Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1. augusta sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.08.2000., Nr. 276/277 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9450

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.282

Grozījums Ministru prezidenta 2000.gada 20.jūlija rīkojumā Nr.277 "Par A.Požarnova komandējumu"

Vēl šajā numurā

02.08.2000., Nr. 276/277

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 1. augusta sēdē

Ministru kabineta sēdē akceptēti "Noteikumi par sabiedrisko organizāciju, to apvienību un arodbiedrību gada pārskatiem" , kas nosaka gada pārskata struktūru, apjomu un saturu, kā arī sagatavošanas, pārbaudīšanas un iesniegšanas kārtību. Par katru pārskata gadu organizācija sagatavo gada pārskatu, kas sastāv no bilances, ieņēmumu un izdevumu pārskata, ziedojumu un dāvinājumu pārskata un ziņojuma. Gada pārskatam jāsniedz skaidrs priekšstats par organizācijas darbības rezultātiem statūtos noteikto mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī par tās saimnieciskajiem darījumiem un finansiālo stāvokli. Atbilstoši minētajiem noteikumiem sagatavojami un iesniedzami organizāciju gada pārskati par 2000.gadu un nākamajiem pārskata gadiem. Bilancē, kā arī ieņēmumu un izdevumu pārskatā par 2000.gadu katram postenim norādāmi tikai pārskata gada dati.

Akceptēti "Noteikumi par reliģisko organizāciju gada pārskatiem" , kas nosaka gada pārskata struktūru, apjomu un saturu, kā arī sagatavošanas, pārbaudīšanas un iesniegšanas kārtību. Noteikts, ka reliģiskās organizācijas, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā pārsniedz 25 000 latu, par katru pārskata gadu sagatavo gada pārskatu, kas sastāv no bilances, ieņēmumu un izdevumu pārskata, ziedojumu un dāvinājumu pārskata un pielikuma. Ja reliģisko organizāciju ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā nepārsniedz 25 000 latu, attiecīgās reliģiskās organizācijas nepiemēro šo noteikumu II un V nodaļā noteikto kārtību un par katru pārskata gadu sagatavo ieņēmumu un izdevumu pārskatu un ziedojumu un dāvinājumu pārskatu.

Noteikts, ka atbilstoši minētajiem noteikumiem sagatavojami un iesniedzami reliģisko organizāciju gada pārskati par 2000.gadu un nākamajiem pārskata gadiem. Bilancē, kā arī ieņēmumu un izdevumu pārskatā par 2000.gadu katram postenim norādāmi tikai pārskata gada dati.

Akceptēti "Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 4.augusta noteikumos Nr.289 "Noteikumi par akcīzes preču noliktavu naftas produktiem"" , kas precizē, ka naftas produktu ražošana ir atļauta saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē degvielas apriti.

Akceptēts "Grozījums Ministru kabineta 1998.gada 8.decembra noteikumos Nr.446 "Naftas produktu iezīmēšanas (marķēšanas) un piegādes kārtība"", kas paredz papildināt noteikumu 2.punktu ar šāda satura tekstu: "Iezīmēt (marķēt) var tikai tos naftas produktus, kas ir akcīzes preču noliktavas turētāja īpašumā."

Akceptēts rīkojums "Par nekustamo īpašumu Liepājā, Ūliha ielā 36 un Bāriņu ielā 3" , kas paredz nodot bez atlīdzības Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā nekustamo īpašumu Liepājā, Ūliha ielā 36, un pārņemt valsts īpašumā un nodot Iekšlietu ministrijas valdījumā zemesgabalu un četras vienstāva ēkas un būves Liepājā, Bāriņu ielā 3, kuras Liepājas pilsētas pašvaldība nodevusi valstij.

Akceptēti "Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 29.decembra noteikumos Nr.489 "Dzelzceļa infrastruktūras (sliežu ceļu) valsts reģistrācijas un uzskaites kārtība"" , kas precizē dzelzceļa infrastruktūras reģistrācijas un uzskaites darba gaitā radušos jautājumu reglamentāciju.

Akceptēts rīkojums "Par Sociālo tehnoloģiju augstskolas satversmes apstiprināšanu" , kas izdots saskaņā ar Augstskolu likuma 10.panta trešo daļu.

Akceptēts rīkojums "Par Eiropas Savienības — Latvijas Asociācijas padomes lēmumu "Par Latvijas dalības nosacījumiem Eiropas Kopienas enerģijas efektivitātes programmā SAVE II"" . Minētās programmas mērķis ir atbalstīt un saskaņot tās dalībvalstu vienotas energoefektivitātes politikas un dažādu pasākumu izstrādi un ieviešanu, lai nodrošinātu efektīvu energoresursu izmantošanu.

Akceptēts rīkojums "Par valsts īpašuma objektu nodošanu Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā" , kas atļauj Privatizācijas aģentūrai — valsts īpašuma valdītājai — nodot Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā privatizējamā valsts uzņēmuma "Kūrortu direkcija" ēku Jūrmalā, Jomas ielā 42, un namīpašumu Jūrmalā, Edinburgas prospektā 15.

Akceptēti "Noteikumi par īpašu uzdevumu ministra valsts reformu lietās kompetenci" . Noteikts, ka ministrs vada valsts politikas izstrādāšanu un īstenošanu valsts pārvaldes un pašvaldību reformas, kā arī valsts civildienesta un civildienesta ierēdņu (ierēdņu kandidātu) izglītošanas jomā. Ministrs saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām" pilda Ministru kabineta pilnvarotajam ministram noteiktos pienākumus.

Akceptēti noteikumi "Nekustamā īpašuma uzskaites datu apmaiņas kārtība" , kas nosaka vienotu nekustamā īpašuma uzskaites datu apmaiņas kārtību, ko nodrošina Valsts zemes dienesta, apgabaltiesu zemesgrāmatu nodaļu, valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamā īpašuma aģentūra" un Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas informācijas sistēmas, kas tiek apvienotas integrētajā valsts nozīmes informācijas sistēmā (megasistēmā).

Akceptēti "Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 3.augusta noteikumos Nr.275 "Kārtība, kādā valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību iestāžu rīcībā esošā informācija nododama atklātībai"" . Grozījumi nodrošinās vienkāršāku informācijas iegūšanu valsts un pašvaldību iestādēs. Noteikumos precizēts, ka arī telefonisks pieprasījums uzskatāms par mutisku pieprasījumu, uz kuru sniedzama atbilde, jo šī norma tiek dažādi interpretēta. Noteikta iestādes rīcība, ja pieprasītā informācija ir attiecīgās iestādes rīcībā, bet tās autors ir cita iestāde, kā arī tad, ja pieprasītā informācija ir jau citur publiski pieejama. Noteikts, ka iestādes vadītājam ir pienākums organizatoriski nodrošināt informācijas pieprasījuma izpildi atbilstoši prasībām un iestādei pēc personu lūguma jāsniedz konsultācijas pieprasījuma noformēšanā.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas valdības un Islandes Republikas valdības nolīgumu par sadarbību tūrisma jomā".

Akceptēti noteikumi "Slīteres nacionālā parka konsultatīvās padomes nolikums" , kas nosaka, ka Slīteres nacionālā parka konsultatīvā padome ir koleģiāla konsultatīvā institūcija, kas izveidota, lai veicinātu dabas aizsardzības un saimnieciskās darbības interešu saskaņošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās — Slīteres nacionālajā parkā, Grīņu dabas rezervātā un Moricsalas rezervātā. Padomes personālsastāvu apstiprina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Akceptēti noteikumi "Teiču dabas rezervāta konsultatīvās padomes nolikums" , kas nosaka, ka Teiču dabas rezervāta konsultatīvā padome ir koleģiāla konsultatīvā institūcija, kas izveidota, lai veicinātu dabas aizsardzības un saimnieciskās darbības interešu saskaņošanu Teiču dabas rezervātā un Krustkalnu dabas rezervātā. Padomes personālsastāvu apstiprina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Akceptēts "Grozījums Ministru kabineta 1996.gada 20.jūnija noteikumos Nr.223 "Kārtība, kādā izsniedzamas licences un atļaujas darbībām ar radioaktīvajām vielām un citiem jonizējošā starojuma avotiem"" , kas izsaka 26.punktu šādā redakcijā: "26. No maksas par radioaktīvo vielu ievešanu Latvijā radioaktīvo vielu saņēmējus atbrīvo, ja radioaktīvo vielu pirkuma — pārdevuma līgumā vai dāvinājuma līgumā ir noteikta kārtība, kādā radioaktīvo vielu saņēmējs Latvijā varēs lietoto starojuma avotu nosūtīt atpakaļ uz valsti, kurā šis jonizējošā starojuma avots ir ražots."

Akceptēts likumprojekts "Grozījums Robežsardzes likumā" , kas paredz no Robežsardzes likuma izslēgt normu par Valsts robežsardzes palīgu institūtu.

Akceptēti "Grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 23.jūlija rīkojumā Nr.373 "Par Latvijas Republikas valsts sauszemes robežas demarkācijas komisijas izveidošanu"" , kas paredz izdarīt izmaiņas komisijas sastāvā. Par komisijas vadītāju nozīmēts Ints Upmacis — Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks; komisijas loceklei I.Mangulei mainīts amats — Ārlietu ministrijas Starptautisko līgumu nodaļas vadītāja; komisija papildināta ar J.Poikānu — Ārlietu ministrijas NVS valstu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju; no komisijas sastāva izslēgts J.Pogrebņaks — Ārlietu ministrijas NVS valstu nodaļas vadītāja vietnieks.

Akceptēts "Grozījums Ministru kabineta 1995.gada 28.marta rīkojumā Nr.142 "Par Latvijas Republikas pārstāvju norīkošanu Jauktās Latvijas un Baltkrievijas demarkācijas komisijas sastāvā" , kas paredz izdarīt izmaiņas komisijas sastāvā, aizstājot līdzšinējo komisijas līdzpriekšsēdētāju J.Lovniku ar Intu Upmaci — Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku.

Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 17.novembra rīkojumā Nr.564 "Par pārstāvju norīkošanu Latvijas un Krievijas kopīgajā demarkācijas komisijā" paredz izdarīt izmaiņas komisijas sastāvā: par komisijas līdzpriekšsēdētāju nozīmēts Ints Upmacis — Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks; komisijas loceklei I.Mangulei mainīts amats — Ārlietu ministrijas Starptautisko līgumu nodaļas vadītāja; komisija papildināta ar — J.Poikānu — Ārlietu ministrijas NVS valstu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju; no komisijas sastāva izslēgts J.Pogrebņaks — Ārlietu ministrijas NVS valstu nodaļas vadītāja vietnieks.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Universitātes rektora apstiprināšanu" , ar kuru saskaņā ar Augstskolu likuma 17.panta otro daļu par Latvijas Universitātes rektoru apstiprināts habilitētais fizikas zinātņu doktors Ivars Lācis.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas starpvaldību komisijā tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības jautājumos" , lai izskatītu Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīguma par tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības principiem izpildes gaitu, kā arī saskaņā ar nolīguma 13.pantu apstiprināt darbam starpvaldību komisijā Latvijas Republikas pārstāvju grupu. Par grupas vadītāju nozīmēts Aigars Kalvītis — ekonomikas ministrs.

Akceptēts rīkojums "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā" . Latvijas pilsonība piešķirta 256 pilsonības pretendentiem, to skaitā 48 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Akceptēti "Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 17.maija rīkojumā Nr.239 "Par valsts bezpeļņas akciju sabiedrības "Kultūrkapitāla fonds" padomi"" , kas paredz izdarīt šādus grozījumus: svītrot 1.punktā vārdus: 1.1. "I.Beķere — Literatūras padomes priekšsēdētāja"; 1.2. "J.Dambis — Kultūras mantojuma padomes priekšsēdētājs"; 1.3. "E.Vērpe — Vizuālās mākslas un fotomākslas padomes priekšsēdētājs". Padome papildināta ar šādiem locekļiem: J.Asaris — Kultūras mantojuma padomes priekšsēdētājs; A.Bikše — Vizuālās mākslas un fotomākslas padomes priekšsēdētājs; A.Rožkalne — Literatūras padomes priekšsēdētāja.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai finansu ministra G.Bērziņa sniegto informāciju par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas ietekmi uz budžeta ieņēmumu un izdevumu daļu . Atbalstīts priekšlikums paaugstināt minimālo mēneša darba algu no 2001.gada 1.jūlija. Ministrijām uzdots pēc saskaņošanas ar Tieslietu ministriju un Finansu ministriju līdz 2000.gada 15.augustam iesniegt Ministru kabinetā grozījumus tiesību aktos, kuros paredz atteikšanos no izdevumu sasaistes ar minimālo mēneša darba algu. Ministrijām uzdots sagatavot un nedēļas laikā iesniegt Finansu ministrijā priekšlikumus par grozījumiem valsts budžeta projekta "mērķa griestos" saistībā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu no 2001.gada 1.jūlija. Finansu ministrijai uzdots, ņemot vērā ministriju iesniegtos priekšlikumus, precizēt aprēķinus par valsts budžeta projekta "mērķa griestiem" un iesniegt jautājumu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē šā gada 15.augustā.

Akceptēts rīkojums "Par J.Kiukucānu" . Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 16.panta otro daļu, kā arī ievērojot aizsardzības ministra Ģ.V.Kristovska priekšlikumu, Zemessardzes pulkvedis Juris Kiukucāns iecelts Zemessardzes komandiera amatā no 2000.gada 21.augusta.

Akceptēts rīkojums "Par J.Kononovu" . Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 16.panta otro daļu Zemessardzes pulkvedis Jānis Kononovs atbrīvots no Zemessardzes komandiera amata no 2000.gada 20.augusta.

Akceptēts rīkojums "Par U.Rusmani" . Saskaņā ar likuma "Par valsts civildienestu" 57.pantu un MK 1999.gada 12.oktobra noteikumu Nr.348 "Valsts administrācijas skolas nolikums" 6.punktu, kā arī ievērojot īpašu uzdevumu ministra valsts reformu lietās J.Krūmiņa ieteikumu, Uģis Rusmanis iecelts par Valsts administrācijas skolas direktoru.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!

"latvijas vēstneša" lietotāju aptauja

Cienījamais Vestnesis.lv lietotāj!


Aicinām Jūs izteikt viedokli par vietnes - oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" - saturu, ērtumu un pilnveides iespējām.


Aptauja ilgs līdz 25. oktobrim