• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Veselības ministrija: Par zāļu kompensēšanu ar retām slimībām slimojošiem bērniem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.07.2009., Nr. 120 https://www.vestnesis.lv/ta/id/195503

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Krievijas transporta ministra darba vizīti un Starpvaldību komisijas trešo sēdi

Vēl šajā numurā

30.07.2009., Nr. 120

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Veselības ministrija: Par zāļu kompensēšanu ar retām slimībām slimojošiem bērniem


 

29.jūlijā veselības ministre Baiba Rozentāle tikās ar reto slimību biedrības “Caladrius” pārstāvjiem, lai pārrunātu zāļu kompensēšanas mehānisma darbību, nodrošinot ar nepieciešamajiem medikamentiem ar retajām slimībām slimojošos bērnus.

Paredzēts, ka bērniem nepieciešamo zāļu receptes apmaksās Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS), kura administrēs finanšu līdzekļu izlietojumu konkrētajam mērķim. Tuvākajā laikā BKUS pārstāvji individuāli sazināsies ar to bērnu vecākiem, kuriem šie medikamenti ir nepieciešami.

Veselības ministrija iekšējās līdzekļu pārdales rezultātā radusi iespēju šā gada otrajā pusgadā nepieciešamo medikamentu iegādei bērniem, kuri slimo ar retajām slimībām, novirzīt 727 400 latus.

Pārrunājot nākamā gada finansējuma jautājumu un ar retajām slimībām slimojošo bērnu nodrošināšanu ar medikamentiem, veselības ministre B.Rozentāle norādīja: “Veselības aprūpei, jo īpaši bērnu veselībai, ir jābūt valsts prioritātei ne tikai vārdos, bet tam jāatspoguļojas arī veselības nozarei piešķirtajā finansējumā. Šobrīd veselības nozarē bērnu ārstniecība ir noteikta kā vislielākā prioritāte ar vismazāko finansējuma samazinājumu, to apliecina arī papildus pārdalītie līdzekļi reto slimību ārstēšanai, kas secīgi izraisa lielāku pārējo nozaru finansējuma samazinājumu. Tādēļ no koalīcijas partneriem un kolēģiem – ministriem – sagaidu izpratni par veselības aprūpes jautājumu nozīmību un atbilstošu rīcību, lai Latvijas iedzīvotāji, ikviens no mums, politisko cīņu rezultātā nezaudētu iespēju saņemt medicīnisko palīdzību.”

 

Veselības ministrijas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!