Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par nevalstisko organizāciju sadarbību ar valsts pārvaldi. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.03.2009., Nr. 49 https://www.vestnesis.lv/ta/id/189865

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidents preses konferencē 26.martā pēc sarunām ar Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Komisijas pārstāvjiem

Vēl šajā numurā

27.03.2009., Nr. 49

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par nevalstisko organizāciju sadarbību ar valsts pārvaldi

 

Trešdien, 25.martā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes dalībniekiem. Sēdē piedalījās 27 nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Tikšanās laikā Ministru prezidents pateicās nevalstiskajām organizācijām par aktīvu sadarbību un priekšlikumiem Valdības deklarācijas izstrādes laikā. Ministru prezidents aktualizēja tos būtiskos uzdevumus, kuru risināšanā īpaši tiek gaidīts nevalstisko organizāciju atbalsts. V.Dombrovskis uzaicināja nevalstiskās organizācijas aktīvi sadarboties ar valsts pārvaldi un iesūtīt priekšlikumus par pasākumiem administratīvo šķēršļu mazināšanai, ieteikumus saistībā ar funkciju auditu, valsts pārvaldes optimizāciju un veicamajiem pasākumiem korupcijas novēršanai. Ministru prezidents norādīja, ka krīze ir skārusi visas jomas, tai skaitā arī nevalstisko organizāciju darbu, un svarīgākais ir nodrošināt atbalstu sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām.

NVO pārstāvji diskusijā aktualizēja nepieciešamību palielināt NVO iespējas iesniegt projektus ES struktūrfondu projektu konkursos, novērtējot NVO iespējas īstenot uzņēmējdarbību, sekmēt NVO iespējas saņemt valsts priekšfinansējumu un līdzfinansējumu projektu īstenošanai, kas dotu iespēju piesaistīt Latvijai papildu finanšu resursus arī ārpus struktūrfondu projektu līdzekļiem, nepieciešamību noteikt nemainīgo attiecināmo administratīvo izmaksu likmi NVO iesniegtajiem projektiem 20% apmērā, kā arī pilnveidot valsts pārvaldes iestāžu mājaslapas kā nozīmīgu resursu sabiedrības līdzdalības sekmēšanai, nepieciešamību vērtēt nevalstiskās organizācijas kā darba devējiem un arodbiedrībām līdzvērtīgu sociālo partneri.

Vairāki NVO pārstāvji pauda gandarījumu par Ministru prezidenta sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, izstrādājot Valdības deklarāciju, kā arī nozīmīgo lomu, kas šajā dokumentā atvēlēta sabiedrības līdzdalībai.

Nobeigumā Ministru prezidents informēja par gatavību tikties ar Memorandu parakstījušām nevalstiskajām organizācijām 29.aprīlī, sniedzot iespēju Memorandam pievienoties arī tām nevalstiskajām organizācijām, kas izteikušas šādu vēlēšanos.

 

Valsts kancelejas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!