Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 27. aprīļa noteikumi Nr. 444 "Noteikumi par publisko patapinājumu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.05.2004., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/ta/id/88063-noteikumi-par-publisko-patapinajumu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.445

Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 2.jūlija noteikumos Nr.246 "Noteikumi par valsts robežas šķērsošanas vietu noteikšanu un robežkontroles punktu un robežpārejas punktu izvietojumu uz Latvijas Republikas valsts robežas"

Vēl šajā numurā

01.05.2004., Nr. 69

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 444

Pieņemts: 27.04.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.444

Rīgā 2004.gada 27.aprīlī (prot. Nr.25, 32.§)

Noteikumi par publisko patapinājumu

Izdoti saskaņā ar Autortiesību likuma 19.1 panta otro daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka atlīdzības lieluma aprēķināšanas kārtību attiecībā uz valsts un pašvaldību bibliotēkām par publisko patapinājumu (turpmāk — atlīdzība), atlīdzības izmaksas kārtību un proporcionālo sadali starp autoriem, izpildītājiem, fonogrammu producentiem un filmu producentiem.

2. Atlīdzību iekasē, sadala un izmaksā tiesību subjektiem viena mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas saņēmusi Kultūras ministrijas atļauju (turpmāk — organizācija).

II. Atlīdzības lielums

3. Ikgadējās atlīdzības lielums ir 10 % no summas, kas valsts un pašvaldību bibliotēkām iepriekšējā gadā piešķirta to krājumu papildināšanai, un obligāto eksemplāru vērtības.

4. Lai varētu aprēķināt atlīdzības lielumu par kārtējo gadu, katru gadu līdz 1.februārim Kultūras ministrijā iesniedz šādu informāciju:

4.1. valsts un pašvaldību iestādes — par to pārziņā esošo publisko bibliotēku skaitu un tām iepriekšējā gadā piešķirto finansējumu krājumu papildināšanai;

4.2. Latvijas Nacionālā bibliotēka — par obligāto eksemplāru piegādi saskaņā ar Poligrāfisko un citu izdevumu bezmaksas obligāto eksemplāru likumu.

5. Pamatojoties uz šo noteikumu 4.punktā sniegto informāciju, Kultūras ministrija aprēķina atlīdzības lielumu kārtējam gadam un iesniedz budžeta pieprasījumu nākamajam gadam.

6. Atlīdzības apmērā neieskaita finansējumu krājumu papildināšanai, kas piešķirts redzes un dzirdes invalīdiem pieejamām bibliotēkām, kurās atrodamie darbi, izpildījumi un fonogrammas pārveidoti invalīdiem uztveramā formā.

7. Lai iekasētu atlīdzību, organizācija atver īpašu kontu Valsts kasē un informē par to Kultūras ministriju, norādot rekvizītus.

III. Administrēšana

8. Organizācija katru gadu organizē statistisko izpēti, lai noteiktu, kuri darbi, izpildījumi un fonogrammas un cik bieži tie tiek patapināti bibliotēkās. Organizācija atmaksā izpētes veicējam ar izpēti saistītos izdevumus.

9. Latvijas Nacionālā bibliotēka sniedz organizācijai precīzu informāciju par valstī patapinātajiem darbiem, izpildījumiem un fonogrammām. Organizācija atlīdzina izdevumus, kas radušies, apkopojot papildu informāciju, ja attiecīgā informācija ir nepieciešama atlīdzības sadalei un nav nepieciešama bibliotēkām.

10. Atlīdzību sadala proporcionāli starp autoriem, izpildītājiem, filmu un fonogrammu producentiem atbilstoši viņu darbu patapinājuma biežumam.

11. Proporcionālo atlīdzības sadali starp viena darba vairākiem autoriem un līdzautoriem, kā arī izpildītājiem, producentiem un autoriem attiecībā uz konkrētu darbu, izpildījumu, filmu vai fonogrammu nosaka, pamatojoties uz šo noteikumu 8. un 9.punktā minēto izpēti un apkopoto informāciju.

12. Organizācijai ir tiesības no kopējās atlīdzības ieturēt tikai tos izdevumus, kas saistīti ar atlīdzības sadales un izmaksas administrēšanu. Administrēšanas izmaksās ieskaita arī šo noteikumu 8. un 9.punktā minētās izpētes un informācijas apkopošanas izdevumus.

13. Organizācija finanšu gada sākumā saskaņo paredzamo administratīvo izdevumu tāmi ar mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām, kuras pārstāv autorus, izpildītājus, fonogrammu producentus un filmu producentus.

14. Pēc šo noteikumu 8.punktā minētās statistiskās izpētes veikšanas, rezultātu apkopošanas un administratīvo izdevumu ieturēšanas organizācija sadala atlīdzību par iepriekšējo gadu un izmaksā tiesību subjektiem ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam.

IV. Uzraudzība

15. Organizācija līdz kārtējā gada 1.aprīlim iesniedz Kultūras ministrijā pārskatu par atlīdzības iekasēšanu, sadali un izmaksu, kā arī ar to saistītajiem administratīvajiem izdevumiem.

16. Kultūras ministrijai ir tiesības iepazīties ar organizācijas grāmatvedību jautājumos, kas saistīti ar atlīdzības iekasēšanu, sadali un izmaksu, kā arī ar to saistītajiem administratīvajiem izdevumiem.

V. Noslēguma jautājumi

17. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

18. Noteikumu 3.punkts stājas spēkā 2009.gada 1.janvārī. Līdz tam piemērojams šāds atlīdzības lielums:

18.1. par 2003.gadu — 7 % no 2002.gada krājumu papildināšanas izdevumiem;

18.2. par 2004.gadu — 7,5 % no 2003.gada krājumu papildināšanas izdevumiem;

18.3. par 2005.gadu — 8 % no 2004.gada krājumu papildināšanas izdevumiem;

18.4. par 2006.gadu — 8,5 % no 2005.gada krājumu papildināšanas izdevumiem;

18.5. par 2007.gadu — 9 % no 2006.gada krājumu papildināšanas izdevumiem;

18.6. par 2008.gadu — 9,5 % no 2007.gada krājumu papildināšanas izdevumiem.

19. Atlīdzība par 2003. un 2004.gadu tiek aprēķinātā un izmaksāta šādā kārtībā:

19.1. valsts un pašvaldību iestādes un Latvijas Nacionālā bibliotēka līdz 2004.gada 1.jūlijam iesniedz Kultūras ministrijā šo noteikumu 4.punktā minēto informāciju par 2003. un 2004.gadu;

19.2. Kultūras ministrija:

19.2.1. aprēķina atlīdzības lielumu un iesniedz budžeta pieprasījumu 2005.gadam par 2003. un 2004.gadu (par katru gadu atsevišķi);

19.2.2. atbilstoši šo noteikumu 7.punktam pārskaita atlīdzību organizācijai par 2003. un 2004.gadu (divos atsevišķos pārskaitījumos).

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 1992.gada 19.novembra Direktīvas 92/100/EEK par nomas tiesībām un patapinājuma tiesībām, un dažām blakustiesībām, kas attiecas uz autortiesībām intelektuālā īpašuma jomā.

Ministru prezidents I.Emsis

Kultūras ministra vietā — tieslietu ministre V.Muižniece

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!