• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par būvniecības apjomiem pagājušajā gadā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.04.2001., Nr. 57 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6828

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par cilvēku pirktspēju pagājušajā gadā

Vēl šajā numurā

10.04.2001., Nr. 57

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par būvniecības apjomiem pagājušajā gadā

Aizvadītajā gadā veikti būvdarbi 429,1 miljona latu apmērā jeb par 8% (rēķinot salīdzināmās cenās) vairāk nekā 1999. gadā.

2000. gadā ārpus Latvijas veikto būvdarbu apjoms veidoja 2,6 miljonus latu. Visvairāk būvdarbu izpildīts NVS un ES valstīs — attiecīgi 1,3 un 0,6 miljoni latu, kā arī Igaunijā — 0,5 miljoni latu. Tajā pašā laikā citu valstu būvnieki Latvijā veikuši būvdarbus 6,6 miljonu latu apmērā. Aktīvi bijuši ES valstu un Igaunijas būvnieki — attiecīgi 1,4 un 0,4 miljoni latu.

Salīdzinot ar deviņdesmito gadu sākumu, kopējā būvdarbu apjomā vairākkārt palielinājies remonta un rekonstrukcijas darbu īpatsvars, kas 2000. gadā bija gandrīz trīs ceturtdaļas no visiem izpildītajiem darbiem. Salīdzinot ar 1999. gadu, jaunās būvniecības apjomi samazinājušies par 12,3% (rēķinot salīdzināmās cenās) jeb par 16,1 miljonu latu. Savukārt remonta un rekonstrukcijas darbu apjoms pieaudzis par 18,0% jeb 47,9 miljoniem latu.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vislielākais jaunās būvniecības un remontdarbu pieaugums (rēķinot salīdzināmās cenās) bija vērojams administratīvo ēku būvniecībā — par 87%, mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības ēku — par 63%, izglītības iestāžu ēku — par 60%, rūpniecības ēku — par 54%. Tajā pašā laikā ielu un ceļu būvniecības apjoms samazinājās par 43%, maģistrālo cauruļvadu, komunikācijas un spēka līniju — par 39%, ostu un dambju — par 14%.

Samazinās dzīvojamo ēku būvniecības apjomi. 2000. gadā ekspluatācijā pieņemtas dzīvojamās ēkas ar kopējo platību 193,1 tūkstotis m2 jeb par 3,7% mazāk nekā iepriekšējā gadā.

2000. gadā pieņemti ekspluatācijā daudzi svarīgi tautsaimniecības objekti, piemēram, Rīgā — lidmašīnu tehniskās apkopes angārs Rīgas lidostā, jauna lielformāta saplākšņu ražošanas līnija a/s “Latvijas finieris”, “Pepsi CO” dzērienu ražotne a/s “Aldaris”, jauns MAZ servisa centrs, pabeigta Kalnciema ielas pārvada brauktuves rekonstrukcija; Ventspilī — jauna vieglatlētikas un ledus halle, “Noord Natie” konteineru termināla pirmā kārta; Daugavpilī — jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un gāzesvads; Liepājā — jauna birstošo kravu noliktava; Jūrmalā — lielveikals “RIMI Lielupe”, Daugavpils rajona Višķu pagastā — motelis “Stalkers”.

Joprojām lielākā daļa būvniecības koncentrēta Rīgā — 57,4%, Ventspilī — 9,2% un Rīgas rajonā — 5,3%. Tajā pašā laikā atsevišķos rajonos (Balvu, Jelgavas, Ventspils, Preiļu, Valkas u.c.) veiktie būvdarbu apjomi ir niecīgi.

Centrālās statistikas pārvaldes Investīciju un nekustamā īpašuma statistikas daļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!