• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2024. gada 18. janvāra likums "Grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.02.2024., Nr. 24 https://www.vestnesis.lv/op/2024/24.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas paziņojums

Par 10 508 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Pārtrauksim maksāt Krievijas militārajā budžetā" turpmāko virzību

Vēl šajā numurā

02.02.2024., Nr. 24

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 18.01.2024.

OP numurs: 2024/24.2

2024/24.2
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā

Izdarīt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā (Latvijas Vēstnesis 2020, 232. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 1. panta pirmajā teikumā vārdus "Šā likuma mērķis ir nodrošināt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu" ar vārdiem "Šā likuma mērķis ir nodrošināt valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Sabiedriskais medijs" (turpmāk — Latvijas Sabiedriskais medijs) un citu sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu (ja tādi ir izveidoti)".

2. Papildināt likumu ar 1.1 pantu šādā redakcijā:

"1.1 pants. Likuma darbības joma

Šā likuma vispārējie noteikumi par sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un to pārraudzību attiecināmi uz Latvijas Sabiedrisko mediju un citiem sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (ja tādi ir izveidoti). Šā likuma noteikumi, kas regulē tikai Latvijas Sabiedriskā medija darbību, nav attiecināmi uz citiem sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem."

3. Izteikt 4. panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Sabiedriskais elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ir valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Sabiedriskais medijs"."

4. Izslēgt 5. panta otro daļu.

5. Izteikt 7. panta otrās daļas 8. punktu šādā redakcijā:

"8) sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa pašreklāmu vai citu sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu (ja tādi ir izveidoti) pašreklāmu."

6. 8. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus "Latvijas Televīzijas programmās" ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskā medija televīzijas programmās";

aizstāt trešajā daļā vārdus "Latvijas Radio un Latvijas Televīzija" ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskais medijs";

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Ja Latvijas Sabiedriskais medijs veido vairākas programmas, tad vienu radio un vienu televīzijas programmu vai daļu vienas radio un vienas televīzijas programmas raidlaika var atvēlēt raidījumiem svešvalodās, ieskaitot šajā raidlaikā arī valsts valodā subtitrētas kinofilmas vai teātra izrādes."

7. 23. pantā:

aizstāt panta nosaukumā vārdus "Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu" ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskā medija";

aizstāt panta tekstā vārdus "Latvijas Televīzija" ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskais medijs".

8. Izteikt 24. pantu šādā redakcijā:

"24. pants. Latvijas Sabiedriskais medijs kā agrāko sabiedrisko raidorganizāciju tiesību un saistību pārņēmējs

Latvijas Sabiedriskais medijs ir Latvijas Radiofona, bijušās Latvijas PSR Valsts televīzijas un radioraidījumu komitejas, Latvijas Republikas Valsts televīzijas un radioraidījumu komitejas, valsts uzņēmumu "Latvijas Radio" un "Latvijas Televīzija", valsts bezpeļņas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts bezpeļņas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija", kā arī valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija" tiesību un saistību pārņēmējs."

9. Papildināt pārejas noteikumus ar 9., 10., 11., 12. un 13. punktu šādā redakcijā:

"9. Grozījums šā likuma 1. panta pirmajā teikumā par vārdu "Šā likuma mērķis ir nodrošināt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu" aizstāšanu ar vārdiem "Šā likuma mērķis ir nodrošināt valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Sabiedriskais medijs" (turpmāk — Latvijas Sabiedriskais medijs) un citu sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu (ja tādi ir izveidoti)", grozījums šā likuma 8. panta otrajā daļā par vārdu "Latvijas Televīzijas programmās" aizstāšanu ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskā medija televīzijas programmās", grozījums šā likuma 8. panta trešajā daļā par vārdu "Latvijas Radio un Latvijas Televīzija" aizstāšanu ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskais medijs", grozījums šā likuma 23. panta nosaukumā par vārdu "Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu" aizstāšanu ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskā medija" un grozījums šā likuma 23. panta tekstā par vārdu "Latvijas Televīzija" aizstāšanu ar vārdiem "Latvijas Sabiedriskais medijs", kā arī šā likuma grozījumi par 4. panta otrās daļas, 7. panta otrās daļas 8. punkta, 8. panta ceturtās daļas un 24. panta izteikšanu jaunā redakcijā, grozījums par likuma papildināšanu ar 1.1 pantu un grozījums par 5. panta otrās daļas izslēgšanu stājas spēkā 2025. gada 1. janvārī.

10. Līdz 2024. gada 31. decembrim Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome īsteno visas normatīvajos aktos noteiktās darbības, kas nepieciešamas, lai reorganizētu apvienošanās (saplūšanas) ceļā valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija", nodibinātu valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Latvijas Sabiedriskais medijs" un ierakstītu to komercreģistrā no 2025. gada 1. janvāra. Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu apvienošanai nepieciešamie izdevumi tiek segti no Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

11. Līdz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Sabiedriskais medijs" ierakstīšanai komercreģistrā un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija" izslēgšanai no komercreģistra Latvijas Sabiedriskā medija funkcijas turpina pildīt valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija", bet ne ilgāk kā līdz 2025. gada 7. janvārim.

12. Pēc 2025. gada 1. janvāra valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Televīzija" galvenie redaktori turpina darbu Latvijas Sabiedriskajā medijā attiecīgi kā radio programmu un televīzijas programmu satura galvenie redaktori līdz brīdim, kad Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ievēlē Latvijas Sabiedriskā medija galveno redaktoru šā likuma 6. pantā noteiktajā kārtībā.

13. Līdz attiecīgu grozījumu izdarīšanai citos normatīvajos aktos šajā likumā lietotie termini "Latvijas Radio" un "Latvijas Televīzija" pēc 2025. gada 1. janvāra atbilst šajā likumā noteiktajam terminam "Latvijas Sabiedriskais medijs"."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2024. gada 18. janvārī.

Valsts prezidents E. Rinkēvičs

Rīgā 2024. gada 2. februārī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!