• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Dobeles novada domes 2023. gada 26. oktobra saistošie noteikumi Nr. 26 "Grozījums Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 3 "Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu Dobeles novadā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 6.11.2023., Nr. 215 https://www.vestnesis.lv/op/2023/215.40

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 27

Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā"

Vēl šajā numurā

06.11.2023., Nr. 215

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Dobeles novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 26

Pieņemts: 26.10.2023.

OP numurs: 2023/215.40

2023/215.40
RĪKI

Dobeles novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Dobeles novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 26

2023. gada 26. oktobrī

Grozījums Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 3 "Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu Dobeles novadā"

APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada dome
2023. gada 26. oktobra lēmumu Nr. 444/14

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju
privatizāciju" 85. panta trešo daļu un 86. panta piekto daļu

Izdarīt Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 3 "Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu Dobeles novadā" (turpmāk tekstā – noteikumi) šādu grozījumu:

svītrot noteikumu 13. punktu.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

 

Dobeles novada domes saistošo noteikumu Nr. 26 "Grozījums Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 3 "Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu Dobeles novadā""
paskaidrojuma raksts

Sadaļas nosaukums

Sadaļas paskaidrojums

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums 1.1. Saistošo noteikumu "Grozījums Dobeles novada pašvaldības 2023. gada 26. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 3 "Par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu Dobeles novadā"" (turpmāk – Noteikumi) mērķis ir administratīvo procedūru samazināšana un izslēdz normu, kas paredz, ka Dobeles novada pašvaldības dome ar lēmumu par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu apstiprina dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala plānu. Ja atdalītā zemes gabala īpašnieks vai kopīpašnieki piedāvās pašvaldībai atdalīto zemes gabalu savā īpašumā kā dāvinājumu vai to iegādāties, tad atbilstoši Pašvaldību likuma 10. panta pirmās daļas 16. punktam viena no domes ekskluzīvajām kompetencēm ir lemt par nekustamā īpašuma iegūšanu, līdz ar to dome lems, pamatojoties uz iepriekš minēto regulējumu. Savukārt, ja atdalītais zemes gabals tiek nodots tā īpašniekam (ja daudzdzīvokļu ēka atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes), tad domes lēmums papildus komisijas lēmumam būtu lieka administratīva procedūra.

1.2. Grozījumu saistošajos noteikumos var izdarīt tikai ar citiem saistošajiem noteikumiem.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu 2.1. Noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu – noteikumu izpilde notiks pašvaldības kārtējā gada budžeta ietvaros:

2.1.1. nav attiecināms uz ieņēmumu daļu;

2.1.2. nav attiecināms uz izdevumu daļu;

2.1.3. nav paredzēta ietekme uz citām pozīcijām budžeta ieņēmumu vai izdevumu daļā.

2.2. Nav nepieciešami papildu resursi sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekmi uz konkurenci Nav attiecināms.
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām gan attiecībā uz saimnieciskās darbības veicējiem, gan fiziskajām personām un nevalstiskā sektora organizācijām, gan budžeta finansētām institūcijām 4.1. Paredzēts samazināt administratīvās procedūras, izslēdzot domes lēmumu. Administratīvo procedūru kopējās izmaksas tas neietekmē.

4.2. Izsludinātie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Noteikumi tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā un oficiālajā pašvaldības tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai, norādot atsauci uz oficiālo publikāciju atbilstoši Pašvaldību likuma 47. panta astotajai daļai.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Noteikumi ir izstrādāti pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai.

5.2. Saistošo noteikumu izpilde notiks, iesaistot esošos cilvēkresursus. Pašvaldībā papildu institūcijas un štata vietas netiks radītas.

6. Izpildes nodrošināšana Noteikumu izpildi nodrošina pašvaldības domes izveidota komisija.
7. Prasību un izmaksu samērīgumu pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. Pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīmā mērķa sasniegšanai, un tās rīcība ir atbilstoša.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Sabiedrības līdzdalības veids – informācijas publicēšana pašvaldības tīmekļvietnē un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Noteikumu projekts publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.dobele.lv no 2023. gada 11. oktobra līdz 2023. gada 25. oktobrim.

Publicēšanas laikā par noteikumu projektu sabiedrības viedoklis netika saņemts.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!