• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
12.saraksts Politiskā partija "Sabiedrība citai politikai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2009., Nr. 76 https://www.vestnesis.lv/ta/id/192244

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

13.saraksts
Politiskā partija "Rīcības partija"

Vēl šajā numurā

17.05.2009., Nr. 76

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

12.saraksts

Politiskā partija “Sabiedrība citai politikai”

Priekšvēlēšanu programma

Darbs Eiropas Parlamentā (EP) –

Latvijas iedzīvotāju labklājībai!

“Sabiedrība citai politikai” (SCP) iestājas par demokrātisku un caurskatāmāku Eiropu, kurā Latvijas vēlētāja balss tiks sadzirdēta. Tāpēc SCP veidos spēcīgu SCP Eiropas Parlamentā ievēlēto deputātu pārstāvniecību Latvijā, kas būs atvērta ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzklausīs viņa rūpes un priekšlikumus. SCP deputāti sadarbosies ar Latvijas nevalstiskajām organizācijām, uzņēmējiem un sociālajiem partneriem, arī pašvaldību līmenī. Spēcīga saikne ar Latvijas iedzīvotājiem ir atslēga citai – labākai – Eiropas politikai, tādai politikai, kas aktīvi aizstāv cilvēku intereses un tiesības.

Solidaritātes princips ir viena no Eiropas pamatvērtībām, SCP panāks šī principa ievērošanu visās Latvijas svarīgākajās tautsaimniecības nozarēs. Eiropas politika ir cieši saistīta ar Latvijas iekšpolitiku. SCP uzsver, ka Latvijas aktīva un kvalitatīva līdzdalība Eiropas Savienības politikas veidošanā ir viens no priekšnosacījumiem, lai mūsu valsts sekmīgi attīstītos nākotnē. SCP iestāsies par taisnīguma un solidaritātes principiem, pieprasot, lai Eiropas Savienības (ES) institūcijas šos principus ievēro ikdienā.

Eiropa piedāvā iespējas, kuras Latvijai jāizmanto gudri un profesionāli. SCP veicinās maksimālu pieejamā ES finansējuma apguvi visās jomās un aktīvi piedalīsies ES budžeta reformā, kas noteiks ES politikas prioritātes, tādējādi nodrošinot Latvijas attīstībai nepieciešamo finansējumu un novēršot jebkāda tieša nodokļa ieviešanu Eiropas līmenī. SCP iestājas par birokrātisko šķēršļu mazināšanu ES fondu finansējuma apgūšanā un Latvijas vajadzībām atbilstošu līdzfinansējumu.

Laikā, kad tūkstošiem cilvēku Latvijā zaudē darbu un ienākumus, mums, pirmkārt, ir jārūpējas par Latvijas iedzīvotāju nodarbinātību. SCP kritiski sekos līdzi Eiropas Komisijas priekšlikumiem nodarbinātības jomā un veicinās atbilstošu ES iniciatīvu īstenošanu izglītības, profesionālās apmācības un sociālajā jomā, uzlabojot Latvijas iedzīvotāju izredzes atrast labi apmaksātu darbu. SCP pievērsīs īpašu uzmanību arī patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem.

SCP uzskata, ka Latvijas attīstībai fundamentāli svarīga ir ES “Lisabonas stratēģijas ekonomiskajai izaugsmei un nodarbinātībai” pārskatīšana, jo no tās īstenošanas ir atkarīgs mūsu dzīves līmenis nākotnē. SCP aktīvi piedalīsies šajā darbā, lai panāktu Latvijai svarīgo jautājumu ievērošanu. SCP veicinās ES iekšējā preču un pakalpojumu tirgus sekmīgu apgūšanu, kas Latvijas uzņēmumiem sniegs iespēju piekļūt 500 miljoniem patērētāju ar augstu pirktspēju. SCP arī aktīvi atbalstīs ES iniciatīvas Austrumu tirgu atvēršanā Latvijas uzņēmējiem. SCP iestāsies par vienotas enerģētikas politikas veidošanu ES līmenī un Latvijas iekļaušanu kopējos Eiropas enerģētikas tīklojumos.

SCP apņemas stingri un nelokāmi aizstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses ES. SCP kopā ar Latvijas lauksaimniekiem piedalīsies vienkāršas un efektīvas Eiropas kopējās lauksaimniecības politikas atbalsta sistēmas izstrādē, kas nodrošinās vienādu palīdzību līdzīga profila saimniecībām ES. SCP izvirza par savu mērķi iesaistīties mazāk labvēlīgo reģionu atbalsta mehānismu izstrādē lauku vides apdzīvotības uzlabošanai un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai. SCP Eiropas Parlamentā atbalstīs tādu piena nozares atbalsta politiku, kas nodrošinās Latvijas piena nozares pastāvēšanu arī pēc piena tirgus kvotu atcelšanas 2015.gadā.

SCP atbalsta ātrāku Eiropas kopējās valūtas eiro ieviešanu Latvijā. Eiro ieviešana nodrošinās Latvijas ekonomikas aizsardzību globālu ekonomisko krīžu laikā un valūtas tirgu nestabilitātes periodos, veicinās cenu stabilitāti un zemākas kredītu aizdevuma likmes. Eiropas kopējā valūta samazinās Latvijas uzņēmumu izmaksas, tādējādi veicinot to konkurētspēju ES vienotajā tirgū un jaunu darba vietu rašanos.

SCP uzdevums Eiropas Parlamentā būs darbs Latvijai nozīmīgākajās Eiropas Parlamenta komitejās: Nodarbinātības un sociālo lietu, Vides, Sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma, Reģionālās attīstības, Transporta un tūrisma, Lauksaimniecības un lauku attīstības, Iekšējā tirgus un patērētāju tiesību aizsardzības, kā arī Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā. SCP ir pārliecināta, ka turpmākajos piecos gados tieši šajās jomās gan Latvijā, gan Eiropā nepieciešams koordinēts un profesionāls darbs, lai izkļūtu no krīzes un uzlabotu Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Jūsu rūpes ir mūsu rūpes!

 

Deputātu kandidātu saraksts

N.p.k.

Vārds, uzvārds

Dzimšanas

gads

Pilsonība

Dzīvesvieta

Izglītība

Darbavieta

1.

Georgs Andrejevs

1932

Latvijas

Rīga

augstākā

Eiropas Parlaments

2.

Maira Dzelzkalēja

1972

Latvijas

Rīga

augstākā

Biedrība “Zemnieku saeima”, SIA “Agitis”

3.

Gundars Romanovskis

1974

Latvijas

Tukuma rajons

augstākā

Eiropas Parlamenta deputāta Georga Andrejeva biroja vadītājs

4.

Valdis Krastiņš

1927

Latvijas

Rīga

augstākā

LR Ārlietu ministrija

5.

Gundars Ostrovskis

1975

Latvijas

Rīga

augstākā

Eiropas komisijas uzņēmumu un rūpniecības ģenerāldirektorāts

6.

Veiko Spolītis

1971

Latvijas

Rīgas rajons

augstākā

Rīgas Stradiņa universitāte, Salaspils novada dome

7.

Karīna Korna

1975

Latvijas

Rīga

augstākā

AS “Latvijas Gāze”

8.

Inga Naumane

1972

Latvijas

Rīga

augstākā

Eiropas Aģentūra operatīvās sadarbības vadībai pie ES dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX)

9.

Krišjānis Bušs

1985

Latvijas

Rīga

vidējā

nav

 

Ziņas par deputātu kandidātiem

1. Georgs Andrejevs

Dzimis 1932.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Eiropas Parlaments. Beidzis šādas mācību iestādes: Rīgas Medicīnas institūts (1972), doktors medicīnas zinātnē; Rīgas Medicīnas institūts (1964), maģistra grāds medicīnā; Rīgas Medicīnas institūts (1954), ārsts – anesteziologs. Darbavieta un ieņemamais amats: Eiropas Parlaments, deputāts. Ģimenes stāvoklis: precējies, divi bērni. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – runāju brīvi, franču – varu kontaktēties, vācu – varu kontaktēties, krievu – labi.

 

2. Maira Dzelzkalēja

Dzimusi 1972.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Biedrība “Zemnieku saeima”, SIA “Agitis”. Beigusi šādas mācību iestādes: Latvijas Lauksaimniecības universitāte (1997), maģistra grāds ekonomikā; Latvijas Lauksaimniecības universitāte (1995), bakalaura grāds lauksaimniecības zinātnēs. Darbavieta un ieņemamais amats: Biedrība “Zemnieku saeima” , SIA “Agitis”. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – labi, krievu – labi.

 

3. Gundars Romanovskis

Dzimis 1974.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Tukuma rajons. Darbavieta: Eiropas Parlamenta deputāta Georga Andrejeva biroja vadītājs. Beidzis šādas mācību iestādes: Ženēvas universitāte sadarbībā ar ANO Vides programmu (2008), sertificētas padziļinātas studijas vides diplomātijā; Vīnes Universitāte (2003), maģistra un bakalaura grāds politikas zinātnē un komunikāciju zinātnē. Darbavieta un ieņemamais amats: Eiropas Parlamenta deputāta Georga Andrejeva biroja vadītājs. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – teicami, vācu – teicami, krievu – labi, franču – sarunvaloda.

 

4. Valdis Krastiņš

Dzimis 1927.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: LR Ārlietu ministrija. Beidzis šādas mācību iestādes: Ļeņingradas konservatorija (1965), Mākslas zinātņu doktors; Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorija (1951), pianists. Darbavieta un ieņemamais amats: LR Ārlietu ministrija. Ģimenes stāvoklis: precējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – teicami, vācu – teicami, franču – labi, itāļu – labi, zviedru – labi, čehu – sarunvalodas līmenī, poļu – sarunvalodas līmenī.

 

5. Gundars Ostrovskis

Dzimis 1975.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Eiropas Komisijas Uzņēmumu un rūpniecības ģenerāldirektorāts. Beidzis šādas mācību iestādes: Eiropas Koledža (Brige) (2000), Eiropas ekonomikas studijas (iegūts maģistra grāds); Rīgas Ekonomikas augstskola (1996), Ekonomika un uzņēmumu vadība (iegūts bakalaura grāds). Darbavieta un ieņemamais amats: Eiropas Komisijas uzņēmumu un rūpniecības ģenerāldirektorāts. Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – pārvaldu brīvi, vācu – pārvaldu brīvi, krievu – pārvaldu, franču – pārvaldu brīvi, spāņu – pārvaldu brīvi, holandiešu – apmierinoši.

 

6. Veiko Spolītis

Dzimis 1971.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīgas rajons. Darbavieta: Rīgas Stradiņa universitāte, Salaspils novada dome. Beidzis šādas mācību iestādes: Ženēvas universitāte (2003), Starptautiskās attiecības (maģistra grāds); Budapeštas Centrāleiropas universitāte (1997), Starptautiskās attiecības (maģistra grāds); Tartu universitāte (1996), Sociālās zinātnes (bakalaura grāds). Darbavietas un ieņemamie amati: Rīgas Stradiņa universitāte; Salaspils novada dome; SIA B&B Spool, valdes priekšsēdētājs. Ģimenes stāvoklis: precējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – pārvaldu brīvi, igauņu – pārvaldu brīvi, somu – pārvaldu brīvi, krievu – pārvaldu brīvi, vācu – pārvaldu brīvi, franču – pārvaldu brīvi, turku – pārvaldu brīvi.

 

7. Karīna Korna

Dzimusi 1975.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: AS “Latvijas Gāze”. Beigusi šādas mācību iestādes: Rīgas Juridiskā augstskola (2001), sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnēs; Latvijas Universitāte (2000), jurista kvalifikācija, iegūta augstākā profesionālā izglītība.
Darbavietas un ieņemamie amati: AS “Latvijas Gāze”; politiskā partija “Sabiedrība citai politikai”, valdes locekle. Ģimenes stāvoklis: neprecējusies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu– pārvaldu, vācu – pārvaldu, krievu – sarunvaloda.

 

8. Inga Naumane

Dzimusi 1972.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Eiropas aģentūra operatīvās sadarbības vadībai pie ES dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX). Beigusi šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (2002), maģistra grāds sociālajās zinātnēs un sabiedriskajās attiecībās; Latvijas Universitāte (1996), ārējo sakaru struktūrvienības vadītājas sertifikāts; Latvijas Universitāte (1995), vācu valodas filologa, pedagoga, tulka kvalifikācija. Darbavieta un ieņemamais amats: Eiropas aģentūra operatīvās sadarbības vadībai pie ES dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX). Ģimenes stāvoklis: precējusies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – teicami, vācu – teicami, krievu – teicami, franču – pamatzināšanas, poļu – pamatzināšanas.

 

9. Krišjānis Bušs

Dzimis 1985.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: nav. Beidzis šādas mācību iestādes: Rīgas Uzņēmējdarbības koledža (2000), Saimnieciskās darbības uzskaite, kontrole un analīze, iegūta profesionālā vidējā izglītība. Darbavieta un ieņemamais amats: nav. Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu (dzimtā), angļu – teicami, vācu – labi, krievu – labi, franču – pamatzināšanas, zviedru – pamatzināšanas.

 

Šā saraksta kandidāti norādījuši, ka:

nav un nav bijuši PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu štata darbinieki; nav sadarbojušies ar PSRS vai Latvijas PSR valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieki, aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji, izņemot Georgu Andrejevu, kurš norādījis, ka ir sadarbojies ar PSRS vai Latvijas PSR valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs; nav darbojušies PSKP (LKP), Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas Sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās pēc 1991.gada 13.janvāra.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!