Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ārlietu ministrijas 2004. gada 19. marta informācija Nr. 40/468-2320 "Par starptautisko līgumu spēkā stāšanos". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.04.2004., Nr. 55 https://www.vestnesis.lv/ta/id/86669-par-starptautisko-ligumu-speka-stasanos

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

ES komisāra amata kandidātes Sandras Kalnietes rakstiskās atbildes uz EP deputātu jautājumiem

Vēl šajā numurā

07.04.2004., Nr. 55

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ārlietu ministrija

Veids: informācija

Numurs: 40/468-2320

Pieņemts: 19.03.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ārlietu ministrijas dienesta informācija Nr.40/468–2320

Rīgā 2004.gada 19.martā

Par starptautisko līgumu spēkā stāšanos

Ārlietu ministrija informē, ka:

1) 2004.gada 11.martā stājās spēkā “Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskās un satelītizlūkošanas aģentūras saprašanās memorands par sadarbību kartēšanā/ģeodēzijā un ģeogrāfisko materiālu apmaiņu” (apstiprināts ar 2003.gada 23.decemrba MK noteikumiem Nr.735; parakstīts Felthemā 2004.gada 3.martā, parakstīts Rīgā 2004.gada 11.martā);

2) 2004.gada 18.martā stājās spēkā “Latvijas Republikas valdības un Mongolijas valdības līgums par sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē” (apstiprināts ar 2003.gada 27.jūnija MK rīkojumu Nr.419; parakstīts Rīgā 2003.gada 1.jūlijā; publicēts “Latvijas Vēstnesī” Nr.169(2934) 2003.gada 2.decembrī).

Juridiskā departamenta

direktora p.i. I.Mangule

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskās un satelītizlūkošanas aģentūrassaprašanās memorands par sadarbību kartēšanā / ģeodēzijā un ģeogrāfisko materiālu apmaiņu

1. Ievads

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra, turpmāk tekstā — “Dalībnieki”, atzīstot nepieciešamību pēc savstarpējas sadarbības kartēšanā, aeronavigācijas kartēšanā, ģeodēzijā un līdzīgos (saistītos) ģeogrāfiskos jautājumos (izņemot hidrogrāfijas jautājumus), ir panākušas šajā dokumentā aprakstīto vienošanos.

2. Mērķis

Šī Saprašanās memoranda (SM) mērķis ir veicināt sadarbību starp Dalībniekiem šajos jautājumos, un tas atbalsta 1994.gada 4.oktobrī parakstīto Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas vienošanās memorandu par aizsardzības kontaktiem un sadarbību.

3. Ietvari

Galvenokārt nosacījumi ir izveidoti, lai piegādātu un/vai apmainītos ar katra Dalībnieka publicēto neklasificēto informāciju šādā veidā:

a. kartes un aeronavigācijas kartes;

b. digitālie ģeogrāfiskie dati;

c. tehniskie dokumenti un informācija par tehnoloģiskiem sasniegumiem;

d. katalogi;

e. apmācība.

4. Saprašanās memoranda pielikumi

Ģeogrāfiskie materiāli, ar kuriem apmainās, ir noteikti A un B pielikumā, kas ietver arī nosūtīšanas detaļas un adreses. Šo pielikumu saturu var pārskatīt jebkurā laikā, Dalībniekiem par to savstarpēji vienojoties.

5. Savstarpējās saistības

5.1. Saskaņā ar 5.2. punktu apmainītos materiālus var lietot saņēmējs Dalībnieks tikai šī Dalībnieka aizsardzībai, un tie nedrīkst būt pieejami trešajām pusēm bez piegādātāja Dalībnieka iepriekšējas rakstiskas atļaujas. Lietošana aizsardzībai noteikta kā katra Dalībnieka Bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas veikta vai to vajadzībām veikta izmantošana jebkurā pasaules daļā, bet neiekļaujot pārdošanu vai nodošanu trešajām pusēm.

5.2. Izstrādājumi un materiāli, kas apmainīti saskaņā ar šo Saprašanās memorandu, parasti tiek marķēti ar autortiesību zīmi un, kur nepieciešams, ar lietošanas norādēm (norādes, kas uzdrukātas uz kartes (-ēm), vai piegādātas kopā ar karti (-ēm) un nosaka kartes (-šu) izmantošanas ierobežojumus). Katrs Dalībnieks izmanto un lieto apmainītos izstrādājumus un materiālus atbilstoši otra Dalībnieka piegādāto kartēšanas un ģeodēzisko izstrādājumu un materiālu autortiesību un izplatīšanas ierobežojumiem. Šo materiālu kopēšana ir atļauta tikai ar piegādātāja Dalībnieka atļauju, un uz ikviena pavairotā materiāla jānorāda ikvienas spēkā esošās autortiesības un lietošanas norādes. Saņēmējs Dalībnieks arī stingri ievēro jebkuras piegādātāja Dalībnieka nodošanas laikā noteiktās īpašās norādes.

5.3. Materiālu apmaiņai jābūt pēc iespējas vispusīgākai, izņemot gadījumus, kad nacionālo drošības interešu vai trešo pušu tiesību dēļ tas ir aizliegts.

5.4. Apmaiņa ar materiāliem, kas noteikti A un B pielikumā, parasti notiek bez maksas; izņēmumi ir izklāstīti šajos pielikumos.

5.5. Nosūtīšanas izdevumus sedz piegādātājs Dalībnieks.

6. Norēķināšanās

6.1. Apmaiņa ar materiāliem, kas tiek regulāri gatavoti, notiek bez maksas. Papildu karšu un shēmu (un digitālo datu) krājumi, kas piegādāti pēc pieprasījuma (A un B pielikumā marķēti kā maksas), tiek piegādāti par iespiešanas papildizmaksām, kas izteiktas standarta kartes vienībās (SKV) nosacījumos, balstoties uz standarta (56x75cm) topogrāfisko karti piecās krāsās šādā veidā:

Liela formāta kartes — 3 SKV lielas ONC (operatīvā navigācijas karte), TPC (taktiskās pilotāžas karte) sēriju kartes un aeronavigācijas kartes;

Maza formāta kartes — sērijas 1501/1501Gaiss, topogrāfiskās kartes mērogā 1:250 000 un 1:50 000 un militārās pilsētu kartes — 1 SKV;

Digitālie ģeogrāfiskie dati tiek piegādāti par pavairošanas/materiālu izmaksām (izteiktām SKV).

6.2. Aizsardzības ministrija un Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra (DGIA) katru gadu pārskata un nosaka standarta kartes vienībai piešķirto monetāro vērtību. Abi Dalībnieki uztur pēc pieprasījuma apmainīto materiālu reģistru un katru gadu apstiprina (standarta kartes vienībās) kalendārā gada beigās, un, ja nevienlīdzība apmaiņā, izsakot to naudas izteiksmē, pārsniedz £1000, to nokārto nākamā kalendārā gada laikā. Nevienlīdzība, kas nepārsniedz £1000, tiek pārnesta uz nākamo kalendāro gadu kā SKV izteikta vērtība.

7. Prasības un atbildība

7.1. Katrs Dalībnieks atsakās no ikvienas prasības, kas tam varētu būt pret otru Dalībnieku vai tā dienesta personālu, ierēdni vai otra Dalībnieka aģentu attiecībā par ievainojumu (ieskaitot ievainojumu ar letālām sekām), kas nodarīts tā dienesta personālam, ierēdņiem vai aģentiem, vai par sev piederošā īpašuma bojāšanu vai iznīcināšanu, ja ievainojumu, nāves gadījumu, īpašuma bojāšanu vai iznīcināšanu izraisījusi otra Dalībnieka vai ikviena šāda otra Dalībnieka dienesta personāla, ierēdņa vai aģenta darbība vai bezdarbība, pildot oficiālos pienākumus saistībā ar šo Saprašanās memorandu.

7.2. Saņēmējs Dalībnieks rīkojas un risina atbilstoši saviem likumiem uz sava rēķina ikvienu trešās puses prasību, kas cēlusies no piegādāja Dalībnieka vai piegādātāja Dalībnieka ikviena šāda dienesta personāla, ierēdņa vai aģenta darbības vai bezdarbības, kas radījusi ievainojumu, nāvi, iznīcināšanu vai bojājumu oficiālo pienākumu pildīšanas.

7.3. Gadījumā, ja trešā puse ceļ prasību pret saņēmēju Dalībnieku par tās intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpšanu attiecībā par šī Saprašanās memoranda ietvaros apmainīto informāciju, piegādātājs Dalībnieks ir atbildīgs par visu saprātīgu izmaksu segšanu saistībā ar prasības nokārtošanu, ja vien prasība nav cēlusies no informācijas izpaušanas vai izmantošanas, ko veicis saņēmējs Dalībnieks, pārkāpjot šo Saprašanās memorandu. Visos gadījumos saņēmējs Dalībnieks ir atbildīgs par prasības nokārtošanu visekonomiskākajā veidā.

8. Labojumi

Saprašanās memorands var tikt labots jebkurā laikā ar abu Dalībnieku savstarpēju rakstisku piekrišanu.

9. Domstarpības

Jebkuras domstarpības, kas saistītas ar Saprašanās memoranda iztulkošanu vai pielietošanu tiek risinātas, Dalībniekiem savstarpēji konsultējoties, un netiek nodotas izskatīšanai nevienai valsts vai starptautiskajai tiesai vai trešajai pusei.

10. Memoranda stāšanās spēkā,

tā darbības ilgums un izbeigšana

Saprašanās memorands stājas spēkā pēc tam, kad to ir parakstījis pēdējais Dalībnieks, un ir spēkā desmit gadus, ja vien tas netiek izbeigts ātrāk pēc savstarpējas vienošanās, vai līdz brīdim, kad viens no Dalībniekiem gadu iepriekš iesniedz otram rakstisku paziņojumu par Saprašanās memoranda darbības izbeigšanu. Izbeigšanas gadījumā katrs Dalībnieks turpina ievērot visus ierobežojumus, kas attiecas uz otra Dalībnieka piegādāto materiālu izpaušanu un lietošanu, līdz paziņojumam par to, ka šie ierobežojumi vairs nav spēkā. Saprašanās memoranda darbība var tikt pagarināta ar Dalībnieku savstarpēju rakstisku piekrišanu.

Iepriekšminētais atspoguļo vienošanos, kas panākta starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūru par šajā dokumentā aprakstītajiem jautājumiem.

Saprašanās memorands parakstīts divos eksemplāros tikai angļu valodā.

Latvijas

Lielbritānijas un

Republikas

Ziemeļīrijas Apvienotās

Aizsardzības

Karalistes Aizsardzības

ministrijas

ministrijas Aizsardzības

vārdā:

ģeogrāfiskās un

satelītizlūkošanas

aģentūras vārdā:

Valsts

Aizsardzības

sekretārs

ģeogrāfiskās un

satelītizlūkošanas

aģentūras galvenais

izpilddirektors

Vieta: Riga

Vieta: Feltham

Datums:

Datums:

March 11, 2004

March 3, 2004

A pielikums

Ģeogrāfisko materiālu un informācijas piegāde Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskās un satelītizlūkošanas aģentūras

1. Karšu un aeronavigācijas karšu regulāra piegāde (bezmaksas)

1.1. Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra (DGIA) pēc publicēšanas un bez maksas piegādā:

a. šādu DGIA publicētu sēriju, kas pārklāj Eiropu, karšu lapu 4 uzziņu eksemplārus:

1106

P Pasaules karšu

1 : 5 000 000

sērijas

ONC

Operatīvās

1 : 1 000 000

navigācijas karte

TPC

Taktiskās pilotāžas karte

1 : 500 000

1404

Eiropas un Vidējo

1 : 500 000

austrumu

topogrāfiskās sērijas

b. Vienu eksemplāru no attiecīgajiem elektroniskā formātā izdotā Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu kataloga rādītājiem, kad pieejams, ar labojumiem (katalogs pašreiz atrodas izstrādes procesā);

c. Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu bibliotēkas, Aizsardzības Ģeogrāfijas centra (AĢC) Bibliotēkas informācijas centra un Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Digitālo izstrādājumu bibliotēkas pieejamā inventāra sarakstus.

1.2. Pēc sagatavošanas DGIA bez maksas piegādā arī:

Lielbritānijas Nacionālās kartēšanas aģentūras saražotos Lielbritānijas karšu paraugus.

2. Citu ģeogrāfisko materiālu, informācijas un pakalpojumu sniegšana pēc pieprasījuma (maksas)

2.1. Digitālie dati. DGIA piegādā jebkuru digitālo rastra datu, kas balstās uz (iepriekš) 1.1. punktā minētajām sērijām, vienu eksemplāru; šādi dati tiek piegādāti par pavairošanas un/vai izlietoto materiālu izmaksām. Katrā atsevišķā gadījumā tiek pārrunātas citas digitālo datu izmaksas. Visi digitālie dati ir pieejami un pakļauti jebkuriem Apvienotās Karalistes (Lielbritānija) nacionālās drošības vai trešās puses ierobežojumiem un šādiem lietošanas nosacījumiem:

a. Dati ir lietojami tikai Latvijas aizsardzībai;

b. Datus nedrīkst izpaust trešajām pusēm bez iepriekšējas rakstiskas atļaujas;

c. Pēc datu nokopēšanas lietotājiem (ko veikusi Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija) datu turpmākā pavairošana ir pieļaujama tikai iekšējās rezerves vajadzībām.

2.2. Atbalsts Apvienoto Nāciju Organizācijas operācijām. DGIA piegādā ikviena DGIA sagatavota vai īpašumā esoša ģeogrāfiskā materiāla vienu eksemplāru, kur nepieciešams, lai palīdzētu Latvijas Republikas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem atbalstīt Apvienotās Nācijas vai citu iespējamu daudznacionālu projektu vai operācijas. Ja nepieciešams, DGIA piegādā papildu karšu kopijas plānošanai, lai atbalstītu operācijas. Šādām papildu kopijām tiek piemēroti parastie izcenojumi. Digitālie dati tiek piegādāti par 2.1. punktā norādītajiem izcenojumiem. Izplatīšana visos gadījumos ir pakļauta ikvieniem Apvienotās Karalistes nacionāliem, trešās puses vai autortiesību ierobežojumiem. Ja ražošanā, lai atbalstītu šādas operācijas, ir iesaistītas abas valstis, tās sadarbojas, lai novērstu nevajadzīgu eksemplāru pavairošanu. Šādu datu lietošana aprobežojas ar Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Apvienotajām Nācijām vai citam iespējamam daudznacionālam projektam vai operācijām, un digitālie dati ir pakļauti papildu lietošanas nosacījumiem, kas uzskaitīti 2.1. punkta a līdz c apakšpunktam.

2.3. Apmācība. Ja ir pieejamas mācību vietas un tiek atrasts atbilstošs finansējums, DGIA izskata lūgumus ļaut pienācīgi kvalificētām amatpersonām apmeklēt Karaliskās Militārās ģeodēzijas skolas Armijas ģeodēzijas kursu. Lūgumi attiecībā uz citām apmācībām Apvienotajā Karalistē vai Latvijā tiek katrā gadījumā atsevišķi.

2.4. Apmeklējumi. DGIA izskata Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas lūgumus apmeklēt DGIA vienības tehniskās sadarbības nolūkos.

2.5. Kontakti. DGIA cenšas izmantot savas iespējas, lai iepazīstinātu Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju ar visām Apvienotās Karalistes komerciālajām vai valdības organizācijām, ar kurām tā vēlētos sadarboties.

2.6. Ģeodēziskā pozicionēšana. DGIA pakalpojumus var pieprasīt, lai veiktu ģeodēzisko pozicionēšanu Latvijā. Šie pakalpojumi ir bez maksas, ar noteikumu, ka DGIA var paturēt iegūto datu eksemplārus. Vienošanās par organizatorisko atbalstu šādām aktivitātēm un atbildību par kopīgiem izdevumiem tiek panākta katrā konkrētajā gadījumā.

2.7. Vispārējs atbalsts. Pieprasījumus piegādāt citus ģeogrāfiskos materiālus un informāciju, kuru ir izstrādājusi vai kas atrodas DGIA īpašumā, tai skaitā pieeju Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu bibliotēkai, Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Bibliotēkas informācijas centru un Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Digitālo produktu bibliotēku, izskata uz konkrētu gadījumu pamata. Ja šāda piegāde izjauc līdzsvaru starp Dalībnieku vispārējo apmaiņu, par to var pieprasīt samaksu.

2.8. Šādi lūgumi un pārējā sarakste, kas attiecas uz Saprašanās memorandu, tiek sūtīta:

Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra

Aizsardzības ģeogrāfiskais centrs

MacLeod Building, Elmwood Avenue

Feltham

Middlesex, TW 13 7 AH

Apvienotā Karaliste

Tel: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+44) 20 8818 3130

3. Materiālu nosūtīšana

Materiāli, kurus DGIA nosūta Aizsardzības ministrijai, jāadresē:

Aizsardzības nodaļa

Lielbritānijas vēstniecība

Alunāna iela 5

RĪGA

LV 1010

Latvija

ar atzīmi pārsūtīt uz:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

K. Valdemāra iela 10/12

RĪGA

LV–1473

Latvija

Tel: (+371) 733 5184 / 733 5436

Fax: (+371) 7 212307

B pielikums

Ģeogrāfisko materiālu un informācijas piegāde no Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ģeogrāfiskajai un satelītizlūkošanas aģentūrai

1. Karšu un aeronavigācijas karšu piegāde (bezmaksas)

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija pēc publicēšanas un bez maksas piegādā:

a. Četrus uzziņu eksemplārus (izņemot, ja norādīts citādi), kurus Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas uzdevumā saražojis Valsts zemes dienests:

1 : 25 000

Latvijas militārā

(pēc

topogrāfiskā karte

saražošanas)

(2 eksemplāri)

1 : 50 000

Latvijas militārā

topogrāfiskā karte

1 : 100 000

Latvijas militārā

(ja tiek

topogrāfiskā karte

saražota)

1 : 250 000

Kopējo operāciju

kartes (Gaiss un

Zeme)

1 : 500 000

Latvijas militārā

(ja tiek

aeronavigācijas

saražota)

karte

b. Kad pieejams, vienu Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Karšu un aeronavigācijas karšu kataloga un Digitālo izstrādājumu kataloga kopiju ar labojumiem.

2. Citu ģeogrāfisko materiālu, informācijas un pakalpojumu sniegšana pēc pieprasījuma (maksas)

2.1. Digitālie dati. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā vienu eksemplāru jebkuru rastra datu, kas balstīti uz (iepriekš) 1. punktā minētajām sērijām; šādi dati tiek piegādāti par pavairošanas un/vai izlietoto materiālu izmaksām. Vienošanās par citu digitālo datu izmaksām tiek panākta katrā konkrētā gadījumā atsevišķi. Visi digitālie dati ir pakļauti pieejamības, jebkādiem Latvijas nacionālās drošības vai trešās puses ierobežojumiem, un šādiem lietošanas nosacījumiem:

a. Datus drīkst izmantot tikai Apvienotās Karalistes (Lielbritānija) aizsardzības vajadzībām;

b. Datus nedrīkst nodot trešajai pusei bez iepriekšējas rakstiskas atļaujas;

c. DGIA drīkst datus kopēt tikai Apvienotās Karalistes aizsardzības vajadzībām. Datu saņēmēji drīkst šos datus kopēt tikai iekšējās rezerves vajadzībām.

2.2. Atbalsts Apvienoto Nāciju Organizācijas operācijām. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā ikviena Aizsardzības ministrijas sagatavota vai īpašumā esoša ģeogrāfiskā materiāla vienu eksemplāru, kur nepieciešams, lai palīdzētu Apvienotās Karalistes Bruņotajiem spēkiem atbalstīt Apvienotās Nācijas vai citu iespējamu daudznacionālu projektu vai operācijas. Ja nepieciešams, Ģeogrāfiskās informācijas dienests piegādā papildu karšu kopijas plānošanai, lai atbalstītu operācijas. Šādām papildu kopijām tiek piemēroti parastie izcenojumi. Digitālie dati tiek piegādāti par 2.1. punktā norādītajiem izcenojumiem. Izplatīšana visos gadījumos ir pakļauta ikvieniem Latvijas nacionāliem, trešās puses vai autortiesību ierobežojumiem. Ja ražošanā, lai atbalstītu šādas operācijas, ir iesaistītas abas valstis, tās sadarbojas, lai novērstu nevajadzīgu eksemplāru pavairošanu. Šādu datu lietošana aprobežojas ar Apvienotās Karalistes Bruņoto spēku atbalstu Apvienotajām Nācijām vai citam iespējamam daudznacionālam projektam vai operācijām, un digitālie dati ir pakļauti papildu lietošanas nosacījumiem, kas uzskaitīti 2.1. punkta a līdz c apakšpunktā.

2.3. Vispārējs atbalsts. Pieprasījumus piegādāt citus ģeogrāfiskos materiālus un informāciju, kuru ir izstrādājusi vai kas atrodas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas īpašumā, tai skaitā pieeju Ģeogrāfiskā informācijas dienesta bibliotēkas uzziņu kopijām, izskata katrā konkrētā gadījumā atsevišķi. Ja šāda piegāde izjauc līdzsvaru starp Dalībnieku vispārējo apmaiņu, par to var pieprasīt samaksu.

2.4. Pieprasījumi un pārējā sarakste, kas attiecas uz Saprašanās memorandu, jāsūta uz šādu adresi:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

K. Valdemāra iela 10/12

RĪGA

LV–1473

Latvija

Tel: (+371) 733 5184 / 733 5436

Fax: (+371) 7 212307

3. Materiālu nosūtīšana

Visiem materiāliem, kurus Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā DGIA, jābūt adresētiem:

Aizsardzības nodaļa

Lielbritānijas vēstniecība

Alunāna iela 5

RĪGA

LV 1010

Latvija

ar atzīmi pārsūtīt uz:

Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra

Aizsardzības ģeogrāfiskais centrs

MacLeod Building,Elmwood Avenue

Feltham

Middlesex, TW 13 7 AH

Apvienotā Karaliste

Tel: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+44) 20 8818 3130

Translations of names as shown in Memorandum of Understanding

Latvian Name

English Name

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

Ministry of Defence of the Republic of Latvia

Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās

Ministry of Defence of the United Kingdom

Karalistes Aizsardzības ministrija

of Great Britain and Northern Ireland

Aizsardzības ģeogrāfiskā un

Defence Geographic and Imagery Intelligence

satelītizlūkošanas aģentūra

Agency (DGIA)

Aizsardzības Ģeogrāfijas centrs

Defence Geographic Centre (DGC)

Karaliskā Militārās ģeodēzijas skola

Royal School of Military Survey

Lielbritānijas Nacionālā kartēšanas aģentūra

Ordnance Survey of Great Britain

Aizsardzības nodaļa

Defence Section

Lielbritānijas vēstniecība

British Embassy

Memorandum of Understanding between the Ministry of Defence of the Republic of Latvia and the Defence Geographic and Imagery Intelligence Agency of the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland concerning Mapping/survey Co–operation and the Exchange of Geographic Materials

1. Introduction

The Ministry of Defence of the Republic of Latvia and the Defence Geographic and Imagery Intelligence Agency of the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, hereinafter referred to as the Participants, recognising the need for mutual co–operation in mapping, aeronautical charting, geodesy and related geographic matters (with the exception of hydrographic matters), have reached the understandings recorded in this document.

2. Purpose

The purpose of this Memorandum of Understanding (MOU) is to further co–operation between both Participants in these matters and is in support of the Memorandum of Understanding on Defence Contacts and Co–operation between the Ministry of Defence of the Republic of Latvia and the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland signed on 4th October 1994.

3. Scope

In general, provision is made for the supply and/or exchange of unclassified information published by each Participant as follows:

a. maps and aeronautical charts;

b. digital geographic data;

c. technical documents and information on technological developments;

d. catalogues;

e. training.

4. MOU Annexes

The geographic materials to be exchanged are defined in Annexes A and B, which also include transmittal details and addresses. The contents of these Annexes may be revised at any time as mutually determined by the Participants.

5. Mutual Responsibilities

5.1. Subject to paragraph 5.2 below, exchanged materials are to be used by the receiving Participant, for that Participant’s Defence use only and are not to be made available to third parties without prior written consent of the supplying Participant. Defence use is defined as use in any part of the world by or for the Armed Forces and Ministry of Defence of either Participant, but not including sales or transfers to third parties.

5.2. Products and Materials exchanged under this MOU will normally carry a copyright marking and, where applicable, handling notes (notes printed on the map(s), or supplied with the map(s), that impose limitations on the use of the map(s)). Each Participant will handle and use the exchanged products and materials in accordance with the copyright and release restrictions for the mapping, charting and geodetic products and materials provided by the other Participant. Copying of these materials is only permitted with the permission of the supplying Participant and any existing copyright and handling notes must appear on the reproduced material. The receiving Participant will also adhere to any specific guidance of the supplying Participant stipulated at the time of transmittal.

5.3. The exchange of materials will be as comprehensive as possible, except where reasons of national security or the rights of third parties prevent this.

5.4. The exchanges of materials detailed in Annexes A and B will, as a rule, be made free of charge; exceptions to this rule are stated in these Annexes.

5.5. Delivery costs will be borne by the supplying Participant.

6. Accounting

6.1. The exchanges of materials made on a routine basis will be made free of charge. Additional stocks of maps and charts (and digital data) supplied on request (marked accountable at Annexes A and B) will be supplied at the run–on cost of printing, assessed in terms of the Standard Map Unit (SMU), based on the standard (56x75cm) topographic map in five colours, as follows:

Large format charts — Series ONC, TPC and Aeronautical charts of 3 SMUs;

Small format maps and charts — Series 1501/1501Air, topographic maps at scales 1:250,000 and 1:50,000, and military city maps — 1 SMU;

Digital geographic data will be supplied at the cost of copying/materials (assessed in terms of the SMU).

6.2. The monetary value assigned to the SMU will be reviewed and determined annually by the Ministry of Defence of the Republic of Latvia and DGIA. An account of materials exchanged on request will be maintained by both Participants and approved annually (in SMUs) at the end of the calendar year, with any imbalance in the exchange converted into cash terms and settled within the next calendar year, provided that the imbalance exceeds £1,000. Imbalances of less than £1,000 will be carried over to the next calendar year as a value expressed in SMUs.

7. Claims and Liability

7.1. Each Participant waives any claim it may have against the other Participant or any service personnel, servant or agent of the other Participant for injury (including injury resulting in death) suffered by its service personnel, servants or agents or for damage to or loss of property owned by it, if such injury, death, damage or loss was caused by the acts or omissions of the other Participant or any such service personnel, servant or agent of that other Participant in the performance of official duties in connection with this MOU.

7.2. The receiving Participant will deal with and settle, in accordance with its laws, at its own cost any third party claims arising from the acts or omissions of the supplying Participant or any such service personnel, servant or agent of the supplying Participant which results in injury, death, loss or damage done in the performance of official duties in connection with this MOU.

7.3. In the event that a third party makes a claim for infringement of their Intellectual Property Rights against the receiving Participant in relation to Information exchanged under this MOU, the supplying Participant will be liable for paying all the reasonable costs of settling the claim unless the claim results from a disclosure or use of the information by the receiving Participant in breach of this MOU. In all cases the receiving Participant will be responsible for settling the claim in the most economical way.

8. Amendments

This MOU may be amended at any time, with the mutual written consent of the Participants.

9. Disputes

Any dispute regarding the interpretation or application of this MOU will be resolved by consultation between the Participants and will not be referred to any national or international tribunal or third party for settlement.

10. Effective Date, Duration and Termination

This MOU becomes effective upon the date of the last signature and will remain in operation for a period of ten years, unless terminated sooner by mutual consent or by either Participant giving the other one year’s written notice of termination. In the event of termination each Participant will continue to comply with all the restrictions pertaining to the disclosure and use of the materials supplied by the other Participant until advised that these restrictions are no longer applicable. The duration of this MOU may also be extended by mutual consent of the Participants, in writing.

The foregoing represents the understandings reached between the Ministry of Defence of the Republic of Latvia and the Defence Geographic and Imagery Intelligence Agency of the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland upon the matters referred to therein.

The MOU signed in two originals only in English language.

For the Ministry

For the Defence

of Defence of the

Geographic and

Republic of Latvia

Imagery Intelligence

Agency of the

Ministry of Defence

of the United Kingdom

of Great Britain and

Northern Ireland

State Secretary

Chief Executive,

Defence Geographic

and Imagery

Intelligence Agency

Place: Riga

Place: Feltham

Date: March 11, 2004

Date: March 3, 2004

Annex A

Supply of Geographic Materials and Information from the Defence Geographic & Imagery Intelligence Agency of the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Ministry of Defence of the Republic of Latvia

1. Routine Distribution of Maps and Aeronautical Charts (non–accountable)

1.1. DGIA will supply, on publication and free of charge:

a. 4 reference copies of sheets in the following series published by DGIA over Europe

1106

World Series

1 : 5 000 000

ONC

Operational

1 : 1 000 000

Navigation Chart

TPC

Tactical Pilotage Chart

1 : 500 000

1404

Europe and the Middle

1 : 500 000

East Topographic Series

b. One copy of relevant indexes from the softcopy MOD (UK) Map Catalogue, with amendments, when available (this catalogue is currently under development);

c. MOD (UK) Map Library, Defence Geographic Centre (DGC) Library Information Centre and DGC Digital Products Library releasable accessions lists.

1.2. On implementation, DGIA will also supply, free of charge:

Examples of Ordnance Survey maps of Great Britain.

2. Supply of Other Geographic Materials, Information and Services on Request (accountable)

2.1. Digital Data. DGIA will supply one copy of any digital raster data based on the series listed at paragraph 1.1 (above); such data to be provided at the cost of copying and/or materials used. Other digital data costs will be negotiated on a case by case basis. All digital data will be subject to availability and any United Kingdom (UK) national security or third party restrictions and subject to the following conditions on use:

a. Data is for Latvian Defence use only;

b. Data may not be released to third parties without prior written consent;

c. Once copied to users (by the Ministry of Defence of the Republic of Latvia), further copying of data is restricted to interim back–up only.

2.2. Support to UN Operations. DGIA will supply one copy of any DGIA–produced, or acquired geographic material where required to assist the National Armed Forces of the Republic of Latvia in support of UN or other multi–national contingency planning or operations. If required, DGIA will provide further copies of maps for planning in support of operations. Normal costs will apply for these additional copies. Digital data will be supplied at cost detailed in paragraph 2.1. Release in all cases is subject to any UK national, third party or copyright restrictions. Where both nations are engaged in production to support such operations, they will cooperate to prevent unnecessary duplication. Use of such data will be limited to the National Armed Forces of the Republic of Latvia support of UN or other multi–national contingency planning or operations and any digital data will be subject to the additional use provisions detailed in paragraph 2.1 a to c.

2.3. Training. Subject to the availability of places and suitable funding being arranged, DGIA will consider requests for suitably qualified officers to attend the Army Survey Course at the Royal School of Military Survey. Requests for other training, either in UK or Latvia, will be considered on a case–by–case basis.

2.4. Visits. DGIA will consider requests from the Ministry of Defence of the Republic of Latvia for visits to DGIA units for the purpose of technical cooperation.

2.5. Contacts. DGIA will endeavour to put the Ministry of Defence of the Republic of Latvia in touch with any UK commercial and Government organisations with whom it may wish to deal.

2.6. Geodetic Positioning. The services of DGIA may be requested for the purpose of geodetic positioning within Latvia. These services will be free of charge provided that copies of the resulting data may be retained by DGIA. Logistical support for such activities and responsibility for associated costs will be negotiated on a case–by–case basis.

2.7. General Support. Requests for the supply of other geographic materials and information produced or held by DGIA, including access to the MOD (UK) Map Library, DGC Library Information Centre and DGC Digital Products Library, will be considered on a case–by–case basis. Charges may be raised in such cases where this supply causes an imbalance in the overall exchange between the Participants.

2.8. Such requests and all other correspondence related to this MOU are to be addressed to:

Defence Geographic and Imagery Intelligence Agency

Defence Geographic Centre

MacLeod Building, Elmwood Avenue

Feltham,

Middlesex, TW13 7AH

United Kingdom

Tel.: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+ 44) 20 8818 3130

3. Dispatch of Materials

Materials supplied by DGIA to Ministry of Defence are to be addressed as follows:

Defence Section

British Embassy

Alunana iela 5

RIGA

LV 1010

Latvia

and marked for onwards transmission to:

Ministry of Defence of the Republic of Latvia

Kr. Valdemāra str 10/12

RIGA

LV 1473

Latvia

Tel.: (+371) 7335184 / 7339974

Fax: (+371) 7212307

Annex B

Supply of Geographic Materials and Information from the Ministry of Defence of the Republic of Latvia to the Defence Geographic & Imagery Intelligence Agency of the Ministry of Defence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

1. Supply of Maps and Charts

(non–accountable)

The Ministry of Defence of the Republic of Latvia will supply, on publication and free of charge:

a. Four reference copies (except where indicated otherwise) produced by the State Land Service on behalf of the Ministry of Defence of the Republic of Latvia:

1 : 25 000

Military Topographic

(when

Map of Latvia

produced)

(2 copies)

1 : 50 000

Military Topographic

Map of Latvia

1 : 100 000

Military Topographic

(if

Map of Latvia

produced)

1 : 250 000

Joint Operations

Graphic (Air and

Ground)

1 : 500 000

Military Aeronautical

(if

Chart of Latvia

produced)

b. One copy of the Ministry of Defence of the Republic of Latvia Map & Aeronautical Chart Catalogue and the Ministry of Defence of the Republic of Latvia Digital Products Catalogue with amendments, when available.

2. Supply of Other Geographic Materials, Information and Services on Request (accountable)

2.1. Digital Data. The Ministry of Defence of the Republic of Latvia will supply one copy of any raster data based on the series listed at paragraph 1 (above): such data to be provided at the cost of copying and/or materials used. Other digital data costs will be negotiated on a case by case basis. All digital data will be subject to availability and any Latvian national security or third party restrictions and subject to the following conditions on use:

a. Data is for United Kingdom (UK) Defence use only;

b. Data may not be released to third parties without prior written consent;

c. DGIA may copy the data for UK Defence use. Further copying of the data by recipients is restricted to interim back–up only.

2.2. Support to UN Operations. The Ministry of Defence of the Republic of Latvia will supply one copy of any Ministry of Defence–produced or acquired geographic material where required to assist UK Defence Forces in support of UN or other multi–national contingency planning or operations. If required the Geographic Information Service will provide further copies of maps for planning in support of operations. Normal costs will apply for these additional copies. Digital data will be supplied at cost detailed in paragraph 2.1. Release in all cases is subject to any Latvian national, third party or copyright restrictions. Where both nations are engaged in production to support such operations, both will co–operate to prevent unnecessary duplication. Use of such data will be limited to UK Armed Forces’ support of UN or other multi–national contingency planning or operations and any digital data will be subject to the additional use provisions detailed in paragraph 2.1 a to c.

2.3. General Support. Requests for the supply of other geographic materials / information produced or held by the Ministry of Defence of the Republic of Latvia, including access to the Geographic Information Service’s library reference copies, will be considered on a case–by–case basis. Charges may be raised in such cases where this supply causes an imbalance in the overall exchange between the Participants.

2.4. Such requests and all other correspondence related to this MOU are to be addressed to:

Ministry of Defence of the Republic of Latvia

Kr. Valdemāra str 10/12

RIGA

LV 1473

Latvia

Tel.: +371 733 5184 / 7339974

Fax: +371 7212307

3. Dispatch of Materials

Materials supplied by the Ministry of Defence to DGIA are to be addressed as follows:

Defence Section

British Embassy

Alunana iela 5

RIGA

LV 1010

Latvia

and marked for onwards transmission to:

Defence Geographic and Imagery Intelligence Agency

Defence Geographic Centre

MacLeod Building, Elmwood Avenue

Feltham,

Middlesex, TW13 7AH

United Kingdom

Tel.: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+ 44) 20 8818 3130

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!