• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Augšdaugavas novada domes 2023. gada 29. jūnija saistošie noteikumi Nr. 79 "Par maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Augšdaugavas novada pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.07.2023., Nr. 132 https://www.vestnesis.lv/op/2023/132.37

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 19

Grozījumi Dobeles novada domes 2023. gada 3. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Dobeles novada pašvaldības budžets 2023. gadam"

Vēl šajā numurā

12.07.2023., Nr. 132

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Augšdaugavas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 79

Pieņemts: 29.06.2023.

OP numurs: 2023/132.37

2023/132.37
RĪKI

Augšdaugavas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Augšdaugavas novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 79

Daugavpilī 2023. gada 29. jūnijā (prot. Nr. 68, 34. &)

Par maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Augšdaugavas novada pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
14. panta sesto daļu, Sociālo pakalpojumu un sociālās
palīdzības likuma 33. panta ceturto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu slieksni, kuru nepārsniedzot mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā tiek atzīta par maznodrošinātu.

2. Mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā atzīstama par maznodrošinātu, ja mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 60 procenti no ienākumu mediānas pirmajai vai vienīgajai personai un pārējām personām mājsaimniecībā – koeficientu 0.7.

3. Piešķiršanas kārtību nosaka un mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātās statusam novērtē Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumu Nr. 809 "Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu" noteiktajā kārtībā.

4. Lēmumu par mājsaimniecības vai atsevišķas personas atbilstību maznodrošinātās statusam vai par atteikumu piešķirt maznodrošinātās statusu pieņem Augšdaugavas novada Sociālais dienests. Augšdaugavas novada Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Augšdaugavas novada pašvaldības domē.

5. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākošajā dienā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

6. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē:

6.1. Augšdaugavas novada pašvaldības domes 2022. gada 27. janvāra saistošie noteikumi Nr. 30 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Augšdaugavas novada pašvaldībā";

6.2. Augšdaugavas novada pašvaldības domes 2023. gada 26. janvāra saistošie noteikumi Nr. 72 "Grozījums Augšdaugavas novada pašvaldības domes 2022. gada 27. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 30 "Par maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Augšdaugavas novada pašvaldībā"".

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Kucins

 

Paskaidrojuma raksts
Augšdaugavas novada pašvaldības domes 2023. gada 29. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 79 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Augšdaugavas novada pašvaldībā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Mērķis un pamatojums Saistošie noteikumi izstrādāti, lai ievērotu normatīvo aktu prasības sociālās palīdzības jomā un nodrošinātu Augšdaugavas novadā vienlīdzīgu pieeju un iespēju pretendēt uz maznodrošinātas mājsaimniecības statusu visām iedzīvotāju kategorijām.

Pamatojoties uz 2023. gada 8. marta grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis jābūt ne augstākam par 80 procentiem no ienākumu mediānas, bet ne zemākam par noteikto trūcīgas mājsaimniecības slieksni.

Pašvaldība piešķir maznodrošinātās mājsaimniecības statusu, ja maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 60 procenti no ienākumu mediānas pirmajai vai vienīgajai personai un pārējām personām mājsaimniecībā – koeficientu 0.7.

2. Ietekme uz pašvaldības budžetu Pašreiz nav precīzi nosakāms, kādu ietekmi tas atstās uz pašvaldības budžetu.
3. Informācija par plānoto sociālo ietekmi Saistošie noteikumi izstrādāti, lai ievērotu normatīvo aktu prasības sociālās palīdzības jomā un nodrošinātu Augšdaugavas novadā vienlīdzīgu pieeju un iespēju pretendēt uz maznodrošinātas mājsaimniecības statusu visām iedzīvotāju kategorijām.

Tie neierobežo sabiedrības tiesības, bet uzlabo klientu dzīves kvalitāti.

4. Informācija par plānoto ietekmi uz vidi, iedzīvotāju veselību Neietekmē.
5. Informācija par plānoto ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, konkurenci Neietekmē.
6. Informācija par administratīvajām procedūrām Augšdaugavas novada Sociālā dienesta pieņemto lēmumu var apstrīdēt Augšdaugavas novada pašvaldības domē. Augšdaugavas novada pašvaldības domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.
7. Informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem Tieši ietekmē pašvaldības autonomo funkcijas – nodrošināt iedzīvotājiem atbalstu sociālo problēmu risināšanā, kā arī iespēju saņemt sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus – veikšanu.
8. Informācija par izpildes nodrošināšanu Saistošie noteikumi attiecas uz sociālo jomu. Pakalpojumu sniedz Augšdaugavas novada Sociālais dienests.
9. Informācija par prasību un izmaksu samērīgumu pret ieguvumiem Saistošo noteikumi orientēti uz pamatvajadzību nodrošināšanu vismazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem.
10. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta trešajai daļai, lai informētu sabiedrību par saistošo noteikumu projektu un dotu iespēju izteikt viedokli, saistošo noteikumu projekts tika publicēts Augšdaugavas novada pašvaldības tīmekļvietnē www.augsdaugavasnovads.lv. sadaļas "Pašvaldība" apakšsadaļā "Sabiedrības līdzdalība" "Sabiedrības viedoklis par saistošo noteikumu projektiem".

No publicēšanas datuma netika saņemts neviens iesniegums.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Kucins

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!