• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2022. gada 9. jūnija saistošie noteikumi Nr. 16 "Grozījumi Daugavpils domes 2022. gada 28. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Papildus sociālās palīdzības un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2022., Nr. 122 https://www.vestnesis.lv/op/2022/122.30

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dienvidkurzemes novada domes saistošie noteikumi Nr. 2022/18

Dienvidkurzemes novada pašvaldības projektu finansējuma konkurss iedzīvotāju iniciatīvu īstenošanai

Vēl šajā numurā

28.06.2022., Nr. 122

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 16

Pieņemts: 09.06.2022.

OP numurs: 2022/122.30

2022/122.30
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Daugavpils domes saistošie noteikumi Nr. 16

Daugavpilī 2022. gada 9. jūnijā (prot. Nr. 19, 4. §)

Grozījumi Daugavpils domes 2022. gada 28. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Papildus sociālās palīdzības un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā"

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils domes
2022. gada 9. jūnija lēmumu Nr. 365

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu
un sociālās palīdzības likuma 36. panta sesto daļu,
likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu

Izdarīt Daugavpils domes 2022. gada 28. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Papildus sociālās palīdzības un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā" (Latvijas Vēstnesis, 2022, Nr. 44) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumu 3. punktu ar 3.14. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.14. pieaugušo ēdināšanas pabalsts."

2. Papildināt noteikumu 24. punktu aiz vārda "pašvaldībā" ar vārdu "pirmsskolā";

3. Izteikt noteikumu 30. punktu jaunā redakcijā:

"30. Dienests organizē mirušu personu apbedīšanu, kurām nav radinieku, piederīgo un apgādnieku, vai vientuļu personu apbedīšanu, kuras bija Nakts patversmes, Patversmes, mājas aprūpes vai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijas īslaicīga sociālās aprūpes pakalpojuma saņēmējas un kuru pēdējā deklarētā dzīvesvieta bija pašvaldībā. Dienests organizē apbedīšanu personām, kurām miršanas brīdī nebija ienākumu un VSAA nav piešķīrusi apbedīšanas pabalstu vai piešķīrusi pabalstu, bet tā apmērs nav pietiekams faktisko apbedīšanas izdevumu segšanai."

4. Papildināt noteikumus ar IV1. nodaļu šādā redakcijā:

"IV 1. Pieaugušo ēdināšanas pabalsts

201. Pieaugušo ēdināšanas pabalsts ir paredzēts ēdināšanas izdevumu segšanai pabalsta pieprasītājam, kurš saņem Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā pašvaldības teritorijā reģistrētās specializētās darbnīcas pakalpojumu personām ar invaliditāti un kura vidējie ienākumi pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz attiecīgajā laika periodā valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru – laika periodā līdz 3 mēnešiem (ar iespēju pieprasīt pabalstu atkārtoti) - faktisko izdevumu apmērā, bet ne vairāk kā 2,03 euro dienā.

202. Pabalstu izmaksā pārskaitījuma veidā ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam."

Daugavpils domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

 

Daugavpils domes 2022. gada 9. jūnija saistošo noteikumu Nr. 16 "Grozījumi Daugavpils domes 2022. gada 28. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 5 "Papildus sociālās palīdzības un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. panta sesto daļu, likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu Daugavpils dome 2022. gada 28. janvārī pieņēma saistošus noteikumus Nr. 5 "Papildus sociālās palīdzības un brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā" (turpmāk – noteikumi).

Plānojot un izstrādājot pašvaldības budžetu 2022. gadam, tika apzināti papildus sociālās palīdzības pabalsti un pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti, kas tiek finansēti no pašvaldības budžeta, t.sk. pabalsts mācību piederumu iegādei bērniem no trūcīgām un maznodrošinātam mājsaimniecībām, līdz ar to noteikumu 24. punktā nepieciešams redakcionālais precizējums.

Noteikumi nosaka jaunu brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu ēdināšanas izdevumu segšanai, kas paredzēts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iedzīvotājiem, kuri apmeklē Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā pašvaldības teritorijā reģistrētās specializētās darbnīcas pakalpojumu personām ar invaliditāti.

Tika precizēta arī mirušo personu apbedīšanas organizēšanas kārtība.

Īss projekta satura izklāsts Noteikumi paredz:

1. papildināt noteikumu 3. punktu ar 3.14. apakšpunktu;

2. papildināt noteikumu 24. punktu ar vārdu "pirmsskolā";

3. izteikt noteikumu 30. punktu jaunā redakcijā;

4. papildināt noteikumus ar IV1. nodaļu "Pieaugušo ēdināšanas pabalsts".

Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Plānotais pieaugušo ēdināšanas pabalsta saņēmēju skaits ir apmērām 15 klienti, t.i. līdz 7308 euro gadā.
Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
Informācija par administratīvajām procedūrām Pabalstus administrē Sociālais dienests.
Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Daugavpils domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!