Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Zemkopības ministrija: Par nelegālās pārtikas tirdzniecības apkarošanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.12.2009., Nr. 193 https://www.vestnesis.lv/ta/id/201755

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta sēdē: 2009.gada 8.decembrī

Vēl šajā numurā

09.12.2009., Nr. 193

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Zemkopības ministrija: Par nelegālās pārtikas tirdzniecības apkarošanu

Zemkopības ministrijā (ZM) notika Starpinstitūciju koordinācijas grupas sanāksme nelegālās pārtikas tirdzniecības apkarošanā, kurā tika apspriesti jautājumi par administratīvo pārkāpumu lietās izņemtās mantas uzglabāšanas problēmām, kā arī pārtikas tirdzniecību internetā un citas aktualitātes. Sanāksmē ziņojumus par paveikto uzklausīja arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Izklāstot pēdējos divos mēnešos paveikto, gan Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD), gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID), gan arī Ekonomikas policijas pārstāvji uzsvēra, ka operatīvo pārbaužu skaits ir palielinājies, līdz ar to arī novērsts vairāk nelikumību. Tāpat ir ievērojami uzlabojusies sadarbība un informācijas apmaiņa starp atbildīgajiem dienestiem. Kā atzīmēja sanāksmes dalībnieki, šo sadarbību un savstarpējās un nepastarpinātās komunikācijas uzlabošanos ir veicinājušas tieši šīs darba grupas aktivitātes.

Ekonomikas policijas pārstāvis norādīja, ka, veicot pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, izveidojusies laba sadarbība ar PVD un VID, un turpmāk tiks pievērsta daudz lielāka uzmanība noliktavu un preču piegādātāju pārbaudēm.

Savukārt darba grupas locekļi no VID uzsvēra, ka piena un gaļas produktu aprite šobrīd tirgos ir labi sakārtota, kas, nenoliedzami, ir PVD aktīvas darbības rezultāts. Tomēr pēdējā laikā parādījušies rupji pārkāpumi augļu, dārzeņu un zivju tirdzniecībā, kas saistīti ar nereģistrētām tirdzniecības atļaujām. Tālab arī turpmāk VID inspektori pastiprināti kontrolēs pārtikas pārpircējus šajos sektoros. Kā norādīja VID pārstāvji, iestāde reorganizācijas ietvaros tuvākajā laikā veiks darbinieku pārstrukturēšanu, palielinot to skaitu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu pārbaudīšanai. Tāpēc kontroles pašvaldību un Rīgas tirgos turpmāk notiks daudz biežāk.

PVD pārstāvji informēja par šā gada deviņos mēnešos veiktajiem reidiem un pārbaudēm valstī kopumā un Rīgā. Šajā laikā no visām veiktajām pārbaudēm 32,8% ir bijušas ārpuskārtas, kas ir arī par 250 pārbaudēm vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā. Vairāk ārpuskārtas pārbaužu veikts tieši pēdējos divos mēnešos. Lielākoties pārkāpumi konstatēti produktu marķējuma, derīguma termiņa, neatbilstošas kvalitātes dēļ. Konstatētas arī problēmas ar ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) saturošu produktu identifikāciju – tie nav bijuši izvietoti atsevišķos plauktos, kas prasīts jaunajās likuma normās. Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji detalizēti analizēja arī pēdējā laikā popularitāti guvušo pārtikas tirdzniecību interneta vidē un norādīja uz vairākiem rupjiem pārkāpumiem, kas saistīti ar uzņēmumu nelegālu darbību un šādi izplatītas pārtikas drošumu.

Pēc ziņojumu noklausīšanās J.Dūklavs uzsvēra: “Operatīvai un profesionālai sadarbībai starp dienestiem ir ievērojama nozīme nelegālās pārtikas un arī citu nelegālu preču tirdzniecības izskaušanā un tirgus aizsardzībā. Mums ir jāaizsargā savs tirgus – tas ir galvenais uzdevums! Aicinu visas kontrolējošās institūcijas vēl krasāk vērsties pret nelegāliem uzņēmējiem, sadarboties vēl pārliecinošāk un operatīvāk.”

Pēc diskusijas sanāksmes dalībnieki vienojās, ka reidi Rīgas un Latvijas pašvaldību tirgos turpināsies daudz intensīvāk. Tāpat jāturpina darbs pie normatīvo aktu sakārtošanas, kā arī padziļināti jāpēta e-komercijas aktivitātes.

Koordinācijas grupā darbojas pārstāvji no ZM, PVD, Valsts augu aizsardzības dienesta, Finanšu ministrijas, VID un Ekonomikas policijas.

Darba grupa tika izveidota pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava un iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces vienošanās par Starpinstitūciju koordinācijas darba grupas nelegālās pārtikas tirdzniecības apkarošanai izveidošanu.

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!