• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Dobeles novada domes 2023. gada 26. oktobra saistošie noteikumi Nr. 27 "Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 6.11.2023., Nr. 215 https://www.vestnesis.lv/op/2023/215.41

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 28

Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 38 "Par reklāmas, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Dobeles novadā"

Vēl šajā numurā

06.11.2023., Nr. 215

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Dobeles novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 27

Pieņemts: 26.10.2023.

OP numurs: 2023/215.41

2023/215.41
RĪKI

Dobeles novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Dobeles novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 27

2023. gada 26. oktobrī

Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā"

APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada domes
2023. gada 26. oktobra lēmumu Nr. 445/14

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumu
Nr. 440 "Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar
pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību" 8., 8.1 un 9. punktu,
Alkoholisko dzērienu aprites likuma 8. panta pirmo, trešo un ceturto daļu

1. Izdarīt Dobeles novada pašvaldības Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā" (Latvijas Vēstnesis, 2022, Nr. 92) šādus grozījumus:

1.1. svītrot no saistošo noteikumu izdošanas tiesiskā pamata vārdus, skaitļus un interpunkcijas zīmi "likuma "Par pašvaldībām" 43. panta pirmās daļas 3. punktu,";

1.2. papildināt 48. punktu aiz vārda "aktos" ar vārdiem "un pašvaldības saistošajos noteikumos".

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

 

Dobeles novada domes saistošo noteikumu Nr. 27 "Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā""
paskaidrojuma raksts

Sadaļas nosaukums

Sadaļas paskaidrojums

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums 1.1. Saistošo noteikumu "Grozījumi Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā"" (turpmāk – Noteikumi) mērķis ir precizēt Dobeles novada pašvaldības 2022. gada 30. marta saistošo noteikumu Nr. 12 "Par tirdzniecību publiskajās vietās, tirgus statusa piešķiršanu un alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās un novietnēs Dobeles novada administratīvajā teritorijā" izdošanas tiesisko pamatu, ievērojot Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 1. punktu. Papildināts 48. punkts, jo pašvaldības dome atbilstoši Pašvaldību likuma 45.panta otrās daļas 2., 3., un 4. punktā noteiktajam pilnvarojumam plāno izdot saistošos noteikumus, nosakot administratīvos pārkāpumus un par tiem piemērojamos administratīvos sodus par saistošo noteikumu pārkāpumiem tirdzniecības un reklāmas izvietošanas regulējumā.

1.2. Grozījumu saistošajos noteikumos var izdarīt tikai ar citiem saistošajiem noteikumiem.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu 2.1. Noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu – noteikumu izpilde notiks pašvaldības kārtējā gada budžeta ietvaros:

2.1.1. nav attiecināms uz ieņēmumu daļu;

2.1.2. nav attiecināms uz izdevumu daļu;

2.1.3. nav paredzēta ietekme uz citām pozīcijām budžeta ieņēmumu vai izdevumu daļā.

2.2. Nav nepieciešami papildu resursi sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekmi uz konkurenci Nav attiecināms.
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām gan attiecībā uz saimnieciskās darbības veicējiem, gan fiziskajām personām un nevalstiskā sektora organizācijām, gan budžeta finansētām institūcijām 4.1. Administratīvās procedūras neietekmē.

4.2. Izsludinātie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Noteikumi tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā un oficiālajā pašvaldības tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai, norādot atsauci uz oficiālo publikāciju atbilstoši Pašvaldību likuma 47. panta astotajai daļai.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Noteikumi ir izstrādāti pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai.

5.2. Saistošo noteikumu izpilde notiks, iesaistot esošos cilvēkresursus. Pašvaldībā papildu institūcijas un štata vietas netiks radītas.

6.Izpildes nodrošināšana Noteikumu projekts neietekmē izpildes nodrošināšanu.
7. Prasību un izmaksu samērīgumu pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. Pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīmā mērķa sasniegšanai, un tās rīcība ir atbilstoša.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Sabiedrības līdzdalības veids – informācijas publicēšana pašvaldības tīmekļvietnē un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Noteikumu projekts publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.dobele.lv no 2023. gada 11. oktobra līdz 2023. gada 25. oktobrim.

Publicēšanas laikā par noteikumu projektu sabiedrības viedoklis netika saņemts.

Dobeles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Gorskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!