – ap 6 miljoniem latu, tas ir 10,6% no kopējā pieejamā finansējuma, tādējādi Latvija ieņem pirmo vietu no trīs Baltijas valstīm Šveices programmas līdzekļu apguvē.

Latvijas un Šveices sadarbības programmas ieviešana tika sākta 2007.gada decembrī ar Ietvarlīguma parakstīšanu starp Šveici un Latviju.

Ministrijas Komunikācijas nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!