Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 27. aprīļa noteikumi Nr. 446 "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.05.2004., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/ta/id/88052-transportlidzeklu-registracijas-noteikumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.454

Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrēšanas kārtība

Vēl šajā numurā

01.05.2004., Nr. 69

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 446

Pieņemts: 27.04.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.446

Rīgā 2004.gada 27.aprīlī (prot. Nr.25 35.§)

Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 10.panta pirmo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka ceļu satiksmē iesaistīto mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju (puspiekabju) un mopēdu reģistrācijas kārtību Ceļu satiksmes drošības direkcijā (turpmāk – CSDD).

2. Noteikumi neattiecas uz traktortehnikas un tās piekabju, tramvaju un trolejbusu, kā arī tādu transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību, kuru tips nav minēts valsts standartā LVS 87:1997 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas” (piemēram, speciālā militārā tehnika).

3. Reģistrējot transportlīdzekļus, CSDD veido mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju (puspiekabju) un mopēdu (turpmāk – transportlīdzekļi), kā arī transportlīdzekļa virsbūvju, kabīņu vai rāmju, uz kuriem transportlīdzekļa izgatavotājs norāda transportlīdzekļa identifikācijas numuru (turpmāk – numurētais agregāts), valsts uzskaiti un nodrošina tās aktualizāciju. Veidojot vai aktualizējot valsts uzskaiti, tiek fiksēti katra transportlīdzekļa vai tā numurētā agregāta uzskaites tehniskie dati un dati par tā īpašnieku, turētāju un valdītāju, kā arī izsniegts atbilstošs reģistrācijas dokuments.

 

II. Transportlīdzekļa un numurētā agregāta reģistrācijas dokumenti

4. Reģistrējot transportlīdzekli, izsniedz vienu no šādiem stingrās uzskaites reģistrācijas dokumentiem:

4.1. transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, kas ielaminēta hologrāfiskos pretviltošanas vāciņos (turpmāk – reģistrācijas apliecība) (1.pielikums);

4.2. tranzīta numuru karti (2.pielikums);

4.3. apliecinājumu par transportlīdzekļa norakstīšanu (3.pielikums);

4.4. izziņu par numurētā agregāta piederību (4.pielikums);

4.5. izmēģinājuma numura karti (5.pielikums);

4.6. tirdzniecības numura karti (6.pielikums).

5. Reģistrācijas dokumentu aizpilda, izdrukājot datus no transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra (turpmāk – transportlīdzekļu reģistrs). Datus reģistrācijas dokumentā (izņemot datus tā iekšējā atvērumā) nepapildina un nelabo. Reģistrācijas dokumentā visām sadaļām un sadaļu rindām jābūt aizpildītām ar datiem no transportlīdzekļu reģistra (izņemot sadaļas iekšējā atvērumā, kuras aizpilda tikai šajos noteikumos minētajos gadījumos). Ja kādai sadaļai vai tās rindai nav atbilstošu datu, attiecīgās rindas aizpilda ar divām zvaigznītēm. Ja ir izmaiņas reģistrācijas dokumentā norādītajos datos (izņemot ierakstus tā iekšējā atvērumā), reģistrācijas dokumentu maina pret jaunu.

6. Katram Latvijā reģistrētajam transportlīdzeklim izsniedz vienu reģistrācijas apliecību bez derīguma termiņa ierobežojuma (izņemot gadījumus, ja transportlīdzeklis ievests Latvijā uz laiku vai ja termiņa ierobežojums ir nepieciešams citu prasību nodrošināšanai (piemēram, turējums, finanšu līzings)).

 

III. Valsts reģistrācijas numura zīmes

7. Katram transportlīdzeklim, reģistrējot to pirmo reizi Latvijā, piešķir valsts reģistrācijas numuru un izsniedz tam atbilstošu valsts reģistrācijas numura zīmi (turpmāk – numura zīme) saskaņā ar valsts standartu LVS 20:2003 “Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes”. Vairākiem transportlīdzekļiem vienlaikus nepiešķir valsts reģistrācijas numuru ar vienādu burtu un ciparu kombināciju. Valsts reģistrācijas numuru piešķir datorprogramma noteiktā rindas kārtībā, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi.

8. Katram transportlīdzeklim (izņemot piekabes, mopēdus, triciklus, kvadriciklus un motociklus) izsniedz divas ar vienādu simbolu kombināciju apzīmētas numura zīmes. Piekabei, mopēdam, triciklam, kvadriciklam un motociklam izsniedz vienu numura zīmi. Katram transportlīdzeklim izsniedzamās numura zīmes tipu nosaka CSDD, ņemot vērā transportlīdzekļa konstruktīvās īpatnības.

9. Numura zīmju tipus CSDD nosaka atbilstoši valsts standartam LVS 20:2003 “Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes”.

10. Reģistrējot transportlīdzekli īpašumā, veicot valsts reģistrācijas numura maiņu vai saņemot numura zīmes nozaudēto vai nozagto vietā, valsts reģistrācijas numuru var izvēlēties no attiecīgās CSDD nodaļas rīcībā esošajām numura zīmēm.

11. Transportlīdzekļa īpašnieks var saglabāt valsts reģistrācijas numuru citai transportlīdzekļa reģistrācijai, ja viņš līdz transportlīdzekļa atsavināšanai vai vienlaikus ar īpašnieka maiņas reģistrāciju veic valsts reģistrācijas numura maiņu. Gada laikā no numura maiņas dienas īpašnieks var izmantot šo valsts reģistrācijas numuru citai transportlīdzekļa reģistrācijai. Minētais termiņa ierobežojums neattiecas uz individuāla pasūtījuma numura saglabāšanu. Nodotās numura zīmes neuzglabā, tās izgatavo no jauna. Numura zīmju izgatavošanas termiņš nedrīkst pārsniegt 30 dienas, bet, veicot reģistrāciju CSDD Rīgas nodaļā, – divas darbdienas. Ja transportlīdzeklim saglabāto valsts reģistrācijas numuru reģistrē atkārtoti tajā pašā dienā, nodotās valsts standartam LVS 20:2003 “Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru zīmes” atbilstošās numura zīmes no jauna neizgatavo un reģistrējamam transportlīdzeklim izsniedz nodotās numura zīmes.

12. Transportlīdzekļa īpašnieks var pasūtīt individuālu valsts reģistrācijas numuru ar valsts standartam atbilstošu simbolu kombināciju. Šādā gadījumā transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz atbilstošas numura zīmes. Šādas numura zīmes transportlīdzeklim piešķir tikai tad, ja pieprasītā numura zīmju simbolu kombinācija nav iepriekš piešķirta citam transportlīdzeklim. Simbolu kombinācijā nedrīkst būt latviešu valodas normatīvajām prasībām neatbilstošs burtu salikums, un simbolu kombinācija nedrīkst veidot nepieklājīgus un rupjus vārdus, kā arī iestāžu nosaukumus gan latviešu, gan citā valodā.

13. Transportlīdzeklim var izsniegt šādas speciālas nozīmes numura zīmes:

13.1. tranzīta numura zīmes. Tās izsniedz transportlīdzeklim, kuru paredzēts izvest no Latvijas atsavināšanai vai pastāvīgai ekspluatācijai ārvalstī, vai transportlīdzeklim, kurš piedalās ceļu satiksmē, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, ja, iebraucot Latvijā, tam nav derīgu numura zīmju. Tranzīta numura piešķiršanu apliecina kopā ar tranzīta numura zīmēm izsniegta tranzīta numura karte;

13.2. tirdzniecības numura zīmes. Tās izsniedz tikai tirdzniecības uzņēmumiem. Tirdzniecības numura piešķiršanu apliecina kopā ar tirdzniecības numura zīmēm izsniegta tirdzniecības numura karte. Tirdzniecības numuru zīmes izsniedz CSDD Transportlīdzekļu reģistrācijas daļā;

13.3. izmēģinājuma numura zīmes. Tās izsniedz personai, kura veic jaunbūvēto vai pārbūvēto transportlīdzekļu izmēģinājumus. Izmēģinājuma numura piešķiršanu apliecina kopā ar izmēģinājuma numura zīmēm izsniegta izmēģinājuma numura karte. Izmēģinājuma numura zīmes izsniedz CSDD Transportlīdzekļu reģistrācijas daļā;

13.4. diplomātiskās numura zīmes. Tās izsniedz pēc Ārlietu ministrijas pieprasījuma. Diplomātiskās numura zīmes izsniedz CSDD Rīgas nodaļā;

13.5. taksometru numura zīmes. Tās izsniedz tādam transportlīdzeklim, kuru atļauts izmantot pasažieru komercpārvadājumiem un kuram saskaņā ar normatīvajiem aktiem par pasažieru pārvadāšanu ar taksometriem jābūt aprīkotam ar taksometru numura zīmēm (turpmāk – taksometrs).

14. Numura zīmi, neveicot transportlīdzekļa reģistrāciju, jebkurā CSDD nodaļā var apmainīt pret jaunu numura zīmi ar tādu pašu valsts reģistrācijas numuru, iepriekš to pasūtot. Šādā gadījumā iepriekšējo numura zīmi nodod CSDD. Nodotai numura zīmei jābūt tādai, no kuras var nolasīt visus simbolus. Ja numura zīme ir bojāta un nav viengabala, to var apmainīt, ja ir iespējams identificēt, ka atsevišķās daļas ir no šīs numura zīmes. Ja jāmaina viena no divām valsts standartam LVS 20:2003 “Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes” atbilstošām transportlīdzeklim izsniegtām numura zīmēm, jāizgatavo abas numura zīmes bojāto vietā. Numura zīmes izgatavošanas termiņš nedrīkst pārsniegt 30 dienas.

15. Valsts prezidenta automašīnai kopā ar numura zīmēm izsniedz numura zīmes, kuru centrā attēlots lielais Latvijas Republikas valsts ģerbonis.

 

IV. Transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks, valdītājs un turētājs

16. Transportlīdzekļus reģistrē īpašumā, valdījumā vai turējumā, bet numurētos agregātus reģistrē īpašumā:

16.1. pilngadību sasniegušiem Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņiem, kā arī ārzemniekiem, kam saskaņā ar Imigrācijas likumu atļauts ieceļot un uzturēties Latvijā;

16.2. personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, – transportlīdzekli, kuru attiecīgi atļauts vadīt no 14 vai 16 gadu vecuma, vai šāda transportlīdzekļa numurēto agregātu;

16.3. Latvijā noteiktā kārtībā reģistrētām juridiskām personām, to filiālēm, līgumsabiedrībām, tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestādēm (turpmāk – juridiska persona). 

17. Transportlīdzekļus var reģistrēt īpašumā arī tām ārvalsts personām, kuru atrašanās vieta nav Latvijā, ja kā turētāju reģistrē kādu no šo noteikumu 16.punktā minētajām personām, papildus iesniedzot turējumu apliecinošu dokumentu.

18. Ja transportlīdzeklis vai numurētais agregāts iegūts kopīpašumā, tad, to reģistrējot, kā īpašnieku norāda vienu no līdzīpašniekiem, papildus iesniedzot līdzīpašnieku parakstītu vienošanos par to, kuru no līdzīpašniekiem norādīt reģistrācijas apliecībā. Līdzīpašnieki vienošanos var parakstīt CSDD visu līdzīpašnieku vai to pilnvaroto personu klātbūtnē vai arī iesniegt zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu rakstisku līdzīpašnieku piekrišanu. Reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Kopīpašums”.

19. Uzrādot derīgu personu apliecinošu dokumentu vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, transportlīdzekļa reģistrācijai CSDD nepieciešamos dokumentus iesniedz, iesniegumu paraksta, kā arī reģistrācijas dokumentu un numura zīmes saņem:

19.1. transportlīdzekļa īpašnieks vai valdītājs – pilngadīga fiziska persona;

19.2. transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja – juridiskas personas – pilnvarota persona, iesniedzot juridiskās personas izdotu ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru attiecīgās transportlīdzekļa reģistrācijas veikšanai;

19.3. transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja – juridiskas personas – atbildīgā persona, kas, pamatojoties uz normatīvajiem aktiem, statūtiem vai nolikumu, rīkojas juridiskās personas vārdā, apliecinot iesniegumu ar parakstu un juridiskās personas zīmogu vai tikai parakstu, ja CSDD rīcībā ir Uzņēmumu reģistra informācija par šīs personas paraksta tiesībām. Šādā gadījumā persona iesniegumā norāda arī sava amata nosaukumu un paraksta atšifrējumu;

19.4. transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja – pilngadīgas fiziskas personas – pilnvarota persona, iesniedzot zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu pilnvaru attiecīgās transportlīdzekļa reģistrācijas veikšanai;

19.5. transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja – nepilngadīgas fiziskas personas – aizbildnis, uzrādot aizbildņa apliecību vai citu dokumentu, kurš apliecina aizbildnību;

19.6. transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja – fiziskas personas – aizgādnis, uzrādot aizgādņa apliecību;

19.7. transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja Latvijā, kurš noslēdzis sadarbības līgumu par informācijas apmaiņu ar CSDD, pilnvarotā persona, ja tiek reģistrēts šajā uzņēmumā pilngadīgai fiziskai personai pārdots transportlīdzeklis. Šādā gadījumā pilnvarotā persona iesniedz attiecīgā uzņēmuma izdotu pilnvaru, kuru paraksta arī transportlīdzekļa īpašnieks tirdzniecības uzņēmuma pilnvarotās personas klātbūtnē, uzrādot tai derīgu personu apliecinošu dokumentu vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību;

19.8. reģistrācijas dokumentā norādītais transportlīdzekļa turētājs. Noņemšanu no uzskaites, īpašnieka norādītā turētāja maiņas reģistrāciju un reģistrācijas dokumenta derīguma termiņa pagarināšanu turētājs var veikt, iesniedzot attiecīgi apliecinātu īpašnieka pilnvarojumu šo darbību veikšanai;

19.9. reģistrācijas dokumentā norādītais transportlīdzekļa līdzīpašnieks. Noņemšanu no uzskaites vai īpašnieka maiņu līdzīpašnieks var veikt, iesniedzot rakstisku līdzīpašnieku piekrišanu, kura parakstīta CSDD visu līdzīpašnieku vai to pilnvaroto personu klātbūtnē vai kuru apliecinājis zvērināts notārs vai cita Civillikuma 1474.pantā norādītā persona;

19.10. ķīlas ņēmējs, ja tiek noņemts no uzskaites ieķīlāts un neizpirkts transportlīdzeklis, kura ieķīlājums noteiktā kārtībā reģistrēts transportlīdzekļu reģistrā;

19.11. ja transportlīdzeklis tiek noņemts no uzskaites, pamatojoties uz izpildu dokumentu, – zvērināts tiesu izpildītājs, uzrādot zvērināta tiesu izpildītāja apliecību, vai viņa pilnvarota persona, iesniedzot zvērināta tiesu izpildītāja izdotu ar zīmogu un parakstu apliecinātu pilnvaru minētās transportlīdzekļa reģistrācijas veikšanai;

19.12. ja transportlīdzeklis tiek noņemts no uzskaites, pamatojoties uz izpildu dokumentu, – valsts vai pašvaldības iestādes, kura vērš bezstrīdus piedziņu uz transportlīdzekli, atbildīgā persona vai tās pilnvarota persona, iesniedzot attiecīgās iestādes izdotu ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru;

19.13. ja tiek mainīts reģistrācijas dokuments (ja konstatēta kļūda transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā norādītajos datos, kura radusies tehnisku iemeslu dēļ) vai tiek mainīta bojāta numura zīme(-es), – jebkura pilngadīga fiziska persona.

 

V. Agregātu numuru salīdzināšana

20. Agregātu numuru salīdzināšana ir CSDD veikta transportlīdzekļa vai numurētā agregāta apskate, kuras mērķis ir noteikt to uzskaites un citus tehniskos datus. 

21. Personai, kas agregātu numuru salīdzināšanai uzrādījusi transportlīdzekli vai numurēto agregātu, izsniedz izdruku no transportlīdzekļu reģistra – izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu, kurā norāda agregātu numuru salīdzināšanas gaitā noteiktos datus. CSDD darbinieks, kas veicis agregātu numuru salīdzināšanu, norādītos datus un to atbilstību patiesajam stāvoklim apliecina ar savu parakstu un spiedogu.

22. Papildus šajos noteikumos minētajiem gadījumiem, kad transportlīdzekļa reģistrācijai jāiesniedz izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu, tā obligāti iesniedzama arī šādos gadījumos:

22.1. pašbūvēta transportlīdzekļa reģistrācijai;

22.2. tāda transportlīdzekļa reģistrācijai, kuram transportlīdzekļu reģistrā saskaņā ar šo noteikumu 52.punktu ir vai tiks fiksētas transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņas vai kuram identifikācijas numura nav;

22.3. pēc CSDD darbinieka pieprasījuma, ja radušās šaubas vai aizdomas par datu neatbilstību;

22.4. ja to vēlas transportlīdzekļa vai numurētā agregāta īpašnieks vai ieguvējs. 

23. Ja vairākas transportlīdzekļa reģistrācijas darbības tiek veiktas vienā un tajā pašā dienā, tad atkārtota agregātu numuru salīdzināšana nav jāveic.

24. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņas reģistrācijas gadījumos, kad izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu nav jāiesniedz obligāti, to var neiesniegt tikai tad, ja ieguvējs ir pārliecinājies par transportlīdzekļa uzskaites tehnisko datu atbilstību reģistrācijas dokumentā norādītajiem un no agregātu numuru salīdzināšanas atsakās. Ieguvējs datu atbilstību un atteikšanos no agregātu numuru salīdzināšanas apliecina ar savu parakstu iesniegumā.

25. Pirms agregātu numuru salīdzināšanas persona, kas uzrāda transportlīdzekli vai numurēto agregātu, uzrāda arī šī transportlīdzekļa vai numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus apliecinošus dokumentus (piemēram, reģistrācijas apliecību, ārvalsts tehnisko pasi). Ja dokumenti netiek uzrādīti, izziņas par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu sadaļā “Uzrādīts dokuments” izdara atzīmi, ka dokumenti nav uzrādīti.

 26. Izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu derīga transportlīdzekļa reģistrācijai 30 dienas no tās izsniegšanas dienas (to ieskaitot). Izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu derīga arī pēc minētā termiņa tāda jauna, agrāk nereģistrēta transportlīdzekļa reģistrācijai, kuru Latvijā pārdevis izgatavotājs vai tā oficiālais pārstāvis, kurš noslēdzis sadarbības līgumu par informācijas apmaiņu ar CSDD.

 27. Personai, kas veic agregātu numuru salīdzināšanu, ir tiesības attīrīt vietu, uz kuras izgatavotājs norādījis transportlīdzekļa identifikācijas numuru, lai noteiktu identifikācijas numuru un pārliecinātos, ka nav izdarītas tā izmaiņas.

 

VI. Transportlīdzekļa reģistrācijas papildnosacījumi

28. Transportlīdzekļa reģistrāciju veic jebkurā CSDD nodaļā, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi. Transportlīdzekļa reģistrāciju veic pēc tam, kad CSDD darbinieks ir pārliecinājies par tās personas identitāti, kura iesniedz reģistrācijas dokumentus, un ir iesniegtas šo noteikumu 19.punktā minēto uzrādāmo dokumentu kopijas. 

29. Reģistrējot juridiskai personai īpašumā transportlīdzekli vai numurēto agregātu, pārbauda norādītās informācijas par juridisko personu atbilstību CSDD rīcībā esošajiem datiem. Ja CSDD rīcībā nav informācijas, kas apliecinātu juridiskās personas statusu, transportlīdzekļa reģistrācijai uzrāda juridiskās personas statusu apliecinošu dokumentu un iesniedz tā kopiju. Juridiskās personas statusu apliecinošs dokuments nav jāuzrāda tām juridiskajām personām, kuru juridiskais statuss ir noteikts ar likumu.

30. Reģistrējot transportlīdzekļa turētāju, transportlīdzekļa īpašnieks vai tā pilnvarotā persona iesniegumā norāda reģistrācijas apliecības derīguma termiņu (ja tas tiek ierobežots), turētāja adresi un:

30.1. vārdu, uzvārdu un personas kodu, ja turētājs ir fiziska persona, kurai piešķirts personas kods;

30.2. vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu, ja turētājs ir fiziska persona, kurai nav piešķirts personas kods;

30.3. nosaukumu un uzņēmuma reģistrācijas numuru, ja turētājs ir juridiska persona, kurai piešķirts uzņēmuma reģistrācijas numurs;

30.4. nosaukumu, ja turētājs ir ārvalsts juridiska persona, kurai nav piešķirts uzņēmuma reģistrācijas numurs;

30.5. nosaukumu, ja turētājs ir tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde.

31. Dokumentus transportlīdzekļa reģistrācijai pieņem, ja tajos norādīti dati, kas ļauj identificēt transportlīdzekli un personu. Dokumentus pieņem latviešu valodā. CSDD darbiniekam ir tiesības pieprasīt citās valodās iesniegto dokumentu notariāli apliecinātu tulkojumu. 

 32. Transportlīdzekļa atsavināšanas aizliegums, reģistrācijas aizliegums, aizliegums izvest to vai izbraukt ar to ārpus Latvijas un komercķīlas atzīme transportlīdzekļu reģistrā tiek reģistrēta šādā kārtībā:

32.1. transportlīdzekļa atsavināšanas, reģistrācijas vai citas CSDD veicamās darbības aizliegumu, kā arī aizliegumu izvest to vai izbraukt ar to ārpus Latvijas (turpmāk – liegums) reģistrē, pamatojoties uz transportlīdzekļa īpašnieka iesniegumu vai normatīvajos aktos par ceļu satiksmi un citos normatīvajos aktos noteikto amatpersonu lēmumu vai tiesas nolēmumu. Liegumu dzēš, pamatojoties uz tās personas iesniegumu, pēc kuras iniciatīvas liegums reģistrēts;

32.2. ja transportlīdzeklim ir reģistrēts liegums, transportlīdzekli uz tā īpašnieka iesnieguma pamata nevar noņemt no uzskaites, nevar reģistrēt komercķīlas atzīmi, tā īpašnieka maiņu vai citu liegumā norādīto darbību;

32.3. komercķīlas atzīmi transportlīdzekļu reģistrā reģistrē, pamatojoties uz komercķīlas devēja un komercķīlas ņēmēja pieteikuma norakstu, izrakstu vai kopiju, kas saņemta no Komercķīlu reģistra turētāja. Atzīmi reģistrē, ja nav juridisku šķēršļu attiecīgā transportlīdzekļa ieķīlāšanai. Ja komercķīlas devējam, ieķīlājot transportlīdzekli, ir noteikts aizliegums izvest to vai izbraukt ar to ārpus Latvijas, transportlīdzekļu reģistrā norāda arī šo aizliegumu. Pēc transportlīdzekļa īpašnieka lūguma viņam izsniedz jaunu reģistrācijas apliecību, kuras sadaļā “Piezīmes” norāda attiecīgu aizlieguma atzīmi: “Ieķīlāts” vai “Ieķīlāts. Aizliegts izvest no LR”. Ieķīlāto transportlīdzekli aizliegts, pamatojoties uz īpašnieka iesniegumu, noņemt no uzskaites vai reģistrēt tā īpašnieka maiņu bez komercķīlas ņēmēja piekrišanas, par ko pieprasāma informācija no komercķīlu reģistra turētāja. Komercķīlas atzīme dzēšama, pamatojoties uz komercķīlu reģistra turētāja paziņojumu.

33. Liegumu to transportlīdzekļu vai numurēto agregātu reģistrācijai, kuri iekļauti Iekšlietu ministrijas meklējamo datu bāzē, uzliek un noņem Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. 

34. Ja CSDD ir nodrošināta automatizēta pieeja Latvijā ievesta transportlīdzekļa izcelsmes vai pēdējās pastāvīgās reģistrācijas valsts transportlīdzekļu reģistra centrālajai datu bāzei, transportlīdzekļa reģistrāciju Latvijā veic pēc nepieciešamo datu pārbaudes attiecīgajā reģistrā. 

35. CSDD rīcību gadījumā, ja transportlīdzekļu reģistrā ir informācija, ka transportlīdzeklis vai tā numurētie agregāti tiek meklēti, vai arī ir pamatotas aizdomas, ka agregātu numuri vai iesniegtie dokumenti ir viltoti, nosaka Satiksmes ministrijas un Iekšlietu ministrijas starpresoru vienošanās. Šādā gadījumā lēmumu par transportlīdzekļa reģistrāciju pēc nepieciešamās pārbaudes pieņem attiecīgā policijas iestāde.

36. Noteikumu 19.punktā minētā persona pirms katras transportlīdzekļa reģistrācijas:

36.1. uzrāda dokumentu par transportlīdzekļu ikgadējās nodevas samaksu par attiecīgo kalendāra gadu (izņemot gadījumus, kas noteikti normatīvajos aktos par transportlīdzekļu ikgadējās nodevas samaksu). Ja transportlīdzekļu reģistrā par to ir informācija, dokuments nav jāuzrāda;

36.2. pēc kuras tiek izsniegta reģistrācijas apliecība, iesniedz dokumentu par transportlīdzekļu reģistra valsts nodevas samaksu par attiecīgo reģistrācijas darbību. Ja transportlīdzekļu reģistrā par to ir informācija, dokuments nav jāiesniedz.

 

VII. Latvijā iepriekš nereģistrēta transportlīdzekļa reģistrācijas kārtība

37. Lai reģistrētu Latvijā izgatavotu transportlīdzekli, iesniedz CSDD šādus dokumentus:

37.1. iesniegumu;

37.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

37.3. atbilstoši normatīvajam aktam par riteņu transportlīdzekļu un to sastāvdaļu atbilstības novērtēšanu – atbilstības sertifikātu, kas apliecina, ka mehāniskais transportlīdzeklis vai tā piekabe atbilst Latvijā apstiprinātam transportlīdzekļa tipam vai transportlīdzekļa tipam, kura apstiprinājuma sertifikāts ir reģistrēts CSDD, vai arī CSDD izsniegtu individuālas apstiprināšanas sertifikātu (turpmāk – atbilstības apliecinājums);

37.4. rēķinu-uzziņu (7. pielikums). Rēķins-uzziņa nav jāiesniedz, ja transportlīdzekli izgatavotājs reģistrē sev;

37.5. ja transportlīdzeklis saskaņā ar likumu “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” ir apliekams ar vieglo automobiļu un motociklu nodokli, – dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz;

37.6. ja transportlīdzeklis saskaņā ar likumu “Par dabas resursu nodokli” ir apliekams ar dabas resursu nodokli, – dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz.

 38. No ārvalsts ievesta transportlīdzekļa reģistrāciju veic šādā kārtībā:

38.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

38.1.1. iesniegumu;

38.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

38.1.3. ārvalstī iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentu. Dokuments, kurš apliecina, ka transportlīdzeklis ir norakstīts vai nav atjaunojams, nav uzskatāms par reģistrācijas dokumentu. Jaunam, agrāk nereģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdotu dokumentu, kas apliecina transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus. Reģistrējot jaunu, agrāk nereģistrētu transportlīdzekli, kā transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu var iesniegt rēķinu-uzziņu, ko izsniedzis tirdzniecības uzņēmums – izgatavotāja oficiālais pārstāvis;

38.1.4. ārvalstī vai muitas zonā izdotu īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu vai, ja transportlīdzeklis atsavināts Latvijā, – rēķinu-uzziņu, vai zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu līgumu;

38.1.5. dokumentu par to, ka transportlīdzekļa ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā (dokumentu neiesniedz, ja CSDD rīcībā jau ir šāda informācija);

38.1.6. ja transportlīdzeklis saskaņā ar likumu “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” ir apliekams ar vieglo automobiļu un motociklu nodokli, – dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz;

38.1.7. ja transportlīdzeklis saskaņā ar likumu “Par dabas resursu nodokli” ir apliekams ar dabas resursu nodokli, dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz;

38.1.8. atbilstības apliecinājumu (izņemot šo noteikumu 38.2.apakšpunktā minētos gadījumus);

38.2. atbilstības apliecinājums transportlīdzekļa reģistrācijai nav jāiesniedz:

38.2.1. transportlīdzeklim, kas pirmo reizi reģistrēts pirms 2001.gada 1.janvāra, vai transportlīdzeklim, kurš reģistrēts pēc 2001.gada 1.janvāra un kura ārvalsts reģistrācijas dokumentā norādītais transportlīdzekļa izlaiduma vai transportlīdzekļa modeļa gads ir 2000. vai senāks;

38.2.2. pēc 2001.gada 1.janvāra pirmo reizi reģistrētam vieglajam automobilim, mopēdam, motociklam, triciklam vai kvadriciklam, kas atbilst transportlīdzekļa tipam, kam ir veikta atbilstības novērtēšana saskaņā ar Eiropas Savienības harmonizētajām prasībām un par to liecina tipa apstiprinājuma marķējums uz transportlīdzekļa izgatavotāja plāksnītes;

38.2.3. pēc 2001.gada 1.janvāra pirmo reizi Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Portugālē, Somijā, Spānijā, Vācijā, Zviedrijā, Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā vai Šveicē iepriekš reģistrētam vieglajam automobilim, mopēdam, motociklam, triciklam, kvadriciklam, kravas automobilim, piekabei;

38.2.4. pēc 2004.gada 30.aprīļa Čehijā, Igaunijā, Kiprā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Slovākijā, Slovēnijā vai Ungārijā pirmo reizi reģistrētam vieglajam automobilim, mopēdam, motociklam, triciklam, kvadriciklam, kravas automobilim, piekabei;

38.2.5. sporta mopēdam, motociklam, triciklam vai kvadriciklam, kam veikta homologācija atbilstoši Starptautiskās motociklistu federācijas prasībām un kas ir vai tiks reģistrēts Latvijas Motosporta federācijas licencētam sportistam vai Latvijas Motosporta federācijas biedram un par to liecina CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas rakstisks atzinums. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Sporta”;

38.2.6. sporta vieglajam automobilim, kam veikta homologācija atbilstoši Starptautiskās automobiļu federācijas prasībām un kas ir vai tiks reģistrēts Latvijas Automobiļu federācijas licencētam sportistam vai Latvijas Automobiļu federācijas biedram un par to liecina CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas rakstisks atzinums. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Sporta”;

38.2.7. sniega motociklam;

38.3. transportlīdzekli reģistrē personai, kas iesniegtajā īpašuma tiesības apliecinošā dokumentā norādīta kā ieguvējs;

38.4. ārvalstī iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim jābūt noņemtam no uzskaites saskaņā ar CSDD rīcībā esošo informāciju par šajā valstī pastāvošo transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību;

38.5. ārvalstī izsniegtās numura zīmes, ar kurām transportlīdzeklis ievests Latvijā, nodod CSDD. Ja transportlīdzeklis agregātu numuru salīdzināšanai uzrādīts ar ārvalsts numura zīmēm, bet reģistrējot tās netiek nodotas, reģistrācijas iesniegumā norāda iemeslu, kāpēc numura zīmes netiek nodotas;

38.6. no ārvalsts ievesta transportlīdzekļa tālāka atsavināšana ir atļauta tikai pēc tā reģistrācijas Latvijā, izņemot gadījumu, ja:

38.6.1. transportlīdzekli kā preci Latvijā ievedis pats tirdzniecības uzņēmums vai cita Latvijā reģistrēta juridiska persona, kas to nodevusi realizācijai tirdzniecības uzņēmumam;

38.6.2. sev piederošu Latvijā nereģistrētu transportlīdzekli vēlas atsavināt persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta vai atrašanās vieta nav Latvijā un kurai šis transportlīdzeklis reģistrēts ārvalstī;

38.7. noteikumu 38.1.3.apakšpunktā minētais ārvalsts reģistrācijas dokuments nav jāiesniedz mazizmēra kuģošanas līdzekļu piekabēm un mopēdiem, ja tie ievesti no ārvalsts, kurā netiek veikta šo transportlīdzekļu reģistrācija, ko persona papildus rakstiski apliecina.

 

VIII. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņas reģistrācijas kārtība

39. Tirdzniecības uzņēmumā iegādāta transportlīdzekļa īpašnieka maiņu reģistrē šādā kārtībā:

39.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

39.1.1. iesniegumu;

39.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

39.1.3. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites un tirdzniecības uzņēmuma atzīmi par pārdošanu;

39.1.4. rēķinu-uzziņu;

39.2. tirdzniecības uzņēmumā iegādātu transportlīdzekli, nereģistrējot CSDD, tālāk atsavināt aizliegts;

39.3. ja rēķins-uzziņa nozaudēts, nozagts vai gājis bojā, reģistrāciju veic, pamatojoties uz tirdzniecības uzņēmuma izsniegtu rēķina-uzziņas dublikātu.

40. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, reģistrē šādā kārtībā:

40.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

40.1.1. iesniegumu;

40.1.2. reģistrācijas apliecību;

40.2. īpašnieka maiņas reģistrāciju, pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, veic, ja transportlīdzeklim ir reģistrēts tikai viens īpašnieks (atsavinātājs) un šī transportlīdzekļa īpašnieka maiņas reģistrācija no atsavinātāja citai personai (ieguvējam) notiek atsavinātāja un ieguvēja vai to pilnvaroto personu klātbūtnē;

40.3. īpašnieka maiņas reģistrācija, pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, attiecas tikai uz transportlīdzekļiem, kuri iepriekš ir reģistrēti Latvijā un paredzēti turpmākai ekspluatācijai Latvijā (t.i., ieguvējam tiks izsniegta reģistrācijas apliecība);

40.4. ja transportlīdzeklis ir laulāto kopīga manta, laulātais, uz kura vārda transportlīdzeklis reģistrēts, tā īpašnieka maiņas reģistrācijas iesniegumā ar savu parakstu apliecina, ka otram laulātajam nav pretenziju attiecībā uz transportlīdzekļa atsavināšanu. 

41. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, pamatojoties uz līgumu, reģistrē šādā kārtībā:

41.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

41.1.1. iesniegumu;

41.1.2. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites;

41.1.3. izrakstu no notariālo darbību aktu grāmatas vai – uzrādījuma kārtībā – zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītas personas apliecinātu līgumu, ar kuru tiek nodibinātas vai pārgrozītas īpašuma tiesības uz transportlīdzekli;

41.2. ja līguma oriģinālu iesniegt nav iespējams, iesniedz zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu līguma kopiju vai arī iesniedz līguma kopiju (uzrādot oriģinālu).

 42. Lai reģistrētu transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, pamatojoties uz tiesas spriedumu, iesniedz:

42.1. iesniegumu;

42.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

42.3. reģistrācijas apliecību;

42.4. spēkā stājušos tiesas spriedumu, ar kuru nodibinātas vai pārgrozītas īpašuma tiesības (iesniedz tiesas apliecinātu norakstu ar atzīmi par sprieduma spēkā stāšanos vai noraksta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja iegūti vairāki īpašuma objekti).

 43. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu mantojuma gadījumā reģistrē šādā kārtībā:

43.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

43.1.1. iesniegumu;

43.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

43.1.3. reģistrācijas apliecību;

43.1.4. mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu (piemēram, mantojuma apliecību, tiesas spriedumu par mantošanu);

43.2. pirms mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanas iespējamais mantinieks, uzrādot mantojuma atklāšanās faktu apliecinošus dokumentus (piemēram, miršanas apliecību, dzimšanas apliecību, laulības apliecību, testamentu), iesniedzot to kopijas un apliecinot šo faktu ar parakstu iesniegumā, kā arī iesniedzot izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu, var reģistrēt transportlīdzekli uz sava vārda kā transportlīdzekļa valdītājs.
Šādā gadījumā transportlīdzekli reģistrē transportlīdzekļa valdītājam līdz mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanai un reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Aizliegts atsavināt līdz apstiprināšanai mantojuma tiesībās”. Ja iespējamie mantinieki ir vairāki, transportlīdzekļa reģistrācijai iesniedz iespējamo mantinieku vienošanos par to, kurš no viņiem būs transportlīdzekļa valdītājs. Šo vienošanos apliecina zvērināts notārs vai cita Civillikuma 1474.pantā norādītā persona. Ja vienošanās oriģinālu iesniegt nav iespējams, iesniedz tās kopiju (uzrādot oriģinālu) vai arī iesniedz zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu vienošanās norakstu. 

 44. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu apķīlātās vai valstij piekritīgās mantas realizācijas gadījumā reģistrē šādā kārtībā:

44.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

44.1.1. iesniegumu;

44.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

44.1.3. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites vai CSDD izsniegtu izziņu par konkrēta transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites. Ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā, reģistrācijas apliecības vietā iesniedz transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu, bet no ārvalsts ievestam transportlīdzeklim – arī dokumentu par to, ka transportlīdzekļa ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā, vai Valsts ieņēmumu dienesta atļauju reģistrēt transportlīdzekli. Ja CSDD rīcībā ir informācija par to, dokuments nav jāiesniedz;

44.1.4. zvērināta tiesu izpildītāja vai arī valsts vai pašvaldības iestādes (kura vērš bezstrīdus piedziņu uz transportlīdzekli, pamatojoties uz izpildu dokumentu) izsniegtu dokumentu par apķīlātas vai valstij piekritīgas mantas – transportlīdzekļa nodošanu īpašumā vai par nodošanu realizācijai kopā ar ieguvēja īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu;

44.2. ja apķīlātā vai valstij piekritīgā transportlīdzekļa reģistrācijai netiek iesniegts transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus apliecinošs dokuments un par to nav informācijas transportlīdzekļu reģistrā, to aizliegts reģistrēt kā transportlīdzekli, bet atļauta tā numurēto agregātu reģistrācija saskaņā ar šo noteikumu 53.punktu. Izņēmuma gadījumā lēmumu par tā reģistrāciju kā transportlīdzekli var pieņemt CSDD Transportlīdzekļu reģistrācijas daļa;

44.3. apķīlātu vai valstij piekritīgu ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli reģistrē bez noņemšanas no uzskaites attiecīgajā ārvalstī.

 45. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, pamatojoties uz aktu par juridiskai personai piederoša transportlīdzekļa nodošanu īpašumā, reģistrē šādā kārtībā:

45.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

45.1.1. iesniegumu;

45.1.2. reģistrācijas apliecību;

45.1.3. aktu par juridiskai personai piederoša transportlīdzekļa nodošanu īpašumā, kurā norādīts, ka īpašuma tiesības pāriet ieguvējam. Šajā dokumentā jābūt norādītam atsavinātāja un ieguvēja nosaukumam (vārdam, uzvārdam), adresei, transportlīdzekļa uzskaites tehniskajiem datiem apjomā, kas ļauj identificēt konkrēto transportlīdzekli, un to apliecina ar atsavinātāja zīmogu un atbildīgās personas parakstu;

45.2. ja transportlīdzeklis nav reģistrēts atsavinātājam, papildus iesniedz dokumentu, kas apliecina atsavinātāja īpašuma tiesības uz transportlīdzekli, un izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

45.3. ja transportlīdzeklis nav reģistrēts atsavinātājam – apdrošināšanas sabiedrībai, kura ieguvusi transportlīdzekli īpašumā, pamatojoties uz apdrošināšanas līgumu sakarā ar apdrošināšanas gadījuma iestāšanos –, papildus iesniedz dokumentu, ar kuru šīs īpašuma tiesības iegūtas no apdrošinājuma ņēmēja – juridiskās vai fiziskās personas.

 46. Transportlīdzekļa īpašnieka maiņu kopīpašuma izbeigšanas gadījumā reģistrē šādā kārtībā:

46.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

46.1.1. iesniegumu;

46.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu, ja transportlīdzeklis netiek iegūts tieši no atsavinātāja;

46.1.3. reģistrācijas apliecību;

46.1.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu vai, ja transportlīdzekli reģistrē vienam no līdzīpašniekiem, izbeidzot kopīpašumu, – līdzīpašnieku parakstītu vienošanos par kopīpašuma izbeigšanu, nododot transportlīdzekli vienam no līdzīpašniekiem. Līdzīpašnieki vienošanos var parakstīt CSDD visu līdzīpašnieku vai to pilnvaroto personu klātbūtnē vai arī iesniegt zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu rakstisku līdzīpašnieku piekrišanu;

46.2. ja transportlīdzeklis nav reģistrēts kā kopīpašums, papildus iesniedz dokumentu, kurš apliecina transportlīdzekļa iegūšanu kopīpašumā.

47. Lai reģistrētu transportlīdzekļa īpašnieka maiņu juridiskās personas reorganizācijas gadījumā, iesniedz:

47.1. iesniegumu;

47.2. reģistrācijas apliecību;

47.3. tā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), kas apliecina transportlīdzekļa piederību pēc reorganizācijas.

 48. Lai reģistrētu uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) pamatkapitālā ieguldīta transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, iesniedz:

48.1. iesniegumu;

48.2. reģistrācijas apliecību, ja transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā, vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

48.3. Uzņēmumu reģistra apliecinātu paziņojumu par transportlīdzekļa ieguldīšanu uzņēmējsabiedrības pamatkapitālā, ja reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa īpašnieka maiņu” nav Uzņēmumu reģistra apliecinātas atzīmes par transportlīdzekļa ieguldīšanu uzņēmējsabiedrības pamatkapitālā.

 

IX. Transportlīdzekļa īpašnieka, valdītāja vai turētāja datu izmaiņu reģistrācija

49. Lai reģistrētu transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja vārda, uzvārda vai nosaukuma maiņu, iesniedz:

49.1. iesniegumu;

49.2. reģistrācijas apliecību;

49.3. izmaiņas apliecinošā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja CSDD rīcībā nav informācijas, kas apliecinātu norādītās izmaiņas:

49.3.1. juridiskām personām – uzņēmuma statūtus vai nolikumu, vai Uzņēmumu reģistra izziņu;

49.3.2. fiziskām personām – derīgu personu apliecinošu dokumentu vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

50. Lai reģistrētu reģistrācijas apliecībā norādītā turētāja vārda, uzvārda, nosaukuma vai adreses maiņu, iesniedz:

50.1. iesniegumu;

50.2. reģistrācijas apliecību.

 

X. Transportlīdzekļa uzskaites tehnisko datu izmaiņu reģistrācija

51. Lai reģistrētu transportlīdzekļa krāsas maiņu, iesniedz:

51.1. iesniegumu;

51.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

51.3. reģistrācijas apliecību.

52. Transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņas reģistrē šādā kārtībā:

52.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

52.1.1. iesniegumu;

52.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

52.1.3. reģistrācijas apliecību;

52.1.4. policijas lēmumu reģistrēt transportlīdzekli, kuram veiktas identifikācijas numura izmaiņas (izņemot gadījumus, kad CSDD var pieņemt lēmumu, ka transportlīdzeklis ir identificējams un notikušās transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņas ir legālas);

52.2. lēmumu, ka transportlīdzeklis ir identificējams un notikušās transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņas ir legālas, CSDD var pieņemt šādos gadījumos:

52.2.1. ja transportlīdzeklim veikti remontdarbi, kuru rezultātā ir likvidēts vai bojāts identifikācijas numurs vai ir uzstādīta numurētā agregāta detaļa, uz kuras izgatavotājs marķē numurēto agregātu, un tā rezultātā ir mainīts identifikācijas numurs, un transportlīdzeklis iepriekš uzrādīts agregātu numuru salīdzināšanai, un izsniegtajā izziņā par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu norādīta šādu darbu nepieciešamība. Šādā gadījumā transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņu reģistrācijai iesniedz arī šo izziņu;

52.2.2. ja transportlīdzekļa identifikācijas numurs ir daļēji izrūsējis, bet ir iespējams identificēt konkrēto transportlīdzekli;

52.2.3. ja transportlīdzekļa identifikācijas numurs ir pilnīgi izrūsējis, bet tā reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” agrāk ir izdarīts ieraksts par to, ka identifikācijas numurs ir daļēji izrūsējis, un iespējams identificēt konkrēto transportlīdzekli;

52.3. ja reģistrē transportlīdzekļa identifikācijas numura izmaiņas, reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda atzīmes par notikušajām izmaiņām;

52.4. ja transportlīdzeklim tiek uzstādīta numurētā agregāta detaļa, uz kuras izgatavotājs marķē numurēto agregātu, tās reģistrācijai papildus iesniedz kādu no šo noteikumu 53.1.3.apakšpunktā minētajiem dokumentiem.

53. Numurēto agregātu reģistrē šādā kārtībā:

53.1. lai reģistrētu numurēto agregātu, iesniedz šādus dokumentus:

53.1.1. iesniegumu;

53.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu, ja numurētais agregāts iepriekš nav bijis reģistrēts Latvijā vai ja veic Latvijā iepriekš reģistrēta numurētā agregāta īpašnieka maiņas reģistrāciju un tas netiek iegūts tieši no atsavinātāja;

53.1.3. numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu:

53.1.3.1. ārvalstī izdotu numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu, ārvalstī vai muitas zonā izdotu īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu un dokumentu par to, ka numurētā agregāta ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā. Ja CSDD rīcībā ir informācija par to, dokuments nav jāiesniedz;

53.1.3.2. rēķinu-uzziņu (kopā ar izziņu par numurētā agregāta piederību vai ar Latvijā izgatavota agregāta izgatavotāja izdotu sertifikātu);

53.1.3.3. aktu par juridiskai personai piederoša numurētā agregāta nodošanu īpašumā (kopā ar izziņu par numurētā agregāta piederību vai ar Latvijā izgatavota agregāta izgatavotāja izdotu sertifikātu);

53.1.3.4. apķīlātās vai valstij piekritīgās mantas izsoles aktu par transportlīdzekļa vai numurētā agregāta pārdošanu. Ja transportlīdzeklis vai numurētais agregāts nav reģistrēts Latvijā, papildus iesniedz dokumentu par to, ka numurētā agregāta vai transportlīdzekļa ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā, vai Valsts ieņēmumu dienesta atļauju reģistrēt numurēto agregātu. Ja CSDD rīcībā ir informācija par to, dokuments nav jāiesniedz;

53.2. numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un īpašuma tiesības apliecinošs dokuments nav jāiesniedz, ja transportlīdzekļu reģistrā ir informācija par to, ka attiecīgais numurētais agregāts reģistrēts īpašniekam, kurš to vēlas reģistrēt sev, vai arī informācija par to, ka īpašnieks norakstījis transportlīdzekli ar šādu numurēto agregātu vai veicis pārbūvi sev piederošam transportlīdzeklim, uzstādot citu numurēto agregātu;

53.3. atļauts reģistrēt Latvijā reģistrēta numurētā agregāta īpašnieka maiņu starp divām personām, pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, ja numurētajam agregātam ir reģistrēts tikai viens īpašnieks (atsavinātājs) un šā numurētā agregāta īpašnieka maiņas reģistrācija no atsavinātāja citai personai (ieguvējam) notiek atsavinātāja un ieguvēja vai to pilnvaroto personu klātbūtnē, atsavinātājam iesniedzot izziņu par numurētā agregāta piederību.

 54. Transportlīdzekļa pārbūvi reģistrē šādā kārtībā:

54.1. lai reģistrētu sērijveidā pārbūvējamo transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

54.1.1. iesniegumu;

54.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

54.1.3. nepārbūvēta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

54.1.4. sērijveidā pārbūvēta transportlīdzekļa atbilstības apliecinājumu (8.pielikums);

54.1.5. izziņu par numurētā agregāta piederību vai kādu no šo noteikumu 53.1.3.apakšpunktā minētajiem dokumentiem, ja pārbūves rezultātā tiek mainīts numurētais agregāts;

54.1.6. ja transportlīdzeklis ir pārbūvēts par tādu transportlīdzekli, kas saskaņā ar likumu “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” ir apliekams ar vieglo automobiļu un motociklu nodokli, – dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz;

54.2. lai reģistrētu individuāli pārbūvējamo transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

54.2.1. iesniegumu;

54.2.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

54.2.3. nepārbūvēta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

54.2.4. transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes aktu (izņemot gadījumu, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu pārbūvi tehniskā ekspertīze pēc pārbūves nav jāveic) vai pārbūvēta sporta transportlīdzekļa tehnisko pasi (uzrāda tehniskās pases oriģinālu un iesniedz kopiju). Pārbūvēta sporta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Sporta”;

54.2.5. izziņu par numurētā agregāta piederību vai kādu no šo noteikumu 53.1.3.apakšpunktā minētajiem dokumentiem, ja pārbūves rezultātā tiek mainīts numurētais agregāts (izņemot 53.2.apakšpunktā minēto gadījumu);

54.2.6. ja transportlīdzeklis ir pārbūvēts par tādu transportlīdzekli, kas saskaņā ar likumu “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” ir apliekams ar vieglo automobiļu un motociklu nodokli, – dokumenta par nodokļa samaksu kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja CSDD rīcībā ir informācija par nodokļa samaksu, dokuments nav jāiesniedz;

54.3. motocikls, kurš reģistrēts ar blakusvāģi, izmantošanai ceļu satiksmē bez blakusvāģa nav jāpārreģistrē kā motocikls bez blakusvāģa;

54.4. nereģistrē transportlīdzekļa pārbūves, kuras neatbilst normatīvajos aktos par transportlīdzekļu pārbūvi atļautajām vai ir aizliegtas.

 

XI. Reģistrācijas dokumentu un numura zīmju atjaunošana un maiņa

55. Reģistrācijas dokumentu nozaudētā, nozagtā, bojā gājušā vai zudušā vietā izsniedz vai reģistrācijas dokumentu maina šādā kārtībā:

55.1. lai saņemtu reģistrācijas dokumentu nozaudētā, nozagtā, bojā gājušā vai zudušā vietā vai veiktu reģistrācijas dokumenta maiņu, iesniedz šādus dokumentus:

55.1.1. iesniegumu;

55.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu. Reģistrācijas apliecības maiņai, kā arī tirdzniecības numura kartes, izmēģinājuma numura kartes un izziņas par numurētā agregāta piederību maiņai un atjaunošanai nav jāiesniedz izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

55.1.3. reģistrācijas dokumentu (tā maiņas gadījumā). Reģistrācijas dokumenta maiņu veic, ja iesniedz reģistrācijas dokumentu, kuram var konstatēt veidlapas numuru, vai reģistrācijas dokumentu, kurš pēc sabojāšanas nav viengabala, bet ir iespējams identificēt, ka atsevišķās daļas ir no šī reģistrācijas dokumenta;

55.1.4. policijas izziņu par reģistrācijas dokumenta zādzības faktu vai attiecīgas institūcijas izziņu par reģistrācijas dokumenta bojāeju nepārvaramas varas iedarbības dēļ (var iesniegt kopiju, uzrādot oriģinālu). Policijas izziņa nav jāiesniedz, ja CSDD rīcībā ir informācija par zagta dokumenta atrašanos meklēšanā vai ja reģistrācijas dokuments nozaudēts vai zudis citos apstākļos;

55.2. lai saņemtu reģistrācijas dokumentu nozaudētā, nozagtā, bojā gājušā vai zudušā vietā, personu apliecinošā dokumenta vietā var uzrādīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izziņu vai Ārlietu ministrijas izsniegtu atgriešanās apliecību, iesniedzot šo dokumentu kopiju;

55.3. izsniedzot jaunu reģistrācijas dokumentu nozaudētā, nozagtā, bojā gājušā vai zudušā vietā, transportlīdzekļu reģistrā izdara atzīmi par to, ka iepriekšējais uzskatāms par nederīgu. 

56. Valsts reģistrācijas numura maiņu reģistrē šādā kārtībā:

56.1. lai reģistrētu valsts reģistrācijas numura maiņu, iesniedz šādus dokumentus:

56.1.1. iesniegumu;

56.1.2. reģistrācijas dokumentu;

56.1.3. numura zīmi(-es);

56.2. ja saskaņā ar šajos noteikumos noteikto kārtību ir nepieciešams izsniegt, mainīt vai atjaunot valsts reģistrācijas numuru un vienlaikus šim transportlīdzeklim tiek veikta tāda reģistrācija, kuru veicot numura zīmi(-es) jānodod CSDD, vai reģistrācijas numura maiņu veic pirms transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam, valsts reģistrācijas numura maiņa var tikt veikta bez numura zīmes(-ju) izsniegšanas. Šādā gadījumā izsniedz tikai reģistrācijas apliecību, kurā norādīts piešķirtais valsts reģistrācijas numurs.

57. Numura zīmes nozaudēto, nozagto, bojā gājušo vai zudušo vietā saņem šādā kārtībā:

57.1. lai saņemtu numura zīmes nozaudēto, nozagto, bojā gājušo vai zudušo vietā, iesniedz šādus dokumentus:

57.1.1. iesniegumu;

57.1.2. izziņu par agregātu numuru salīdzināšanu (izņemot gadījumu, ja zudusi viena no divām numura zīmēm). Tirdzniecības numura zīmju un izmēģinājuma numura zīmju izsniegšanai nozaudēto, nozagto, bojā gājušo vai zudušo vietā nav jāiesniedz izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

57.1.3. reģistrācijas dokumentu;

57.1.4. policijas izziņu par numura zīmes(-ju) zādzības faktu vai attiecīgas institūcijas izziņu par numura zīmes(-ju) bojāeju nepārvaramas varas iedarbības dēļ (var iesniegt kopiju, uzrādot oriģinālu). Policijas izziņa nav jāiesniedz, ja CSDD rīcībā ir informācija par zagtas numura zīmes(-ju) atrašanos meklēšanā vai ja numura zīme(-es) nozaudēta vai zudusi citos apstākļos;

57.1.5. numura zīmi, ja zudusi viena no divām numura zīmēm;

57.2. numura zīmes(-ju) nozaudēšanas, zādzības, bojā ejas vai zudības gadījumā transportlīdzeklim piešķir citu valsts reģistrācijas numuru un izsniedz jaunu numura zīmi(-es), bet iepriekšējā kļūst nederīga un tai atbilstošo valsts reģistrācijas numuru turpmāk piešķirt aizliegts;

57.3. šajā punktā minētās prasības attiecināmas arī uz Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu vecā parauga numura zīmēm.

 

XII. Operatīvā transportlīdzekļa,  taksometra un autoveikala reģistrācija

 58. Operatīvo transportlīdzekli reģistrē šādā kārtībā:

58.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

58.1.1. iesniegumu;

58.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

58.1.3. reģistrācijas apliecību, ja transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā, vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

58.1.4. normatīvajos aktos par operatīvajiem transportlīdzekļiem noteiktās amatpersonas rakstisku apliecinājumu par operatīvā transportlīdzekļa statusa piešķiršanu. Ja operatīvajam transportlīdzeklim nemainās īpašnieks (turētājs), bet kāda cita iemesla dēļ jāmaina reģistrācijas apliecība, jaunajā reģistrācijas apliecībā ierakstu par operatīvā transportlīdzekļa statusu veic bez atkārtota minētās amatpersonas apliecinājuma;

58.1.5. transportlīdzekļa nomas vai līzinga līgumu (uzrāda oriģinālu un iesniedz kopiju), ja operatīvā transportlīdzekļa statuss piešķirts transportlīdzeklim, kurš tiek nomāts vai ņemts līzingā. Šādā gadījumā juridisko personu, kuras transportlīdzeklim ir piešķirts operatīvā transportlīdzekļa statuss, reģistrācijas apliecībā norāda kā turētāju;

58.2. kā operatīvā transportlīdzekļa turētāju atļauts norādīt tikai juridisko personu, kuras transportlīdzeklim ir piešķirts operatīvā transportlīdzekļa statuss;

58.3. transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja maiņas gadījumā transportlīdzeklis zaudē operatīvā transportlīdzekļa statusu saskaņā ar normatīvajos aktos par operatīvajiem transportlīdzekļiem noteiktās amatpersonas rakstisku apliecinājumu par operatīvā transportlīdzekļa statusa anulēšanu, kā arī tad, ja transportlīdzekļa aprīkojums vai krāsojums neatbilst valsts standarta prasībām. Šādā gadījumā transportlīdzekli noteiktajā kārtībā pārreģistrē, dzēšot attiecīgo ierakstu reģistrācijas apliecībā.

 59. Lai reģistrētu taksometru, iesniedz šādus dokumentus:

59.1. iesniegumu;

59.2. reģistrācijas apliecību, ja transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā, vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā papildus minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

59.3. normatīvajos aktos par pasažieru pārvadāšanu ar taksometriem noteiktās institūcijas izdotu rakstisku dokumentu taksometra numura zīmju saņemšanai konkrētam transportlīdzeklim;

59.4. numura zīmes.

 60. Autoveikalu reģistrē šādā kārtībā:

60.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

60.1.1. iesniegumu;

60.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

60.1.3. reģistrācijas apliecību, ja transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā, vai attiecīgi šo noteikumu 37.punktā vai 38.1.apakšpunktā papildus minētos dokumentus, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā;

60.1.4. normatīvajos aktos par kārtību, kādā lauku apvidos darbojas pārvietojamie mazumtirdzniecības punkti, kuros nav kases aparātu, noteiktās institūcijas izdotu rakstisku dokumentu par autoveikala statusa piešķiršanu;

60.2. ja transportlīdzekli reģistrē kā autoveikalu, reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Autoveikals”.

 

XIII. Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites

 61. Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites ir transportlīdzekļa reģistrācija, kuru veic, lai varētu transportlīdzekli atsavināt, izvest no valsts pastāvīgai ekspluatācijai ārvalstī, pārtraukt tā reģistrāciju uz laiku, nododot valsts reģistrācijas numura zīmes, vai norakstīt. Transportlīdzekli noņemot no uzskaites, atvērtai reģistrācijas apliecībai nogriež apakšējos stūrus.

 62. Pirms transportlīdzekļa noņemšanas no uzskaites veicama reģistrācijas apliecības maiņa, ja:

62.1. iesniedz reģistrācijas apliecību, kura nav ielaminēta hologrāfiskajos pretviltošanas vāciņos un ir bez hologrammas (izņemot gadījumus, ja veic transportlīdzekļa norakstīšanu, transportlīdzekļa reģistrācijas pārtraukšanu uz laiku, nododot numura zīmes, vai noņemšanu no uzskaites vienlaikus ar īpašnieka maiņas reģistrāciju);

62.2. iesniedz transportlīdzekļa tehnisko pasi vai piekabes tehnisko talonu (izņemot gadījumu, ja veic transportlīdzekļa norakstīšanu vai noņemšanu no uzskaites vienlaikus ar īpašnieka maiņas reģistrāciju).

 63. Transportlīdzekli noņem no uzskaites atsavināšanai Latvijā šādā kārtībā:

63.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

63.1.1. iesniegumu;

63.1.2. reģistrācijas apliecību;

63.2. noņemot transportlīdzekli no uzskaites atsavināšanai Latvijā, reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties satiksmē 30 dienas”. Minēto termiņu var pagarināt par 30 dienām vienu reizi, iesniedzot šo noteikumu 63.1.apakšpunktā minētos dokumentus, un par to izdara attiecīgu ierakstu reģistrācijas apliecībā “Pagarināts uz 30 dienām.” Transportlīdzekli atļauts atsavināt arī pēc reģistrācijas apliecībā norādītā termiņa beigām, bet, lai to izmantotu ceļu satiksmē, transportlīdzeklis atkārtoti jāreģistrē, mainot reģistrācijas apliecību;

63.3. transportlīdzekli, kurš noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā, izvest no Latvijas aizliegts. Lai šādu transportlīdzekli izvestu no Latvijas, veic šo noteikumu 64.punktā minētās darbības. 

 64. Transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas šādā kārtībā:

64.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

64.1.1. iesniegumu;

64.1.2. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecību nevar iesniegt, transportlīdzeklim saņem reģistrācijas apliecību šo noteikumu 55.punktā minētajā kārtībā, bet, ja reģistrācijas apliecībā, kuru nevar uzrādīt, norādīts iepriekšējais īpašnieks, vienlaikus veic īpašnieka maiņas reģistrāciju;

64.1.3. numura zīmi(-es). Ja numura zīmi(-es) nevar nodot, transportlīdzeklim atjauno numura zīmes šo noteikumu 56.2.apakšpunktā minētajā kārtībā, bet, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks, vienlaikus veic īpašnieka maiņas reģistrāciju;

64.1.4. īpašuma tiesības apliecinošā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks;

64.2. transportlīdzekli noņemot no uzskaites izvešanai no Latvijas, reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Noņemts no uzskaites izvešanai no LR”;

64.3. lai ar transportlīdzekli, kurš noņemts no uzskaites izvešanai no Latvijas, piedalītos ceļu satiksmē, veic šo noteikumu 69.punktā minētās darbības. 

 65. Ieķīlātu un neizpirktu transportlīdzekli, kura ieķīlājums noteiktā kārtībā reģistrēts transportlīdzekļu reģistrā, noņem no uzskaites atsavināšanai Latvijā šādā kārtībā:

65.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

65.1.1. iesniegumu;

65.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

65.1.3. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecību nevar iesniegt, saņem jaunu reģistrācijas apliecību uz īpašnieka vārda šo noteikumu 55.punktā minētajā kārtībā, papildus uzrādot ķīlas līguma oriģinālu un iesniedzot kopiju;

65.1.4. ķīlas līguma kopiju (uzrādot oriģinālu). Komercķīlas tiesības izlietošanas gadījumā ķīlas līguma vietā iesniedz Komercķīlu reģistra izsniegtu lēmumu paziņojumam par komercķīlas tiesības izlietošanas reģistrēšanu;

65.2. ieķīlātu un neizpirktu transportlīdzekli noņem no uzskaites, ja beidzies ķīlas līgumā noteiktais aizdevuma samaksas termiņš un ķīlas līgumā norādīts, ka transportlīdzekli ķīlas ņēmējs drīkst pārdot bez īpašnieka piekrišanas par brīvu cenu. Ja šādas tiesības ķīlas ņēmējam nav piešķirtas, transportlīdzekli var pārdot izsolē ar tiesas starpniecību. Šādā gadījumā, lai transportlīdzekli noņemtu no uzskaites, papildus iesniedz izsoles aktu vai izsoles akta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja iegūti vairāki īpašuma objekti;

65.3. ķīlā ņemto transportlīdzekli nereģistrē uz ķīlas ņēmēja vārda, bet to var atsavināt, nododot realizācijai tirdzniecības uzņēmumam vai izsniedzot ieguvējam aktu par ieķīlāta un neizpirkta transportlīdzekļa nodošanu īpašumā ieguvējam. Ja ķīlas ņēmējs ir fiziska persona, aktam nepieciešams zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums. Ja ķīlas ņēmējs ir juridiska persona, aktu apliecina ar juridiskās personas spiedogu un atbildīgās personas parakstu;

65.4. noņemot no uzskaites ieķīlātu un neizpirktu transportlīdzekli, reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties satiksmē 30 dienas”. 

66. Transportlīdzekli noņem no uzskaites atsavināšanai Latvijā, pamatojoties uz izpildu dokumentu, šādā kārtībā:

66.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

66.1.1. iesniegumu;

66.1.2. izziņu par agregātu numuru salīdzināšanu;

66.1.3. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecība nozaudēta vai to nav iespējams iegūt no iepriekšējā īpašnieka, iesniedz zvērināta tiesu izpildītāja vai tās valsts vai pašvaldības iestādes iesniegumu, kura vērš bezstrīdus piedziņu uz transportlīdzekli. Šādā gadījumā izsniedz izziņu par konkrēta transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites;

66.1.4. izpildu dokumentu vai tā izdevēja apliecinātu izpildu dokumenta kopiju, vai arī zvērināta tiesu izpildītāja vai attiecīgās valsts vai pašvaldības iestādes (kura vērš bezstrīdus piedziņu uz transportlīdzekli) izsniegtu dokumentu, kurā ir atsauce uz konkrētu izpildu dokumentu;

66.2. noņemot no uzskaites transportlīdzekli, pamatojoties uz izpildu dokumentu, reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties satiksmē 30 dienas”. 

 67. Transportlīdzekli noņem no uzskaites norakstīšanai šādā kārtībā:

67.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

67.1.1. iesniegumu;

67.1.2. reģistrācijas apliecību;

67.1.3. numura zīmes;

67.1.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks;

67.1.5. likvidācijas sertifikātu vieglajam automobilim, kravas automobilim ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklam un kvadriciklam. Likvidācijas sertifikāts nav jāiesniedz, ja transportlīdzeklis ir iznīcināts, gājis bojā vai citu iemeslu dēļ transportlīdzekli nodot apstrādes uzņēmumam nav iespējams un ir iesniegts šo faktu apliecinošs dokuments;

67.2. ar norakstītu transportlīdzekli vai transportlīdzekli, kuram izsniegts likvidācijas sertifikāts, piedalīties ceļu satiksmē aizliegts;

67.3. norakstītu transportlīdzekli vai transportlīdzekli, kuram izsniegts likvidācijas sertifikāts, turpmāk reģistrēt kā transportlīdzekli aizliegts;

67.4. ja transportlīdzekļa īpašnieks vēlas norakstāmā vai apstrādes uzņēmumam nododamā transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru saglabāt reģistrācijai citam transportlīdzeklim, vispirms veic valsts reģistrācijas numura maiņu šo noteikumu 56.2.apakšpunktā minētajā kārtībā;

67.5. noņemot transportlīdzekli no uzskaites norakstīšanai vai arī vēlāk, transportlīdzekļa īpašnieks var saņemt izziņu par numurētā agregāta piederību vai arī reģistrēt numurēto agregātu citam sev piederošam transportlīdzeklim;

67.6. ja reģistrācijas apliecība vai numura zīme(-es) ir nozaudēta, nozagta, gājusi bojā vai zudusi, īpašnieks, noņemot transportlīdzekli no uzskaites norakstīšanai, šo faktu norāda iesniegumā. Iesniegumā papildu atzīmes neizdara, ja numura zīme(-es) nav izsniegta šo noteikumu 56.2.apakšpunktā minētajā kārtībā. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecība un numura zīmes nav jāatjauno.

68. Transportlīdzekli noņem no uzskaites tā reģistrācijas pārtraukšanai uz laiku, nododot numura zīmes, šādā kārtībā:

68.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

68.1.1. iesniegumu;

68.1.2. reģistrācijas apliecību;

68.1.3. numura zīmi(-es). Ja numura zīmi(-es) nevar nodot, transportlīdzeklim numura zīmes atjauno šo noteikumu 56.2.apakšpunktā minētajā kārtībā, bet, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks, vienlaikus jāveic īpašnieka maiņas reģistrācija;

68.2. noņemot transportlīdzekli no uzskaites tā reģistrācijas pārtraukšanai uz laiku, nododot numura zīmes, reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Transportlīdzekļa reģistrācija pārtraukta uz laiku. Numura zīmes nodotas. Aizliegts piedalīties ceļu satiksmē”;

68.3. noņemot transportlīdzekli no uzskaites tā reģistrācijas pārtraukšanai uz laiku, nododot numura zīmes, tiek atņemtas tiesības ar to piedalīties ceļu satiksmē;

68.4. lai transportlīdzekli, kura reģistrācija pārtraukta uz laiku, izmantotu ceļu satiksmē, to atkārtoti reģistrē, mainot reģistrācijas apliecību;

68.5. pārtraucot transportlīdzekļa reģistrāciju uz laiku, nodotās numura zīmes tiek glabātas attiecīgajā CSDD nodaļā vienu gadu no reģistrācijas pārtraukšanas brīža. Šo termiņu pirms tā beigšanās vienu reizi var pagarināt vēl par gadu, iesniedzot iesniegumu un reģistrācijas apliecību. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” norāda “Numura zīmju saglabāšana pagarināta līdz ….”;

68.6. ja transportlīdzekli noteiktajā numura zīmju uzglabāšanas termiņā reģistrē tajā pašā CSDD nodaļā, iespējams saņemt nodotās numura zīmes;

68.7. ja transportlīdzekli reģistrē pēc numura zīmju uzglabāšanas termiņa beigām vai citā CSDD nodaļā, iespējams saņemt to pašu reģistrācijas numuru, izgatavojot numura zīmi(-es) no jauna, vai arī veikt valsts reģistrācijas numura maiņu. Numura zīmes(-ju) izgatavošanas termiņš nedrīkst pārsniegt 30 dienas, bet, veicot reģistrāciju CSDD Rīgas nodaļā, – divas darbdienas;

68.8. transportlīdzekli, kura reģistrācija pārtraukta uz laiku, izvest no Latvijas aizliegts. Lai šādu transportlīdzekli izvestu no Latvijas, veic šo noteikumu 64.punktā minētās darbības.

 

XIV. Transportlīdzekļu reģistrācijas speciālie gadījumi

69. Transportlīdzekli reģistrē, izsniedzot tranzīta numura zīmes, šādā kārtībā:

69.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, Latvijā reģistrētam transportlīdzeklim uzrāda reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites izvešanai no Latvijas, kā arī iesniedz šādus dokumentus:

69.1.1. iesniegumu;

69.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

69.1.3. īpašuma tiesības apliecinošā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks;

69.2. lai reģistrētu transportlīdzekli, Latvijā nereģistrētam transportlīdzeklim iesniedz šādus dokumentus:

69.2.1. iesniegumu;

69.2.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

69.2.3. tā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), kas apliecina transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus;

69.2.4. īpašuma tiesības apliecinošā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja dokumentā, kas apliecina transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus, norādīts iepriekšējais īpašnieks;

69.3. tranzīta numura zīmju derīguma termiņš ir 30 dienas. Šis termiņš tiek norādīts tranzīta numura kartē;

69.4. ja transportlīdzeklis noteiktā termiņā nav izvests no valsts, pēc atkārtotas agregātu numuru salīdzināšanas tranzīta numura zīmju derīguma termiņu var pagarināt vienu reizi uz noteikto 30 dienu termiņu, izsniedzot jaunu tranzīta numura karti. 

70. No ārvalstīm uz laiku ievestu transportlīdzekli Latvijā reģistrē šādā kārtībā:

70.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

70.1.1. iesniegumu;

70.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

70.1.3. ārvalsts reģistrācijas dokumentu vai jaunam, agrāk nereģistrētam transportlīdzeklim – transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdotu dokumentu, kas apliecina transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus;

70.1.4. īpašuma vai turējuma tiesības apliecinošu dokumentu – personai, kura ievedusi transportlīdzekli, kas nav reģistrēts šai personai;

70.1.5. dokumentu par to, ka transportlīdzekļa ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā (dokumentu neiesniedz, ja CSDD rīcībā jau ir šāda informācija);

70.1.6. turējuma gadījumā – nomas līguma vai pilnvaras transportlīdzekļa lietošanai kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja ārvalstīs reģistrētā transportlīdzekļa turētājs ir persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, pilnvarojumam lietot fiziskai personai piederošu transportlīdzekli ir obligāts zvērināta notāra vai citas Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums. Pilnvarojumu lietot juridiskai personai piederošu transportlīdzekli var apliecināt arī pats īpašnieks;

70.1.7. numura zīmes (ja tādas ir);

70.2. uz laiku reģistrē transportlīdzekļus:

70.2.1. kuri pastāvīgi ir vai tiks reģistrēti ārvalstīs un kuri ievesti Latvijā uz laiku, bez nodoma tos reģistrēt Latvijā pastāvīgi. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Ievests uz laiku”;

70.2.2. kuru reģistrācija uz laikposmu, kas nepārsniedz sešus mēnešus, nepieciešama atbilstības novērtēšanas procedūras pabeigšanai, papildus iesniedzot CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas atzinumu šādas reģistrācijas pamatotībai. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Ievests uz laiku bez atbilstības apliecinājuma. Aizliegts atsavināt”;

70.3. noteikumu 70.1.apakšpunktā minētos dokumentus un numura zīmes uzglabā attiecīgajā CSDD nodaļā. Reģistrāciju pamatojošo dokumentu lietā tiek saglabātas šo dokumentu kopijas;

70.4. noņemot transportlīdzekli no uzskaites izvešanai no Latvijas, iesniedz šo noteikumu 64.punktā minētos dokumentus, pretim saņemot glabāšanā nodotos dokumentus un numura zīmes. Minētās darbības veic tajā CSDD nodaļā, kurā nodoti ārvalsts dokumenti un numura zīmes. 

71. Transportlīdzekli, kuram piešķirts diplomātiskais valsts reģistrācijas numurs, reģistrē un diplomātiskās numura zīmes minētajam transportlīdzeklim izsniedz CSDD Rīgas nodaļā. Lai šādu transportlīdzekli noņemtu no uzskaites, atsavinātu vai veiktu tam valsts reģistrācijas numura maiņu, diplomātiskās numura zīmes nodod CSDD Rīgas nodaļā. Visos minētajos gadījumos, lai reģistrētu transportlīdzekli, papildus šajos noteikumos minētajiem dokumentiem iesniedz Ārlietu ministrijas notu, kurā norādīts īpašnieks, dati par attiecīgo transportlīdzekli, nepieciešamā reģistrācijas darbība un piešķiramā numura zīme. Lai reģistrētu transportlīdzekli, var iesniegt ārvalstīs izsniegtu īpašuma tiesības un transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus apliecinošo dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālus).

72. Transportlīdzekli, kurš pēc Starptautiskās seno spēkratu federācijas (FIVA) klasifikācijas ir atzīstams par seno spēkratu, bet kura īpašuma tiesības nav juridiski pierādītas, reģistrē šādā kārtībā:

72.1. lai reģistrētu transportlīdzekli, iesniedz šādus dokumentus:

72.1.1. iesniegumu;

72.1.2. izziņu par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu;

72.1.3. Latvijas Antīko automobiļu kluba (turpmāk – LAAK) tehniskās komisijas izsniegtu senā spēkrata reģistrācijas iesniegumu;

72.2. transportlīdzeklis, kurš atzīts par seno spēkratu, var atrasties LAAK vai tā biedru lietošanā;

72.3. reģistrējot transportlīdzekli, kurš atzīts par seno spēkratu, reģistrācijas apliecības sadaļā “Piezīmes” norāda “Aizliegts atsavināt. Senais spēkrats”, bet sadaļā “Īpašnieks” norāda šo noteikumu 72.2.apakšpunktā minēto personu.

73. Šajos noteikumos neatrunātos gadījumos un izņēmuma gadījumos jautājumu par transportlīdzekļa reģistrāciju izskata un lēmumu atbilstoši normatīvajiem aktiem par administratīvo aktu izdošanu pieņem CSDD.

74. Transportlīdzekļa reģistrācijai iesniegtos dokumentus glabā tajā CSDD nodaļā, kurā transportlīdzeklis vai numurētais agregāts reģistrēts.

75. CSDD informē attiecīgās Eiropas Savienības dalībvalsts transportlīdzekļu reģistru, ja Latvijā reģistrēts transportlīdzeklis, kura reģistrācijai iesniegts šīs valsts izdots transportlīdzekļa reģistrācijas dokuments.

 

XV. Noslēguma jautājumi

76. Lai reģistrētu līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai iegādātus vai Latvijā ievestus mopēdus un motociklus, kuri līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai tika uzskatīti par mopēdiem, persona iesniedz CSDD šo noteikumu 38.1.1., 38.1.2., 38.1.3. un 38.1.4.apakšpunktā minētos dokumentus. Ja personai nav šo noteikumu 38.1.3. vai 38.1.4.apakšpunktā minētā dokumenta, persona līdz 2004.gada 31.decembrim var iesniegt rakstisku dokumentu (apliecinājumu), kurā apliecina (deklarē) savas likumīgās tiesības uz reģistrējamo transportlīdzekli un norāda tā uzskaites tehniskos datus.

77. Noteikumu 76.punktā minētā kārtība attiecināma arī uz Latvijā nereģistrētām piekabēm, kas paredzētas mazizmēra kuģošanas līdzekļu pārvietošanai. Ja piekabe izgatavota pēc 2000.gada 31.decembra, papildus iesniedz šo noteikumu 38.1.8.apakšpunktā minēto dokumentu.

78. Šajos noteikumos minētajos gadījumos, kad CSDD iesniedzama reģistrācijas apliecība, tās vietā var iesniegt līdz 1992.gada 31.decembrim Latvijā reģistrēta transportlīdzekļa tehnisko pasi vai piekabes tehnisko talonu vai līdz 2004.gada 30.aprīlim izsniegtu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. 

79. Noteikumu 37.6. un 38.1.7.apakšpunktā minētie dokumenti iesniedzami, sākot ar 2004.gada 1.oktobri.

80. Noteikumu 38.2.4.apakšpunkts stājas spēkā ar 2005.gada 1.maiju.

81. Noteikumu 67.1.5.apakšpunktā minētais dokuments nav jāiesniedz, ja transportlīdzekli noraksta līdz 2004.gada 30.septembrim.

82. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 1999.gada 29.aprīļa Direktīvas 1999/37/EK par transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentiem.

Ministru prezidents I.Emsis

Satiksmes ministra vietas izpildītājs – Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

446-1001.PNG (107340 bytes)

Reģistrācijas apliecības sadaļās norāda šādu informāciju:

1. “Reģistrācijas numurs” – transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs.

2. “1.reģistrācijas datums” – transportlīdzekļa pirmās reģistrācijas datums. Ja tiek iesniegta līdz šo noteikumu spēkā stāšanās brīdim izsniegta reģistrācijas apliecība vai ārvalsts reģistrācijas dokuments, kurā norādīts tikai transportlīdzekļa izlaiduma gads, sadaļā norāda izlaiduma gadu. Pārējos gadījumos sadaļā norāda transportlīdzekļa modeļa gadu.

3. “Derīga līdz” – reģistrācijas apliecības derīguma termiņš (ja tas ir ierobežots).

4. “Marka” – transportlīdzekļa marka.

5. “Modelis” – transportlīdzekļa modelis (komercnosaukums).

6. “VIN” – transportlīdzekļa izgatavotāja piešķirtais transportlīdzekļa identifikācijas numurs.

7. “Turētājs” – turētāja vārds un uzvārds vai nosaukums, kā arī turētāja pastāvīgā dzīvesvieta (atrašanās vieta) Latvijā. Ja transportlīdzekļa īpašnieks vai valdītājs ir arī tā turētājs, sadaļā norāda transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja datus. Šajos noteikumos noteiktajos gadījumos šajā sadaļā norāda aizbildņa vai aizgādņa datus.

8. “Īpašnieks” – transportlīdzekļa īpašnieka vai valdītāja vārds un uzvārds vai nosaukums.

9. “Tips” – transportlīdzekļa tips.

10. “Variants” – transportlīdzekļa tipa variants.

11. “Versija” – transportlīdzekļa tipa varianta versija.

12. “Pilna masa (kg)” – transportlīdzekļa izgatavotāja noteiktā transportlīdzekļa maksimālā pieļaujamā masa kopā ar vadītāju, pasažieriem un kravu. Motocikliem un mopēdiem – nenorāda.

13. “Pašmasa (kg)” – atbilstoši valsts standartam LVS 87:1997 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas” nokomplektēta transportlīdzekļa masa kopā ar vadītāju, bet bez pasažieriem un kravas.

14. “Izdota” – reģistrācijas apliecības izdošanas datums un CSDD nodaļa, kurā veikta transportlīdzekļa reģistrācija un izsniegta reģistrācijas apliecība.

15. “Kategorija” – transportlīdzekļa kategorija.

16. “Jauda/svars (kW/kg)” – motocikla jaudas un svara attiecība.

17. “Tipa apstiprinājuma Nr.” – transportlīdzekļa tipa apstiprinājuma numurs.

18. “Motora tilpums (cm3)” – mehāniskā transportlīdzekļa vai mopēda motora tilpums.

19. “Motora maks. jauda (kW)” – mehāniskā transportlīdzekļa vai mopēda maksimālā motora jauda.

20. “Degviela” – mehāniskā transportlīdzekļa vai mopēda degvielas veids.

21. “Krāsa” – transportlīdzekļa krāsa:

21.1. ja transportlīdzekļa krāsojums sastāv no vairākām krāsām, reģistrācijas apliecībā norāda pamatkrāsu un ne vairāk kā vienu papildkrāsu. Ja krāsu skaits ir lielāks un nav iespējams izdalīt divas galvenās krāsas, norāda “Vairākkrāsu”;

21.2. par papildkrāsām neuzskata:

21.2.1. virsbūves (kabīnes) pārklājumus, kā arī dažādu veida uzrakstus vai apzīmējumus, kas neaizņem vairāk par 20 % no transportlīdzekļa ārējās krāsojamās virsmas laukuma;

21.2.2. tentu krāsojumus;

21.2.3. papildaprīkojumu krāsu;

21.3. kravas automobiļu krāsu nosaka pēc kabīnes vai vienapjoma virsbūves krāsojuma;

21.4. piekabes vai puspiekabes (turpmāk – piekabe) krāsu nosaka pēc rāmja, virsbūves vai uzstādītās iekārtas krāsojuma (atkarībā no konkrētā transportlīdzekļa tipa);

21.5. operatīvajiem transportlīdzekļiem kā papildkrāsu reģistrācijas apliecībā norāda valsts standartā LVS 63:1996 “Operatīvie transportlīdzekļi, krāsojums, aprīkojums” noteikto kontrastējošo krāsu.

22. “Sēdvietas” – sēdvietu skaits.

23. “Stāvvietas” – autobusiem pasažieru stāvvietu skaits.

24. “Veids” – valsts standartam LVS 87:1997 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas” un transportlīdzekļu tipu aprakstam atbilstošs tips, izdarot atzīmes par operatīvā transportlīdzekļa statusa piešķiršanu un atzīmes par transportlīdzekļa pārbūvi vai uzstādīto aprīkojumu.

25. “Piezīmes” – atsavināšanas aizliegumi, ierobežojumi un atzīmes par aizbildnību un aizgādnību, kā arī cita nepieciešamā papildu informācija.

26. “Atzīme par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites” – ieraksti par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites un ierakstu izdarīšanas datums, kuru CSDD darbinieks apliecina ar parakstu un reģistrācijas dokumentu apliecināšanai paredzēto zīmogu.

27. “Atzīme par transportlīdzekļa īpašnieka maiņu” – atkarībā no īpašnieka maiņas veida:

27.1. uzņēmuma (komersanta), kurš saņēmis Satiksmes ministrijas izsniegtu licenci mazumtirdzniecībai ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem un to piekabēm (turpmāk – tirdzniecības uzņēmums), nosaukums, rēķina-izziņas numurs un tās izdošanas datums. Ierakstu apliecina ar tirdzniecības uzņēmuma zīmogu un atbildīgās personas parakstu;

27.2. zvērināta notāra vārds, uzvārds, dokumenta nosaukums, numurs un tā izdošanas datums. Ierakstu apliecina ar zvērinātā notāra zīmogu un parakstu. Atzīmi var neizdarīt, ja iesniedz zvērināta notāra izsniegtus mantojuma tiesības apliecinošus dokumentus;

27.3. Uzņēmumu reģistra atzīme par transportlīdzekļa ieguldīšanu uzņēmējsabiedrības (kapitālsabiedrības) pamatkapitālā un paziņojuma par ieguldīšanu datums. Ierakstu apliecina ar Uzņēmumu reģistra zīmogu un atbildīgās amatpersonas parakstu. Atzīmi var neizdarīt, ja iesniedz Uzņēmumu reģistra apliecinātu paziņojumu par transportlīdzekļa ieguldīšanu uzņēmējsabiedrības pamatkapitālā;

27.4. atsavinātāja – juridiskas personas – izdota dokumenta par atsavināšanu nosaukums un tā izdošanas datums. Ierakstu apliecina ar atsavinātāja zīmogu un atbildīgās personas parakstu. Šādā gadījumā atzīmes izdarīšana ir brīvprātīga pēc paša atsavinātāja ieskatiem.

Satiksmes ministra vietas izpildītājs – Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

 

 

446-2001.PNG (111468 bytes)

446-3001.PNG (115472 bytes)

446-4001.PNG (92636 bytes)

446-5001.PNG (140043 bytes)

446-6001.PNG (170763 bytes)

446-7001.PNG (58499 bytes)

446-8001.PNG (99378 bytes)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!