Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 3. jūlija noteikumi Nr. 467 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 16.marta noteikumos Nr.257 "Noteikumi par kārtību, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm tiek nosūtītas izglītības iegūšanai, kā arī mācību izdevumu segšanas un atmaksāšanas kārtību"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 6.07.2012., Nr. 106 https://www.vestnesis.lv/op/2012/106.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.468

Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem

Vēl šajā numurā

06.07.2012., Nr. 106

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 467

Pieņemts: 03.07.2012.

OP numurs: 2012/106.16

2012/106.16
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 24 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.467

Rīgā 2012.gada 3.jūlijā (prot. Nr.37 8.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 16.marta noteikumos Nr.257 "Noteikumi par kārtību, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm tiek nosūtītas izglītības iegūšanai, kā arī mācību izdevumu segšanas un atmaksāšanas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un
darbinieku atlīdzības likuma 28.panta otro un trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 16.marta noteikumos Nr.257 "Noteikumi par kārtību, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm tiek nosūtītas izglītības iegūšanai, kā arī mācību izdevumu segšanas un atmaksāšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 55., 206.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 13.1 punktu šādā redakcijā:

"13.1 Ja šo noteikumu 17.1.apakšpunktā minētajā vienošanās protokolā noteiktās studiju vietas izmaksas ir zemākas nekā mācību izdevumi, kas aprēķināti saskaņā ar šo noteikumu 13.1. vai 13.2.apakšpunktu, par mācību izdevumiem uzskatāma šo noteikumu 17.1.apakšpunktā minētajā vienošanās protokolā noteiktā studiju vietas izmaksu kopsumma par visu izglītības ieguves laiku."

2. Izteikt 18.punktu šādā redakcijā:

"18. Ja amatpersona izglītības iegūšanai nosūtīta uz šo noteikumu 3.3.apakšpunktā minēto izglītības iestādi, izglītības iestādei piešķiramā finansējuma apmēru nosaka, ņemot vērā attiecīgās izglītības programmas īstenošanas faktiskās izmaksas, bet ne lielākā apmērā, kā noteikts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā augstskolas un koledžas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem."

3. Papildināt noteikumus ar 19.1 punktu šādā redakcijā:

"19.1 Ja amatpersona, kura izslēgta no izglītības iestādes nesekmības dēļ sakarā ar izglītības programmas valsts vai gala pārbaudījuma (turpmāk – noslēguma pārbaudījums) nenokārtošanu un kura tiek atkārtoti uzņemta izglītības iestādē, no kuras tā tika izslēgta, vai amatpersona, kura izslēgta no izglītības iestādes nesekmības dēļ sakarā ar otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas noslēguma pārbaudījuma nenokārtošanu un kura tiek uzņemta citā valsts akreditētā izglītības iestādē tās pašas izglītības tematiskās jomas studiju programmā, divu gadu laikā pēc izslēgšanas no izglītības iestādes nav atkārtoti sekmīgi nokārtojusi noslēguma pārbaudījumus, tā pilnā apmērā atmaksā līgumā par izglītības ieguvi un dienestu norādītajai Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādei vai Ieslodzījuma vietu pārvaldei faktiski segtos mācību izdevumus."

4. Izteikt 22.punktu šādā redakcijā:

''22. Saskaņā ar šo noteikumu 19., 19.1, 20., 21. un 21.1 punktu aprēķinātos mācību izdevumus amatpersona vai persona, kas atvaļināta no dienesta, atmaksā vienā vai vairākos maksājumos divu gadu laikā pēc attiecīgās personas atvaļināšanas no dienesta, izslēgšanas no izglītības iestādes vai  atkārtotas izslēgšanas no izglītības iestādes saskaņā ar līgumu par izglītības ieguvi un dienestu.''

5. Papildināt noteikumus ar 24.1 punktu šādā redakcijā:

"24.1 Ja amatpersona, kura pēc atvaļināšanas no dienesta ir atmaksājusi mācību izdevumus vai to daļu, divu gadu laikā pēc atvaļināšanas no dienesta tiek atjaunota dienestā, Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāde, kura amatpersonu pieņēmusi dienestā, vai Ieslodzījuma vietu pārvalde reizi gadā no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem atmaksā amatpersonai tās samaksāto mācību izdevumu daļu proporcionāli nodienētajam laikam, ņemot vērā samaksāto mācību izdevumu apmēru."

6. Svītrot 24.1.1 apakšpunktu.

7. Papildināt noteikumus ar 24.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"24.4. ja amatpersona, kura ir ieguvusi attiecīgu izglītību un kura pēc atvaļināšanas no dienesta nav atmaksājusi mācību izdevumus vai to daļu, divu gadu laikā pēc atvaļināšanas no dienesta tiek atjaunota dienestā un turpina dienesta attiecības un ja tās kopējais nodienētais laiks Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē pēc arodizglītības, vidējās profesionālās izglītības iegūšanas vai profesionālās tālākizglītības programmas apguves ir divi gadi, pārējos šajos noteikumos minētajos gadījumos – pieci gadi."

8. Izteikt 25.1 punktu šādā redakcijā:

"25.1 Ja amatpersona, kura izslēgta no izglītības iestādes sakarā ar noslēguma pārbaudījuma nenokārtošanu:

25.1. ir uzņemta atkārtotai noslēguma pārbaudījuma kārtošanai izglītības iestādē, no kuras tā tika izslēgta, tā 10 darbdienu laikā rakstiski par to informē Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādi, ar kuru noslēgts līgums par izglītības ieguvi un dienestu, vai Ieslodzījuma vietu pārvaldi, iesniedzot uzņemšanas faktu apliecinoša dokumenta kopiju;

25.2. vēlas atkārtoti kārtot noslēguma pārbaudījumu citā valsts akreditētā izglītības iestādē tās pašas izglītības tematiskās jomas otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā, tā iesniedz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes vadītājam, ar kuru noslēgts līgums par izglītības ieguvi un dienestu, vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītājam iesniegumu par atļauju atkārtoti kārtot noslēguma pārbaudījumu, norādot izglītības iestādi un programmu. Ja attiecīgās iestādes vadītājs, izvērtējot izglītības programmas saturu un iegūstamo kvalifikāciju, piekrīt atkārtotai noslēguma pārbaudījuma kārtošanai iesniegumā norādītajā izglītības iestādē un izglītības programmā un amatpersona tiek uzņemta šajā izglītības iestādē, attiecīgā amatpersona 10 darbdienu laikā rakstiski informē par to Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādi, ar kuru noslēgts līgums par izglītības ieguvi un dienestu, vai Ieslodzījuma vietu pārvaldi, iesniedzot uzņemšanas faktu apliecinoša dokumenta kopiju."

9. Papildināt noteikumus ar 25.3 punktu šādā redakcijā:

"25.3 Ar atkārtotu noslēguma pārbaudījuma kārtošanu saistītos izdevumus no valsts budžeta līdzekļiem nesedz."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!