Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2020. gada 21. maija lēmums Nr. 25 "Par ieteikumu apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.2020., Nr. 100 https://www.vestnesis.lv/op/2020/100.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 12

Grozījums Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"

Vēl šajā numurā

26.05.2020., Nr. 100

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 25

Pieņemts: 21.05.2020.

OP numurs: 2020/100.3

2020/100.3
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 25

Rīgā 2020. gada 21. maijā

Par ieteikumu apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt "Ieteikumus Covid – 19 infekcijas profilaksei 2020. gada Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

 

IETEIKUMI
Covid-19 infekcijas profilaksei 2020. gada Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos

Ieteikumi sagatavoti, pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra 04.03.2020. Centrālajai vēlēšanu komisijai sniegtajām rekomendācijām un 12.05.2020. Veselības ministrijas ieteikumiem Nr. IeNA/8 "Ieteikumi Covid – 19 infekcijas profilaksei".

Ieteikumu mērķis – 2020. gada Rīgas domes vēlēšanās pēc iespējas ierobežot Covid-19 infekcijas izplatības riskus, īstenojot pasākumus vēlētāju, vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu un darbinieku un vēlēšanu novērotāju aizsardzībai vēlēšanu procesā, vienlaikus nodrošinot balsstiesīgajiem pilsoņiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un Rīgas domes atlaišanas likumā noteiktās vēlēšanu tiesības.

1. Vēlēšanu iecirkņu izvietošana

1.1. Neizvietot vēlēšanu iecirkņus ēkās, kurās uzturas Covid-19 infekcijas visvairāk apdraudētās grupas, – ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes iestādēs.

1.2. Nodrošināt, ka pirmsskolas izglītības iestādēs un izglītības iestādēs izvietotajos vēlēšanu iecirkņos laikā, kad tie atvērti vēlētājiem, neuzturas audzēkņi, skolēni, studenti.

1.3. Gan vēlēšanu dienā, gan iepriekšējās balsošanas dienās pēc iespējas izvietot vēlēšanu iecirkņus plašākās telpās ar labu ventilāciju un iespēju tās regulāri vēdināt.

2. Vēlēšanu iecirkņu iekārtojums

2.1. Pie ieejas ēkā, kur izvietots vēlēšanu iecirknis, un iecirknī izvietot informāciju par drošības pasākumiem, kuri jāievēro, uzturoties iecirknī:

2.1.1. brīdinājumu, ka vēlēšanu iecirknī nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingrā izolācija, vai kurām ir elpošanas ceļu infekcijas pazīmes;

2.1.2. brīdinājumu par 2 metru distances ievērošanu;

2.1.3. informāciju (norādes) par roku dezinficēšanu un mutes un deguna aizsegu (respiratora, sejas maskas, šalles, lakata vai tml.) obligātu lietošanu.

2.2. Vēlēšanu iecirkņa telpās, kā arī tualetes telpās izvietot informāciju ar atgādinājumu par higiēnas prasību ievērošanu:

• Bieži un rūpīgi mazgājiet rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.

• Ja nav iespējams nomazgāt rokas, dezinficējiet rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.

• Atcerieties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ nepieciešams tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus.

• Nepieskarieties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām.

2.3. Pie ieejas vēlēšanu iecirkņa telpās vēlētājiem redzamā un pieejamā vietā izvietot roku dezinfekcijas līdzekļus un vienreizlietojamos cimdus. Aicināt vēlētājus dezinficēt rokas pirms un pēc iecirkņa apmeklēšanas. Izsniegt vēlētājiem vienreizlietojamos cimdus.

2.4. Nodrošināt iespēju vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļiem, darbiniekiem, novērotājiem veikt roku higiēnu.

2.5. Vēlētājiem redzamā un pieejamā vietā pirms ieejas iecirknī izvietot sejas maskas. Norādīt vēlētājiem, ka mutes un deguna aizsegu lietošana vēlēšanu iecirknī ir obligāta.

2.6. Iekārtojot vietas vēlētāju reģistrācijai, nodrošināt 2 metru distanci starp reģistrācijas galdiem.

2.7. Aicināt vēlētājus vēlēšanu iecirknī izmantot savus rakstāmrīkus. Ja vēlētājam šādas iespējas nav, izsniegt tikai attiecīgajam vēlētājam paredzētu pildspalvu.

2.8. Iekārtojot vietas vēlēšanu novērotājiem, nodrošināt 2 metru distanci starp novērotāju vietām.

2.9. Regulēt vēlētāju plūsmu, nepieļaut drūzmēšanos un nepiederošu personu atrašanos vēlēšanu iecirknī:

2.9.1. sekot līdzi, lai vēlētāji, gaidot reģistrāciju, ievērotu 2 metru distanci starp sevi un apkārtējiem;

2.9.2. iecirkņa telpās uz grīdas vai citādi iezīmēt 2 metru distanci, kas jāievēro vēlētājiem, gaidot rindā uz reģistrāciju;

2.9.3. iecirkņa telpās izvietot norādes vēlētāju plūsmas virziena norādīšanai;

2.9.4. ja vēlēšanu iecirknī ieradušies vairāk vēlētāju, nekā iecirknī iespējams uzņemt, ievērojot 2 metru distanci, tad rindu veidot ārpus iecirkņa telpām, pie ēkas, kur izvietots vēlēšanu iecirknis.

2.10. Aicināt vēlētājus riska grupās (vēlētāji vecumā virs 65 gadiem, vēlētāji ar veselības problēmām) doties balsot stundās, kad vēlēšanu iecirkņos nav daudz apmeklētāju.

2.11. Vēlēšanu iecirknī reģistrējot vēlētājus, vēlētāju sarakstā atzīmēt vēlētāja ierašanās laiku.

2.12. Izvairīties no auduma materiālu lietošanas vēlēšanu kabīņu iekārtojumā. Aizslietņus un vēlēšanu kabīnes bez aizkariem izvietot tā, lai tiktu nodrošināts balsošanas aizklātums, piemēram, ar ieeju vai atvērto daļu pret sienu vai pret blakus esošās kabīnes, aizslietņa noslēgto daļu.

2.13. Katrā vēlēšanu kabīnē vai nodalījumā izvietot papīrgrozu. Pie izejas no vēlēšanu iecirkņa izvietot papildu konteineru vienreizlietojamo cimdu un sejas masku izmešanai.

2.14. Pēc iespējas biežāk vēdināt vēlēšanu iecirkņa telpas.

2.15. Vēlēšanu iecirkņa darba laikā regulāri, izmantojot dezinfekcijas līdzekļus (piemēram, 70% etanolu, 0,5% nātrija hipohlorītu), tīrīt koplietošanas virsmas – durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu roku balstus, virsmas tualetēs u.c. Dezinfekcijas tīrīšanu veikt arī pēc tam, kad vēlēšanu iecirknis beidzis darbu.

3. Vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļi un darbinieki

3.1. Nepieļaut, ka vēlēšanu iecirknī atrodas vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi un darbinieki, uz kuriem attiecas pašizolācijas, karantīnas vai stingrās izolācijas nosacījumi. Pirms darba uzsākšanas vēlēšanu iecirknī katrs vēlēšanu komisijas loceklis un darbinieks paraksta apliecinājumu, ka uz viņu neattiecas minētie nosacījumi un viņam nav elpošanas ceļu infekcijas pazīmju.

3.2. Nepieļaut, ka vēlēšanu organizēšanā vēlēšanu iecirkņos vai izbraukumā pie vēlētājiem piedalās cilvēki ar elpceļu infekcijas pazīmēm.

3.3. Rīgas vēlēšanu komisijai:

3.3.1. veidojot vēlēšanu iecirkņu komisijas, katram iecirknim nodrošināt vismaz trīs rezerves darbiniekus – vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļu pienākumu izpildītājus (turpmāk – rezervisti);

3.3.2. sagatavot plānu rezervistu apziņošanai un nekavējošai iesaistīšanai vēlēšanu nodrošināšanā, ja iepriekšējās balsošanas dienās vai vēlēšanu dienā slimības dēļ vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļi vai darbinieki nevar ierasties darba vietā;

3.3.3. nodrošināt rezervistu mācības.

3.4. Vēlēšanu iecirkņa darbības laikā nodrošināt vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļus un darbiniekus ar individuālās aizsardzības līdzekļiem:

3.4.1. vienreizlietojamiem gumijas cimdiem;

3.4.2. sejas maskām;

3.4.3. plastikāta sejas aizsargmaskām;

3.4.4. roku dezinfekcijas līdzekļiem.

3.5. Papildus vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļus un darbiniekus, kuri iesaistīti balsu skaitīšanā, nodrošināt ar vienreizlietojamiem virsvalkiem (ar garām piedurknēm) un gumijas cimdiem.

3.6. Pēc iespējas samazināt iecirknī kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaitu, nodrošinot, ka vēlēšanu iecirknī virsmas un priekšmetus (piemēram, galdus, skārienjūtīgos ekrānus, datorus, tastatūras, datora peles, papīru u.tml.) pēc iespējas lieto vieni un tie paši darbinieki.

3.7. Vēlēšanu iecirkņa darba laikā regulāri, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus veikt skārienjūtīgo ekrānu, datoru klaviatūras un datorpeļu dezinfekciju. Šo iekārtu tīrīšanu veikt arī pēc tam, kad vēlēšanu iecirknis beidzis darbu.

3.8. Vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļu un darbinieku ēdināšanu organizēt, vienojoties ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju par individuālu porciju saņemšanu slēgtos vienreizējās lietošanas traukos. Maltīšu laikā ievērot divu metru distanci no pārējiem.

4. Balsošana vēlētāju atrašanās vietā

4.1. Pieņemot no vēlētājiem iesniegumus par balsošanas organizēšanu vēlētāju atrašanās vietā, atzīmēt, vai vēlētājs atrodas vai neatrodas pašizolācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas saslimšanu vai inficēšanās riskiem.

4.2. Dodoties izbraukumā pie vēlētājiem, ievērot īpašu piesardzību:

4.2.1. ierodoties vēlētāja atrašanās vietā, sazināties ar vēlētāju pa telefonu, izskaidrot balsošanas procedūru;

4.2.2. pēc personu apliecinošā dokumenta pārliecināties, vai persona ir vēlētājs;

4.2.3. novietot vēlēšanu materiālus (individuālu veidlapu, kurā vēlētājs parakstās par vēlēšanu materiālu saņemšanu, apzīmogotu vēlēšanu aploksni, vēlēšanu zīmju komplektu) vēlētājam ērti sasniedzamā vietā (piemēram, pie dzīvokļa durvīm);

4.2.4. kad vēlētājs paņēmis vēlēšanu materiālus, novietot pie vēlētāja dzīvesvietas durvīm izbraukuma vēlēšanu kasti;

4.2.5. kad vēlētājs aizpildījis vēlēšanu materiālus, vēlētājam lūdz uzrādīt parakstītu individuālo veidlapu. Vēlētājs iemet vēlēšanu kastē vēlēšanu materiālus un individuālo veidlapu. Vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis atzīmē balsotāju sarakstā vēlētāja atrašanās vietā, ka vēlētājs nobalsojis un parakstījis vēlētāja saraksta veidlapu.

4.3. Nodrošinot balsošanu atrašanās vietā, vienmēr ievērot 2 metru distanci, regulāri dezinficēt rokas ar spirtu saturošiem līdzekļiem, pēc iespējas izvairīties no pieskaršanās virsmām, kurām pieskāries vēlētājs.

4.4. Ja balsošanas nodrošināšanai nepieciešams uzturēties vēlētāja atrašanās vietā, lietot vienreizlietojamu virsvalku (ar garām piedurknēm), ko maina pēc katra tāda vēlētāja apkalpošanas, respiratoru un gumijas cimdus.

4.5. Balsošanu slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs nodrošināt sadarbībā ar iestādes vadību un ievērojot iestādes noteiktos karantīnas ierobežojumus un veselības aizsardzības pasākumus.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!