Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2002. gada 12. septembra saistošie noteikumi Nr. 7 "Celtniecības atkritumu kā sadzīves atkritumu veida savākšanas, šķirošanas un izmantošanas noteikumi Daugavpils pilsētā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.10.2002., Nr. 140 https://www.vestnesis.lv/ta/id/66902

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.8

Par grozījumiem Daugavpils pilsētas domes 1999.gada 8.jūlija saistošajos noteikumos Nr.1 "Par noteikumiem, kurus pārkāpjot, paredzēta administratīvā atbildība"

Vēl šajā numurā

01.10.2002., Nr. 140

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 7

Pieņemts: 12.09.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.7

(protokols Nr.18, 5.§) Daugavpilī 2002.gada 12.septembrī

Celtniecības atkritumu kā sadzīves atkritumu veida savākšanas, šķirošanas un izmantošanas noteikumi Daugavpils pilsētā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma “Par pašvaldībām” 21. un 43.pantu

 

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Daugavpils pilsētas dome, izvirzot mērķi maksimāli pārstrādāt un otrreiz izmantot visa veida celtniecības atkritumus, ir atbildīga par celtniecības, remonta darbu un ēku nojaukšanas laikā radušos atkritumu (turpmāk — celtniecības atkritumi) savākšanas, pārstrādes, noglabāšanas, otrreizējas izmantošanas un realizācijas organizēšanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī par šo noteikumu izpildes kontroli.

1.2. Daugavpils pilsētas dome ar celtniecības atkritumu pārstrādi un otrreizējo izmantošanu saistītos organizatoriskos priekšdarbus veic, slēdzot līgumus, piesaistot uzņēmumus, kas savā darbībā ievēro Latvijas Republikas likumus un šos noteikumus.

1.3. Ikvienai komerciālajai celtniecības atkritumu izvešanas organizācijai vai firmai pirms savas darbības uzsākšanas jāsaņem MK noteiktā kārtībā atļauja Reģionālajā vides pārvaldē un jāslēdz līgums ar Daugavpils pilsētas domi. Šīm organizācijām vai firmām jābūt apgādātām ar transporta līdzekļiem un iekārtām, lai nodrošinātu celtniecības atkritumu izvešanu.

 

2. Noteikumos lietotie termini un to skaidrojums

2.1. Celtniecības atkritumi ir:

2.1.1. būvgruži — cieti atkritumi, kas rodas mehāniskas ēku nojaukšanas vai nobrukuma rezultātā un sastāv galvenokārt no cietām minerālvielām (iespējami arī neminerālu piejaukumi);

2.1.2. būvlaukumu atkritumi — būvmateriālu, būvķimikāliju, dažādu palīgvielu un būvpiederumu atliekas, kā arī nekvalitatīvas konstrukcijas, kas rodas gan celtniecības laikā, gan būvi rekonstruējot vai remontējot. Atkarībā no bīstamības pakāpes tie jāšķiro un jāizmanto atbilstoši noteiktajām prasībām;

2.1.3. ielu uzlaušanas atkritumi — cieti atkritumi (cements kopā ar saistvielām, bitums), kas rodas, uzlaužot vai atjaunojot ielu segumu;

2.1.4. izraktā zeme — celtniecības laikā noraktā augsne, mākslīgi uzbērumi vai tā izraktā zeme, kas šajā vietā vairs nav izmantojama.

2.2. Celtniecības atkritumu pārstrādes uzņēmums— pašvaldības uzņēmums vai privātuzņēmums, kas ir izpildījis visas likumā un šajos Noteikumos minētās prasības, nodarbojas ar celtniecības atkritumu otrreizēju izmantošanu.

 

3. Celtniecības atkritumu īpašnieka atbildība un pienākumi

3.1. Ikviens nekustamā īpašuma īpašnieks, valdītājs (dzīvojamo māju apsaimniekotājs) vai turētājs (nomnieks) Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā ir atbildīgs par celtniecības atkritumu savlaicīgu izvešanu no sava īpašuma neatkarīgi no tā, vai tas ir vai nav reģistrēts Nekustamā īpašuma reģistrā vai zemesgrāmatā.

3.2. Celtniecības atkritumu īpašnieks ir jebkura juridiska vai fiziska persona, kura ar savu darbību rada celtniecības atkritumus.

3.3. Celtniecības atkritumu īpašniekam aizliegts novietot būvgružus un celtniecības atkritumus ārpus teritorijas, kurā notiek būvdarbi. Tūlīt pēc celtniecības darbu pabeigšanas celtniecības atkritumu īpašniekam ir pienākums nogādāt būvgružus tieši uz to pārstrādes vietām.

3.4. Celtniecības atkritumu īpašnieka pienākums ir ievērot normatīvos aktus, kā arī šos noteikumus un prasības celtniecības atkritumu savākšanā, šķirošanā un izmantošanā.

3.5. Visām personām, kas veic celtniecības un rekonstrukcijas darbus Daugavpils pilsētā, nododot objektus ekspluatācijā, Būvvaldē jāuzrāda izziņa par būvgružu izvešanu uz pārstrādes uzņēmumu.

3.6. DZuKSU, izsniedzot zemes rakšanas atļauju, tajā kā obligāta prasība jāizvirza būvgružu transportēšana un nodošana celtniecības atkritumu pārstrādes uzņēmumam.

3.7. Veicot celtniecības un remonta darbus, kas tiek finansēti no Daugavpils pilsētas budžeta līdzekļiem, pasūtītājam no izpildītāja jāpieprasa izziņa par pārstrādei nodoto būvgružu apjomu, kas pievienojama pie citas izpilddokumentācijas.

 

4. Celtniecības atkritumu savākšana tvertnēs

4.1. Celtniecības atkritumu savākšanai un transportēšanai jāizmanto šim nolūkam piemērotas tvertnes, konteineri vai specializēts autotransporta līdzeklis.

4.2. Celtniecības atkritumu tvertņu un konteineru īpašnieka pienākums ir uzturēt tos atbilstošā tehniskā kārtībā.

4.3. Par celtniecības atkritumu tvertņu un konteineru tīrību ir atbildīgs to lietotājs.

4.4. Celtniecības atkritumu atlieku savākšana pēc atkritumu izvešanas ietilpst tvertņu un konteineru lietotāja pienākumos.

4.5. Celtniecības atkritumu tvertnes un konteineri novietojami tā, lai būtu ievēroti spēkā esošie noteikumi un prasības.

 

5. Celtniecības atkritumu šķirošana un pieņemšana pārstrādei

5.1. Lai nodrošinātu celtniecības atkritumu kvalitatīvu pārstrādes procesu, celtniecības atkritumi to īpašniekam jāšķiro šādi:

— betons un dzelzsbetons (atkritumi, kas lielāki par 120x70x30 cm);

— betons un dzelzsbetons (atkritumi, kas mazāki par 120x70x30 cm);

— ķieģeļi, javas apmetums;

— smilts, grants, šķembas;

— asfaltbetons, kā arī asfaltbetons sajaukumā ar smilti un šķembām;

— grunts vai grunts sajaukumā ar smilti un šķembām;

— būvgruži ar koka un plastmasas piejaukumiem.

5.2. Celtniecības atkritumu īpašniekiem kategoriski aizliegts izvest un noglabāt celtniecības atkritumus sadzīves atkritumu izgāztuvēs, bet pilsētas sadzīves atkritumu izgāztuvju apsaimniekotājiem aizliegts tos pieņemt.

5.3. Pieņemšanas vietā piegādāto celtniecības atkritumu daudzumu nosaka, nosverot kravu, vienlaikus reģistrējot piegādātāju, celtniecības atkritumu īpašnieku, celtniecības atkritumu veidu un izsniedzot noteikta parauga kvīti par kravas pieņemšanu.

5.4. Ja celtniecības atkritumu šķirošanas uzņēmumam piegādātie atkritumi neatbilst šo noteikumu 2.nodaļas prasībām, tie netiek pieņemti un ir jāizved uz izgāztuvi kā sadzīves atkritumi, iepriekš brīdinot sadzīves atkritumu izgāztuves atbildīgos darbiniekus.

5.5. Ja šķirošanas, pārstrādes vai noglabāšanas uzņēmumam piegādātajos celtniecības atkritumos ir apkārtējai videi un cilvēku veselībai kaitīgas vielas, uzņēmums tos atdod atpakaļ īpašniekam, lai atkritumi tiktu likvidēti saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu.

5.6. Izraktā zeme ir jāizmanto vai jāizved tā, lai nenotiktu tās sajaukšanās ar būvgružiem un celtniecības atkritumiem vai citiem piesārņojumiem. Būvlaukumos, kur ir auglīgās zemes slānis 15—20 cm, to nepieciešams noņemt, saglabāt un, ja vien iespējams, izmantot labiekārtošanai. Izraktā zeme novietojama stirpā vai izvedama uz citu objektu vai zemes gabalu saskaņā ar Daugavpils pilsētas domes norādījumiem, nepieļaujot auglīgās augsnes virskārtas iznīcināšanu vai tās kvalitātes pasliktināšanos.

5.7. Celtniecības atkritumu pārstrādes uzņēmumiem reizi ceturksnī jāiesniedz pārskats Daugavpils pilsētas domei par ievesto celtniecības atkritumu daudzumu, to piegādātājiem, atkritumu īpašniekiem un celtniecības atkritumu veidu.

 

6. Rīcības tiesības uz celtniecības atkritumiem.

Atradumi

6.1. Tiesības rīkoties ar celtniecības atkritumiem pēc saviem ieskatiem celtniecības atkritumu uzņēmums iegūst pēc atkritumu nosvēršanas un pieņemšanas pārstrādei vai noglabāšanai.

6.2. Celtniecības atkritumos atrastās vērtslietas u. tml. priekšmeti uzskatāmi par atradumiem.

6.3. Celtniecības atkritumu uzņēmuma pienākumos neietilpst pieņemtajos celtniecības atkritumos meklēt pazudušus priekšmetus un atļaut to darīt nepiederošām personām.

 

7. Maksa par celtniecības atkritumiem.

Produkcijas realizācija

7.1. Celtniecības atkritumu īpašnieks par nodotajiem celtniecības atkritumiem maksā celtniecības atkritumu pārstrādes uzņēmumam. Tarifus nosaka saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”.

7.2. Daugavpils pilsētas dome, slēdzot līgumu ar celtniecības atkritumu apsaimniekotāju, var noteikt atskaitījumus no maksas par celtniecības atkritumiem pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas uzlabošanai.

7.3. Daugavpils pilsētas dome ar savu darbību neietekmē un arī neatbild par celtniecības atkritumu pārstrādes uzņēmumu produkcijas realizāciju.

 

8.Atbildība par celtniecības atkritumu savākšanas, šķirošanas un izmantošanas noteikumu neievērošanu

8.1. Sūdzības par celtniecības atkritumu apsaimniekotāju organizāciju vai firmu sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī šo noteikumu neievērošanu jāiesniedz Daugavpils pilsētas domes izpilddirektoram vai DZuKSU, kurš tās reģistrē un pieņem lēmumus.

8.2. Par celtniecības atkritumu neizvešanu un šo noteikumu neievērošanu vainīgas fiziskās vai juridiskās personas var tikt sodītas ar naudas sodu līdz Ls 50.

8.3. Par pārkāpumiem, kas apdraud apkārtējo vidi, fiziskas vai juridiskas personas var tikt sauktas pie atbildības arī saskaņā ar LR Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

8.4. Par šo noteikumu pārkāpšanu administratīvo pārkāpumu protokolu, ievērojot APK prasības, sastādīt ir tiesīgi:

— Daugavpils pilsētas domes deputāti, Daugavpils pilsētas domes amatpersonas;

— Daugavpils pilsētas domes Pašvaldības policijas policisti, pildot dienesta pienākumus;

— Būvvaldes atbildīgās amatpersonas, pildot dienesta pienākumus;

— Daugavpils pašvaldības iestāžu un uzņēmumu amatpersonas savas kompetences ietvaros, izpildot dienesta pienākumus, ja tiesības sastādīt administratīvo protokolu viņiem noteiktas ar Daugavpils pilsētas domes lēmumu vai Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja rīkojumu.

8.5. Administratīvo pārkāpumu protokolu trīs dienu laikā jānosūta izskatīšanai Daugavpils pilsētas domes Administratīvai komisijai.

8.6. Administratīvā soda nomaksa šo noteikumu pārkāpēju neatbrīvo no pārkāpuma novēršanas.

Daugavpils domes priekšsēdētājs R.Eigims

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!