• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Publiskās pārvaldes reformas programmu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.02.2000., Nr. 32/33 https://www.vestnesis.lv/ta/id/757

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Publiskās pārvaldes reformas programma

Vēl šajā numurā

02.02.2000., Nr. 32/33

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Publiskās pārvaldes reformas programmu

Īpašu uzdevumu ministra preses konferencē 27.janvārī

Īpašu uzdevumu ministra valsts pārvaldes un pašvaldību reformu lietās sekretariāts sadarbībā ar ministra pakļautības iestādi — Pašvaldību lietu pārvaldi — un ministra pārraudzības iestādēm — Valsts civildienesta pārvaldi un Valsts administrācijas skolu — ir izstrādājis un nodod sabiedrības apspriešanai Publiskās pārvaldes reformas programmas projektu.

Programmas virsuzdevums ir novērst atsvešinātību starp publisko pārvaldi un sabiedrību un maksimāli iesaistīt sabiedrību publiskajā pārvaldē. Šī sabiedrības iesaistīšana tiek intensificēta jau ar pašas reformas programmas nodošanu masu saziņas līdzekļiem publicēšanai, sabiedrības viedokļu un priekšlikumu noskaidrošanai. Jo valsts jēdziens ietver gan valsts pārvaldi, gan sabiedrību, arī sabiedrība ir valsts un nevis pretstats tai.

Publiskās pārvaldes reformas programma ietver aprakstošo daļu un veicamo uzdevumu matrici ar konkrētiem izpildītājiem un izpildes termiņiem šajā budžeta gadā. Līdz ar to sabiedrība tiek aicināta savus ierosinājumus programmas uzlabošanai sūtīt uz šādu adresi:

Jānim Bunkšam, īpašu uzdevumu ministram valsts pārvaldes un pašvaldību reformu lietās, Raiņa bulvārī 4, Rīgā, LV—1050.

Sabiedrības iesaistīšana publiskajā pārvaldē ietver gan sabiedrības informēšanu, gan konsultācijas ar sabiedrību, gan arī partnerību un funkciju deleģēšanu nevalstiskajām organizācijām (jēdzieniski precīzāks tulkojums, liekas, būtu "ārpusvaldības organizācijas" vai vienkārši "sabiedriskās organizācijas").

Publiskās pārvaldes reformas programma ir dokuments, kurā integrēti tiek skatīta visa publiskā pārvalde visos tās līmeņos: valdības, reģionālo pašvaldību un vietējo pašvaldību līmenī. Programmā ir integrētas visos pārvaldes līmeņos veicamās reformas. Vienlaikus tas ir ļoti nozīmīgs dokuments arī Eiropas un pasaules līmenī, jo programma paredz Latvijas iekļaušanos Eiropas un pasaules administratīvajā telpā. Lai Latvija varētu pievienoties Eiropas Savienībai (ES), tai ir jāpaaugstina publiskās pārvaldes kapacitāte — lai tā spētu nodrošināt gan demokrātiskos, gan ekonomiskos, gan sociālos uzdevumus, gan nepieciešamo mijiedarbību ar ES pārvaldes struktūrām.

Dace Zvirbule, ministra preses sekretāre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!