• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumi Nr. 382 "Noteikumi par neatkarīgiem ekspertiem ēku energoefektivitātes jomā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.2013., Nr. 138 https://www.vestnesis.lv/op/2013/138.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.383

Noteikumi par ēku energosertifikāciju

Vēl šajā numurā

18.07.2013., Nr. 138

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 382

Pieņemts: 09.07.2013.

OP numurs: 2013/138.2

2013/138.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 12 Pēdējās nedēļas laikā 34 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.382

Rīgā 2013.gada 9.jūlijā (prot. Nr.39 32.§)

Noteikumi par neatkarīgiem ekspertiem ēku energoefektivitātes jomā

Izdoti saskaņā ar Ēku energoefektivitātes likuma
12.panta ceturto daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka neatkarīga eksperta kompetences prasības un kompetences apliecināšanas kārtību, neatkarīga eksperta reģistrācijas un uzraudzības kārtību, kā arī neatkarīgu ekspertu reģistra datu saturu un izmantošanas kārtību.

II. Prasības neatkarīgu ekspertu kompetencei

2. Neatkarīgs eksperts ir tiesīgs noteikt ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitāti un izsniegt ēkas energosertifikātu vai noteikt projektējamas, rekonstruējamas vai renovējamas ēkas vai tās daļas plānoto energoefektivitāti un izsniegt ēkas pagaidu energosertifikātu, ja viņš ir:

2.1. ieguvis pirmā vai otrā līmeņa augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību, ja attiecīgā izglītības programma nodrošina zināšanu apguvi šādos jautājumos:

2.1.1. ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika;

2.1.2. ēku inženiertehniskās sistēmas (apkures, dzesēšanas, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas, ūdensapgādes, apgaismošanas);

2.1.3. būvklimatoloģija un telpu mikroklimats;

2.2. apguvis profesionālās tālākizglītības programmu vismaz 320 stundu apjomā, kura nodrošina šo noteikumu 2.1.1., 2.1.2. un 2.1.3.apakšpunktā minēto zināšanu apguvi, ja persona ir ieguvusi pirmā vai otrā līmeņa augstāko izglītību tehnisko zinātņu jomā, kuras ietvaros netiek apgūtas attiecīgās zināšanas;

2.3. ieguvis vismaz vienu gadu ilgu praktisku pieredzi ēku energoefektivitātes novērtēšanā, strādājot neatkarīga eksperta vadībā, kura kompetence apliecināta ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas energosertifikāta izsniegšanai, kā arī projektējamu jaunbūvju, rekonstruējamu vai renovējamu ēku vai to daļu energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšanai;

2.4. nokārtojis kompetences pārbaudi saskaņā ar šo noteikumu 10.punktu.

3. Neatkarīgs eksperts ir tiesīgs veikt apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudi, ja viņš ir:

3.1. ieguvis pirmā vai otrā līmeņa augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību vai arī apguvis profesionālās tālākizglītības programmu 40 stundu apjomā, ja attiecīgā izglītība vai tālākizglītības programma nodrošina zināšanu apguvi šādos jautājumos:

3.1.1. apkures iekārtas un sistēmas;

3.1.2. gaisa kondicionēšanas iekārtas un sistēmas;

3.1.3. dzesēšanas iekārtas un sistēmas;

3.1.4. iekārtu mērījumi un regulēšana;

3.2. ieguvis vismaz sešus mēnešus ilgu praktisku pieredzi apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudē, strādājot neatkarīga eksperta vadībā, kura kompetence apliecināta apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudei un pārbaudes akta izsniegšanai;

3.3. nokārtojis kompetences pārbaudi saskaņā ar šo noteikumu 11.punktu.

4. Neatkarīgs eksperts, kurš ir saņēmis būvprakses sertifikātu ēku konstrukciju projektēšanas jomā vai siltumapgādes un ventilācijas sistēmu projektēšanas jomā vai arhitekta prakses sertifikātu, pamatojoties uz šo noteikumu 26.punktā minēto lēmumu, ir tiesīgs noteikt projektējamas, rekonstruējamas vai renovējamas ēkas vai tās daļas plānoto energoefektivitāti un izsniegt ēkas pagaidu energosertifikātu.

5. Neatkarīgs eksperts, kurš ir saņēmis būvprakses sertifikātu siltumapgādes un ventilācijas sistēmu būvniecības jomā, pamatojoties uz šo noteikumu 26.punktā minēto lēmumu, ir tiesīgs veikt apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudi.

III. Neatkarīgu ekspertu kompetences apliecināšanas kārtība

6. Šo noteikumu 2. un 3.punktā minēto neatkarīgu ekspertu kompetences apliecināšanu veic kompetences apliecināšanas institūcija (turpmāk – sertificēšanas institūcija), kura ir akreditēta nacionālajā akreditācijas institūcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem atbilstības novērtēšanas jomā un atbilstoši standartam LVS EN ISO/IEC 17024:2012 "Atbilstības novērtēšana. Vispārīgās prasības personu sertificēšanas institūcijām (ISO/IEC 17024:2012)". Ekonomikas ministrija publicē savā tīmekļa vietnē akreditētu sertificēšanas institūciju kontaktinformāciju.

7. Lai apliecinātu kompetenci ēku energoefektivitātes novērtēšanā, persona sertificēšanas institūcijā iesniedz:

7.1. iesniegumu (1.pielikums);

7.2. dokumentus, kas apliecina šo noteikumu 2.1. vai 2.2.apakšpunktā minētās izglītības ieguvi;

7.3. vismaz trīs ēkas energoefektivitātes aprēķinus un ēkas energoefektivitātes novērtējumus ēkas energosertifikāta izsniegšanai, kas apliecina šo noteikumu 2.3.apakšpunktā minēto pieredzi un ir sagatavoti saskaņā ar ēku energoefektivitātes aprēķina metodi neatkarīga eksperta vadībā, kura kompetence apliecināta ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas energosertifikāta izsniegšanai, kā arī projektējamu jaunbūvju, rekonstruējamu vai renovējamu ēku vai to daļu energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšanai.

8. Lai apliecinātu kompetenci apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudē, persona sertificēšanas institūcijā iesniedz:

8.1. iesniegumu (1.pielikums);

8.2. dokumentus, kas apliecina šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētās izglītības ieguvi;

8.3. vismaz trīs apkures sistēmu pārbaudes aktus un vienu gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaudes aktu, kas apliecina šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minēto pieredzi un ir sagatavoti neatkarīga eksperta vadībā, kura kompetence apliecināta apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu energoefektivitātes pārbaudei un pārbaudes akta izsniegšanai.

9. Sertificēšanas institūcija pēc šo noteikumu 7. vai 8.punktā minētā iesnieguma un tam pievienoto dokumentu saņemšanas izvērtē, vai persona atbilst šo noteikumu prasībām, lai pretendētu uz atbilstošas kompetences pārbaudi, un uzaicina pretendentu uz kompetences pārbaudi, norādot norises vietu un laiku, vai pieņem lēmumu par personas kompetences neatbilstību.

10. Lai apliecinātu kompetenci ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšanā un ēkas energosertifikāta izsniegšanā, kā arī projektējamu jaunbūvju, rekonstruējamu vai renovējamu ēku vai to daļu energoefektivitātes novērtēšanā un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšanā, persona sertificēšanas institūcijā kārto kompetences pārbaudi normatīvajos aktos ēku energoefektivitātes jomā noteiktās ēku energoefektivitātes aprēķina metodes pārzināšanā un praktiskajā lietošanā.

11. Lai apliecinātu kompetenci apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu energoefektivitātes pārbaudē un pārbaudes akta izsniegšanā, persona sertificēšanas institūcijā kārto kompetences pārbaudi apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu inspicēšanā.

12. Ja persona atbilst šajos noteikumos minētajām prasībām un sekmīgi nokārtojusi kompetences pārbaudi, sertificēšanas institūcija pieņem lēmumu par personas kompetences atbilstību vienā no šādām jomām:

12.1. ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšana un ēkas energosertifikāta izsniegšana, kā arī projektējamas, rekonstruējamas vai renovējamas ēkas vai tās daļas plānotās energoefektivitātes novērtēšana un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšana;

12.2. apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu energoefektivitātes pārbaude un pārbaudes akta izsniegšana.

13. Ja persona nav nokārtojusi kompetences pārbaudi, sertificēšanas institūcija pieņem lēmumu par personas kompetences neatbilstību. Persona var pieteikties uz atkārtotu kompetences apliecināšanu:

13.1. sertificēšanas institūcijā, kura pieņēmusi lēmumu par personas kompetences neatbilstību, ne agrāk kā divus mēnešus pēc lēmuma par personas kompetences neatbilstību stāšanās spēkā;

13.2. citā sertificēšanas institūcijā ne agrāk kā sešus mēnešus pēc lēmuma par personas kompetences neatbilstību stāšanās spēkā.

14. Sertificēšanas institūcija šo noteikumu 9., 12. un 13.punktā minētos lēmumus pieņem viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas un paziņo Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā. Sertificēšanas institūcijas lēmumu var apstrīdēt Ekonomikas ministrijā. Ekonomikas ministrijas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

IV. Neatkarīgu ekspertu uzraudzība

15. Neatkarīgu ekspertu profesionālās darbības uzraudzību veic tā sertificēšanas institūcija, kura šajos noteikumos minētajā kārtībā apliecinājusi neatkarīga eksperta energoauditora kompetenci, būvprakses sertifikātu vai arhitekta prakses sertifikātu.

16. Sertificēšanas institūcija izvērtē neatkarīga eksperta profesionālo darbību, pārbaudot neatkarīgu ekspertu izsniegtos ēku energosertifikātus, pagaidu energosertifikātus un apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudes aktus un citus dokumentus, ko neatkarīgs eksperts sagatavojis profesionālajā darbībā.

17. Ekonomikas ministrija, analizējot tās pārziņā esošajās informācijas sistēmās reģistrētos datus par ēku energosertifikātiem, ēku pagaidu energosertifikātiem, apkures katlu pārbaudes aktiem un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudes aktiem, kā arī ņemot vērā neatkarīgu ekspertu darbībā konstatētos pārkāpumus un pārkāpumu biežumu, regulāri izlases veidā atlasa pārbaudāmos dokumentus, ko sagatavojuši neatkarīgi eksperti, un uzdod attiecīgajai sertificēšanas institūcijai veikt atlasīto dokumentu pārbaudi.

18. Sertificēšanas institūcija pēc šo noteikumu 17.punktā minētās informācijas saņemšanas, kā arī ja saņemts iesniegums vai tās rīcībā ir nonākusi cita informācija par neatkarīga eksperta darbībā konstatētu profesionālās darbības pārkāpumu, izvērtē neatkarīga eksperta profesionālo darbību.

19. Ja, izvērtējot neatkarīga eksperta profesionālo darbību vai izlases veidā pārbaudot neatkarīgu ekspertu izsniegtos ēku energosertifikātus, pagaidu energosertifikātus un apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudes aktus, sertificēšanas institūcija konstatē pārkāpumu, sertificēšanas institūcija Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

19.1. par pārkāpumu uzskaites punktu piešķiršanu saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu;

19.2. par pienākuma noteikšanu neatkarīgam ekspertam novērst konstatētās kļūdas, nosakot šo kļūdu novēršanas termiņu, kas nav garāks par 30 darbdienām no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

20. Pārkāpumu uzskaites punktu dzēšanas termiņš ir divi gadi no dienas, kad stājies spēkā lēmums par pārkāpumu uzskaites punktu piešķiršanu.

21. Sertificēšanas institūcija Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

21.1. par neatkarīga eksperta darbības apturēšanu uz sešiem mēnešiem, ja piešķirto pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir 7 vai vairāk;

21.2. par neatkarīga eksperta darbības apturēšanu līdz lēmumā norādīto kļūdu novēršanai, ja neatkarīgais eksperts tās nav novērsis lēmumā norādītajā termiņā;

21.3. par neatkarīga eksperta darbības apturēšanu uz vienu gadu ar nosacījumu kārtot atkārtotu kompetences apliecināšanas pārbaudi, ja piešķirto pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir 10 vai vairāk un tie ir piešķirti par apzinātiem normatīvo aktu pārkāpumiem ēku energoefektivitātes novērtēšanas jomā.

22. Sertificēšanas institūcija šo noteikumu 21.punktā minēto lēmumu paziņo adresātam Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā. Sertificēšanas institūcijas lēmumu var apstrīdēt Ekonomikas ministrijā. Ekonomikas ministrijas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

V. Neatkarīgu ekspertu reģistrācija, neatkarīgu ekspertu reģistra datu saturs un izmantošanas kārtība

23. Neatkarīgu ekspertu reģistrs ir valsts informācijas sistēma. Neatkarīgu ekspertu reģistra pārzinis ir Ekonomikas ministrija.

24. Sertificēšanas institūcijas par personām, kurām apliecināta neatkarīga eksperta kompetence, sniedz Ekonomikas ministrijai iekļaušanai neatkarīgu ekspertu reģistrā šādu informāciju:

24.1. personas vārds, uzvārds, personas kods;

24.2. personas izglītība, specialitāte, profesionālo vai akadēmisko izglītību apliecinoša dokumenta izsniedzējs, izsniegšanas vieta un gads;

24.3. personas apgūtās tālākizglītības programmas nosaukums, tālākizglītību apliecinoša dokumenta izsniedzējs, izsniegšanas vieta un gads (ja attiecināms);

24.4. prakses ilgums, vieta un ziņas par neatkarīgu ekspertu, kura vadībā iegūta praktiskā pieredze, – vārds, uzvārds un reģistrācijas numurs neatkarīgu ekspertu reģistrā;

24.5. personas kontaktinformācija (tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai adrese);

24.6. sertificēšanas institūcijas nosaukums, kura apliecinājusi energoauditora kompetenci;

24.7. datums, kad pieņemts lēmums par energoauditora kompetences apliecināšanu;

24.8. neatkarīga eksperta reģistrācijas numurs, kuru sastāda formātā XXX-YYYY, kur XXX – sertificēšanas institūcijas kods, ko nosaka Ekonomikas ministrija, YYYY – numurs pēc kārtas attiecīgajā sertificēšanas institūcijā;

24.9. ziņas par neatkarīgam ekspertam piešķirtajiem pārkāpumu uzskaites punktiem un to dzēšanas termiņu;

24.10. ziņas par šo noteikumu 21.punktā minētajiem lēmumiem.

25. Persona, kas ieguvusi arhitekta prakses sertifikātu vai būvprakses sertifikātu ēku konstrukciju projektēšanas jomā vai apkures un ventilācijas sistēmu būvniecības jomā, iesniedz sertificēšanas institūcijā, kura izsniegusi attiecīgo arhitekta prakses vai būvprakses sertifikātu, iesniegumu par neatkarīga eksperta pakalpojumu sniegšanu būvprakses vai arhitekta prakses sertifikātam atbilstošā jomā, iesniegumā norādot šo noteikumu 24.1.apakšpunktā minēto informāciju un šo noteikumu 24.5.apakšpunktā minēto informāciju, ja tā ir mainījusies.

26. Sertificēšanas institūcija Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par personas tiesībām veikt neatkarīga eksperta pakalpojumus būvprakses vai arhitekta prakses sertifikātam atbilstošā jomā. Sertificēšanas institūcija pieņemto lēmumu paziņo adresātam Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā. Sertificēšanas institūcijas lēmumu var apstrīdēt Ekonomikas ministrijā. Ekonomikas ministrijas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

27. Sertificēšanas institūcija par šo noteikumu 26.punktā minētajām personām sniedz Ekonomikas ministrijai šo noteikumu 24.9. un 24.10.apakšpunktā un 25.punktā minēto informāciju.

28. Sertificēšanas institūcija šo noteikumu 24. un 27.punktā minēto informāciju Ekonomikas ministrijai sniedz piecu darbdienu laikā pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas.

29. Ekonomikas ministrija un sertificēšanas institūcija šajos noteikumos minēto uzdevumu izpildei neatkarīgu ekspertu reģistra datus izmanto atbilstoši normatīvajiem aktiem valsts informācijas sistēmu un fizisko personu datu aizsardzības jomā.

30. Ekonomikas ministrija nodrošina neatkarīgu ekspertu reģistrā iekļauto datu aktualizēšanu piecu darbdienu laikā pēc attiecīgo ziņu saņemšanas.

31. Ekonomikas ministrija savā tīmekļa vietnē nodrošina, lai būtu publiski pieejami šādi neatkarīgu ekspertu reģistra dati:

31.1. šo noteikumu 24.1. (izņemot personas kodu), 24.6., 24.7. un 24.8.apakšpunktā minētā informācija;

31.2. šo noteikumu 24.5.apakšpunktā minētā informācija, ja saņemta attiecīgās personas piekrišana;

31.3. dati par neatkarīgiem ekspertiem, kas ir ieguvuši arhitekta prakses sertifikātu vai būvprakses sertifikātu ēku konstrukciju projektēšanas jomā vai apkures un ventilācijas sistēmu būvniecības jomā saskaņā ar normatīvajiem aktiem būvniecības jomā;

31.4. šo noteikumu 24.9.apakšpunktā minētā informācija.

VI. Noslēguma jautājumi

32. Līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai izdotie energoauditoru kompetenci apliecinošie dokumenti (sertifikāti) ir spēkā bez termiņa ierobežojuma.

33. Šo noteikumu 6.punkts stājas spēkā 2013.gada 1.septembrī.

34. Sertificēšanas institūcija līdz 2013.gada 31.decembrim informē šo noteikumu 4. un 5.punktā minētās personas par pienākumu saskaņā ar šo noteikumu 25.punktu iesniegt sertificēšanas institūcijā iesniegumu par neatkarīga eksperta pakalpojumu sniegšanu.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2010.gada 19.maija Direktīvas 2010/31/ES par ēku energoefektivitāti.

Ministru prezidenta vietā –
aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Ekonomikas ministra vietā –
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis 

1.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 9.jūlija
noteikumiem Nr.382

 

(sertificēšanas institūcijas nosaukums)

 

(personas vārds, uzvārds, personas kods)

 

(vēlamā kontaktinformācija saziņai
(telefona numurs un e-pasta adrese vai adrese))

 

Iesniegums kompetences apliecināšanai ēku energoefektivitātes jomā

 Vēlos apliecināt kompetenci ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšanā un ēkas energosertifikāta izsniegšanā, kā arī projektējamas, rekonstruējamas vai renovējamas ēkas vai tās daļas plānotās energoefektivitātes novērtēšanā un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšanā

 Vēlos apliecināt kompetenci apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudē un pārbaudes akta izsniegšanā

 Piekrītu, ka mana kontaktinformācija tiek publicēta neatkarīgu ekspertu reģistrā

Informācija par praktiskā darba pieredzi:

Nr.
p.k.

Veiktie darbi

Neatkarīgs eksperts, kura vadībā iegūta praktiska pieredze*, – vārds, uzvārds, numurs neatkarīgu ekspertu reģistrā

Darba pasūtītājs

Objekts

Objekta atrašanās vieta

Darba izpildes laiks

Pienākumi darba izpildē

               
               
               
               
               

Pielikumā:

1) dokumenti, kas apliecina neatkarīgam ekspertam – energoauditoram nepieciešamās izglītības ieguvi;

2) vismaz trīs ēkas energoefektivitātes aprēķini un ēkas energoefektivitātes novērtējumi ēkas energosertifikāta izsniegšanai, kas sagatavoti saskaņā ar ēku energoefektivitātes aprēķina metodi neatkarīga eksperta vadībā, kurš ieguvis kompetenci ekspluatējamas ēkas vai tās daļas energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas energosertifikāta izsniegšanai, kā arī projektējamu jaunbūvju, rekonstruējamu vai renovējamu ēku vai to daļu energoefektivitātes novērtēšanai un ēkas pagaidu energosertifikāta izsniegšanai (ja persona vēlas apliecināt kompetenci ēku energoefektivitātes novērtēšanā);

3) vismaz trīs apkures sistēmu pārbaudes akti un viens gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaudes akts, kas sagatavoti neatkarīga eksperta vadībā, kurš ieguvis neatkarīga eksperta kompetenci apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu energoefektivitātes pārbaudei un pārbaudes akta izsniegšanai (ja persona vēlas apliecināt kompetenci apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudē).

         
(vārds, uzvārds)   (paraksts**)   (datums**)

Piezīmes.

1. * Neatkarīgam ekspertam, kura vadībā iegūta praktiska pieredze, jābūt ar apliecinātu kompetenci tajā ēku energoefektivitātes jomā, kurā persona vēlas apliecināt kompetenci.

2. ** Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministra vietā –
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis 

2.pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 9.jūlija
noteikumiem Nr.382

Pārkāpumi neatkarīga eksperta profesionālajā darbībā un
pārkāpumu uzskaites punkti

Nr.
p.k.

Pārkāpumi neatkarīga eksperta
profesionālajā darbībā

Pārkāpumu uzskaites punkti

1.

Apzināti normatīvo aktu pārkāpumi ēku energoefektivitātes novērtēšanas jomā

5

2.

Kļūdas, kuras ēkas energoefektivitātes novērtējumu ietekmē vairāk nekā 20 % apmērā

3

3.

Kļūdas, kuras ēkas energoefektivitātes novērtējumu ietekmē 10 % līdz 20 % (ieskaitot) apmērā

2

4.

Kļūdas, kuras ēkas energoefektivitātes novērtējumu ietekmē līdz 10 % (ieskaitot) apmērā

1

Ekonomikas ministra vietā –
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!