Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Skan un viļņo lielie Latvijas dziedāšanas – divdesmit ceturtie – un dejošanas – četrpadsmitie – svētki Rīgā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.07.2008., Nr. 105 https://www.vestnesis.lv/ta/id/178025

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu ministrs: Par grozījumiem šā gada budžetā

Vēl šajā numurā

10.07.2008., Nr. 105

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Skan un viļņo lielie Latvijas dziedāšanas – divdesmit ceturtie – un dejošanas – četrpadsmitie – svētki Rīgā

Latvijas koru konkurss (Latvijas Universitātes Lielajā aulā 2008.gada 8.jūlijā. Piedalījās 36 kori)

Kora nosaukums

Piederība

Diriģenti

Pilsēta/

rajons

Punkti

Vieta

Jauktie kori

KAMĒR…

Koncertorganizācijas “Ave Sol”

jauniešu koris

Mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais;

Diriģents Jānis Liepiņš; Vokālie pedagogi Aina Bajāre, Ansis Sauka

Rīga

49,87

1.vieta

AUSTRUMS

Rīgas Latviešu biedrības

jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts; Diriģents Pēteris Vaickovskis;

Kormeistari Jānis Dižgalvis, Rūdolfs Bērtiņš, Uģis Meņģelis

Rīga

49,00

2.vieta

SŌLA

Latvijas Kultūras akadēmijas

jauniešu koris

Mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons; Diriģenti Kaspars Vēvers,

Rūdolfs Bacāns; Vokālā pedagoģe Ilze Bērziņa

Rīga

48,87

3.vieta

BALSIS

Rīgas Kultūras un tautas mākslas

centra “Mazā ģilde” jauniešu koris

Mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis; Diriģents Valdis Tomsons;

Vokālie pedagogi Gunita Sakniņa, Nauris Indzeris

Rīga

48,80

3.vieta

HANSABANKAS

KORIS

Hansabankas jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Artūrs Ancāns; Diriģente Ilze Kūle;

Kormeistare Nora Vītiņa; Vokālā pedagoģe Zigrīda Krīgere

Rīga

47,73

JUVENTUS

Latvijas Universitātes jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš; Diriģenti Jānis Petrovskis, Juris Jēkabsons;

Vokālā pedagoģe Iveta Romancāne

Rīga

46,87

RĪGA

Rīgas Stradiņa universitātes

jauktais koris

Diriģentes Zane Zilberte, Evita Taranda; Kormeistars Agris Puķe

Rīga

46,33

SONORE

Rīgas Kultūras un tautas mākslas

centra “Mazā ģilde” jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš; Diriģenti Andis Groza, Andris Pujāts

Rīga

46,07

LAIKS

Jauktais koris

Mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode; Kormeistari Laura Bluķe, Kristaps Cukurs;

Vokālā pedagoģe Natālija Tilgale

Liepāja

45,73

MASKA

Babītes pagasta jauniešu koris

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Ozols; Kormeistare Laura Jēkabsone;

Vokālie pedagogi Liene Bankovska, Jānis Strazdiņš

Rīgas

rajons

45,53

CĒSU PILS KORIS

Cēsu pils koris

Mākslinieciskā vadītāja Marika Austruma, Diriģents Didzis Lielauss;

Kormeitars Aivars Igaunis

Cēsis

44,07

SIDRABE

Dobeles kultūras nama skolotāju koris

Mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis; Diriģents Jānis Kokins;

Kormeistars Lauris Lieldiens; Koncertmeistare Dzintra Vīcupe

Dobeles

rajons

43,93

OGRE

Ogres novada Kultūras centra

jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis; Diriģente Baiba Milzarāja;

Kormeistare Baiba Preise

Ogres

rajons

43,73

RĀTE

Kuldīgas pašvaldības aģentūras

“Kuldīgas kultūras centrs”

kamerkoris

Mākslinieciskais vadītājs Andis Groza; Kormeistare Heda Auziņa

Kuldīgas

rajons

43,60

SĒJA

Sējas novada kultūras nama

jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons; Kormeistars Ārijs Ādamsons;

Vokālā pedagoģe Ilze Bērziņa

Rīgas

rajons

43,33

JUMIS

Ādažu kultūras nama jauktais koris

Diriģents Gints Ceplenieks; Kormeistare Eva Pērkone;

Vokālais pedagogs Egils Jākobsons

Rīgas

rajons

43,27

DAUGAVA

Daugavpils Latviešu kultūras centra

jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs; Kormeistari Artūrs Feoklistovs,

Aleksejs Pimanovs; Vokālais pedagogs Mihails Šaiters

Daugavpils

43,27

TREJKOLA

A/S “Latvijas finieris” jauktais koris

Rota Salmiņa, Anda Lipska, Ēriks Čudars

Rēzeknes

rajons

43,27

ANIMA

Saulkrastu pilsētas domes

jauktais koris

Mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva; Vokālais pedagogs Jānis Misiņš

Rīgas

rajons,

Saulkrasti

42,93

INTIS

Liepājas Tautas mākslas un kultūras

centra jauniešu kamerkoris

Mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce; Diriģents Jānis Almanis

Liepāja

42,20

ATVARS

Siguldas Valsts ģimnāzijas

jauniešu koris

Mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš

Rīgas

rajons,

Sigulda

42,00

ZEMGALE

Jelgavas pilsētas pašvaldības

aģentūras “Kultūra” jauktais koris

Mākslinieciskais vadītājs Aigars Meri; Diriģente un kormeistare Laura Leontjeva;

Vokālā pedagoģe Agita Meri

Jelgava

41,93

ATZELE

Alūksnes tautas nama skolotāju koris

Mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš; Diriģente Ina Perevertailo

Alūksne

41,33

SKAN

Valmieras Kultūras centra un

Vidzemes augstskolas jauniešu koris

Mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča; Kormeistare Marika Rolmane;

Vokālā pedagoģe Inese Reinfelde

Valmiera

39,60

Vīru kori

GAUDEAMUS

Rīgas Tehniskās universitātes

vīru koris

Mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss; Diriģenti Verners Krēsliņš, Rihards Rudzītis

Rīga

44,73

2.vieta

FRACHORI

Rīgas Kultūras un tautas mākslas

centra “Mazā ģilde” vīru koris

Mākslinieciskais vadītājs Andrejs Mūrnieks; Diriģents Aivars Opincāns;

Vokālais pedagogs Guntars Ruņģis

Rīga

44,20

2.vieta

JAUNAIS

RĪGAS VĪRU KORIS

Rīgas domes Kultūras departaments

Mākslinieciskā vadītāja Baiba Danovska; Diriģentes Marija Brazovska,

Iveta Rīsmane; Kormeistars Einārs Verro

Rīga

43,53

3.vieta

ABSOLVENTI

Rīgas Kultūras un atpūtas centra

“Imanta” vīru koris

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Arvīds Platpers;

Diriģents Pauls Kvelde; Kormeistars Edgars Vītols; Koncertmeistare Silvija Zaķe

Rīga

39,93

Sieviešu kori

SPĪGO

Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris

Mākslinieciskā vadītāja Līga Celma; Diriģente Liena Celma;

Vokālā pedagoģe Marta Mieze

Jelgava

48,33

1.vieta

MINJONA

Latvijas Universitātes sieviešu koris

Mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags; Kormeistares Evija Vanaga

un Elīna Auziņa; Koncertmeistare Ilze Dzērve

Rīga

48,20

2.vieta

SAPNIS

Rīgas domes Kultūras departamenta

un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas

sieviešu koris

Mākslinieciskā vadītāja Baiba Danovska; Diriģente Iveta Rīsmane;

Kormeistare Rasma Kamzola; Vokālās pedagoģes Rasma Kamzola,

Karmena Radovska, Līga Freimane

Rīga

47,00

3.vieta

BALTA

Rīgas Pedagoģijas un izglītības

vadības augstskolas sieviešu koris

Mākslinieciskā vadītāja un diriģente Māra Marnauza; Kormeistares Andra Krūmiņa

un Maira Līduma; Koncertmeistare Laimrota Kriumane

Rīga

47,00

3.vieta

DZINTARS

Rīgas domes Kultūras departamenta

sieviešu koris

Mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa; Kormeistares Inguna Broka,

Katerina Bergmane; Vokālā pedagoģe Aina Bajāre

Rīga

45,40

AUSMA

Rīgas Latviešu biedrības

sieviešu koris

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Zirnis; Kormeistare Vita Grīnhofa;

Vokālā pedagoģe Gunta Davidčuka

Rīga

44,80

VENDA

Ventspils pilsētas domes

Kultūras centra sieviešu koris

Diriģentes Anitra Niedre, Rudīte Tālberga; Kormeistare Sandija Ziemele

Ventspils

44,07

AIJA

Liepājas Tautas mākslas

un kultūras centra sieviešu koris

Mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite; Kormeistare Antra Berga;

Vokālā pedagoģe Natālija Tilgale

Liepāja

42,73

ATBALSS

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas

sieviešu koris

Mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce; Diriģents Vilnis Kronbergs;

Kormeistare Inga Almane

Liepāja

42,53

Speciālbalvas: par muzikalitāti un trīs koriem dziesmu karu finālā – Jānim Zirnim; par debiju – Līgai Celmai un Kasparam Ādamsonam.

Obligāto dziesmu vērtējumā par labāko izpildīto dziesmu vīru koru grupā nosaukta “Mūžu mūžos būs dziesma” (V.Kaminskis, I.Ziedonis) kora “Frachori” izpildījumā; sieviešu koru grupā – “Aunu, aunu baltas kājas” (latviešu tautas dziesma I.Ramiņa apdarē) kora “Minjona” izpildījumā; jaukto koru grupā – “Pūt, vējiņi” (latviešu tautasdziesma I.Ramiņa apdarē) kora “Kamēr…” izpildījumā.

Pūtēju orķestru konkursa uzvarētāji (Lielajā ģildē 2008.gada 8.jūlijā. Piedalījās 25 orķestri)

I GRUPA:

I vieta Kultūras nama “Draudzība” jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, diriģents Haralds Bārzdiņš

II vieta Kultūras pils “Ziemeļblāzma” pūtēju orķestris “Fanfara”, diriģenti Jānis Grahoļskis, Kristīne Grahoļska

III vieta Kauguru kultūras nama pūtēju orķestris “Jūrmala”, diriģents Jānis Puriņš

II GRUPA:

I vieta Balvu atpūtas centra pūtēju orķestris “Balvi”, diriģents Egons Salmanis

II vieta Rīgas 6.vidusskolas pūtēju orķestris, diriģents Haralds Bārzdiņš

III vieta Saldus rajona padomes pūtēju orķestris “Saldus”, diriģents Artūrs Maculēvičs

III vieta Madonas kultūras nama pūtēju orķestris, diriģents Andrejs Cepītis

III GRUPA:

I vieta Strenču orķestris, diriģente Lelde Bitīte

II vieta Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, diriģents Donāts Veikšāns

III vieta Tukuma kultūras nama pūtēju orķestris “Tukums”, diriģents Māris Rozenbergs

IV GRUPA:

I vieta Salaspils novada domes pūtēju orķestris, diriģenti Laimonis Paukšte, Līga Paukšte

II vieta Kokneses pagasta pūtēju orķestris, diriģents Ziedonis Puķītis

III vieta Kazdangas pagasta pūtēju orķestris, diriģents Guntis Simanovičs

01.JPG (27265 bytes) 01.JPG (26926 bytes)

Otrdien, 8.jūlijā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā koru karu žūrija (Kaspars Putniņš, Rafaēls Immoss, Imants Ramiņš, Gintauts Venislovs, Alo Ritsings, Orests Silabriedis, Kare Henkens) vērtēja trīsdesmit septiņu koru sniegumu (24 – jauktie, 4 – vīru, 9 – sieviešu). Laurus plūca koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu koris “Kamēr…” (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais)…
Foto: Aivars Liepiņš, Dziesmu svētku birojs 

03.JPG (23644 bytes) 04.JPG (19630 bytes)

…Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris “Ausma” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Zirnis) un Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus” (mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss)
Foto: Aivars Liepiņš, Dziesmu svētku birojs

05.JPG (20581 bytes) 06.JPG (11824 bytes) 07.JPG (24022 bytes)
Otrdien, 8.jūlijā, Lielajā ģildē četrās grūtību pakāpes grupās sacentās 25 pūtēju orķestri. Ceļā uz panākumu…
Foto: Ilmārs Znotiņš, Dziesmu svētku birojs
08.JPG (25825 bytes) 09.JPG (22659 bytes)

Otrdien, 8.jūlijā, Doma laukumā senioru koru un deju kolektīvu koncertā no jaunajiem svētku dalībniekiem ne dejās, ne dziesmās neatpalika Dziesmu svētku veterāni
Foto: Ilmārs Znotiņš, Dziesmu svētku birojs

001.JPG (11845 bytes) 02.JPG (19719 bytes)
003.JPG (15897 bytes) 03.JPG (15514 bytes) 05.JPG (15140 bytes)

Otrdien, 8.jūlijā, ļaudis uz Deju svētku koncertuzvedumu “No sirsniņas sirsniņai” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pulcēja 75 deju kolektīvu 2000 dejotāju no visiem Latvijas novadiem. Par viņu sniegumu kopā ar citiem skatītājiem priecājās un līdzi juta arī viens no uzveduma komponistiem un aranžētājiem maestro Raimonds Pauls
Foto: Ilmārs Znotiņš, Dziesmu svētku birojs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!