• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2014. gada 20. novembra stenogramma "Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas devītā sēde 2014.gada 20.novembrī ". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.11.2014., Nr. 233 https://www.vestnesis.lv/op/2014/233.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.696

Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 27.decembra noteikumos Nr.1031 "Noteikumi par budžetu izdevumu klasifikāciju atbilstoši ekonomiskajām kategorijām"

Vēl šajā numurā

24.11.2014., Nr. 233

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 20.11.2014.

OP numurs: 2014/233.1

2014/233.1
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas devītā sēde 2014.gada 20.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas!

Godātie kolēģi! Šajās dienās aprit gadskārta kopš Zolitūdes traģēdijas. Aicinu ar klusuma brīdi godināt traģiski bojāgājušo piemiņu. (Klusuma brīdis.) Paldies.

Kolēģi, sāksim Saeimas 20.novembra sēdi! Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, ir izskatāmi priekšlikumi par grozījumiem sēdes darba kārtībā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam "Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā"" (Nr.2/Lp12). Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozījumu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz darba kārtībā iekļaut Saeimas kārtības ruļļa 39.panta noteiktajā kārtībā sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.1148/Lp11). Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Juridiskā komisija lūdz darba kārtībā iekļaut Saeimas kārtības ruļļa 39.panta noteiktajā kārtībā sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.1275/Lp11). Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Juridiskā komisija lūdz darba kārtībā iekļaut arī Saeimas kārtības ruļļa 39.panta noteiktajā kārtībā sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.324/Lp11). Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Juridiskā komisija lūdz darba kārtībā iekļaut arī Saeimas kārtības ruļļa 39.panta noteiktajā kārtībā sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.906/Lp11). Vai deputātiem nav iebildumu? Iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Juridiskā komisija lūdz darba kārtībā iekļaut Saeimas kārtības ruļļa 39.panta noteiktajā kārtībā sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.1037/Lp11). Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Un arī šoreiz darba kārtība tiek grozīta.

Savukārt deputāti Viļums, Ruks, Kleinberga, Vucāns, Kursīte un citi lūdz darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu "Par Daiņa Liepiņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas un Jura Viļuma apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli". Vai deputātiem ir iebildumi pret šo darba kārtības grozīšanu? (Dep. J.Ādamsons no zāles: "Vai tie ir dažādi dokumenti?"; dep. J.Urbanovičs: "Tas ir tas pats dokuments!") Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Tātad sākam izskatīt grozīto sēdes darba kārtību.

Par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Latvijas Republikas valdības un Kataras Valsts valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem" nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Par atvaļinājuma piešķiršanu".

Saeimas Prezidijs informē, ka ir saņemts deputāta Daiņa Liepiņa iesniegums ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 20.novembrī. Prezidijs šo atvaļinājumu piešķīra un informē par to Saeimu.

Nākamais darba kārtības punkts – "Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Jānim Klaužam no šā gada 19.novembra līdz 25.novembrim". Saeimas Prezidijs informē, ka ir saņemts deputāta Jāņa Klauža iesniegums ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no šā gada 19.novembra līdz 25.novembrim. Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris un informē par to Saeimu.

Un nākamais darba kārtības punkts – "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Inesei Lībiņai-Egnerei šā gada 4. un 5.decembrī". Saeimas Prezidijs informē, ka ir saņemts deputātes Ineses Lībiņas-Egneres iesniegums ar lūgumu piešķirt viņai neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 4. un 5.decembrī. Līdz ar to mums par šo atvaļinājuma piešķiršanu ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Inesei Lībiņai-Egnerei! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts – atvaļinājums ir piešķirts.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Deputāti Mežeckis, Andris Bērziņš, Spolītis, Dombrava, Kleinberga, Lejiņš un citi ir iesnieguši lēmuma projektu "Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret – nav, atturas – 1. Lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts "Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieka apstiprināšanu".

Deputāti Spolītis, Lejiņš, Ražuks, Mežulis, Ādamsons, Parādnieks un citi ir iesnieguši lēmuma projektu "Par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja un vadītāja vietnieka apstiprināšanu".

Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – "Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu".

Deputāti Šnore, Lejiņš, Dombrava, Seržants, Spolītis un citi ir iesnieguši lēmuma projektu "Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu". Lūdzu zvanu! Ā...

Debatēs pieteicies deputāts Mārtiņš Bondars. Lūdzu!

M.Bondars (LRA).

Priekšsēdētājas kundze! Vai es varētu lūgt, pirms mēs balsojam, tomēr uzzināt, par ko mēs balsojam, – kurš ir vadītājs un kurš – vadītāja vietnieks? Vairāk neko citu es nevēlējos. (Starpsaucieni no frakcijas VIENOTĪBA: "Lēmums jālasa!", "Lasīt vajag!")

Sēdes vadītāja. Saeimas dokumenti ir pieejami visiem Saeimas deputātiem.

Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu".

Tātad deputāti Bergmanis, Bondars, Kiršteins, Kalniņš, Ivans Klementjevs un citi ir iesnieguši lēmuma projektu "Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta "Par NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu". Tātad deputāti Mirskis, Āboltiņa, Daudze, Sudraba, Ilmārs Latkovskis un citi iesnieguši lēmuma projektu "Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta "Par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas vadītāja apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Vidusjūras Savienības Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu". Tātad deputāti Kaimiņš, Šimfa, Andrejs Klementjevs, Spolītis, Mežeckis un citi ir iesnieguši lēmuma projektu "Par Vidusjūras Savienības Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta "Par Vidusjūras Savienības Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts.

Ir iesniegts arī Saeimas lēmuma projekts "Par Daiņa Liepiņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas un Jura Viļuma apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli".

Tātad mums ir jābalso par katru no šiem jautājumiem atsevišķi. Un vispirms ir jābalso par lēmuma projekta pirmo daļu – par Daiņa Liepiņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas. (No zāles dep. J.Ādamsons: "Viens lēmums – divi balsojumi?!")

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta pirmo daļu – par Daiņa Liepiņa atsaukšanu no Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Un nu balsosim par deputāta Jura Viļuma apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli.

Lūdzu zvanu! Balsosim par deputāta Jura Viļuma apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas locekli! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Priekšlikumi par iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanas turpināšanu".

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā).

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ierosina turpināt 11.Saeimā iesniegtā likumprojekta "Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā" izskatīšanu.

Komisijas vārdā – deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu "Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā".

Savulaik ar šo likumprojektu strādājām 11.Saeimā. Galvenā doma, kāpēc tas tika virzīts, bija tā, ka šie grozījumi paredzēja iespēju Ministru kabinetam vai pašvaldības domei pieņemt lēmumu par valsts vai pašvaldības īpašuma objekta vai neapbūvēta zemes gabala privatizācijas izbeigšanu, ja privatizācijas noteikumi vai privatizācijas projekts ir apstiprināts vienu reizi vai izsole ir izsludināta vienu reizi, bet neviens pretendents nav pieteicies privatizēt īpašumu. Nu, bija arī citi noteikumi...

Komisijā par šo jautājumu mēs lēmām, un komisijas vārdā es aicinu šo likumprojektu pārņemt 12.Saeimas darba kārtībā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēt neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā" izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Tātad likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā tā būs atbildīgā komisija par šo likumprojektu? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Smiltēns. Priekšlikumus gaidīsim komisijā līdz šī gada 4.decembrim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā).

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ierosina turpināt 11.Saeimā iesniegtā likumprojekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums" izskatīšanu.

Komisijas vārdā – deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā bija diskusijas par likumprojekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums" pārņemšanu. Kopumā var teikt, ka šis likumprojekts risina vairākus būtiskus jautājumus, kuri ir aktuāli gan pakalpojumu sniedzējiem, gan arī katrai pašvaldībai, īstenojot pašvaldības autonomās funkcijas komunālo pakalpojumu jomā. Bija daži iebildumi no jaunajiem kolēģiem – deputātiem no Latvijas Reģionu apvienības –, bet kopumā komisija nolēma šo likumprojektu virzīt tālāk 12.Saeimā, nosakot nedaudz garāku termiņu priekšlikumu iesniegšanai, lai varētu arī iesniegt priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēs neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums" izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Tātad likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā tā būs atbildīgā komisija par šo likumprojektu? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Smiltēns. Kā jau es minēju iepriekš, priekšlikumu iesniegšanas termiņš tiek noteikts nedaudz garāks, un tas ir nākamā gada, 2015.gada, 20.janvāris, lai visi var paspēt sagatavot un iesniegt priekšlikumus šajā likumprojektā. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Kura gada?")

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2015.gada 20.janvāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Slīteres nacionālā parka likums" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā). Tātad saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ierosina turpināt 11.Saeimā iesniegtā likumprojekta "Slīteres nacionālā parka likums" izskatīšanu.

Komisijas vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Labdien, cienījamie kolēģi! Jūsu uzmanībai likumprojekts "Slīteres nacionālā parka likums". Divos lasījumos iepriekšējā Saeimā šis likumprojekts ir izskatīts, un praktiski šajā likumā tiek precizētas gan funkcionālās zonas, to robežas, gan arī paša rezervāta robežas tur, kur rezervāts piegulst jūras teritorijai, jo, kā zināms, ir izveidota atsevišķa jūras aizsargājamā teritorija.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicinu nelikt šķēršļus šī likumprojekta tālākai izskatīšanai.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēs neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Slīteres nacionālā parka likums" izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts. Likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā paliek šī atbildīgā komisija? Deputātiem nav iebildumu. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Līdaka. Atbildīgā komisija priekšlikumus gaidīs līdz 4.decembrim. (No zāles: "Kura gada?")

Sēdes vadītāja. Paldies. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4.decembris.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Grozījumi Imigrācijas likumā" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā). Tātad saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu deputāti Šnore, Dzintars, Dombrava, Kols un Parādnieks ierosina turpināt 11.Saeimā iesniegtā likumprojekta "Grozījumi Imigrācijas likumā" izskatīšanu.

Debatēs pieteicies deputāts Edvīns Šnore. Lūdzu!

E.Šnore (VL–TB/LNNK).

Cienījamie deputāti! Mēs rosinām atbalstīt grozījumus Imigrācijas likumā, kas nosaka, ka uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Latvijā... ka tās Krievijas pilsoņiem nebūtu piešķiramas.

Kādēļ šāda norma ir nepieciešama? Tādēļ, ka Krievija šogad ir uzsākusi faktiski jaunu ārpolitiku. Tā oficiālā līmenī ir izvirzījusi koncepciju russkij mir jeb krievu pasaules koncepciju un uz tās bāzes sākusi iekarot Eiropas valstis ar mērķi aizstāvēt krievu pasaulei piederīgos. Latvijā tādu ir ļoti daudz, kā mēs zinām. Mums te ir krievi, krievvalodīgie, Krievijas pilsoņi, nepilsoņi... Visbeidzot – mums te ir 20 tūkstoši bijušo Krievijas armijas virsnieku. Nekur citur pasaulē procentuāli nav tik daudz Krievijas... krievu pasaulei piederīgo, cik to ir Latvijā. Tieši tāpēc starptautiskie mediji un drošības eksperti vienprātīgi norāda uz Latviju kā uz pilnīgi reālu Krievijas agresijas mērķi nākotnē.

Turpinot izsniegt uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem, mēs vārda tiešā nozīmē spēlējam krievu ruleti. Mums jau tagad situācija ir vairāk nekā nopietna, bet mēs, runājot līdzībās, ņemam Krievijas... krievu ruletes revolveri un papildinām tā aptveri vēl ar papildu patronām, tādējādi apzināti samazinot savas izredzes izdzīvot. No valsts drošības viedokļa, tā ir absolūti neprātīga un pašnāvnieciska rīcība! Tā kā Latvija ir NATO, tad Krievija visdrīzāk šeit ar tankiem iekšā nebruks. Notiekošais Donbasā rāda, ka agresijas attaisnošanai tiek izmantoti vietējie krievvalodīgie. Tas nozīmē, ka formāli nepastāv karš starp divām valstīm un ir apgrūtināta Rietumu palīdzības sniegšana. Nav grūti iedomāties, ka arī jebkādi agresīvi plāni attiecībā uz Latviju tiek izstrādāti ne mazāk ciniski un viltīgi.

Putina līdzšinējā darbība neliek šaubīties par to, kas spēlēs centrālo lomu agresijas attaisnošanā Latvijā. Mūžam diskriminētā un paverdzinātā krievu minoritāte, krievu pilsoņi, kuriem fašisti grib atņemt likumīgos īpašumus, krievu bērni, kuriem liek mācīties latviski...

RTR Planeta un Russia Today sižeti liecina, ka Kremlis māk sarīkot pirmsiebrukuma histēriju ne sliktāk kā savulaik Gebelss pirms Hitlera iebrukuma Čehoslovākijā un Polijā.

Cienītie deputāti! Es aicinu nemānīt sevi arī ar to, ka šeit brauc un uzturēšanās atļaujas pieprasa it kā tikai disidenti un politiskie bēgļi. Tā tas nav! Un, pat ja būtu, varam nešaubīties, ka vajadzības gadījumā Putina propaganda pasniegs arī viņus kā vietējās etnokrātijas upurus. Uzturēšanās atļauju tirgošana Krievijas pilsoņiem grauj ne tikai Latvijas drošību, tā iznīcina Latviju kā latvisku valsti. Pieņemu, ka daudzi no jums šonedēļ... daudziem no jums šonedēļ bija iespēja iepazīties ar Vladimira Poznera vērojumiem, ierodoties šeit, Latvijā. Viņš secina, ka Jūrmala pēdējos gados ir kļuvusi tik krieviska, ka viņam vairs nepatīkot šeit uzturēties. (No zāles dep. J.Ādamsona starpsaucieni.) Pēc Poznera sacītā, Jūrmala esot pārvērtusies par "no Krievijas atbraukušo cilvēku anklāvu" (citāts!). Ļoti negribētos, lai par šādu anklāvu pārvērstos arī pārējā Latvija.

Tādēļ es aicinu jūs atbalstīt Imigrācijas likuma grozījumus, apturot uzturēšanās atļauju tirgošanu Krievijas pilsoņiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Imigrācijas likumā" izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 50, pret – 30, atturas – 2. Lēmums ir pieņemts. Likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā atbildīgā komisija būs Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu būs Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam! Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Ainaram Latkovskim!

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

11.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 11.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā).

Tātad saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu Sociālo un darba lietu komisija rosina turpināt 11.Saeimā iesniegtā likumprojekta "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā" izskatīšanu.

Komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Saeimas Sociālo un darba lietu komisija savā sēdē vienbalsīgi atbalstīja lēmumu – turpināt skatīt likumprojektu "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā". Grozījumus likumā sagatavoja 11.Saeima un Veselības ministrija. Tajos ietverta vēlme pastiprināt tiesisko regulējumu mākslīgajai apaugļošanai un ļaut importēt un eksportēt embriju. Lūgums atbalstīt, kā to izdarīja arī Sociālo un darba lietu komisija.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēs neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā" izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret – 3, atturas – 7. Tātad likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par likumprojektu bija Sociālo un darba lietu komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā tā būs atbildīgā komisija? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Sociālo un darba lietu komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.Orlovs. 28.novembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 28.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.27/Lp12).

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Šodien mūsu darba kārtībā ir pieci likumprojekti ar vienādu nosaukumu – "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā". Juridiskajā komisijā mēs uzskatām, ka tā ir problēma, un mēs mēģināsim, protams, šos likumprojektus apvienot, bet šodien mums jālemj atsevišķi par pieciem likumprojektiem.

Pirmais likumprojekts otrajā lasījumā tika pieņemts šā gada 23.oktobrī, un tas ir izstrādāts pēc valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" iniciatīvas, lai nodrošinātu starptautiskās civilās aviācijas organizācijas drošības uzraudzības audita laikā un Eiropas aeronavigācijas drošības organizācijas audita laikā konstatēto neatbilstību novēršanas izpildi un lai izpildītu Eiropas Savienības noteikto tiesību aktu prasības.

Otrajā lasījumā 11.Saeima atbalstīja arī grozījumus 149.8 pantā "Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana". Šajā pantā ir 27 daļas un ir paredzēts grozīt sankcijas par ātruma pārsniegšanu dažādās situācijās.

Juridiskā komisija uzskata, ka mums noteikti jāturpina darbs ar attiecīgo likumprojektu. Līdz ar to komisijas vārdā aicinu pārņemt attiecīgo likumprojektu un turpināt ar to darbu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debatēs neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.27/Lp12) izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā atbildīgā būs Juridiskā komisija? Iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā būs Juridiskā komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Judins. 4.decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4.decembris.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.28/Lp12).

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Nākamais likumprojekts – "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā". Šo likumprojektu izstrādāja Juridiskā komisija, lai risinātu problēmu, proti, lai dotu tiesības aizskartas mantas īpašniekiem pārsūdzēt amatpersonas rīcību un lēmumu attiecībā uz mantu. Mūsu Satversmes tiesā ir iesniegta konstitucionāla sūdzība, un iemesls ir ļoti vienkāršs: juridiskajai personai tika izņemta manta, bet tā nevar pārsūdzēt pieņemtos lēmumus, jo pie atbildības saukta fiziskā persona. Reaģējot uz šo problēmu, ir izstrādāts likumprojekts.

Lūdzu atbalstīt tā pārņemšanu un darba turpināšanu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debatēt neviens nav pieteicies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.28/Lp12) izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts.

11.Saeimā atbildīgā par likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputāti neiebilst, ka arī 12.Saeimā atbildīgā būs Juridiskā komisija? Iebildumu nav. Tātad arī 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu ir Juridiskā komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Judins. 4.decembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4.decembris.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr.29/Lp12).

Komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Ar šo likumprojektu Saeima sāka strādāt 2012.gadā, un tas bija iesniegts vienā paketē ar diviem citiem normatīvajiem aktiem. Proti, pieņemot grozījumus Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā un Reklāmas likumā, mēs varējām arī grozīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Likumprojekta mērķis ir, lai Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Konkurences padome varētu izskatīt materiālus par pārkāpumiem reklāmas un komercprakses jomā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā saskaņā ar speciālu regulējumu.

Juridiskā komisija aicina atbalstīt likumprojekta pārņemšanu un turpināt ar to strādāt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.29/Lp12) izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts – likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputāti neiebilst, ka Juridiskā komisija būs atbildīgā arī 12.Saeimā? Iebildumu nav. Tātad atbildīgā ir Juridiskā komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Judins. 4.decembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 4.decembris.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Saeimas kārtības ruļļa 39.p. kārtībā) (Nr.30/Lp12).

Komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Tas ir samērā neliels likumprojekts, par kuru Juridiskā komisija divas reizes diezgan ilgi diskutēja. Likumprojekta mērķis – noteikt, ka Maksātnespējas administrācija turpmāk varēs piemērot sodus par pārkāpumiem maksātnespējas jomā. Tiešām bija diskusijas, bet, ņemot vērā, ka Maksātnespējas administrācija ir valsts institūcija, kas veic uzraudzību, kontroli pār maksātnespējas administratoriem, Juridiskā komisija nolēma, ka ir svarīgi atbalstīt attiecīgo likumprojektu. Protams, arī otrajā lasījumā mēs turpināsim diskutēt, un tad arī Saeimas sēdē noteikti būs tāda iespēja.

Bet šobrīd lūdzu atbalstīt likumprojekta pārņemšanu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.30/Lp12) izskatīšanas turpināšanu 12.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts – likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu, ka arī 12.Saeimā atbildīgā ir Juridiskā komisija? Iebildumu nav. Tātad atbildīgā ir Juridiskā komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Judins. 4.decembris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumi tiek gaidīti līdz šā gada 4.decembrim. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts ir likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" (Nr.31/Lp12).

Komisijas vārdā – deputāts Andrejs Judins.

A.Judins (VIENOTĪBA).

Un pēdējais likumprojekts ar šādu nosaukumu paredz papildināt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ar jaunu 22.A nodaļu ar nosaukumu "Vienošanās par soda izpildi administratīvā pārkāpuma lietā". Juridiskā komisija ir atbalstījusi attiecīgo konceptu, kas paredz, ka gadījumā, ja cilvēks izdarīja pārkāpumu vai arī juridiskā persona izdarīja pārkāpumu un atzina savu vainu, tad var vienoties par soda izpildi un soda apmērs tiks samazināts līdz 50 procentiem. Mēs vēl turpināsim diskutēt par procentiem un par procedūru, bet koncepts ir atbalstīts, ņemot vērā, ka Latvijā ir nopietnas problēmas saistībā ar naudas soda iekasēšanu, izpildi un šis ierosinājums, ko izstrādāja un iesniedza Tieslietu ministrija, var problēmu risināt.

Lūdzu atbalstīt likumprojekta pārņemšanu un darba turpināšanu.

Sēdes vadītāja. Tātad debatēs deputāti nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Tātad likumprojektu turpinās izskatīt 12.Saeima.

11.Saeimā par šo likumprojektu atbildīgā bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem nav iebildumu, ka arī 12.Saeimā Juridiskā komisija būs atbildīgā? Iebildumu nav. Tātad 12.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu būs Juridiskā komisija.

Lūdzu, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Judins. Priekšlikumus gaidīsim līdz 19.decembrim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 19.decembris.

Un pēdējais šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam "Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā"" (Nr. 2/12Lp). Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iesniegusi lēmuma projektu "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam "Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā"". Debatēs deputāti nav pieteikušies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par atbildīgās komisijas maiņu likumprojektam "Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā""! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi Saeimas 20.novembra kārtējās sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Mums ir jāreģistrējas. Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Paldies.

Pirms reģistrācijas rezultātu nolasīšanas vēlos jūs informēt par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem.

Deputātu Zariņa, Urbanoviča, Agešina, Ločmeles-Luņovas, Tretjakas un Pimenova jautājums satiksmes ministram Anrijam Matīsam "Par Rail Baltica projekta īstenošanu". Atbildīgais ministrs ir paziņojis, ka šodien nevar ierasties, un arī rakstveida atbilde nav saņemta.

Deputātu Zariņa, Urbanoviča, Ribakova, Potapkina un Agešina jautājums Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai "Par valstij piederošo "Citadeles" akciju patiesajiem ieguvējiem". Šis jautājums ir pāradresēts ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, kas ir informējusi, ka šodien nevar ierasties, un arī rakstveida atbilde nav sniegta. (No zāles dep. I.Zariņa starpsaucieni: "Vārdu sakot, deputāti tiek ignorēti! Tautas vara nedarbojas!...")

Līdz ar to atbilžu sniegšana tiek pārcelta uz nākamo nedēļu.

Vārds paziņojumam deputātam Borisam Cilevičam.

B.Cilevičs (SASKAŅA).

Cienījamie kolēģi! Uzmanību Latvijas un Izraēlas parlamentārās sadarbības grupas locekļiem! Otrdien, 25.novembrī, pulksten 12.00 notiks grupas tikšanās ar Izraēlas vēstnieku. Vieta tiks paziņota ar e-pastu visiem grupas locekļiem. Visi, kas grib pievienoties, – lūdzu!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātam Ojāram Ērikam Kalniņam.

O.Ē.Kalniņš (VIENOTĪBA).

Lūdzu, delegāti! Mēs tūlīt blakustelpā dibināsim deputātu grupu sadarbībai ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Visus, kas ir ieinteresēti, aicinu piedalīties!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātei Lolitai Čigānei.

L.Čigāne (VIENOTĪBA).

Kolēģi! Lielbritānijas un Latvijas sadarbības grupas dibināšana notiks tūlīt Viesu zālē!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Paziņojumam vārds deputātam Gaidim Bērziņam.

G.Bērziņš (VL–TB/LNNK).

Cienījamie Juridiskās komisijas locekļi! Aicinu uz īsu Juridiskās komisijas sēdi pulksten 10.00 Juridiskās komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Gunāram Kūtrim.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Šodien sēdes noslēgumā nav reģistrējušies: Aija Barča, Inga Bite, Jānis Klaužs, Dainis Liepiņš, Romāns Mežeckis, Silvija Šimfa un Jānis Vucāns.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to šodienas sēdi slēdzu.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!