• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2024. gada 11. janvāra lēmums Nr. 1 "Par parakstu vākšanas rezultātu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma "Grozījumi Notariāta likuma" atcelšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.01.2024., Nr. 9A https://www.vestnesis.lv/op/2024/9A.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 2

Par finansējuma sadalījumu valstspilsētu un novadu vēlēšanu komisijām parakstu vākšanai par apturēto likumu "Grozījumi Notariāta likumā"

Vēl šajā numurā

12.01.2024., Nr. 9A (13:21)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 1

Pieņemts: 11.01.2024.

OP numurs: 2024/9A.1

2024/9A.1
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 1

Rīgā 2024. gada 11. janvārī

Par parakstu vākšanas rezultātu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma "Grozījumi Notariāta likuma" atcelšanu

1. No 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim notika parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta 2023. gada 13. novembrī apturēto likumu "Grozījumi Notariāta likumā" (turpmāk ‒ parakstu vākšana).

2. Atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 72. pantam, likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 1. panta 3. punktam un 10. panta pirmajai daļai apturēts likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu (vēlētāju) skaita.

3. 14. Saeimas vēlēšanās balsstiesīgi bija 1 542 407 Latvijas pilsoņi, attiecīgi ne mazāk kā viena desmitā daļa no šā skaita ir 154 241 vēlētājs.

4. Saskaitījusi parakstu vākšanā saņemtos parakstus, Centrālā vēlēšanu komisija konstatē, ka tautas nobalsošanas ierosinājumu par likuma "Grozījumi Notariāta likumā" atcelšanu parakstījis 35 191 vēlētājs.

Pamatojoties uz parakstu vākšanas rezultātiem, atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 72. pantam, likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 1. panta 3. punktam un 10. panta pirmajai daļai Centrālā vēlēšanu komisija

nolemj:

apturētais likums "Grozījumi Notariāta likumā" tautas nobalsošanai nav nododams.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Saulīte

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!