Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jēkabpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2020. gada 26. marta saistošie noteikumi Nr. 10 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 33 "Saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtību Jēkabpils pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.04.2020., Nr. 70 https://www.vestnesis.lv/op/2020/70.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 20-13

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015. gada 12. novembra saistošajos noteikumos Nr. 15-19 "Sociālās palīdzības pabalstu un sociālo garantiju piešķiršanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

08.04.2020., Nr. 70

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 10

Pieņemts: 26.03.2020.

OP numurs: 2020/70.4

2020/70.4
RĪKI

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 10

Jēkabpilī 2020. gada 26. martā

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 33 "Saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtību Jēkabpils pilsētā"

APSTIPRINĀTI
ar Jēkabpils pilsētas domes
26.03.2020. lēmumu Nr. 175
(prot. Nr. 6, 60. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu,
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības
likuma 35. panta ceturto daļu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 33 "Saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtību Jēkabpils pilsētā" (turpmāk – saistošie noteikumi) (Latvijas Vēstnesis, 2012, 194. nr.; 2013, 224. nr., 247. nr.; 2016, 88. nr.; 2017, 141. nr.; 2019, 223. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt saistošos noteikumus ar 3.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.5. pabalsts pārtikas preču iegādei Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri izglītojas 10.–12. klasē, kuri nāk no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes."

2. Papildināt saistošo noteikumu Noslēguma jautājumus ar 58. punktu šādā redakcijā:

"58. Šo noteikumu 3.5. apakšpunktā noteikto pabalstu var piešķirt 2019./2020. mācību gadā par diviem mēnešiem: aprīli un maiju. Pabalsta apmērs vienam bērnam ir 30,00 euro mēnesī. Pabalstu piešķir par abiem mēnešiem reizē. Pabalsts piešķirams kā dāvanu karte/kupons pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā, ar kuru Jēkabpils pilsētas pašvaldība vai Dienests noslēdzis līgumu. Dāvanu karte/kupons izpērkama līdz 2020. gada 31. maijam."

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Kraps

 

Saistošo noteikumu Nr. 10 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 33 "Saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtību Jēkabpils pilsētā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Ministru kabinets 2020. gada 12. martā izdeva rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtas situācijas izsludināšanu", ar kuru izsludināja visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju no lēmuma pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14. aprīlim ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā.

Rīkojuma 4.3. apakšpunktā ir noteikts: pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs un nodrošināt mācības attālināti. Pārtraukt valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi. Nodrošināt svešvalodu eksāmenu norisi laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam. Par mācību procesa norisi militārajās izglītības iestādēs lēmumu pieņem aizsardzības ministrs. Par mācību procesa norisi iekšlietu sistēmas izglītības iestādēs lēmumu pieņem iekšlietu ministrs. Sociālās korekcijas izglītības iestādei "Naukšēni" turpināt savu darbību. Bērniem, attiecībā uz kuriem laikposmā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas ir pieņemts lēmums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē – piemērošanu, minētā lēmuma izpildi atliek līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai.

Jēkabpils pilsētas dome 30.08.2018. pieņēma lēmumu Nr. 371 "Par 1.–9. klašu skolēnu un sociālā dienesta piešķirtajām brīvpusdienām", saskaņā ar kuru dome ir lēmusi apmaksāt visiem 1.–9. klašu izglītojamajiem brīvpusdienas Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs.

Lai atbalstītu un nepasliktinātu trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu stāvokli, kurās ir bērni, kuri mācas vispārējās izglītības iestādēs 10.–12. klasē, un nodrošinātu atbalstu pārtikas iegādei izsludinātajā ārkārtas situācijā, tiek izdarīti attiecīgi grozījumi saistošajos noteikumos un noteikts jauns pabalsta veids: pabalsts pārtikas preču iegādei Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri izglītojas 10.–12. klasē.

Saistošajos noteikumos papildinātais pabalsts spēkā būs tikai
2019./2020. mācību gadā par diviem mēnešiem: aprīli un maiju.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka papildus pabalsta veidu: pabalsts pārtikas preču iegādei Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri izglītojas 10.–12. klasē.

Pabalsta veids tiek noteikts sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un to, ka ir pārtraukts mācību process klātienē visās izglītības iestādēs un mācības ir jānodrošina attālināti un tā saņemšanas kārtību Jēkabpils pilsētā.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Ietekme uz 2020. gada budžetu netiek prognozēta.

Tiek pieņemts, ka pabalstu izmaksu apmērs būs tādā līmenī, kā budžetā ir plānoti līdzekļi ēdināšanas izdevumu segšanai vispārējās izglītības iestādēs.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Pabalsta saņemšanai nepieciešams iesniegt iesniegumu.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav veiktas.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Kraps

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!