Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 18. decembra noteikumi Nr. 813 "Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 26. jūnija noteikumos Nr. 444 "Kārtība, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.12.2018., Nr. 251 https://www.vestnesis.lv/op/2018/251.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 814

Noteikumi par iemaksas apmēru valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai un tās veikšanas kārtību

Vēl šajā numurā

21.12.2018., Nr. 251

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 813

Pieņemts: 18.12.2018.

OP numurs: 2018/251.13

2018/251.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 38 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 813

Rīgā 2018. gada 18. decembrī (prot. Nr. 60 41. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 26. jūnija noteikumos Nr. 444 "Kārtība, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus"

Izdoti saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma
74. panta otro un sesto daļu

1. Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 26. jūnija noteikumos Nr. 444 "Kārtība, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 102. nr.; 2018, 147. nr.) šādus grozījumus:

1.1. izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Zvērināta tiesu izpildītāja veiktās dokumentu piegādes noteikumi";

1.2. izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma 74. panta otro un sesto daļu";

1.3. izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus (turpmāk – dokuments);

1.2. kārtību, kādā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome izvērtē ārvalsts kompetentās iestādes atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2007. gada 13. novembra Regulai Nr. 1393/2007 par tiesas un ārpustiesas civillietu vai komerclietu dokumentu izsniegšanu dalībvalstīs (dokumentu izsniegšana), un ar ko atceļ Padomes regulu Nr. 1348/2000 (turpmāk – regula Nr. 1393/2007), un Hāgas 1965. gada konvencijai par tiesas un ārpustiesas dokumentu izsniegšanu civillietās un komerclietās (turpmāk – Hāgas 1965. gada konvencija) iesniegtu lūgumu par tiesas vai ārpustiesas dokumentu izsniegšanu (turpmāk – ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums);

1.3. kārtību, kādā zvērināts tiesu izpildītājs, pamatojoties uz ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu, izsniedz tiesas un ārpustiesas civillietu un komerclietu dokumentus (turpmāk – ārvalsts dokuments);

1.4. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes ar ārvalsts dokumentu saņēmējas iestādes funkcijas veikšanu saistīto izdevumu apmēru un to segšanas kārtību, kā arī ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi saistīto izdevumu segšanas kārtību.";

1.4. papildināt noteikumus ar V nodaļu šādā redakcijā:

"V. Ārvalsts dokumenta piegāde Latvijā saskaņā ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu

18. Ārvalsts dokumenta piegādei Latvijā piemēro šo noteikumu I, III un IV nodaļu, ievērojot šajā nodaļā paredzētos izņēmumus.

19. Zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzību takses apmērā, kā arī naudas summu zvērināta tiesu izpildītāja amata darbības veikšanai nepieciešamo izdevumu segšanai apmērā, kāds noteikts izpildu darbību veikšanai nepieciešamo izdevumu regulējošos normatīvajos aktos, un to Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes izdevumu segšanai, kas saistīti ar ārvalsts dokumentu saņēmējas iestādes funkcijas veikšanu, ārvalsts kompetentā iestāde iemaksā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes norēķinu kontā vienlaikus ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma iesniegšanu Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumam pievieno dokumentu, kas apliecina visu ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi saistīto izdevumu samaksu.

20. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes izdevumus, kas saistīti ar ārvalsts dokumentu saņēmējas iestādes funkcijas veikšanu, sedz 45 euro apmērā.

21. Regulas Nr. 1393/2007 11. panta 2. punkta "b" apakšpunktā un Hāgas 1965. gada konvencijas 12. panta otrās daļas "b" apakšpunktā paredzētajos gadījumos Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome pirms ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildes uzsākšanas paziņo ārvalsts kompetentajai iestādei par ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildes papildu izmaksām, kas sedzamas saistībā ar ārvalsts dokumenta izsniegšanu, izmantojot iesniedzēja norādīto īpašo izsniegšanas metodi, un termiņu minēto izmaksu segšanai, kas nav mazāks par divām nedēļām. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma turpmāku izpildi atliek līdz brīdim, kad veikta pilnīga ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi saistīto izdevumu samaksa. Ja nepieciešams, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome tās noteikto termiņu papildu izmaksu segšanai var pagarināt.

22. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome pieņem un ārvalsts dokumenta izsniegšanas vai neizsniegšanas apliecinājumu kompetentajai ārvalsts iestādei nosūta pasta sūtījuma veidā vai, ja iespējams, kā elektroniskā pasta sūtījumu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu. Citus regulā Nr. 1393/2007 un Hāgas 1965. gada konvencijā paredzētos paziņojumus Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome var pieņemt un nosūtīt arī elektroniskā pasta vai faksa sūtījuma veidā.

23. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un citas regulā Nr. 1393/2008 un Hāgas 1965. gada konvencijā paredzētās veidlapas Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome pieņem, ja šie dokumenti sagatavoti latviešu valodā vai angļu valodā. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome un zvērināts tiesu izpildītājs, kurš izpilda ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu, regulā Nr. 1393/2007 un Hāgas 1965. gada konvencijā paredzētās veidlapas aizpilda angļu valodā.

24. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma atbilstību regulas Nr. 1393/2007 un Hāgas 1965. gada konvencijas prasībām Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome izvērtē septiņu dienu laikā no tā saņemšanas dienas.

25. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un ārvalsts dokumentu nosūta atpakaļ ārvalsts kompetentajai iestādei, ja tā konstatē, ka:

25.1. ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums neatbilst attiecīgi regulas Nr. 1393/2007 vai Hāgas 1965. gada konvencijas darbības jomai;

25.2. formālo nosacījumu pārkāpumu dēļ ārvalsts dokumenta izsniegšana nav iespējama;

25.3. ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumam nav pievienots dokuments, kas apliecina ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi saistīto izdevumu samaksu vai maksājums, tai skaitā šo noteikumu 21. punktā minēto izdevumu segšanai, nav saņemts.

26. Šo noteikumu 25. punktā minētajā gadījumā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome attiecīgi regulas Nr. 1393/2007 I pielikumā paredzētajā paziņojumā vai Hāgas 1965. gada konvencijā paredzētajā apliecinājumā norāda ārvalsts dokumenta atpakaļsūtīšanas iemeslu un šo paziņojumu ārvalsts kompetentajai iestādei nosūta pa pastu kopā ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un tam pievienotajiem dokumentiem, atmaksājot ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi saistītos izdevumus, ja tādi iemaksāti.

27. Ārvalsts dokumentu izsniedz ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā adresāta norādītajā adresē.

28. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītā adresāta – fiziskas personas – adrese acīmredzami ir nepilnīga (piemēram, trūkst adreses daļas) vai norādīta neprecīzi (piemēram, pieļautas pārrakstīšanās kļūdas), Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome var precizēt ārvalsts dokumenta piegādes adresi, arī, ja nepieciešams un iespējams, pārbaudot adresāta adresi Iedzīvotāju reģistrā. Ja pēc datu pārbaudes Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome konstatē, ka Iedzīvotāju reģistrā adresāta norādītā dzīvesvietas adrese acīmredzami atšķiras no ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītās adreses, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un izsniedzamo dokumentu atgriež ārvalsts kompetentajai iestādei bez izpildes, informējot ārvalsts kompetento iestādi par ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma pārbaudes laikā konstatētajiem apstākļiem.

29. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītā adresāta – juridiskas personas – Uzņēmumu reģistra komercreģistrā ierakstītā juridiskā adrese atšķiras no ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītās adreses, ārvalsts dokuments izsniedzams adresāta aktuālajā juridiskajā adresē.

30. Ja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome konstatē, ka ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums atbilst attiecīgi regulas Nr. 1393/2007 un Hāgas 1965. gada konvencijas darbības jomai un formālajiem nosacījumiem, tā ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un izsniedzamo ārvalsts dokumentu nosūta izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam, kura darbības teritorijā atrodas ārvalsts dokumenta piegādes adrese. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu un izsniedzamo ārvalsts dokumentu zvērinātam tiesu izpildītājam nosūta vēstulē, tajā norādot termiņu, kādā ārvalsts dokumenta izsniegšana veicama, un citus ārvalsts dokumenta piegādes nosacījumus, ja tādi ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādīti.

31. Vienlaikus ar ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma un izsniedzamā ārvalsts dokumenta nosūtīšanu zvērinātam tiesu izpildītājam piegādes veikšanai Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome konkrētā zvērināta tiesu izpildītāja saimnieciskās darbības kontā pārskaita Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes norēķinu kontā ārvalsts kompetentās iestādes iemaksāto zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzību takses apmērā un naudas summu zvērināta tiesu izpildītāja amata darbību veikšanai nepieciešamo izdevumu segšanai.

32. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums iesniegts atbilstoši regulai Nr. 1393/2007, vienlaikus ar tā nosūtīšanu zvērinātam tiesu izpildītājam Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome, izmantojot elektronisko pastu vai faksu, nosūta ārvalsts kompetentajai iestādei apstiprinājumu par ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma saņemšanu un nodošanu izpildei.

33. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums Latvijā saņemts, izmantojot konsulāros vai diplomātiskos kanālus, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome šajos noteikumos minēto saziņu un dokumentu nosūtīšanu veic ar tās Latvijas iestādes starpniecību, kura Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei nosūtījusi konkrēto ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu.

34. Ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpildi zvērināts tiesu izpildītājs uzsāk nekavējoties pēc ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma un ārvalsts dokumenta saņemšanas no Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes.

35. Ārvalsts dokumenta piegādi zvērināts tiesu izpildītājs veic uz šo noteikumu 30. punktā minētajā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes vēstulē norādīto ārvalsts dokumenta piegādes adresi.

36. Ja šo noteikumu 30. punktā minētajā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes vēstulē norādīta īpaša ārvalsts dokumenta piegādes kārtība (piemēram, dokuments piegādājams noteiktā termiņā, dokumentu atļauts izsniegt tikai adresātam vai citi noteikumi), zvērināts tiesu izpildītājs, piegādājot ārvalsts dokumentu, to ņem vērā.

37. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums iesniegts atbilstoši regulai Nr. 1393/2007, zvērināts tiesu izpildītājs kopā ar ārvalsts dokumentu adresātam izsniedz regulas Nr. 1393/2007 II pielikumā paredzēto veidlapu, vienlaikus izskaidrojot adresāta tiesības atteikties pieņemt ārvalsts dokumentu tā izsniegšanas brīdī vai nedēļas laikā no tā izsniegšanas dienas, nosūtot ārvalsts dokumentu atpakaļ zvērinātam tiesu izpildītājam, ja ārvalsts dokuments nav uzrakstīts latviešu valodā vai valodā, ko adresāts saprot, vai ārvalsts dokumentam nav pievienots tulkojums šādā valodā. Pēc ārvalsts dokumenta izsniegšanas darbību veikšanas zvērināts tiesu izpildītājs aizpilda regulas Nr. 1393/2007 I pielikumā paredzēto dokumentu izsniegšanas apliecinājumu.

38. Regulas Nr. 1393/2007 I pielikumā paredzēto dokumentu izsniegšanas apliecinājumu un šo noteikumu 14. punktā minēto aktu zvērināts tiesu izpildītājs nosūta Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome par ārvalsts dokumenta izsniegšanu informē kompetento ārvalsts iestādi, no zvērināta tiesu izpildītāja saņemto apliecinājumu kopā ar izsniegtā ārvalsts dokumenta kopiju, ja tāda ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumam pievienota, nosūtot pasta sūtījuma veidā vai, ja iespējams, elektroniskā pasta sūtījumā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.

39. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu, kas iesniegts saskaņā ar regulu Nr. 1393/2007, nav iespējams izpildīt mēneša laikā no dienas, kad tas saņemts Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē, bet zvērināta tiesu izpildītāja ieskatā ārvalsts dokumenta izsniegšana saprātīgā laikposmā ir iespējama, zvērināts tiesu izpildītājs nekavējoties aizpilda regulas Nr. 1393/2007 I pielikumā paredzētā dokumenta izsniegšanas vai neizsniegšanas apliecinājuma 13. punktu un nosūta to Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, norādot iemeslus, kas kavē ārvalsts dokumenta izsniegšanu, kā arī apstākļus, kas liecina, ka dokumenta izsniegšana saprātīgā laikposmā būtu iespējama. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome no zvērināta tiesu izpildītāja saņemto apliecinājumu pasta, elektroniskā pasta vai faksa sūtījumā nosūta ārvalsts kompetentajai iestādei. Ja ārvalsts kompetentā iestāde informē, ka ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpilde nav turpināma, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome par to informē zvērinātu tiesu izpildītāju.

40. Ja saskaņā ar regulu Nr. 1393/2007 iesniegtā ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūguma izpilde nav iespējama, kā arī gadījumā, ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītajā termiņā adresāts atteicies pieņemt ārvalsts dokumentu vai pieņēmis tikai daļu no piegādājamajiem ārvalsts dokumentiem, zvērināts tiesu izpildītājs aizpilda regulas Nr. 1393/2007 I pielikumā paredzētā dokumentu izsniegšanas vai neizsniegšanas apliecinājuma 14. vai 15. punktu un kopā ar neizsniegtajiem ārvalsts dokumentiem nosūta Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome no zvērināta tiesu izpildītāja saņemto apliecinājumu un ārvalsts dokumentu pasta sūtījuma veidā vai, ja iespējams, kā elektroniskā pasta sūtījumu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, nosūta ārvalsts kompetentajai iestādei.

41. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgums iesniegts atbilstoši Hāgas 1965. gada konvencijai, zvērināts tiesu izpildītājs kopā ar ārvalsts dokumentu adresātam izsniedz rakstveidā noformētu informāciju par adresāta tiesībām atteikties pieņemt ārvalsts dokumentu, ja ārvalsts dokuments nav uzrakstīts latviešu valodā vai valodā, ko adresāts saprot, vai tam nav pievienots tulkojums attiecīgajā valodā. Vienlaikus zvērināts tiesu izpildītājs izskaidro adresāta tiesības atteikties pieņemt ārvalsts dokumentu tā izsniegšanas brīdī vai nedēļas laikā no tā izsniegšanas dienas, nosūtot ārvalsts dokumentu atpakaļ zvērinātam tiesu izpildītājam un informējot zvērinātu tiesu izpildītāju par valodu, kuru adresāts saprot.

42. Ja ārvalsts dokuments, kas izsniedzams saskaņā ar Hāgas 1965. gada konvenciju, adresātam izsniegts, zvērināts tiesu izpildītājs aizpilda Hāgas 1965. gada konvencijai pievienoto apliecinājumu un kopā ar šo noteikumu 14. punktā minēto aktu nosūta Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome saskaņā ar Hāgas 1965. gada konvencijas 6. pantu pasta sūtījumā ārvalsts kompetentajai iestādei nosūta apliecinājumu un Hāgas 1965. gada konvencijā paredzētajos gadījumos – otru eksemplāru ārvalsts dokumentam un dokumentam, kas apliecina izsniegšanu.

43. Ja ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu, kas iesniegts saskaņā ar Hāgas 1965. gada konvenciju, nav iespējams izpildīt, adresāts atteicies pieņemt ārvalsts dokumentus vai pieņēmis tikai daļu no piegādājamajiem ārvalsts dokumentiem, zvērināts tiesu izpildītājs aizpilda Hāgas 1965. gada konvencijai pievienoto apliecinājumu, norādot dokumentu izsniegšanas lūguma neizpildes vai daļējas izpildes iemeslus, un kopā ar neizsniegtajiem ārvalsts dokumentiem nosūta Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome saskaņā ar Hāgas 1965. gada konvencijas 6. pantu pasta sūtījumā nosūta apliecinājumu un izsniegšanai saņemtos ārvalsts dokumentus ārvalsts kompetentajai iestādei.

44. Ja ārvalsts dokumentus nav izdevies izsniegt ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumā norādītajā adresē, bet zvērināts tiesu izpildītājs, izpildot ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu, ieguvis informāciju par citu adresi, kurā adresāts varētu būt sastopams, zvērināts tiesu izpildītājs par to informē Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome šo noteikumu 40. un 43. punktā noteiktajā kārtībā nosūta ārvalsts dokumentus bez izpildes atpakaļ ārvalsts kompetentajai iestādei un vienlaikus informē ārvalsts kompetento iestādi par zvērināta tiesu izpildītāja konstatēto. Saņemot atkārtotu ārvalsts dokumentu izsniegšanas lūgumu viena un tā paša ārvalsts dokumenta izsniegšanai (ar citu ārvalsts dokumenta piegādes adresi), lūgumu izvērtē un nodod izpildei šajos noteikumos noteiktajā kārtībā kā jaunu ārvalsts dokumenta izsniegšanas lūgumu."

2. Noteikumi stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!