Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvija sagaida Islandes premjerministru. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.2000., Nr. 184/186 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6871

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Latvijas Vēstnesis. Dokumenti" - pie Jums dodas 11. burtnīca

Vēl šajā numurā

24.05.2000., Nr. 184/186

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvija sagaida Islandes premjerministru

I1.JPG (18106 BYTES) Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

Šodien, 24. maijā, mūsu valstī oficiālā vizītē ierodas Islandes Republikas premjerministrs Davids Odsons ( David Oddson ) un Astridura Torarensenas kundze.

Rīgā augstie viesi ielidos šovakar. Nākamā diena sāksies ar Latvijas Ministru prezidenta Andra Bērziņa un Islandes premjerministra Davida Odsona sarunām, kas tiks turpinātas abu valstu vadītāju un delegāciju sarunās. Pēc tam A.Bērziņš un D.Odsons noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Kopā ar abu valstu valdību vadītājiem šajā ceremonijā būs arī viņu kundzes Daina Bērziņa un Astridura Torarensena.

Rīt priekšpusdienā Islandes premjerministrs tiksies arī ar Saeimas priekšsēdētāju Jāni Straumi un uzrunās Saeimas deputātus. Pēc tam paredzēta Latvijas un Islandes valdību vadītāju kopīga preses konference.

Rīt pēcpusdienā Islandes premjerministrs iepazīsies ar Rīgas Brīvdabas muzeju un uzņēmumu "BYKO—LAT", bet pēc tam tiksies ar Rīgas domes priekšsēdētāju Andri Ārgali. Rīt paredzēta arī iepazīšanās ar Okupācijas muzeju un Rīgas Doma apmeklējums, kā arī pastaiga pa Vecrīgu.

Piektdien Islandes premjerministrs apmeklēs Olaines uzņēmumus "ISPAN BALTICS" un "NOI BALTIJA", bet vakarā noskatīsies baleta izrādi "Gulbju ezers".

Sestdien, vizītes beidzamajā dienā, augstais viesis izbrauks uz Valmieru, kur ciemosies uzņēmumā "BYKO Ltd.", bet atceļā iepazīsies ar Turaidas muzejrezervātu. Sestdien paredzēta arī Islandes premjerministra tikšanās ar Latvijas Valsts prezidenti Vairu Vīķi–Freibergu viņas Jūrmalas rezidencē.

Premjerministra kundzei Astridurai Torarensenai rīt būs arī atsevišķa programma, kurā viņa tiksies ar Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem, bet pēc tam apmeklēs galeriju "Stallis" un Pētera baznīcu.

 

Davids Odsons dzimis 1948. gadā Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā. 1970. gadā beidzis Reikjavīkas ģimnāziju, bet 1976. gadā ieguvis jurista grādu Islandes universitātē. Studiju laikā no 1970. līdz 1973. gadam darbojies Islandes universitātes studentu savienības padomē un 1973. gadā bijis tās priekšsēdētājs. Līdztekus studijām strādājis — no 1970.līdz 1972. gadam bijis Reikjavīkas teātra galvenais administrators, bet pēc tam trīs gadus Islandes lielākā laikraksta "Morgunbladid" parlamentārais žurnālists. No 1974. līdz 1982. gadam darbojies Reikjavīkas mākslas muzeja direktoru padomē. No 1974. līdz 1978. gadam bijis arī Reikjavīkas jaunatnes organizācijas valdes priekšsēdētājs un vienlaikus no 1974. līdz 1982. gadam darbojies Reikjavīkas municipalitātes izglītības valdē, kā arī Reikjavīkas saldūdens zvejniecības un zivsaimniecības valdē. No 1975. gada darbojies Reikjavīkas Teātra celtniecības komisijā. Pēc tam strādājis Reikjavīkas grāmatu klubā, divus gadus bijis arī Reikjavīkas veselības apdrošināšanas fonda menedžeris, šajā laikā viņš bijis arī Reikjavīkas Mākslas festivāla izpildkomitejas priekšsēdētājs. No 1978. līdz 1982. gadam — Reikjavīkas veselības apdrošināšanas fonda direktors.

1982. gadā ievēlēts par Reikjavīkas mēru un bijis šajā amatā līdz 1991. gadam. 1989. gadā ievēlēts par Islandes Neatkarības partijas priekšsēdētāja vietnieku, bet 1991. gadā par šīs partijas priekšsēdētāju. Tā paša gada aprīlī ievēlēts Islandes parlamentā Altingā un kļuvis par premjerministru, tātad bijis Islandes premjerministrs arī 1991. gada augustā, kad mazā salas valsts pirmā atzina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas atjaunoto neatkarību. Premjerministra amats atkārtoti uzticēts arī 1995. gada aprīlī un 1999. gada maijā. Strādājis par žurnālistu un radio producentu, sarakstījis vairākas lugas, televīzijas uzvedumus un vārdus populārām islandiešu dziesmām. 1973. gadā pārtulkojis arī Baltijas valstīm tik nozīmīgo Andersa Kinga grāmatu " Igaunija, maza zeme svešas varas jūgā", kas stāsta par Baltijas valstu okupāciju.

Jānis Ūdris, "LV" ārpolitikas redaktors

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!