• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 6. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 13 "Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.04.2020., Nr. 70 https://www.vestnesis.lv/op/2020/70.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 10

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 33 "Saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtību Jēkabpils pilsētā"

Vēl šajā numurā

08.04.2020., Nr. 70

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 13

Pieņemts: 06.04.2020.

OP numurs: 2020/70.3

2020/70.3
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 13

Daugavpilī 2020. gada 6. aprīlī (prot. Nr. 17, 1. §)

Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils pilsētas domes
2020. gada 6. aprīļa lēmumu Nr. 163

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu,
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
35. panta otro un ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka Daugavpils pilsētas pašvaldības pabalstu un atbalstu veidus ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību, to saņemšanas kārtību, apmēru un personu loku, kurām ir tiesības saņemt atbalstu.

2. Noteikumos noteikto pabalstu un atbalstu izmaksu administrē šajos noteikumos noteiktās Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes.

3. Noteikumos noteikto atbalstu sniedz tām personām (ģimenēm), kuras savu dzīvesvietu uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīdi ir deklarējušas Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā.

II. Pabalsts krīzes situācijā

4. Pabalstu krīzes situācijā piešķir personai laikposmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību un vienu mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, ja persona no tās gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama materiāla palīdzība, ja tā nesaņem valsts dīkstāves pabalstu un ja tā atbilst kādam no šādiem kritērijiem:

4.1. personai saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu (piemēram, persona ir bezalgas atvaļinājumā ne mazāk kā vienu mēnesi, personai ir piešķirts bezdarbnieka statuss, bet vēl nav saņemts bezdarbnieka pabalsts, vai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ir pieņēmusi lēmumu atteikt pabalsta piešķiršanu, izņemot gadījumu, kad persona pārtraukusi darba tiesiskās attiecības pēc pašas vēlēšanās, ko persona apliecina ar attiecīgiem dokumentiem);

4.2. personai ir radušies papildus izdevumi, ko tā pati nespēj segt, atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no citas valsts (piemēram, ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildus mājoklim, viesnīcai, transportam, ko persona apliecina ar attiecīgiem dokumentiem);

4.3. persona atrodas vai ir atradusies karantīnā un sakarā ar to tai nav iztikas līdzekļu, ko persona apliecina ar attiecīgiem dokumentiem.

5. Pabalsts krīzes situācijā var tikt izmaksāts vienai personai 150 EUR apmērā mēnesī trīs mēnešu periodā.

6. Pabalstu krīzes situācijā administrē Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde "Sociālais dienests" (turpmāk – Dienests), izskatot personas iesniegumu par pabalsta krīzes situācijā izmaksu.

III. Mantiskais atbalsts

7. Sociālās distancēšanās nodrošināšanai laikposmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, tiek piešķirts atbalsts 30 EUR apmērā mēnesī mantiskā veidā – divas pārtikas pakas (turpmāk – pakas), kur katras pakas vērtība ir 15 EUR, bez personas iesnieguma šādām iedzīvotāju grupām:

7.1. atsevišķi dzīvojošām personām ar invaliditāti, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 200 EUR un kurām noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss;

7.2. atsevišķi dzīvojošām pensijas vecuma personām, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 200 EUR un kurām noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss.

8. Dienests administrē mantiskā atbalsta sniegšanu un organizē pakas nogādāšanu uz personas dzīvesvietu.

IV. Ēdināšanas atbalsts bērniem

9. Atbalstu bērnu ēdināšanai uz iesnieguma pamata persona, kuras aprūpē (t.sk. audžuģimenē vai aizgādībā) ir bērns un kurai nav noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss, saņem šādi:

9.1. par katru pirmsskolas vecuma bērnu ģimenei (personai) ārkārtējās situācijas laikā tiek piešķirts vienreizējais atbalsts 40 EUR apmērā par 2020. gada aprīli un maiju (vienlaicīgi par diviem mēnešiem) – karte pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā;

9.2. par katru bērnu, kurš ir vispārējās izglītības iestādes 1.–12. klases izglītojamais vai profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļas audzēknis (neatkarīgi no tā, kuras pašvaldības administratīvās teritorijas izglītības iestādē viņš mācās), tiek piešķirts vienreizējs atbalsts 60 EUR apmērā par 2020. gada aprīli un maiju (vienlaicīgi par diviem mēnešiem) – karte pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā;

9.3. 9.1. un 9.2. apakšpunktā minētajos gadījumos ģimene var izvēlēties kartes pārtikas preču iegādei vietā saņemt atbalstu bezskaidras naudas veidā uz viena no vecākiem (likumiska pārstāvja) kontu kredītiestādē.

10. Atbalstu bērnu ēdināšanai, kuri nāk no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, uz iesnieguma pamata persona, kuras aprūpē (t.sk. audžuģimenē vai aizgādībā) ir bērns, saņem šādi:

10.1. līdz 2020. gada 9. aprīlim bērniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas;

10.2. no 2020. gada 10. aprīļa par katru pirmsskolas vecuma bērnu ģimenei (personai) ārkārtējās situācijas laikā tiek piešķirts vienreizējs atbalsts 40 EUR apmērā par 2020. gada aprīli un maiju (vienlaicīgi par diviem mēnešiem) – karte pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā;

10.3. no 2020. gada 10. aprīļa par katru bērnu, kurš ir vispārējās izglītības iestādes 1.–12. klases izglītojamais vai profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļas audzēknis (neatkarīgi no tā, kuras pašvaldības administratīvās teritorijas izglītības iestādē viņš mācās), tiek piešķirts vienreizējais atbalsts 60 EUR apmērā par 2020. gada aprīli un maiju (vienlaicīgi par diviem mēnešiem) – karte pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā.

11. Ēdināšanas atbalsta izmaksu administrē un karšu pārtikas preču iegādei izsniegšanu nodrošina Izglītības pārvalde. Izglītības pārvalde slēdz līgumu ar tirdzniecības vietām, kurās izsniegtās kartes tiks izlietotas.

V. Pārejas noteikums

12. Iesniegumus ēdināšanas atbalstam bērniem vecāks (likumiskais pārstāvis) iesniedz Izglītības pārvaldē no 2020. gada 20. aprīļa un ne vēlāk kā līdz 2020. gada 15. maijam.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

 

Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 6. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 13 "Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešajai daļai dome var pieņemt saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi. Ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" (turpmāk – MK rīkojums Nr. 103) visā valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija, ar 4.5.apakšpunktu personām ir noteikti ierobežojumi, t.sk. sociālā (fiziskā) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35. panta otrā dala paredz, ka pašvaldība, neizvērtējot ģimenes (personas) ienākumus, var piešķirt ģimenei (personai) pabalstu krīzes situācijā, pārejas noteikumu 37. punkta pirmā daļa paredz, ka laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām pašvaldība piešķir ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, šā likuma 35. panta otrajā daļā noteikto pabalstu krīzes situācijā, kas tiek izmaksāts no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Saistošie noteikumi paredz atbalstu dažādām iedzīvotāju grupām laikposmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz šādu atbalstu iedzīvotājiem ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību:

– pabalstu krīzes situācijā;

– mantisko atbalstu;

– ēdināšanas atbalstu bērniem.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpildei nepieciešami 0,85 milj. EUR. Līdzekļi tiks rasti pašvaldības budžeta ietvaros, veicot apropriācijas pārdali starp budžeta programmām.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Mantisko atbalstu pārtikas paku veidā piešķir bez personas iesnieguma, Sociālais dienests nodrošina pakas nogādāšanu uz personas dzīvesvietu.

Pārējie atbalsta viedi tiks sniegti uz personas iesnieguma pamata. Iesniegumus ēdināšanas atbalstam bērniem vecāks (likumiskais pārstāvis) iesniedz Izglītības pārvaldē no 2020. gada 20. aprīļa un ne vēlāk kā līdz 2020. gada 15. maijam.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!