Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 17. jūnija noteikumi Nr. 322 "Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.06.2003., Nr. 94 https://www.vestnesis.lv/ta/id/76527

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.323

Noteikumi par apmācību darba aizsardzības jautājumos

Vēl šajā numurā

21.06.2003., Nr. 94

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 322

Pieņemts: 17.06.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Precizēts 27.08.2003., Latvijas Vēstnesis Nr.117 (2882) 

Ministru kabineta noteikumi Nr.322

Rīgā 2003.gada 17.jūnijā (prot. Nr.35, 23.§)

Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 17.pantu, Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 13.panta pirmo un trešo daļu un likuma “Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā” 3.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk — pārvalde) un pašvaldība, kurai ir nodrošināta tiešsaistes datu pārraide ar Iedzīvotāju reģistru (turpmāk — pašvaldība), izsniedz Iedzīvotāju reģistrā (turpmāk — reģistrs) iekļautās ziņas, izsniedzamo ziņu apjomu, kā arī kārtību, kādā ārstniecības, izglītības un zinātnes iestādes pieprasa un saņem no reģistra ziņas par aizliegumu vai atļauju izmantot personas ķermeni, audus un orgānus pēc nāves.

2. Reģistrā iekļautās ziņas pārvalde izsniedz:

2.1. rakstiski;

2.2. izmantojot elektroniskos datu nesējus;

2.3. izmantojot tiešsaistes datu pārraidi.

3. Pašvaldība sniedz reģistrā iekļautās ziņas par personas reģistrēto vai norādīto dzīvesvietu (adresi), ja dzīvesvieta reģistrēta attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.

4. Pārvalde reģistrā iekļautās ziņas un statistisko informāciju sniedz, pamatojoties uz personas pieprasījumu (turpmāk — pieprasījums) vai rakstisku vienošanos. Pašvaldība ziņas par personas reģistrēto dzīvesvietu izsniedz rakstiski, pamatojoties uz pieprasījumu.

5. Pieprasījumā norāda:

5.1. ziņu pieprasītāja vārdu (vārdus), uzvārdu un personas kodu (juridiskajai personai — nosaukumu un reģistrācijas numuru Nodokļu maksātāju reģistrā);

5.2. reģistrēto dzīvesvietu (juridiskajai personai — juridisko adresi), ja pieprasa ziņas par citu personu;

5.3. ziņu saņemšanas nepieciešamības pamatojumu, ja pieprasa ziņas par citu personu;

5.4. nepieciešamo ziņu apjomu un izsniegšanas veidu;

5.5. pieprasot ziņas par citu personu, — ziņu izmantošanas mērķi, ja likumā nav noteikta cita kārtība.

6. Pieprasījumā norādītās informācijas patiesumu ziņu pieprasītājs apliecina ar parakstu.

7. Fiziskā persona, pieprasot vai saņemot ziņas, uzrāda pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu, bet viņas pilnvarota persona — notariāli apliecinātu pilnvaru un pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu. Fiziskās personas likumiskais pārstāvis, pieprasot ziņas, uzrāda pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu un pārstāvniecību apliecinošu dokumentu.

8. Ja ziņas pieprasa juridiskās personas pārstāvis, ziņu pieprasītājs papildus uzrāda juridiskās personas reģistrācijas apliecību un publisku dokumentu, kas apliecina ziņu pieprasītāja pārstāvības tiesības.

9. Ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona pieprasa reģistrā iekļautās ziņas par personām, kuras deklarējušas dzīvesvietu viņa īpašumā, un pārvaldei nav iespējams saņemt ziņas no Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas, ziņu pieprasītājs papildus šo noteikumu 7. vai 8.punktā minētajiem dokumentiem uzrāda īpašumtiesības apliecinošus dokumentus.

10. Ja persona pieprasa ziņas Iedzīvotāju reģistra likuma 18.pantā noteiktajā kārtībā, pārvalde reģistrā iekļautās ziņas pilnā apjomā izsniedz rakstiski.

11. Valsts varas un pārvaldes iestādēm, pašvaldībām un to institūcijām, organizācijām un komercsabiedrībām, kurām deleģētas valsts pārvaldes funkcijas, kā arī tiesām un prokuratūrai pārvalde reģistrā iekļautās ziņas izsniedz atbilstoši attiecīgās iestādes kompetencei.

12. Nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona reģistrā iekļautās ziņas par personām, kuras deklarējušas dzīvesvietu viņa īpašumā, var saņemt rakstiski vai izmantojot elektroniskos datu nesējus. Nekustamā īpašuma īpašnieks vai viņa pilnvarota persona var saņemt šādas ziņas:

12.1. personas vārds (vārdi) un uzvārds;

12.2. personas kods;

12.3. dzīvesvietas adrese;

12.4. deklarācijas iesniegšanas datums;

12.5. personas nepilngadīgie bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta attiecīgajā īpašumā (nepilngadīgā bērna vārds (vārdi), uzvārds un personas kods).

13. Pārvalde rakstiski vai izmantojot tiešsaistes datu pārraidi bez maksas izsniedz reģistrā iekļautās ziņas par aizliegumu vai atļauju izmantot personas ķermeni, audus un orgānus pēc nāves tām ārstniecības, izglītības un zinātnes iestādēm, kurām normatīvajos aktos, kas regulē miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā, ir noteiktas tiesības nodarboties ar dzīva vai miruša cilvēka audu un orgānu izņemšanu un izmantošanu.

14. Reģistrā iekļautās ziņas izsniedz rakstiski vai izmantojot elektronisko datu nesēju šādos termiņos:

14.1. par vienu vai divām personām — piecu darbdienu laikā;

14.2. par personu grupu — 10 darbdienu laikā;

14.3. ja ziņu izsniegšanai nepieciešams izmantot īpašas datu sagatavošanas metodes un atlases kritērijus, kā arī izstrādāt atsevišķu programmnodrošinājumu, — 20 darbdienu laikā.

15. Reģistrā iekļautās ziņas izsniedz, pamatojoties uz rakstisku vienošanos, ja:

15.1. ziņas izsniedz regulāri;

15.2. ziņas izsniedz lielā apjomā;

15.3. ziņu izsniegšanai nepieciešams izmantot īpašas datu sagatavošanas metodes un atlases kritērijus, kā arī izstrādāt atsevišķu programmatūru;

15.4. ziņas izsniedz, izmantojot tiešsaistes datu pārraidi.

16. Noslēdzot rakstisku vienošanos, nosaka izsniedzamo ziņu apjomu, ziņu izmantošanas mērķi un kārtību, kādā pārvalde pārbauda izsniegto ziņu izmantošanu, kā arī ziņu pieprasījuma pamatotību.

17. Izmantojot tiešsaistes datu pārraidi, reģistrā iekļautās ziņas izsniedz, pamatojoties uz rakstisku vienošanos, kas noslēgta starp pārvaldi un ziņu saņēmēju un kurā norāda:

17.1. ziņu saņēmēja vārdu (vārdus), uzvārdu un personas kodu (juridiskajai personai — nosaukumu un reģistrācijas numuru Nodokļu maksātāju reģistrā);

17.2. pastāvīgo interneta protokola adresi, kas nepārprotami norāda uz lietotāja datoru datu pārraides tīklā, ja lietotājs datu pārraidei neizmanto valsts nozīmes datu pārraides tīklu;

17.3. tās atbildīgās personas tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, kura tiesīga pieprasīt attiecīgās ziņas.

18. Par atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas pārvalde vai pašvaldība piecu darbdienu laikā ziņu pieprasītājam rakstiski sniedz motivētu atbildi.

19. Pārvaldes amatpersonas (izņemot pārvaldes priekšnieku) atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas persona var apstrīdēt, iesniedzot iesniegumu pārvaldes priekšniekam. Pārvaldes priekšnieka atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas persona var pārsūdzēt tiesā.

20. Pašvaldības amatpersonas (izņemot pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētāja) atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas persona var apstrīdēt, iesniedzot iesniegumu pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētājam. Pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētāja atteikumu izsniegt reģistrā iekļautās ziņas persona var pārsūdzēt tiesā.

21. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1999. gada 9. marta noteikumus Nr.89 “Noteikumi par Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanu” (Latvijas Vēstnesis, 1999, 75./78.nr.; 2002, 90.nr.)

22. Noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 1.jūliju.

Ministru prezidents E.Repše

Iekšlietu ministrs M.Gulbis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 1.jūliju.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!