Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Lielākās Latvijas jaunbūves spāru svētkos. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.04.2001., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7518

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta 20. aprīļa ārkārtas sēdē

Vēl šajā numurā

24.04.2001., Nr. 63

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Lielākās Latvijas jaunbūves spāru svētkos

Vakar Latvijas būvniekiem bija nozīmīgi spāru svētki Latvijas mobilajā telefonā

M1.JPG (28643 BYTES) Latvijas mobilā telefona administratīvais korpuss Rīgā, Ropažu ielā 6

Pamatakmeni šim ēku kompleksam Ropažu ielā 6 (līdzās VEF Kultūras pilij) pirms piecpadsmit mēnešiem lika tās celtnieki — līgumsabiedrība “Re&Re Kalnozols Seši Plus”. Nu jau ir pabeigta administratīvā korpusa konstrukciju izbūve, uzlikta lielākā daļa jumta. Kā varēja pārliecināties spāru svētku dalībnieki, sākta inženiertehnisko komunikāciju būve un starpsienu izveide. Pilnībā pabeigti darbi noliktavu korpusā un tehniskā nodrošinājuma centrā. Pēc projekta galvenās ēkas astoņos stāvos atradīsies “Latvijas mobilā telefona” (LMT) administrācija, klientu apkalpošanas centrs un tehniskā nodrošinājuma centrs, GSM centrāle un palīgtelpas. Kompleksā paredzētas divas autostāvvietas 280 uzņēmuma darbinieku un klientu automašīnām. Jāpiebilst, ka patlaban LMT centri atrodas astoņās vietās Rīgā, nepietiek telpu darbiniekiem un jūtams komunikāciju trūkums.

Kā atzīmēja LMT prezidents Juris Binde, spāru svētki parāda jaunās ēkas pabeigtības aprises. Tā tiks nodota ekspluatācijā šā gada beigās. J.Binde uzsvēra:

— Šodien dinamiski attīstās ne tikai mūsu nozare — mobilās telekomunikācijas, kurās mēs esam līderi. Bet droši var teikt, ka ļoti dinamiski attīstās arī celtniecība. Jo tie, kas piedalījās pamatakmens likšanā, atceras, ka tas bija nesen, pirms 15 mēnešiem. Līgumsabiedrība “Re&Re Kalnozols Seši Plus” ir demonstrējusi, ka šobrīd tā ir tirgus līdere celtniecības nozarē un savas saistības ir pildījusi pilnā mērā. Apsveicu visus šai dienā, jo Jurģu diena asociējas arī ar to, ka esam iegājuši jaunā kvalitātē.

Līgumsabiedrības “Re&Re Kalnozols Seši Plus” valdes priekšssēdētājs Ainārs Pauniņš atzīmēja, ka, atceroties to mirkli pirms 15 mēnešiem, kad likts pamatakmens Latvijā lielākajam jaunceļamajam objektam, valda satraukums. Jau sekmīgi nodotas ekspluatācijā divas kompleksa kārtas — tehniskās centrāles telpas, noliktavas un daļa biroja telpu. Gada beigās, 28. decembrī, tiks nodots ekspluatācijā viss komplekss. Tā kopējā platība ir 20 000 kvadrātmetru, un investīciju apjoms sasniegs 10 miljonus latu. A. Pauniņš uzsvēra:

— “Latvijas mobilais telefons” visu laiku ir bijis tāds uzņēmums, kas pastāvīgi ievieš jaunākās tehnoloģijas savā nozarē. Man ir prieks teikt, ka mēs kā būvnieki esam centušies to darīt arī šeit. Projekta galvenais arhitekts Alvis Zlaugotnis uzsver, ka SIA “Latvijas mobilais telefons” administratīvais komplekss nav tik daudz orientēts uz klientu piesaisti, bet gan domāts ērtam uzņēmuma darbam. Pirmajā stāvā atradīsies viens abonentu centrs un konferenču zāle, bet pārējos septiņos — darbinieku darba vietas. Atbilstoši prasībām veidots arī šis projekts, kur lietotas Latvijā vēl neizmantotas vismodernākās celtniecības tehnoloģijas, piemēram, augstu liektu stikla konstrukciju risinājums ēkas ārtrija izveidē un metāla konstrukcijas uguns aizsardzībā. Administratīvo korpusu papildina neliels tornis, kas sākotnēji bija iecerēts kā raidītājs. Bet, mainoties pasūtītāja iecerēm, tas pašlaik kalpos kā dizaina priekšmets un reizē simbolizēs mobilo sakaru pamatelementu.

LMT administratīvā centra izbūve bija jāsaskaņo ar pilsētbūvniecisko vidi. Iepretī atrodas liels sabiedriskais objekts — VEF Kultūras pils. Tas ietekmē situāciju, kā tiek būvēts jaunais objekts. Starp abām ēkām būs laukums, labiekārtota teritorija un abu ēku ieejas. Paredzēts veikt arī apzaļumošanas darbus. Cerams, kainfrastruktūras sakārtošana rosinās arī pārējos uzņēmumus veidot pievilcīgu tuvējo apkārtni. Līdz ar to veidosies sabiedriskais centrs. Kā uzskata A. Zlaugotnis, šai vietai piemīt zināma attīstības perspektīva.

Stāstījumu papildina līgumsabiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Gundars Spalis:

— Šajā jaunbūvē vidēji ik dienu tika nodarbināti 130 strādājošie. Tas ir ieguldījums gan telekomunikācijas industrijas, gan arī būvniecības nozares attīstībā. Īpaši gribu pateikties līgumsabiedrības projekta vadītājiem Mārim Dikmanim un Mārtiņam Tomašēvicam. Gribu atzīmēt patiesi konstruktīvo un kvalitatīvo sadarbību ar LMT celtniecības dienestu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aivars Kreituss, sveicot klātesošos, īpaši uzsver moderno tehnoloģiju ieviešanu būvniecībā. Nākotnē Rīgā paredzama vēl vairāku lielu objektu būvniecība, kuros savus spēkus un varēšanu varēs apliecināt Latvijas būvfirmas.

Objekta celtniecībā apvienojušās trīs lielākās Latvijas būvfirmas “Re&Re”, “Kalnozols Celtniecība” un “Seši Plus”. Šī kopdarbība apliecina spēju radoši strādāt un veikt liela mēroga celtniecības darbus, nepiesaistot ārvalstu speciālistus.

Ingrīda Rumbēna, “LV” nozares redaktore

M4.JPG (25564 BYTES) M3.JPG (20910 BYTES) Spāru svētkos (no labās) : LMT prezidents Juris Binde, Rīgas pilsētas Attīstības komitejas priekšsēdētājs Aivars Kreituss, līgumsabiedrības “Re&Re Kalnozols Seši Plus” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš, līgumsabiedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Gundars Spalis un līgumsabiedrības direktors Ivars Černajs; galvenais arhitekts Alvis Zlaugotnis

Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!