Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2004. gada 26. novembra lēmums Nr. 261 "Par "Elektroniskās naudas institūciju ieguldījumu ierobežojumu noteikumu" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.12.2004., Nr. 191 https://www.vestnesis.lv/ta/id/97274

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr.262

Par "Elektroniskās naudas institūciju darbību raksturojošo rādītāju aprēķināšanas un pārskatu sagatavošanas noteikumu" apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

02.12.2004., Nr. 191

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: lēmums

Numurs: 261

Pieņemts: 26.11.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr.261

Rīgā 2004.gada 26.novembrī (prot. Nr.45, 6.p.)

Par “Elektroniskās naudas institūciju ieguldījumu ierobežojumu noteikumu” apstiprināšanu

Pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6.panta 1., 2.punktu, 7.panta pirmās daļas 1., 3.punktu un 17. panta 2.punktu un Kredītiestāžu likuma 37.panta piekto daļu,

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolemj:

Apstiprināt “Elektroniskās naudas institūciju ieguldījumu ierobežojumu noteikumus” (pielikumā).

Finanšu un kapitāla tirgus  komisijas priekšsēdētājs U.Cērps

 

Elektroniskās naudas institūciju ieguldījumu ierobežojumu noteikumi

1. Vispārīgie jautājumi

1.1. “Elektroniskās naudas institūciju ieguldījumu ierobežojumu noteikumi” (tālāk tekstā — noteikumi) ir izstrādāti, pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6. panta 1., 2. punkta, 7. panta pirmās daļas 1., 3. punkta, 17. panta 2. punkta un Kredītiestāžu likuma 37. panta piektās daļas prasībām, nolūkā noteikt to ieguldījumu ierobežojumus, kuri licencētām elektroniskās naudas institūcijām (tālāk tekstā — institūcija) jāievēro, izvietojot to aktīvu apjomu, kas atbilst emitētās elektroniskās naudas apjomam.

1.2. Termini “centrālā valdība” un “centrālā banka” noteikumos tiek lietoti atbilstoši ar Latvijas Bankas padomes 12.07.2001. lēmumu Nr. 88/7 apstiprinātajos “Monetāro finanšu iestāžu mēneša bilances pārskata un pielikumu sagatavošanas noteikumos” sniegtajiem attiecīgo terminu skaidrojumiem.

1.3. Termini “A zonas valsts kredītiestāde”, “tirgus risks” un “rezerves iemaksa” noteikumos tiek lietoti atbilstoši ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (tālāk tekstā — Komisija) padomes 17.11.2004. lēmumu Nr. 255 apstiprinātajos “Kapitāla pietiekamības aprēķināšanas noteikumos” sniegtajiem attiecīgo terminu skaidrojumiem.

2. Ieguldījumu ierobežojumi

2.1. Institūcija veic ieguldījumus tās saistību, kas izriet no emitētās elektroniskās naudas, apjomā tikai šādos aktīvos:

2.1.1. aktīvos, kuriem saskaņā ar Komisijas “Kapitāla pietiekamības aprēķināšanas noteikumu” 4.4.1.1.–4.4.1.3. un 4.4.1.5.–4.4.1.7. punktu piešķirtā nosacītā riska pakāpe ir 0 procentu un kuri ir likvīdi;

2.1.2. prasībās uz pieprasījumu pret A zonas valstu kredītiestādēm;

2.1.3. parāda vērtspapīros (izņemot 2.1.1. punktā minētos):

2.1.3.1. kuri ir likvīdi,

2.1.3.2. kuru emitentam nav būtiskas līdzdalības institūcijas pamatkapitālā, kā arī kuru emitents nav uzņēmuma, kuram ir būtiska līdzdalība institūcijas pamatkapitālā, meitas sabiedrība,

2.1.3.3. kas atbilst Komisijas “Kapitāla pietiekamības aprēķināšanas noteikumu” 6.17. punkta prasībām.

2.2. Institūcija novērtē ieguldījumus 2.1.1.–2.1.3. punktā minētajos aktīvos pēc zemākās no to iegādes vai tirgus vērtības.

2.3. Institūcijas pašu kapitāla un noteikumu 2.1.2. un 2.1.3. punktā minēto aktīvu kopsummas attiecība nedrīkst būt mazāka par 5 procentiem.

2.4. Tirgus risku, kas rodas no elektroniskās naudas emisijas un ieguldījumiem, ierobežošanai institūcija veic darījumus:

2.4.1. ar biržā tirgotiem likvīdiem ārvalstu valūtas atvasinātajiem instrumentiem un procentu atvasinātajiem instrumentiem, kas pakļauti ikdienas rezerves iemaksas prasībai;

2.4.2. ar ārpusbiržā tirgotiem likvīdiem ārvalstu valūtas atvasinātajiem instrumentiem, kuru sākotnējais termiņš ir 14 kalendārās dienas vai mazāk.

2.5. Darījumi ar noteikumu 2.4. punktā minētajiem atvasinātajiem finanšu instrumentiem pieļaujami, ja ir paredzēta tirgus riska pilnīga novēršana un tā, cik iespējams, ir panākta.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 18.09.2000. direktīvas 2000/46/EC “Par elektroniskās naudas iestāžu darbības uzsākšanu, veikšanu un uzraudzību”.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!

"latvijas vēstneša" lietotāju aptauja

Cienījamais Vestnesis.lv lietotāj!


Aicinām Jūs izteikt viedokli par vietnes - oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" - saturu, ērtumu un pilnveides iespējām.


Aptauja ilgs līdz 25. oktobrim