• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 3. augusta noteikumi Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.08.2010., Nr. 128 https://www.vestnesis.lv/ta/id/214902

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.726

Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.5.1.1.apakšaktivitāti "Ģimenes ārstu tīkla attīstība"

Vēl šajā numurā

13.08.2010., Nr. 128

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 721

Pieņemts: 03.08.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.721

Rīgā 2010.gada 3.augustā (prot. Nr.40 9.§)

Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas
valsts robežas likuma 10.panta piekto daļu un
Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā bērni šķērso Latvijas Republikas valsts robežu.

2. Bērns, kurš nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Latvijas Republikas valsts robežu šķērso, uzrādot Latvijas Republikas valsts robežas likumā minētos dokumentus.

3. Ja bērns, kurš ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (turpmāk – bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais), šķērso ārējo robežu, izceļojot no valsts (turpmāk – izceļo no valsts), papildus Latvijas Republikas valsts robežas likumā minētajiem dokumentiem uzrāda arī citus šajos noteikumos minētos dokumentus.

4. Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts patstāvīgi, uzrāda vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecinātu piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

5. Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts pilnvarotas personas pavadībā, uzrāda vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecinātu pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā. Ja bērns izceļo no valsts aizbildņa pavadībā, uzrāda bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu vai tā notariāli apliecinātu kopiju.

6. Ja bērnam, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, neviens vecāks nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, bērns, izceļojot no valsts patstāvīgi, uzrāda notariāli apliecinātu vismaz viena vecāka piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts, bet, izceļojot no valsts pilnvarotās personas pavadībā, uzrāda notariāli apliecinātu vismaz viena vecāka pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā.

7. Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts vecāka pavadībā, uzrāda šādus dokumentus:

7.1. tā vecāka ceļošanas dokumentu ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, kurš pavada bērnu;

7.2. bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.

8. Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts tā vecāka pavadībā, kurš nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, papildus šo noteikumu 7.punktā minētajiem dokumentiem uzrāda notariāli apliecinātu otra vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) pilnvaru bērna izceļošanai no valsts.

9. Šo noteikumu 8.punktā minētā pilnvara nav nepieciešama, ja bērna vecāks, kurš nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā, viens īsteno aizgādību pār šo bērnu. Šādā gadījumā, izceļojot no valsts, uzrāda kādu no šādiem minēto faktu apliecinošiem dokumentiem vai attiecīgā dokumenta notariāli apliecinātu kopiju:

9.1. otra vecāka miršanas apliecību;

9.2. tiesas spriedumu (sprieduma norakstu) par:

9.2.1. tā vecāka atsevišķas aizgādības nodibināšanu pār bērnu, kurš pavada bērnu;

9.2.2. aizgādības tiesību atņemšanu otram vecākam;

9.2.3. otra vecāka izsludināšanu par mirušu;

9.2.4. otra vecāka atzīšanu par rīcībnespējīgu;

9.3. dzimšanas apliecību, kurā nav ieraksta par otru vecāku;

9.4. dzimtsarakstu nodaļas izsniegtu izziņu, ka ziņas par tēvu dzimšanas aktu reģistrācijas grāmatā ierakstītas pēc mātes norādījuma;

9.5. notariāli apliecinātu vecāku vienošanos par tā vecāka atsevišķas aizgādības nodibināšanu pār bērnu, kurš pavada bērnu.

10. Šo noteikumu 8.punktā minētā pilnvara nav nepieciešama, ja:

10.1. otrs vecāks (Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) nav sasniedzams vai atsakās dot piekrišanu un bāriņtiesa ir piekritusi bērna izceļošanai no valsts;

10.2. neviens no vecākiem nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā.

11. Bārenis vai bez vecāku gādības palicis bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais un kurš ievietots bērnu aprūpes iestādē vai nodots audžuģimenei, var izceļot no valsts patstāvīgi, uzrādot lēmumu par atļauju bērnam patstāvīgi izceļot no valsts, vai pilnvarotās personas pavadībā, uzrādot lēmumu par atļauju bērnam izceļot no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā. Lēmumu par atļauju bērnam patstāvīgi vai pilnvarotās personas pavadībā izceļot no valsts pieņem bāriņtiesa, ar kuras lēmumu bērns ievietots bērnu aprūpes iestādē vai nodots audžuģimenei.

12. Ja šajos noteikumos minētais dokuments vai līdzvērtīgs dokuments, kas apliecina kādu no šajos noteikumos minētajiem faktiem, ir izdots ārvalstīs, šādu dokumentu uzrāda, ievērojot dokumentu legalizācijas prasības un pievienojot tam noteiktā kārtībā notariāli apliecinātu tulkojumu valsts valodā.

13. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pēc izglītības iestādes pieprasījuma izsniedz un apstiprina ceļotāju sarakstu izglītības iestādes ekskursijām Eiropas Savienībā (pielikums), ja Latvijas Republikā dzīvojošs bērns, kuram nav nevienas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonības, izglītojamo bērnu grupā dodas ekskursijā uz Eiropas Savienības dalībvalsti, kura piemēro Padomes 1994.gada 30.novembra Lēmumu 94/795/TI par kopīgu rīcību, ko Padome, pamatojoties uz K4.panta 2.punkta "b" apakšpunktu Līgumā par Eiropas Savienību, pieņēmusi attiecībā uz ceļošanas iespējām skolēniem no trešām valstīm, kuri ir kādas dalībvalsts pastāvīgie iedzīvotāji.

14. Šo noteikumu 13.punktā minētais ceļotāju saraksts ir atzīstams par derīgu ceļošanas dokumentu, ja ceļotāju sarakstam pievieno pases fotogrāfijas prasībām atbilstošas to izglītojamo fotogrāfijas, kuri nav Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņi. Prasība par fotogrāfijas pievienošanu ceļotāju sarakstam izglītības iestādes ekskursijām Eiropas Savienībā nav attiecināma, ja šajā ceļotāju sarakstā minētie izglītojamie var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju.

15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 10.jūlija noteikumus Nr.310 "Kārtība, kādā personas šķērso Latvijas Republikas valsts robežu" (Latvijas Vēstnesis, 2001, 108.nr.; 2002, 26., 47.nr.; 2004, 4., 152.; 2006, 109.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministre L.Mūrniece 

Pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 3.augusta
noteikumiem Nr.721

Ceļotāju saraksta veidlapas paraugs izglītības iestādes ekskursijām Eiropas Savienībā

Ceļotāju saraksts izglītības iestādes ekskursijām Eiropas Savienībā

List of travellers for school trips within European Union

Liste des participants à un voyage scolaire à l`intérieur de l`Union Européenne

Izglītības iestādes nosaukums/Name of school/Nom de l`école
Izglītības iestādes adrese/Address of school/Adresse de l`école
Ceļojuma mērķis un ilgums/Purpose and lenght of trip/Destination et durée du voyage
Pavadošā pedagoga(-u) vārds(-i) un uzvārds(-i)/Name(s) of accompanying teacher(s)/Nom(s) du/des professeur(s) accompagnant le groupe
Sniegto datu pareizības apstiprinājums. Nepilngadīgo izglītojamo vecāki vai aizbildņi par katru nepilngadīgo izglītojamo atsevišķi ir devuši piekrišanu viņa dalībai ceļojumā.

The accuracy of data given is confirmed. The guardians of under – age pupils have consented to their participation in the trip in each individual case.

La confirmation de la conformité des données declarées. Les parents ou les tuteurs des mineurs qui vont faire l`enseignement ont donnés pour chaque mineur à part l`acceptation de son participation dans le voyage.

Vieta
Datums
Locality

Date
Lieu

Date

Z.v.
Official stamp
Cachet du service

Izglītības iestādes direktors
Headmaster (mistress)
Le/La directeur/trice

Datu pareizības apstiprinājums par ceļotājiem, kuri nav Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņi. Ceļotājiem ir atļauts atgriezties Latvijas Republikā.

The accuracy of the date that follows on those travelling who are not nationals of a Member State of the EU is hereby confirmed. Travellers are authorized to re-enter to the Republic of Latvia.

La confirmation de la conformité des données sur les voyageurs qui ne sont pas les citoyens d`un des pays membres de l`Union Européenne. Les voyageurs ont le droit de retourner en République de Lettonie.

Vieta
Datums
Locality
Date
Lieu
Date

Z.v.
Official stamp
Cachet du service

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļas amatpersona
Official of the division of the Office of Citizenship and Migration Affairs
Fonctionnaire de la section du Departément d`immigration et de citoyenneté

Nr.p.k.
Serial Number Numero

Uzvārds(-i)
Name
Nom

Vārds(-i)
First name
Prénom

Dzimšanas vieta
Place of birth
Lieu de naissance

Dzimšanas datums
Date of birth
Date de naissance

Pilsonība
Nationality
Nationalité

1.

         

2.

         

3.

         

4.

         

Fotogrāfijas/Photo/ Photographie

1.


 

2. 3. 4. 5.

Iekšlietu ministre L.Mūrniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!