• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 9. jūnija lēmums Nr. 37 "Par 783. vēlēšanu iecirkņa balsu pārskaitīšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.06.2021., Nr. 112 https://www.vestnesis.lv/op/2021/112.25

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 28

Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2017. gada 8. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 21 "Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pakalpojumi"

Vēl šajā numurā

11.06.2021., Nr. 112

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 37

Pieņemts: 09.06.2021.

OP numurs: 2021/112.25

2021/112.25
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 37

Rīgā 2021. gada 9. jūnijā

Par 783. vēlēšanu iecirkņa balsu pārskaitīšanu

2021. gada 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanās Siguldas novada 783. vēlēšanu iecirknī vēlēšanu kastē atrastas 10 (desmit) vēlēšanu aploksnes, kuras nav apzīmogotas ar iecirkņa komisijas zīmogu. Izvērtējusi Centrālās vēlēšanu komisijas rīcībā esošos dokumentus un Siguldas novada pašvaldības vēlēšanu komisijas un 783. vēlēšanu iecirkņa komisijas sniegtos paskaidrojumus, Centrālā vēlēšanu komisija secina, ka nav konstatējama iecirkņa komisijas vai trešo personu ļaunprātīga rīcība. Minētās vēlēšanu aploksnes, kuras pretēji Pašvaldības domes vēlēšanu likuma (turpmāk – likums) 28. panta trešajā daļā noteiktajam nav apzīmogotas ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu, izsniegtas vēlētājiem nejaušas vēlēšanu iecirkņa komisijas kļūdas dēļ un nav pamata apšaubīt, ka šo aplokšņu saturs atspoguļo vēlētāju brīvo gribu.

Konstatējot, ka pieļautais likuma pārkāpums var ietekmēt Siguldas novada domes vēlēšanu rezultātus, kā arī liekot vērā Administratīvās apgabaltiesas 2020. gada 14. septembra spriedumā lietā Nr. A43003920 norādīto, ka "…katra pilsoņa, kas piedalījies vēlēšanās, nodotā balss ir nozīmīga un nebūtu izslēdzama formālu trūkumu dēļ. Kā minēts, izskatāmajā lietā nav konstatēta ļaunprātīga rīcība nolūkā ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Ievērojot minētos apsvērumus, kā arī vēlreiz uzsverot iepriekš konstatētos apstākļus par neapzīmogoto un nepareizi apzīmogoto vēlēšanu aplokšņu īstumu un secinājumu par šo vēlēšanu aplokšņu satura patiesumu, Administratīvā apgabaltiesa uzskata, ka, pieskaitot [..] par nederīgām atzītajās vēlēšanu aploksnēs nodotās balsis kopējiem vēlēšanu rezultātiem, konstatētā pārkāpuma radītās nelabvēlīgās sekas tiktu novērstas un tiktu sasniegts taisnīgs rezultāts attiecībā gan pret vēlētājiem, gan pret deputātu kandidātiem." (skat. minētā sprieduma 22. punkta ceturto un piekto rindkopu).

Pamatojoties uz iepriekš minēto, saskaņā ar likuma "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" 5. pantu, 6. panta 7.1, 8. punktu un 12. pantu Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

1. atcelt 2021. gada 5. jūnijā parakstīto 783. vēlēšanu iecirkņa balsu skaitīšanas protokolu;

2. atcelt Siguldas novada pašvaldības vēlēšanu komisijas 2021. gada 7. jūnija lēmumu par Siguldas novada pašvaldības domes vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu;

3. uzdot 783. vēlēšanu iecirkņu komisijai:

3.1. līdz 2021. gada 13. jūnijam vēlēšanu iecirkņa komisijas sēdē atvērt saini, kurā atrodas par nederīgām atzītās 10 vēlēšanu aploksnes (atzītas par nederīgām iecirkņa komisijas pieļautā normatīvo aktu pārkāpuma dēļ, t.i., vēlēšanu aplokšņu neapzīmogošanas rezultātā),

3.2. atvērt 3.1. punktā minētās aploksnes, konstatēt to saturu, saskaitīt balsis Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Pašvaldības domes vēlēšanu balsu skaitīšanas instrukcijā noteiktajā kārtībā un sagatavot jaunu balsu skaitīšanas protokolu;

4. uzdot Siguldas novada pašvaldības vēlēšanu komisijai:

4.1. organizēt un kontrolēt šā lēmuma 3.1. un 3.2. punkta izpildi;

4.2. nekavējoties informēt Centrālo vēlēšanu komisiju un visu 2021. gada 5. jūnija Siguldas novada domes vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniedzējus par 3.1. un 3.2. minēto darbību veikšanas vietu un laiku;

4.3. pamatojoties uz 3.2. punktā minēto balsu skaitīšanas protokolu, ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tā saņemšanas sagatavot jaunu 2021. gada 5. jūnija Siguldas novada pašvaldības domes vēlēšanu rezultātu protokolu un pieņemt jaunu lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!