• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ar Somijas kapitālu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.04.2001., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6820

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Baltijas jūras reģiona identitāte ar savu kopību un atšķirību

Vēl šajā numurā

10.04.2001., Nr. 57

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ar Somijas kapitālu

VEIKALS-4.JPG (79776 BYTES) Lielveikalu tīklu attīstībā mūsu valstī savu ieguldījumu grib sniegt arī Somijas uzņēmēji. Aizvadītajā nedēļā, 6. aprīlī, topošā lielveikala “Pleskodāle” būvlaukumā, kas atrodas divu maģistrāļu — Ulmaņa gatves un Lielirbes ielas — krustpunktā, bija aicināti interesenti, lai iepazītos ar jauno projektu. Nekustamo īpašumu firma “ELL Real Estate”, kas darbojas visās trīs Baltijas valstīs, sadarbībā ar lielveikalu ķēžu uzņēmumu no Somijas “Kesko” sāk īstenot vienu no lielākajiem tirdzniecības centra būvniecības projektiem Latvijā. Tādējādi mēģinot sacensties ar plaši pazīstamiem “Rimi”, “Nelda”, “Skay” un “Mego” pārtikas tirdzniecības ķēžu lielveikaliem.

Kā pastāstīja SIA “ELL Real Estate” direktors un SIA “Merks” ģenerāldirektors Ivars Geidāns, šis īpašums 7,2 hektāru lielā platībā Rīgas pierobežā iegādāts pāris gadu laikā un ir viens no lielākajiem apbūvētajiem zemesgabaliem Rīgā. Lai šādu platību iegūtu, firma vispirms iegādājās trīs zemesgabalus, ko vēlāk apvienoja.

Kā celtniecības kompānija SIA “Merks” piedāvā klientiem pilnu pakalpojumu paketi, sākot no zemesgabala iegādes, tā izpētes un beidzot ar veikala būvniecību. Tirdzniecības platība lielveikalam būs 18,3 tūkstoši kvadrātmetru, un kopējās projekta izmaksas sasniegs 6,5 miljonus latu.

Viena trešdaļa no šī īpašuma pieder stratēģiskajam investoram Somijas uzņēmumam “Kesko”, kas plāno ieguldīt pārtikas tirdzniecības centra “Supernetto” izveidē vairākus miljonus latu. Pārtikas lielveikals aizņems 5,6 tūkstošus kvadrātmetru, bet pārējā daļā atradīsies dažādi rūpniecības preču veikali, restorāns un kafejnīcas, bistro un bērnu izklaides centri. Veikala projektēšanā konsultācijas sniegusi firma “Kesko”, kam lielveikalu ķēžu darbībā ir 60 gadu pieredze.

Šeit tiks maksimāli domāts par pircēju ērtībām, lai nebūtu jākāpj otrā stāvā, lai būtu pieejamas iespējami vairāk ieeju un maksimāli ērti varētu novietot automašīnas. Plānots, ka mašīnu stāvlaukumā būs vietas 1300 automobiļiem. 1. septembrī jau plānots atklāt veikala pirmo daļu, bet otro — pēc mēneša.

Uzņēmuma “Kesko Food Baltic” direktors Timo Valla, iepazīstinādams ar Somijas lielveikalu ķēžu “Kesko” darbību, uzsvēra, ka šīs grupas uzņēmumu apgrozījums pērn sasniedzis 6,3 miljardus eiro un šeit tiek nodarbināti vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku. “Kesko” darbojas ne tikai pārtikas, bet arī citās nozarēs, un Somijā ir viens no atzītākajiem uzņēmumiem. Runājot par aktivitātēm starptautiskajā biznesā, T.Valla uzsvēra, ka “Kesko” plāno savu darbību attīstīt Baltijas reģionā ar ambiciozu mērķi — nākamajos četros piecos gados sasniegt 25 procentus pārtikas tirdzniecības jomā. Papildus pārtikas tirdzniecībai perspektīva varētu būt “Kesko” agrobiznesa un būvmateriālu tirdzniecības attīstība.

Iepazīstinot ar “Kesko” aktivitātēm Latvijā, SIA “Kesko Food Latvia” direktors Valdis Ligers atzīmēja, ka šis ir pirmais viņu tirdzniecības centrs, to būvē SIA “Merks” kā ģenerāluzņēmējs, nodarbinot aptuveni 40 apakšuzņēmējus. “Supernetto” pārtikas veikalu ķēde, ko paredzējis atvērt “Kesko”, ir jauna veida pārtikas lielveikals, kas piedāvās kvalitatīvas preces par zemu cenu. Kā liecina Latvijas pārtikas tirgus pētījumi, 2000. gadā patērētāji lielu daļu — līdz 50 procentiem — pārtikas iegādājas tirgos, 25 procentus aizņem neatkarīgie veikali, 25 procentus — lielveikalu ķēdes un 10 procentus — benzīntanku veikali. Tuvākos trīs gados paredzams, ka lielveikali uz mazo veikaliņu un tirgus rēķina savu daļu palielinās vismaz līdz 50 procentiem. “Kesko” paredzējis nākamajos trijos gados Latvijā lielveikalu ķēžu būvē ieguldīt 14 miljonus latu, šogad vien — līdz 4 miljoniem latu. V. Ligers izteica pārliecību, ka ieguvējs būs pircējs, jo tiks piedāvāts ievērojami plašāks un kvalitatīvāks preču sortiments.

Nākamā lielveikala celtniecība plānota Krasta ielā, ko paredzēts atvērt jau šogad. Vēl notiek sarunas par vairāku citu zemesgabalu iegādi Rīgā stratēģiski svarīgās vietās.

Todien klātesošajiem bija iespējams vērot nozīmīgu rituālu — zemē tika guldīta vēstījuma kapsula nākamajām paaudzēm. Šoreiz gan to nākamajiem veikala apmeklētājiem būs iespējams redzēt, jo to sedz neplīstošais stikls. Pirmā kociņa stādīšanā pie lielveikala piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Vladimirs Makarovs. Uzrunājot klātesošos, ministrs teica:

— Labdien, cienījamie klātesošie, nākamie šī tirdzniecības kompleksa apmeklētāji un šī projekta realizētāji! Ļoti ticu, ka šajā globalizācijas laikmetā ārkārtīgi nepieciešams būt īstajā laikā, īstajā vietā ar īsto piedāvājumu. Ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju interesi par pakalpojumu sfēru, es ticu, ka šis pirmais lielais supermārkets Latvijā nebūs pēdējais. Un mēs nākamajos gados redzēsim vismaz četrus ja ne piecus “Kesko” piedāvājumus Rīgā un Latvijā. Tas nozīmē, ka mūsu iedzīvotājiem būs vēl labāka, vēl ātrāka un kvalitatīvāka apkalpošana. Protams, ir arī konkurence. No otras puses, tās ir jaunas investīcijas būvniecībā un jaunas metodes, kas tiek izmantotas, un , manuprāt, tā ir laba prakse — izmantot to, kas šobrīd ir pats ejošākais Eiropā un pasaulē. Ļoti ceru, ka 1. septembrī, kad tiks atvērts šis komplekss, būs daudz vairāk cilvēku nekā šodien. Ja katrā no 1300 automašīnām, kam paredzētas autostāvvietas, ir vismaz četri pasažieri, kopā tie būs vismaz pieci tūkstoši. Novēlu kompleksam vismaz 5000 klientu katru stundu! Ceru, ka Latvijas būvētāji izpildīs solījumu un komplekss tiks pabeigts laikā.

SIA “Merks”, kas īsteno šo projektu, iegādājusies vairākus zemesgabalus arī Maskavas ielā būvmateriālu tirdzniecības centra būvniecībai un Mārupē — 60 savrupmāju celtniecībai.

Ingrīda Rumbēna, “LV” nozares redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!