• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2020. gada 21. maija saistošie noteikumi Nr. 12 "Grozījums Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.2020., Nr. 100 https://www.vestnesis.lv/op/2020/100.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 13

Grozījums Jūrmalas pilsētas domes 2011. gada 21. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 18 "Par pašvaldības nodevu par ielu tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās Jūrmalā"

Vēl šajā numurā

26.05.2020., Nr. 100

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 21.05.2020.

OP numurs: 2020/100.4

2020/100.4
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 12

Jūrmalā 2020. gada 21. maijā (prot. Nr. 7, 6. p.)

Grozījums Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
21. panta pirmās daļas 1. punktu un 24. pantu

Izdarīt Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums" šādu grozījumu:

izteikt 28.16. apakšpunktu šādā redakcijā:

"28.16. pieņem lēmumus par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu labprātīgu izpildi, lēmumus par nokavēto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu sadalīšanu termiņos vai atlikšanu atbilstoši likumā "Par nodokļiem un nodevām" un likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" noteiktajai kārtībai."

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2020. gada 21. maija saistošajiem noteikumiem Nr. 12 "Grozījums Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 24. panta pirmajai daļai pašvaldības nolikums ir saistošie noteikumi, kas nosaka pašvaldības pārvaldes organizāciju, lēmumu pieņemšanas kārtību, iedzīvotāju tiesības un pienākumus vietējā pārvaldē, kā arī citus pašvaldības darba organizācijas jautājumus.
2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Ņemot vērā likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" 3. pantā noteiktās tiesības nodokļu maksātājam, kuru skārusi krīze saistībā ar Covid-19 izplatību, pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam, kā arī lūgt piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu tiem nokavētajiem nodokļu maksājumiem, kuru samaksas termiņš ir pagarināts saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 24. pantu, ja termiņa kavējums radies Covid-19 izplatības dēļ, Jūrmalas pilsētas domes 2010. gada 4. februāra saistošo noteikumu Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums" 28.16. apakšpunkts papildināms ar izpilddirektora tiesībām minētajā likumā noteiktajā kārtībā pieņemt lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pagarinājumu.
3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Ietekme nav novērtējama, jo nav zināms par kādiem īpašumiem, kādi nodokļa maksātāji iesniegs iesniegumus un uz kādiem termiņiem tiks pārcelti nodokļa maksājumi.
4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pagarinājums, dod iespēju uzņēmējiem aktīvos līdzekļus ieguldīt uzņēmējdarbībā vai attīstībā, kas iespējams novērš īslaicīgu finanšu grūtību, kas var radīt zaudējumu iestāšanos.

Ņemot vērā visā valsts teritorijā izsludināto ārkārtējo situāciju (MK 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"), kā arī ar to saistīto prognozējamo iespaidu uz valsts ekonomiku, paredzams, ka lielākajai daļai nodokļa maksātāju ieņēmumi varētu strauji samazināties, turklāt daudzi no viņiem 2020. taksācijas gadu varētu noslēgt ar zaudējumiem.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām Administratīvās procedūras netiek mainītas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas, jo likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" 3. pantā noteiktas tiesības nodokļu maksātājam, kuru skārusi krīze saistībā ar Covid-19 izplatību, pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam. Jūrmalas pilsētas domē ir saņemti iesniegumi, līdz ar to secināms, ka uzņēmējiem šis jautājumus ir aktuāls un pašvaldības izpilddirektoram būs jāpieņem lēmumi.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!