• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par rūpniecības produkciju šā gada sākumā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.04.2001., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6829

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ar Somijas kapitālu

Vēl šajā numurā

10.04.2001., Nr. 57

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par rūpniecības produkciju šā gada sākumā

2001. gada februārī, rēķinot faktiskajās cenās, saražota rūpniecības produkcija 142 miljonu latu apjomā. Rēķinot produkcijas pieaugumu salīdzināmās cenās, rūpniecības produkcijas izlaide 2001. gada februārī bija par 6% lielāka nekā 2000. gada februārī. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas izlaide samazinājusies par 6,3%, apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 7,7%, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē apjomi kāpa par 1%.

Jāatzīmē, ka 2001. gada februārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, gandrīz visās rūpniecības nozarēs bija vērojams pieaugums. Lielākais ražošanas pieaugums sasniegts: neminerālo izstrādājumu (keramikas, cementa izstrādājumu, betona izstrādājumu u. c.) ražošanā — par 45,7%; gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā — par 26,1%; gatavo metālizstrādājumu (griešanas instrumenti, darbarīki un citi metālizstrādājumi, izņemot mašīnas un iekārtas) ražošanā — par 20,5%; papīra un papīra izstrādājumu ražošanā — par 20%; apģērbu ražošanā — par 16%; izdevējdarbībā un poligrāfijā — par 13,8%; koksnes, koka izstrādājumu ražošanā — par 6%.

Pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozarēs bija pieaugums par 2,5%. Lielākais apjomu kāpums bija augļu un dārzeņu pārstrādē un konservēšanā — par 22,3%; gaļas un gaļas produktu ražošanā — par 17,2%; zivju un zivju produktu pārstrādē — par 5,5%.

2001. gada februārī, salīdzinot ar 2000. gada februāri, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošana samazinājusies — par 22%; pārējo transportlīdzekļu ražošana — par 17,3%; ķīmisko izstrādājumu ražošana — par 8,3%.

Pārtikas produktu un dzērienu ražošanas nozaru ietvaros dzērienu ražošana sarukusi par 3,5%; piena produktu ražošana — par 2,4%; maizes un svaigi ceptu mīklas izstrādājumu ražošana — par 1,8%.

2001. gada februārī, salīdzinot ar 2001.gada janvāri, rūpniecības produkcijas ražošanas apjomi samazinājušies par 0,1%. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas izlaide pieaugusi par 39,6%. Apstrādes rūpniecībā bija kāpums par 1,4%, bet elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē — samazinājums par 5,4%.

Centrālās statistikas pārvaldes Rūpniecības un zvejniecības statistikas daļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!