• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 20. aprīļa sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.04.2001., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7520

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta Komitejas 23. aprīļa sēdē

Vēl šajā numurā

24.04.2001., Nr. 63

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 20. aprīļa sēdē

Netika akceptēti grozījumi identifikācijas karšu koncepcijā. Iekšlietu ministrijai uzdots sadarbībā ar ieinteresētajām ministrijām izstrādāt izvērstu motivācijas mehānismu obligātai identifikācijas karšu ieviešanai; sagatavot informāciju par identifikācijas karšu sistēmas sasaisti ar dzīvesvietas reģistrācijas sistēmu, nodokļu maksātāju reģistru; sagatavot informāciju par to, kā iedzīvotāji, izmantojot identifikācijas kartes, īstenos savas tiesību aktos noteiktās tiesības; pievienot normatīvo aktu sarakstu, kuros nepieciešami grozījumi saistībā ar identifikācijas karšu sistēmas ieviešanu; divu nedēļu laikā iesniegt jautājumu atkārtotai izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

Iekšlietu ministrijai uzdots turpināt darbu, sagatavojot risinājuma variantus identifikācijas karšu izmantošanai vēlēšanu un tautas nobalsošanas procedūrās, un divu nedēļu laikā iesniegt jautājumu atkārtotai izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

Pieņemti zināšanai Finansu ministrijas apkopotie ministriju priekšlikumi un sniegtie komentāri par diferencētu pievienotās vērtības nodokļa likmju ieviešanas iespējām. Akceptēts priekšlikums par vienas samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes 9% apmērā ieviešanu, sākot ar 2003.gadu. Akceptēts labklājības ministra Andreja Požarnova priekšlikums par to budžeta līdzekļu novirzīšanu veselības aprūpes vajadzībām, kuri tiks papildus iegūti, piemērojot medikamentiem un medicīnas precēm diferencētās pievienotās vērtības nodokļa likmi. Izglītības un zinātnes ministrijai kopīgi ar ieinteresētajām ministrijām uzdots izveidot darba grupu, lai sagatavotu priekšlikumus par mācību grāmatu cenu pazemināšanas iespējām. Darba grupai uzdots noteiktā kārtībā iesniegt tos Ministru kabinetā. Finansu ministrijai uzdots sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā tiesību akta projektu par attiecīgiem grozījumiem likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”, lai ar 2003.gadu tiktu ieviestas diferencētās pievienotās vērtības nodokļa likmes Ministru kabineta noteiktām precēm un pakalpojumiem.

Valdība pamatā akceptēja Zemkopības ministrijas un Labklājības ministrijas izstrādāto un saskaņoto konceptuālā ziņojumā “Par vienota pārtikas aprites valsts uzraudzības dienesta izveidi” ietverto problēmas risinājumu – vienota pārtikas aprites valsts uzraudzības dienesta izveidošanu. Zemkopības ministrijai uzdots attiecīgi precizēt konceptuālo ziņojumu un iesniegt to Valsts kancelejā. Ministru kabinets pilnvaroja zemkopības ministru un labklājības ministru attiecīgi informēt Eiropas Komisiju. Zemkopības ministram uzdots līdz 2001.gada 25.aprīlim izveidot darba grupu, kuras sastāvā jāiekļauj Zemkopības ministrijas, Labklājības ministrijas un Finansu ministrijas pārstāvji. Darba grupai uzdots sagatavot priekšlikumus vienota pārtikas aprites valsts uzraudzības dienesta izveides nodrošināšanai (ekonomiskais pamatojums, kompetenču pārdale, jautājums par Pārtikas padomi, Pārtikas centru, Pārtikas uzņēmumu reģistru u.tml.) un iesniegt tos Ministru kabinetā.

Pieņemta zināšanai informācija par Pārtikas drošības stratēģiju Latvijas Republikā.

Ministru kabinets neakceptēja grozījumu projektu Enerģētikas likumā . Ekonomikas ministrijai uzdots nedēļas laikā iesniegt Ministru kabinetā juridisku atzinumu par likumprojektā ietverto normu atbilstību 1997.gada Pirkuma un pārdevuma līgumam starp valsts akciju sabiedrību bezpeļņas organizāciju “Privatizācijas aģentūra”, no vienas puses, un privatizējamo valsts akciju sabiedrību “Latvijas gāze”, no otras puses, un “Ruhrgas Aktiengesellschaft” un “Preussenelektra Aktiengesellschaft” (tagad — E.ON Energie AG), no trešās puses, sakarā ar privatizējamās valsts akciju sabiedrības “Latvijas gāze” privatizāciju.

Pieņemta zināšanai informācija par lietu “SwemBalt v.Latvia”.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai Finansu ministrijas sniegto informāciju par ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta “bāzes izdevumiem”, kapitālo izdevumu apjomiem un valsts speciālā budžeta kontrolskaitļiem 2002.gadam. Jautājumu paredzēts turpināt izskatīt Ministru kabineta 24.aprīļa sēdē.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!