Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta sēdē: 2010.gada 17.augustā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.08.2010., Nr. 133 https://www.vestnesis.lv/ta/id/215570

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts sekretāru sanāksmē: 2010.gada 19.augustā

Vēl šajā numurā

24.08.2010., Nr. 133

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta sēdē: 2010.gada 17.augustā

TM: Par notiesāto personu iesaistīšanu darbā un darba samaksas kārtību brīvības atņemšanas iestādēs

17.augustā Ministru kabinets pieņēma noteikumu projektu par notiesāto personu iesaistīšanu darbā un darba samaksas kārtību brīvības atņemšanas iestādēs. Noteikumus izstrādājuši Tieslietu ministrijas speciālisti.

Noteikumu mērķis ir noteikt kārtību, kādā ar brīvības atņemšanu notiesātās personas, kas sodu izcieš brīvības atņemšanas iestādē vai audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, iesaistāmas darbā, pārceļamas un atbrīvojamas no tā.

Ar jaunajiem noteikumiem tiks paredzēti visi nepieciešamie nosacījumi notiesāto personu nodarbināšanai par samaksu saimnieciskajā apkalpē brīvības atņemšanas iestādē, iestādē izvietotajās komersantu izveidotajās darbavietās vai ārpus brīvības atņemšanas iestādes. Noteikumos paredzēti nosacījumi notiesāto atbrīvošanai no darba, paredzot arī darba devēja uzteikuma termiņu, kas noteikts līdzīgi kā pārējiem nodarbinātajiem sabiedrībā.

Noteikumos tiek precizēta arī notiesāto darba samaksas izmaksas kārtība un visi līdz šim nereglamentētie notiesāto nodarbinātības jautājumi.

Notiesāto nodarbinātības mērķis ir dot jaunas vai saglabāt esošās prasmes un profesionālās iemaņas, kas notiesātajam ļautu veiksmīgāk iekļauties sabiedrībā pēc soda izciešanas.

Tieslietu ministrijas
Administratīvais departaments 

VidM: Par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām

17.augustā Ministru kabinetā tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts “Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Sabiedrības izpratnes attīstīšana par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām” nolikums” (turpmāk – noteikumu projekts).

Vides ministrijas sagatavotais noteikumu projekts nosaka konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijus un projektu pieteikšanas, izskatīšanas, apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas kārtību.

Šā konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, sekmējot informētu lēmumu pieņemšanu un videi nekaitīgu rīcību. Tā ietvaros paredzēts atbalstīt attiecīgu rakstu publicēšanu presē, tīmekļa vietnēs, televīzijas vai radio raidījumu veidošanu, publisku akciju un informatīvo pasākumu, izglītojošu semināru organizēšanu un citus izglītības pasākumus, kā arī informatīvo materiālu izdošanu piecās konkursa aktivitātēs.

Par konkursa organizēšanu atbildīgā iestāde ir Vides ministrija. Projektu īstenošanas uzraudzību veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds”.

Konkursa ietvaros pieejamais finansējums ir 597 384 lati.VidM: Par prasībām neatbilstošu izgāztuvju rekultivāciju

17.augustā Ministru kabineta sēdē apstiprināja Vides ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 30.jūnija noteikumos Nr.490 “Noteikumi par darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.5.1.2.1.apakšaktivitāti “Normatīvo aktu prasībām neatbilstošu izgāztuvju rekultivācija”””.

Noteikumu projekts izstrādāts, lai aktualizētu normatīvo aktu prasībām neatbilstošo atkritumu izgāztuvju sarakstu.

Lai aktivitātes ietvaros nodrošinātu efektīvu Kohēzijas fonda līdzfinansējuma apguvi, precizētas attiecināmās un neattiecināmās izmaksas, norādot, kādos gadījumos pievienotās vērtības nodokļa un publicitātes pasākumu izmaksas ir attiecināmas.

Veikti grozījumi KF vērtēšanas komisijas izveides nosacījumos, kā arī precizēta projektu iesniegumu vērtēšanas kārtība un vienkāršota projektu īstenošanas procedūra.

Noteikumu projekts atbilstoši finansiālajai situācijai paredz iespēju finansējuma saņēmējam pārskaitīt avansa maksājumu.

Administratīvā sloga mazināšanai veikti grozījumi maksājumu veikšanas nosacījumos un redakcionāli precizēts MK noteikumu teksts.

Vides ministrijas
Sabiedrības informēšanas nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!