Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 8. jūnija noteikumi Nr. 533 "Svaigu augļu un dārzeņu kvalitātes un klasifikācijas prasības un kārtība, kādā novērtējama svaigu augļu un dārzeņu atbilstība standartiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.06.2004., Nr. 95 https://www.vestnesis.lv/ta/id/89906-svaigu-auglu-un-darzenu-kvalitates-un-klasifikacijas-prasibas-un-kartiba-kada-novertejama-svaigu-auglu-un-darzenu-atbilstiba-st...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Starpvaldību konferenci un Eiropas Savienības Vispārējo un ārējo attiecību padomes sēdi

Vēl šajā numurā

15.06.2004., Nr. 95

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 533

Pieņemts: 08.06.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.533

Rīgā 2004.gada 8.jūnijā (prot. Nr.34, 41.§)

Svaigu augļu un dārzeņu kvalitātes un klasifikācijas prasības un kārtība, kādā novērtējama svaigu augļu un dārzeņu atbilstība standartiem

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 4.panta ceturto daļu un 13.panta trešo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka svaigu augļu un dārzeņu (turpmāk — produkts) kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības, kā arī kārtību, kādā novērtējama produkta atbilstība standartiem, kas noteikti Padomes 1996.gada 28.oktobra Regulas (EK) Nr.2200/96 par augļu un dārzeņu tirgus kopēju organizāciju I pielikumā.

2. Noteikumi neattiecas uz produktiem, kurus ieved no trešajām valstīm, ja produkti nav paredzēti komerciāliem mērķiem un viena veida produktu daudzums nav lielāks par 10 kg.

3. Komisijas 2001.gada 12.jūnija Regulas (EK) Nr.1148/2001 par atbilstības pārbaudēm attiecībā uz tirdzniecības standartiem, ko piemēro svaigiem augļiem un dārzeņiem (turpmāk — Komisijas regula Nr.1148/2001), 1.pantā noteiktās pārbaudes veic Pārtikas un veterinārais dienests (turpmāk — dienests) saskaņā ar dienesta izstrādātu un zemkopības ministra apstiprinātu uzraudzības programmu kārtējam gadam.

4. Dienests izveido un uztur tirgotāju datu bāzi saskaņā ar Komisijas regulas Nr.1148/2001 3.pantu. Lai papildinātu datu bāzi, tirgotājs pēc dienesta pieprasījuma sniedz informāciju par produktu veidu un daudzumu.

II. Produkta atbilstības novērtēšana

5. Ja valsts sanitārais robežinspektors vai dienesta valsts pārtikas inspektors (turpmāk — inspektors) konstatē, ka produkts atbilst standartam, inspektors izraksta Komisijas regulas Nr.1148/2001 I pielikumā minēto sertifikātu.

6. Ja inspektors konstatē, ka produkts neatbilst standartam, vai atkārtoti novērtē produkta atbilstību, viņš izraksta kontroles apliecību (1.pielikums).

7. Dienests izsniedz tirgotājam atļauju lietot uz produkta iepakojuma Komisijas regulas Nr.1148/2001 3.pielikumā noteikto marķējumu, ja tirgotājs izpilda Komisijas regulas Nr.1148/2001 4.panta 3.punktā minētos nosacījumus.

8. Lai novērtētu uz trešo valsti izvedamā produkta atbilstību standartam, tirgotājs nosūta dienestam iesniegumu par produkta atbilstības novērtēšanu. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

8.1. tirgotāja nosaukums un adrese;

8.2. produkta veids;

8.3. produkta daudzums;

8.4. nosūtīšanas galamērķis;

8.5. plānotais izvešanas datums.

9. Lai varētu novērtēt no trešās valsts ievedamā produkta atbilstību standartam, tirgotājs ne vēlāk kā 24 stundas pirms paredzētās atbilstības pārbaudes nosūta valsts robežas kontroles punkta inspektoram iesniegumu par produkta atbilstības novērtēšanu. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

9.1. datums, kad produktu krava šķērsos Latvijas valsts robežu;

9.2. produkta veids, daudzums un partiju skaits.

10. Ja konstatēta ievedamā produkta partijas neatbilstība standartam, dienests saskaņā ar Komisijas regulas Nr.1148/2001 10.panta 1. un 2.punktu nosūta produkta izcelsmes valsts kompetentajai institūcijai un Eiropas Komisijai paziņojumu par produkta partijas neatbilstību standartam (2.pielikums).

11. Tirgotājs sedz ar produkta ievešanu, izvešanu un atkārtotu atbilstības novērtēšanu saistītās izmaksas normatīvajos aktos par Pārtikas un veterinārā dienesta maksas pakalpojumiem noteiktajā kārtībā.

12. Visas izmaksas, kas saistītas ar produkta atpakaļnosūtīšanu, iznīcināšanu, nosūtīšanu pārstrādei vai izmantošanai dzīvnieku barībai, sedz tirgotājs.

13. Tirgotājs par produkta partiju, kurai ir piemēroti šo noteikumu 12.punktā minētie pasākumi, 10 darbdienu laikā pēc produkta saņemšanas nosūta dienestam kontroles apliecības kopiju, kuru parakstījis produkta partijas saņēmējs, apstiprinot, ka kontroles apliecībā norādītā produkta partija ir saņemta un izlietota noteiktajam mērķim.

III. Kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības produktiem, kas paredzēti realizācijai mazumtirdzniecībā Latvijā

14. Latvijā ražotus produktus, ko mazumtirdzniecībā tirgos, ielu tirdzniecībā, gadatirgos vai izbraukuma tirdzniecībā realizē pats produkta ražotājs vai viņa pilnvarota persona, var piedāvāt bez iepakojuma un marķējuma, kā arī nešķirotus, ja attiecīgais produkts atbilst standartā noteiktajām minimālajām kvalitātes prasībām.

15. Griezta produkta (piemēram, arbūzu, meloņu, salātu, galviņkāpostu) daļas drīkst izplatīt mazumtirdzniecībā, ja tās iepakotas atbilstoši normatīvajiem aktiem par obligātajām nekaitīguma prasībām materiāliem un priekšmetiem, kas nonāk saskarē ar pārtiku. Griezta produkta daļām standarta prasības nepiemēro.

16. Tirgotājs nodrošina, lai mazumtirdzniecībā patērētājiem būtu pieejama informācija par attiecīgā produkta kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasībām.

17. Ražotājam, kas pašražoto produktu realizē tirgos, ielu tirdzniecībā, gadatirgos vai izbraukuma tirdzniecībā, nepieciešama pašvaldības izziņa par zemes lietošanas tiesībām.

IV. Noslēguma jautājums

18. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003.gada 28.oktobra noteikumus Nr.589 “Svaigu augļu, ogu un dārzeņu kvalitātes un klasifikācijas prasības un novērtēšanas kārtība” (Latvijas Vēstnesis, 2003, 153.nr.).

Ministru prezidents I.Emsis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 16.jūniju.

 

533-1001.PNG (137129 bytes)

533-1002.PNG (120447 bytes)

 

533-2001.PNG (165701 bytes)

533-2002.PNG (27165 bytes)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!