• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2023. gada 9. februāra likums "Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.02.2023., Nr. 30A https://www.vestnesis.lv/op/2023/30A.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības nolīgumu par darba un brīvdienu shēmu

Vēl šajā numurā

11.02.2023., Nr. 30A (10:06)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 09.02.2023.

OP numurs: 2023/30A.3

2023/30A.3
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā

Izdarīt Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2003, 13. nr.; 2005, 12. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 205. nr.; 2017, 90. nr.; 2018, 196. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1. panta 5. punktu šādā redakcijā:

"5) Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojums — teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kas izstrādāts šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un nosaka prasības Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanai un apbūvei."

2. Aizstāt 5. panta septītajā daļā vārdu "lokālplānojumā" ar vārdiem "un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumā (turpmāk — Rīgas vēsturiskā centra plānojums)".

3. 8. pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "un tā aizsardzības zonas lokālplānojums (turpmāk — Rīgas vēsturiskā centra lokālplānojums)" ar vārdu "plānojums";

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Rīgas vēsturiskā centra plānojumā noteiktās prasības var detalizēt vai grozīt lokālplānojumā vai precizēt detālplānojumā. Ja Rīgas vēsturiskajā centrā vai tā aizsardzības zonā izstrādā lokālplānojumu teritorijai, kas ir mazāka par kvartālu, un tas groza Rīgas vēsturiskā centra plānojumu, lokālplānojuma izstrādes ietvaros veic šo grozījumu iespējamās ietekmes izvērtējumu attiecībā uz Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā saglabājamām kultūrvēsturiskajām vērtībām vismaz kvartāla robežās."

4. Izteikt 9. pantu šādā redakcijā:

"9. pants. (1) Rīgas valstspilsētas daļai — Rīgas vēsturiskajam centram un tā aizsardzības zonai — Rīgas vēsturiskā centra plānojumu izstrādā un apstiprina Rīgas dome saistošo noteikumu veidā, ievērojot šo likumu, kā arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas (turpmāk — Latvijas Nacionālā komisija) rekomendācijas. To izstrādā, pamatojoties arī uz pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un izvērtējot Rīgas teritorijas plānojumā ietvertos saistītos risinājumus, kā arī ņemot vērā Teritorijas attīstības plānošanas likumu un citus normatīvos aktus, ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.

(2) Rīgas vēsturiskā centra plānojuma, tā grozījumu vai lokālplānojuma, ar kuru groza Rīgas vēsturiskā centra plānojumu, projekts pirms tā apstiprināšanas Rīgas domē saskaņojams ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un, ja tai nav iebildumu, virzāms apstiprināšanai Rīgas domē. Rīgas vēsturiskā centra plānojuma projekts vienlaikus nosūtāms izskatīšanai Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomei.

(3) Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde vai jebkura cita ieinteresētā persona ierosina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram apturēt Rīgas domes saistošos noteikumus, ar kuriem apstiprināts Rīgas vēsturiskā centra plānojums vai lokālplānojums, ja:

1) nav ievērotas likumā noteiktās prasības attiecībā uz Rīgas vēsturiskā centra plānojuma vai lokālplānojuma izstrādāšanas un saskaņošanas kārtību;

2) Rīgas vēsturiskā centra plānojums vai lokālplānojums ir pretrunā ar šā likuma, likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību", Aizsargjoslu likuma vai citu normatīvo aktu noteikumiem."

5. 11. pantā:

izteikt 1. un 2. punktu šādā redakcijā:

"1) veicināt Rīgas vēsturiskā centra plānojuma izstrādes un īstenošanas gaitu;

2) sniegt atzinumu Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldei un Rīgas domes atbildīgajai institūcijai par izstrādāto Rīgas vēsturiskā centra plānojuma, tā grozījumu vai lokālplānojuma, ar kuru groza Rīgas vēsturiskā centra plānojumu, projektu pirms tā apstiprināšanas Rīgas domē;";

aizstāt 7. punktā vārdus "detālais plānojums" ar vārdu "lokālplānojums".

6. Papildināt pārejas noteikumus ar 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Pēc tam, kad stājas spēkā šā likuma grozījumi attiecībā uz Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumu, Rīgas dome veic nepieciešamos pasākumus, lai jauns Rīgas vēsturiskā centra plānojums tiktu izstrādāts un apstiprināts ne vēlāk kā līdz 2028. gada 31. decembrim."

7. Izteikt 2. pielikumu "Robežu apraksts" šādā redakcijā:

"Rīgas vēsturiskā centra robežas

Pasaules kultūras mantojuma vieta — RĪGAS VĒSTURISKAIS CENTRS — aptver teritoriju, kuru ierobežo: Hanzas iela, Ugunsdzēsēju laukums, Emiļa Melngaiļa iela, Krišjāņa Valdemāra iela līdz Mālpils ielai, līnija dienvidrietumu virzienā līdz Palīdzības ielai, Palīdzības iela, Aristida Briāna iela, Tallinas iela, Aleksandra Čaka iela, Matīsa iela, Avotu iela, Lāčplēša iela, Ernesta Birznieka-Upīša iela, Elizabetes iela, Satekles iela, Marijas iela, 13. janvāra iela, Gogoļa iela, Turgeņeva iela, Ģenerāļa Radziņa krastmala, 11. novembra krastmala, Muitas iela, Citadeles iela, pilsētas kanāla zaļā josla un Eksporta ielai piegulošā teritorija Andrejostas austrumu pusē līdz Hanzas ielai.

Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonas robežas

Pasaules kultūras mantojuma vietas — RĪGAS VĒSTURISKĀ CENTRA — aizsardzības zona aptver teritoriju, kuru ierobežo: Salu tilts, pagrieziens uz Mūkusalas ielu, Bieķensalas iela, Jelgavas iela, Jelgavas iela no dzelzceļa līdz Raņķa dambim, Raņķa dambis, Āgenskalna līča dienvidu un rietumu krastmala, Āzenes rietumu krastmala, Zunda rietumu krastmala, Zunda viduslīnija un tās turpinājums pāri Daugavai līdz Eksportostas mola vidum, no tā līnija līdz Eksporta ielas un Lugažu ielas krustojumam, Lugažu iela, ostas dzelzceļa atzara līnijas dienvidu puse līdz krustojumam ar Ganību dambi, ostas dzelzceļa atzara līnija uz dienvidiem no Bukultu ielas līdz Duntes ielai, ostas dzelzceļa atzara līnija uz ziemeļiem no Laktas ielas līdz krustojumam ar dzelzceļu Zemitāni–Skulte, dzelzceļš Rīga–Lugaži–valsts robeža līdz krustojumam ar Lāčplēša ielu, Lāčplēša iela līdz Salu tiltam."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2023. gada 9. februārī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2023. gada 11. februārī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!