Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 2. jūnija noteikumi Nr. 503 "Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.06.2009., Nr. 90 https://www.vestnesis.lv/ta/id/193116

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.507

Dabas aizsardzības pārvaldes nolikums

Vēl šajā numurā

10.06.2009., Nr. 90

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 503

Pieņemts: 02.06.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.503

Rīgā 2009.gada 2.jūnijā (prot. Nr.37 25.§)

Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi

Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma 13.panta pirmās daļas 4. un 5.punktu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā kontrolē nozvejoto zivju izkraušanu un pārbauda zivju tirdzniecības un transporta objektus, kā arī noliktavas un ražošanas telpas.

2. Šo noteikumu izpildi atbilstoši kompetencei kontrolē Vides ministrijas Valsts vides dienests (turpmāk – Valsts vides dienests).

II. Nozvejas izkraušanas dokumentācijas iesniegšanas kārtība

3. Kuģa kapteinis pēc nozvejoto zivju izkraušanas ne vēlāk kā 48 stundu laikā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par rūpniecisko zveju iesniedz Valsts vides dienestā zvejas žurnālu un tajā ietverto zivju izkraušanas deklarāciju, bet tā kuģa kapteinis, uz kura kuģa jūrā ir pārkrautas zivis, papildus zvejas žurnālam ne vēlāk kā 48 stundu laikā pēc izkraušanas pabeigšanas iesniedz pārskatu par zivju pārkraušanu vai pieņemšanu jūrā (1.pielikums) un zvejas žurnāla ailē “Zvejas vieta” ieraksta “Skatīt pārskatu pielikumā”.

III. Zivju pircēju reģistrācija

4. Jūrā nozvejoto zivju pirmo pirkšanu veic reģistrēti zivju pircēji, kuri valsts aģentūrā “Latvijas Zivju resursu aģentūra” (turpmāk – Latvijas Zivju resursu aģentūra) ir saņēmuši zivju pircēja reģistrācijas apliecību (2.pielikums), kas ir derīga vienu gadu no tās izdošanas dienas. Prasība neattiecas uz gadījumiem, kad zvejnieks pārdod zivis mazumtirdzniecībā fiziskām personām vai tās tiek iegādātas valsts institūciju veicamo pētījumu un analīžu vajadzībām.

5. Lai saņemtu zivju pircēja reģistrācijas apliecību, pretendents Latvijas Zivju resursu aģentūrā iesniedz zivju pircēja reģistrācijas iesniegumu (3.pielikums). Iesniegumam pievieno informāciju par gada laikā plānoto zivju pirmās pirkšanas darījumu skaitu.

6. Latvijas Zivju resursu aģentūra 30 dienu laikā pēc šo noteikumu 5.punktā minētā iesnieguma un informācijas saņemšanas izsniedz pretendentam zivju pircēja reģistrācijas apliecību un piešķir valsts informācijas sistēmas “Latvijas zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēma” (turpmāk – informācijas sistēma) lietotāja identifikatoru. Izsniedzot zivju pircēja reģistrācijas apliecību, zivju pircējam saskaņā ar iesniegto informāciju par gada laikā plānoto zivju pirmās pirkšanas darījumu skaitu vienlaikus piešķir atbilstošu skaitu unikālu secīgas kārtības numuru katra atsevišķa zivju pirmās pirkšanas darījuma reģistrācijai.

7. Latvijas Zivju resursu aģentūra nosūta Valsts vides dienestam reģistrēto zivju pircēju sarakstu un informāciju par katram zivju pircējam piešķirtajiem unikālajiem numuriem zivju pircēja pirmās pirkšanas darījumu reģistrācijai, kā arī par tam piešķirto informācijas sistēmas lietotāja identifikatoru un pastāvīgi aktualizē minētā saraksta informāciju.

8. Latvijas Zivju resursu aģentūra neizsniedz zivju pircēja reģistrācijas apliecību zivju pircējam, kurš reģistrācijas apliecības iepriekšējā derīguma termiņa laikā nav ievērojis vai ir pārkāpis šo noteikumu 10.punktā minēto normatīvo aktu vai kuram ir nodokļu maksājumu parāds valsts budžetā.

9. Latvijas Zivju resursu aģentūras lēmumu par atteikumu reģistrēt zivju pircēju var apstrīdēt Zemkopības ministrijā. Zemkopības ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

IV. Zivju pirmās pirkšanas un nozvejas izkraušanas dokumentu datu ievadīšana informācijas sistēmā un to glabāšanas kārtība

10. Pēc zivju pirmās pirkšanas darījuma (arī darījuma, kas notiek pēc zivju transportēšanas no to izkraušanas vietas uz citu zivju pirmās pirkšanas vietu) Latvijas Zivju resursu aģentūrā reģistrētie zivju pircēji atbilstoši Padomes 1995.gada 12.oktobra Regulas (EEK) Nr.2847/93, ar kuru izveido kontroles sistēmu, kas piemērojama kopējai zivsaimniecības politikai, 5.pantā noteiktajām prasībām iesniedz Valsts vides dienestā pārdošanas zīmi (4.pielikums) vai, iz­mantojot zivju pircēja reģistrācijas laikā piešķirto lietotāja identifikatoru, ievada pārdošanas zīmes datus informācijas sistēmā. Aizpildot pārdošanas zīmi vai ievadot attiecīgos datus informācijas sistēmā, zivju pirmās pirkšanas darījumus numurē secīgā kārtībā, izmantojot Latvijas Zivju resursu aģentūras piešķirtos unikālos zivju pirmās pirkšanas darījuma reģistrācijas numurus.

11. Zvejas žurnāla un tajā ietvertās zivju izkraušanas deklarācijas datus, kā arī pārdošanas zīmju datus Valsts vides dienests glabā elektroniski. Valsts vides dienests minētos datus ievada informācijas sistēmā, izņemot tos pārdošanas zīmju datus, kurus, izmantojot informācijas sistēmas lietotāja identifikatoru, ir ievadījuši zivju pircēji.

12. Valsts vides dienests pēc šo noteikumu 11.punktā minēto zvejas žurnālu datu ievadīšanas informācijas sistēmā zvejas žurnālus nodod Latvijas Zivju resursu aģentūrai. Latvijas Zivju resursu aģentūra tos izmanto Latvijas Nacionālās zivsaimniecības datu vākšanas programmas vajadzībām.

13. Latvijas Zivju resursu aģentūra zvejas žurnālu un zvejas žurnāla iesniedzējs tā kopiju glabā piecus gadus.

14. Valsts vides dienests saņemtās zivju pirmās pirkšanas zīmes glabā divus gadus, bet zivju pārdevēji un pircēji zivju pirmās pirkšanas zīmju kopijas glabā vienu gadu pēc zivju pārdošanas.

V. Zivju tirdzniecībā iesaistīto objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaude

15. Pārbaudot zivju tirdzniecības objektus, Valsts vides dienesta amatpersonas pārbauda:

15.1. zivju iepirkumu apliecinošus dokumentus un citus dokumentus, kas apliecina zivju ieguvi;

15.2. zivju daudzuma atbilstību ierakstiem preču reģistrācijas žurnālā.

16. Pārbaudot zivju apstrādes vai pārstrādes vietas, kā arī zivju uzglabāšanas vietas (noliktavas), Valsts vides dienesta amatpersonas pārbauda zivju daudzuma atbilstību pavadzīmēm vai citiem iepirkumu apliecinošiem dokumentiem un ierakstiem preču reģistrācijas žurnālā.

VI. Zivju transportēšanas kontrole, zivju transportēšanas dokumentu aprite un glabāšana

17. Pārbaudot transportlīdzekli, kurā pārvadā zivis, Valsts vides dienesta amatpersonas pārbauda kravas atbilstību kravas dokumentācijai, kā arī zivju transportēšanas dokumenta (5.pielikums) ierakstam, ja zivis pēc izkraušanas tiek transportētas uz citu zivju pirmās pirkšanas vietu vai arī to uzglabāšanas vai apstrādes vietu.

18. Zivju transportēšanas dokumenta kopiju pēc zivju transportēšanas nodod zivju pirmajam pircējam vai zivju uzglabātājam, vai apstrādātājam. Zivju nosūtītāji zivju transportēšanas dokumenta oriģinālu, bet attiecīgie zivju pircēji, uzglabātāji vai apstrādātāji – šā dokumenta kopiju glabā vienu gadu pēc zivju transportēšanas.

19. Lai nodrošinātu Padomes 2008.gada 29.septembra Regulas (EK) Nr.1005/2008, ar ko izveido Kopienas sistēmu, lai aizkavētu, novērstu un izskaustu nelegālu, nereģistrētu un neregulētu zveju, un ar ko groza Regulas (EEK) Nr.2847/93, (EK) Nr.1936/2001 un (EK) Nr.601/2004, un ar ko atceļ Regulas (EK) Nr.1093/94 un (EK) Nr.1447/1999 (turpmāk – Regula Nr.1005/2008), 12.panta 1.punkta prasības:

19.1. Latvijas Zivju resursu aģentūra apstiprina atbilstoši Regulas Nr.1005/2008 II pielikumam noformēta nozvejas sertifikāta datu atbilstību Latvijas zvejnieku veiktajām nozvejām;

19.2. importētājs Valsts vides dienestā iesniedz nozvejas sertifikātu, bet eksportētājs – reeksporta sertifikātu atbilstoši Regulas Nr.1005/2008 14., 16. un 21.pantam;

19.3. Valsts vides dienests pārbauda nozvejas sertifikāta un reeksporta sertifikāta datus, ja nepieciešams, tos verificē un pieņem lēmumu par to atbilstību Regulas Nr.1005/2008 18.panta 1. un 2.punktā noteiktajām prasībām, ievērojot 20.panta 1. un 2.punktā un 22.panta 1.punktā minēto informāciju;

19.4. Valsts vides dienests šo noteikumu 19.3.apakšpunktā norādīto lēmumu paziņo Valsts ieņēmumu dienestam;

19.5. Valsts ieņēmumu dienests veic šo noteikumu 19.2.apakšpunktā minēto dokumentu esības kontroli robežkontroles punktos;

19.6. Valsts vides dienests un Valsts ieņēmumu dienests šo noteikumu 19.4. un 19.5.apakšpunktā minēto darbību nodrošināšanai noslēdz starpresoru vienošanos, kurā paredz informācijas apmaiņas kārtību.

VII. Noslēguma jautājums

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 27.februāra noteikumus Nr.85 “Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 35.nr.; 2003, 147.nr.; 2004, 69.nr.; 2006, 190.nr.).

Ministru prezidents, bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrs V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 11.jūniju.


 

1.pielikums

Ministru kabineta

2009.gada 2.jūnija noteikumiem Nr.503

KN503P1_PAGE_1.JPG (89757 bytes)

KN503P1_PAGE_2.JPG (23390 bytes)

Zemkopības ministrs J.Dūklavs


 

2.pielikums

Ministru kabineta

2009.gada 2.jūnija noteikumiem Nr.503

KN503P2.JPG (79979 bytes)

Zemkopības ministrs J.Dūklavs


 

3.pielikums

Ministru kabineta

2009.gada 2.jūnija noteikumiem Nr.503

KN503P3.JPG (92004 bytes)

Zemkopības ministrs J.Dūklavs


 

4.pielikums

Ministru kabineta

2009.gada 2.jūnija noteikumiem Nr.503

KN503P4_PAGE_1.JPG (73497 bytes)

KN503P4_PAGE_2.JPG (25259 bytes)

Zemkopības ministrs J.Dūklavs


 

5.pielikums

Ministru kabineta

2009.gada 2.jūnija noteikumiem Nr.503

KN503P5_PAGE_1.JPG (94342 bytes)

KN503P5_PAGE_2.JPG (54335 bytes)

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!