• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts prezidente: - uzrunājot Pasaules krievu preses pārstāvjus. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.07.2000., Nr. 272/274 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9344

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.243

Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju

Vēl šajā numurā

28.07.2000., Nr. 272/274

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts prezidente:

— uzrunājot Pasaules krievu preses pārstāvjus

Valsts prezidentes uzruna Pasaules krievu preses pārstāvjiem Jūrmalas rezidencē 2000.gada 27.jūlijā

Dāmas un kungi!

Man ir liels prieks sveikt jūs šeit, Latvijas prezidenta rezidencē. Manuprāt, Rīgai un Latvijai tā ir lieliska izdevība — būt par jūsu sanāksmes saimniekiem. Sanāksmes, kas veltīta diskusijai par brīvo presi, brīvo presi, kas ieinteresēta labklājībā, kultūrā, krievu valodas saglabāšanā, to cilvēku valodas, kuri mīt ne vien Krievijā, bet ir izkliedēti pa visu Eiropu.

Kā cilvēks, kurš mūža lielāko daļu pavadījis trimdā, kura vecāki pameta Latviju padomju okupācijas dēļ, es lieliski saprotu, kā tas ir — dzīvot svešā zemē un tomēr saglabāt vecāku un priekšteču mantojumu. Domāju, ka varu droši sacīt — ir iespējams būt lojālam mītnes zemes pilsonim. Ir pilnīgi iespējams strādāt un dot ieguldījumu tās labklājībā, tajā pašā laikā saglabājot savas saknes, uzticību tautiešiem un rūpes par viņu labklājību. Tas ir iespējams visur, kur darbojas demokrātija.

Pirms desmit gadiem Latvijā, tāpat kā Krievijā, tika atjaunota demokrātija. Tas ļāva atvērt robežas, kas līdz tam bija slēgtas. Tagad cilvēkiem nav liegta pārvietošanās brīvība, notiek ideju brīva kustība, un ir iespēja jums, žurnālistiem, uz vietas visu pārbaudīt, piekļūt pirmavotiem, jums,tāpat kā zinātniekiem, ir iespēja izmantot ne vien sekundāros avotus, bet arī oriģinālus. Šajā kontekstā esmu laimīga redzēt jūs Latvijā, kur jūs varat tieši aplūkot un izvērtēt notiekošo, novērtēt situāciju, veidot personisko viedokli, izmantojot visdažādākos avotus.

Mēs esam laimīgi, ka varam sveikt jūs šeit, jo mūsu virzība uz integrāciju Eiropas kopienā, kā arī dalību NATO pašos pamatos ir vērsta uz miera, drošības un stabilitātes radīšanu šajā Eiropas reģionā un draudzīgu attiecību uzturēšanu ar visām kaimiņvalstīm — gan tām, ar kurām mēs integrēsimies kā Eiropas Savienības daļa, gan tām, kas nav šīs valstu savienības dalībvalstis, bet ir mums svarīgas ģeogrāfiskās tuvības un kopīgo interešu dēļ.

Latvija ir vienmēr gatava uzlabot attiecības ar Krieviju. Es kā Latvijas prezidente esmu gatava darīt visu, kas ir manos spēkos, lai veicinātu mūsu valstu dialogu, sekmētu saprašanos un panāktu izpratni par to, ka mums ir kopīgas intereses, kopīga nākotne un ka savus mērķus mēs sasniegsim ātrāk un, manuprāt, sekmīgāk, ja sadarbosimies, nevis būsim opozīcijā.

Kā prezidente esmu gatava piedalīties dialogā, kad tas ir iespējams oficiālā līmenī, bet, kad tas nav iespējams — neoficiāli. Esmu uzaicinājusi jūs uz šo rezidenci, lai apliecinātu mūsu atvērtību, draudzību, un paceļu savu glāzi uz jūsu kā žurnālistu, producentu un viedokļu veidotāju panākumiem. Lai jūs vienmēr censtos atrast patiesību, kopīgu labumu, kas veicinātu demokrātijas ideālus un patiesu cilvēktiesību izpratni. Es uzsaucu tostu par jūsu panākumiem un draudzību starp Latvijas un Krievijas tautām!

"Latvijas Vēstneša" (Juris Afremovičs)

neoficiāls tulkojums no angļu valodas

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!