Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2002. gada 12. septembra saistošie noteikumi Nr. 6 "Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Daugavpils pilsētā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.10.2002., Nr. 140 https://www.vestnesis.lv/ta/id/66901-sadzives-atkritumu-apsaimniekosanas-noteikumi-daugavpils-pilseta

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.7

Celtniecības atkritumu kā sadzīves atkritumu veida savākšanas, šķirošanas un izmantošanas noteikumi Daugavpils pilsētā

Vēl šajā numurā

01.10.2002., Nr. 140

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 6

Pieņemts: 12.09.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.6

(protokols Nr.18, 4.§) Daugavpilī 2002.gada 12.septembrī

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Daugavpils pilsētā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma “Par pašvaldībām” 21.un 43.pantu un Atkritumu apsaimniekošanas likuma 9.pantu

 

1.Noteikumos lietotie termini

1.1. Sadzīves atkritumi ir vielas un priekšmeti, kas izbeiguši savu kalpošanas laiku un mērķi, šajā veidā vairs nav izmantojami vai kurus to iepriekšējais lietotājs atmetis kā nevajadzīgus. Sadzīves atkritumus iedala:

1.1.1. mājsaimniecības atkritumi, kas radušies mājsaimniecībā (tai skaitā virtuves atkritumi, papīrs, kartons, plastmasa, audumi, metāls, pelni un citi degoši un nedegoši atkritumi);

1.1.2. lielgabarīta mājsaimniecības atkritumi — mājsaimniecības atkritumi, kuri sava lielā izmēra dēļ nevar tikt uzglabāti vai novietoti atkritumu konteineros vai maisos (vecas mēbeles, plaša patēriņa elektronikas preces, sadzīves inventārs u.c.).

1.1.3. uzņēmumu, biroju, veikalu, sabiedriskās ēdināšanas u. tml. iestāžu radītie atkritumi, kuri pēc satura ir līdzīgi mājsaimniecības atkritumiem.

1.2. Atkritumi ir jebkurš priekšmets vai viela, no kuras īpašnieks atbrīvojies, ir nolēmis atbrīvoties vai spiests atbrīvoties un kura atbilst atkritumu klasifikatorā noteiktajām kategorijām.

1.3. Atkritumu radītājs ir jebkura fiziska vai juridiska persona, kuras darbība rada atkritumus vai kura veic atkritumu sajaukšanu vai citas darbības, kā rezultātā mainās atkritumu sastāvs un īpašības.

1.4. Atkritumu apsaimniekošana ir atkritumu savākšana (tai skaitā atkritumu vākšana, šķirošana un sajaukšana, lai tos pārvadātu), uzglabāšana, pārkraušana, pārvadāšana, pārstrāde (tai skaitā atkritumu sadedzināšana) un apglabāšana, šo darbību pārraudzība, kā arī atkritumu apglabāšanas vietu ierīkošana un pārstrādes objektu uzturēšana un aprūpe pēc to slēgšanas.

1.5. Atkritumu apsaimniekotājs ir juridiska vai fiziska persona, kura saņēmusi Reģionālajā vides pārvaldē attiecīgu atļauju šādai darbībai un kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanas funkcijas Daugavpils pilsētā.

1.6. Specializētais autotransports ir tāds autotransports (atbilstoši Latvijas valsts standartam LVS-87 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas”), kas paredzēts noteikta parauga sadzīves atkritumu konteineru mehanizētai izvešanai un nogādāšanai uz deponēšanas vai pārkraušanas vietu un kas neapdraud vidi, cilvēku dzīvību, veselību un drošību.

1.7. Atkritumu konteiners ir metāla vai plastmasas tvertne (ar tilpumu 40 l, 60 l, 100 l un vairāk), kas paredzēta no atmosfēras nokrišņiem pasargātai sadzīves atkritumu uzkrāšanai.

1.8. Speciālie atkritumi, kas šo Noteikumu izpratnē netiek pieskaitīti pie sadzīves atkritumiem ir:

1.8.1. celtniecības atkritumi (būvgruži, būvlaukumu atkritumi, ielu uzlaušanas atkritumi, celtniecības laikā izraktā zeme),

1.8.2. ielu un citu teritoriju uzkopšanas laikā radušies atkritumi,

1.8.3. “zaļie” atkritumi (zāle, zari, lapas, koku un krūmu atgriezumi),

1.8.4. citi, īpaši atkritumu veidi, piem., nolietotās riepas.

1.9. Bīstamie atkritumi ir saimnieciskās vai citas darbības rezultātā radušies bīstami atlikumi un blakusprodukti, kas var būt gan piesārņotāji, kuri negatīvi ietekmē vidi un cilvēku veselību, gan materiālu resursi, kurus izmanto tūlīt pēc to radīšanas vai pēc attiecīgas speciālas pārstrādes un kuru bīstamību raksturo eksplozivitāte, ugunsnedrošība, uzliesmotspēja, toksiskums, korozivitāte, nevadāma reaģētspēja, spēja izraisīt kancerogēnas, mutagēnas un citas pārmaiņas dzīvos organismos (piem.,automašīnu akumulatori, izmantotie naftas produkti, ar naftas produktiem piesārņotā grunts, ledusskapji, dienasgaismas spuldzes, izdedži, kvēpi, hloroorganiskie savienojumi u.tml.).

 

2. Vispārīgie noteikumi

2.1. Daugavpils pilsētas dome ir atbildīga par veselīgu un tīru vidi pilsētā, tā organizē un kontrolē savas administratīvās teritorijas atkritumu apsaimniekošanas darbību saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu un šiem noteikumiem. Saskaņā ar 14.12.2000. LR Atkritumu apsaimniekošanas likumu, Daugavpils pilsētas dome savā administratīvajā teritorijā:

2.1.1. organizē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu;

2.1.2. pieņem lēmumus par jaunu sadzīves atkritumu pārstrādes objektu un poligonu izvietošanu;

2.1.3. izdod saistošus noteikumus, kas reglamentē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, kā arī kārtību, kādā veicami maksājumi par šo atkritumu apsaimniekošanu;

2.1.4. pieņem lēmumus par jaunu bīstamo atkritumu pārstrādes objektu un poligonu izvietošanu.

2.2. Daugavpils pilsētas dome izstrādā un apstiprina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas plānu pašvaldības teritorijā.

2.3. Daugavpils pilsētas dome nosaka atkritumu apsaimniekotājus, ar kuriem slēdz sadarbības līgumus par atkritumu apsaimniekošanu pašvaldības teritorijā. Atkritumu apsaimniekotājs nodrošina atkritumu apsaimniekošanu, slēdzot atsevišķus līgumus ar visiem atkritumu radītājiem.

2.4. Šie noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Daugavpils pašvaldības teritorijā — sadzīves atkritumu radītājiem un atkritumu apsaimniekotājiem.

2.5. Bīstamo atkritumu apsaimniekošana notiek LR MK noteiktā kārtībā, kādā apsaimniekojami atsevišķu veidu atkritumi, kuru apsaimniekošanai to bīstamības vai citu īpašību dēļ ir izvirzāmas īpašas prasības. To kontrolē Vides aizsardzības un reģionālās attītības ministrijas Reģionālā vide pārvalde.

 

3. Atkritumu apsaimniekošanas mērķi un uzdevumi

3.1. Atkritumu apsaimniekosanas mērķi un uzdevumi ir:

3.1.1. samazināt jebkura veida atkritumu rašanos to izcelsmes vietās;

3.1.2. pakāpeniski ieviest otrreizēji izmantojamo sadzīves atkritumu (stikls, koks, papīrs, plastmasa, metāls, būvgruži, kompostējamās vielas) savākšanu, šķirošanu un pārstrādi, tādējādi samazinot izgāztuvē nogādājamo atkritumu daudzumu;

3.1.3. rūpēties par to, lai atkritumi, kurus otrreiz vairs nevar pārstrādāt, tiktu padarīti nekaitīgi videi vai pienācīgi noglabāti;

3.1.4. radīt higiēniski un ekoloģiski drošu vidi pilsētā.

 

4. Atkritumu radītāja pienākumi un atbildība

4.1. Ikviens nekustamā īpašuma īpašnieks, valdītājs (dzīvojamo māju apsaimniekotājs) vai turētājs (nomnieks) pilsētas teritorijā ir atbildīgs par atkritumu savākšanu un izvešanu no sava īpašuma neatkarīgi no tā, vai šis īpašums ir vai nav reģistrēts Nekustamā īpašuma reģistrā vai Zemesgrāmatā, viņam jāiekļaujas Daugavpils pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas pasākumu realizēšanā gan ar savu darbību, gan maksu par sniegtajiem pakalpojumiem.

4.2. Nekustamā īpašuma īpašniekiem, valdītājiem (dzīvojamo māju apsaimniekotājiem) vai turētājiem (nomniekiem) ne vēlāk kā mēneša laikā pēc īpašumtiesību, valdījuma vai turējuma tiesību iegūšanas, jāiekļaujas pilsētas kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, noslēdzot attiecīgu līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju. Slēdzot līgumu par ar atkritumu apsaimniekošanu, līgumpuses vienojas par:

4.2.1. atkritumu izvešanas veidu (konteineri, to tilpums u.tml.) un apjomiem;

4.2.2. atkritumu izvešanas biežumu un laiku tā, lai nerastos lieli atkritumu uzkrājumi, kas piesārņo apkārtni;

4.2.3. atkritumu šķirošanu u.c. līguma nosacījumiem.

Atkritumu radītājs veic maksu par atkritumu apsaimniekošanu saskaņā ar likumdošanā noteiktā kārtībā apstiprinātiem tarifiem.

4.3. Nekustamā īpašuma īpašnieka, valdītāja (dzīvojamo māju apsaimniekotāja) vai turētāja (nomnieka) pienākumi ir:

4.3.1. iekļauties pilsētas kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, veicot šādus pasākumus:

— sniedzot pašvaldībai ziņas par iedzīvotāju skaitu, kas dzīvo nekustamajā īpašumā, nekustamajā īpašuma nomniekiem (fiziskām personām un juridiskām personām), to darba profilu, atkritumu veidu un daudzumu;

— noteiktos termiņos sniedzot pašvaldībai ziņas par izmaiņām iedzīvotāju skaitliskajā sastāvā, kā arī nomnieku un viņu darba profila izmaiņām;

4.3.2. slēdzot īres un nomas līgumus ar apakšīrniekiem, paredzēt maksu par atkritumu apsaimniekošanu;

4.3.3. izveidot un uzturēt kārtībā atkritumu tvertņu laukumus, kas paredzēti sadzīves atkritumu savākšanai, un nodrošināt ērtu specializētā transportlīdzekļa piekļūšanu atkritumu tvertnēm to iztukšošanas dienās jebkurā gadalaikā, laukumu ap tvertnēm pienācīgi sakopjot pēc atkritumu izvešanas;

4.3.4. atkritumiem izmantot tikai noteiktam atkritumu veidam paredzētās tvertnes un iekārtas;

4.3.5. iegādāties vai nomāt atkritumu savākšanai nepieciešamo tvertņu skaitu, kas tiek noteikts, ņemot vērā atkritumu veidošanās normatīvos daudzumus un izvešanas biežumu;

4.3.6. uzturēt atkritumu tvertnes tīras, dezinficētas un lietošanas kārtībā;

4.3.7. rajonos, kur atkritumu savākšanai tiek izmantoti atkritumu vadi, nodrošināt šo vadu regulāru apkopi, konteineru telpu tīrību, kā arī specializētā transporta līdzekļa brīvu piekļūšanu atkritumu tvertnēm to mehanizētās tukšošanas laikā;

4.3.8. rajonos, kur sadzīves atkritumi tiek savākti, izmantojot bezkonteineru metodi, t.i., atkritumi tiek izvesti noteiktās stundās ar specializētajām automašīnām, pēc atkritumu izvešanas nodrošināt attiecīgās ielas daļas tīrību;

4.3.9. sašķirot atkritumus to rašanās vietā — ja Daugavpils pašvaldība kādā pilsētas rajonā ir noteikusi sašķiroto atkritumu savākšanas sistēmu par obligātu un savākšanai paredzējusi lietot specializētās atkritumu savākšanas ierīces;

4.3.10. nodrošināt lielgabarīta mājsaimniecības atkritumu (mēbeļu, dažāda materiāla iepakojumu, sadzīves tehnikas priekšmetu u.tml.) nogādāšanu uz pārstrādes vai noglabāšanas vietām;

4.3.11. atkritumu tvertņu iztukšošanas dienās mazgabarīta tvertnes no privāto īpašumu slēgtajiem pagalmiem novietot specializētajam transportlīdzeklim pieejamā vietā;

4.3.12. vietās, kur piebraukt nav iespējams, atkritumu konteinerus izlikt ārpus pagalma, pēc atkritumu aizvešanas to novietojot atpakaļ un sakopjot šo teritoriju.

4.4. Aizliegts izmest atkritumus ārpus sava īpašuma teritorijas, kā arī citās to savākšanai vai noglabāšanai neatļautās vietās.

4.5. Pārtikas atkritumus ir atļauts kompostēt dārzos, ja kompostēšanas process tiek rūpīgi novērots un kontrolēts. Ja Daugavpils Vides veselības centra pārbaudēs tiek konstatēti pārkāpumi (problēmas ar smaku, grauzējiem vai citiem kaitēkļiem), individuālajiem īpašniekiem tiek aizliegta atkritumu kompostēšana uz laiku līdz pārkāpumu novēršanai.

4.6. “Zaļie” atkritumi jākompostē savā zemes gabalā vai īpaši norādītās vietās.

 

5. Iedzīvotāju pienākumi un atbildība

5.1. Ikviena Daugavpils pašvaldības iedzīvotāja pienākums ir iekļauties kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, savākt (ja nepieciešams, arī sašķirot) atkritumus un nogādāt tos nekustamā īpašuma īpašnieka vai valdītāja (dzīvojamo māju apsaimniekotāja) norādītajā vietā. Daugavpils pašvaldības iedzīvotāja pienākums ir nepieciešamības gadījumā sniegt pašvaldībai vai citai kompetentai institūcijai ziņas par radīto atkritumu veidu, daudzumu, iesaistīšanos atkritumu apsaimniekošanas sistēmā (piemēram, uzrādot līgumu), citu pieprasīto informāciju.

5.2. Daugavpils pašvaldības iedzīvotāji, apmaksājot atkritumu apsaimniekošanas līgumā noteiktos maksājumus, sedz atkritumu apsaimniekošanas izdevumus.

5.3. Lai izvairītos no kaitējuma cilvēku veselībai un atkritumu iekārtu bojājumiem, asi atkritumi pirms ievietošanas atkritumu tvertnē ir jāiesaiņo.

5.4. Aizliegts ierīkot patvaļīgas izgāztuves un aprakt atkritumus pagalmos, piegružot un aizbērt grāvjus, iznest no sētām un novietot uz ielu braucamās daļas malas visāda veida atkritumus (lapas, zāli, zarus utt.). Aizliegts ar atkritumiem piesārņot apkārtējo vidi, tai skaitā, ielas, skvērus, parkus, mežus u.c., mest atkritumus upēs, grāvjos un citās ūdens tilpnēs.

5.5. Aizliegts atkritumus sadedzināt tvertnēs un atklātā veidā, uz privātīpašumā esošās zemes, mežos, dārzos un parkos.

5.6. Atkritumu tvertnēs aizliegts iepildīt kvēlojošus, degošus, ugunsnedrošus un eksplozīvus priekšmetus, šķidrus, infekcijas slimības izraisošus un cilvēku veselībai un dzīvībai bīstamus atkritumus, lielgabarīta atkritumus, ielu saslaukas (lapas, smiltis, zarus), celtniecības atkritumus un rūpniecības atkritumus.

 

6. Atkritumu apsaimniekotāja pienākumi un atbildība

6.1. Ikvienam sadzīves atkritumu apsaimniekotājam pirms savas darbības uzsākšanas jāsaņem likumdošanā noteiktā kārtība speciāla atļauja Reģionālajā vides pārvaldē, jānoslēdz sadarbības līgums ar Daugavpils pilsētas domi par atkritumu apsaimniekošanu. Atkritumu apsaimniekotājam jābūt apgādātam ar specializēto autotransportu (atbilstoši Latvijas valsts standartam LVS-87 “Transportlīdzekļu tipi un to definīcijas”), iekārtām un ierīcēm, kas nepiesārņo pilsētas vidi un gaisu un nepārsniedz pieļaujamo trokšņu līmeni.

6.2. Atkritumu apsaimniekotāja pienākums ir apgādāt pasūtītāju (pēc attiecīga līguma noformēšanas) ar atkritumu konteineriem (vai citām atkritumu savakšanai piemērotām iekārtām) pietiekamā daudzumā, kā arī nodrošināt atkritumu regulāru izvešanu no atkritumu laukumiem (vai atkritumu vadiem daudzdzīvokļu mājās). Atkritumi, kurus iedzīvotāji nogādā tieši specializētajā atkritumu automašīnā, jāsavāc iedzīvotājiem zināmā laikā (ievērojot attiecīgo grafiku).

Atkritumu apsaimniekotājs darba laiku un atkritumu savākšanas kārtību saskaņo ar Daugavpils pilsētas domes izpilddirektoru.

6.3. Atkritumu konteineru novietošana, labošana un nomaiņa konteineru nomas gadījumā jāveic atkritumu apsaimniekotājam par saviem līdzekļiem. Atkritumu konteineru novietošana, atkritumu savākšana tiek veikta tā, lai netraucētu garāmgājēju un transporta līdzekļu kustību.

6.4. Savāktie atkritumi atkritumu apsaimniekotājam jāizved uz Daugavpils pašvaldības norādītajām atkritumu pārstrādes vai noglabāšanas vietām.

6.5. Atkritumu apsaimniekotājs veic ar atkritumu apsaimniekošanu saistīto uzskaiti, uzglabā, apkopo informāciju, kā arī sniedz to Reģionālajai vides pārvaldei, Daugavpils pašvaldībai un sabiedrībai. Atkritumu apsaimniekotājam, pēc Daugavpils pašvaldības pieprasījuma, jāiesaistās akcijās par vides tīrību pilsētā, bukletu un citu ar atkritumu apsaimniekošanu saistītu informatīvo materiālu izgatavošanā un izplatīšanā.

6.6. Kārtība, kādā izdarāmi maksājumi par atkritumu apsaimniekotāja sniegtajiem pakalpojumiem, tiek noteikta līgumā, ko slēdz ar atkritumu apsaimniekotāju. Atkritumu apsaimniekotājam parauglīgumu jāsaskaņo ar Daugavpils pilsētas domes izpilddirektoru.

6.7. Atkritumu tvertņu dizains (forma, krāsojums) saskaņojams ar Daugavpils pilsētas domes izpilddirektoru un Daugavpils pilsētas galveno mākslinieku, bet kultūras pieminekļu aizsardzības zonās novietojamajām tvertnēm ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras nodaļu.

6.8. Speciālo atkritumu savākšanu atkritumu apsaimniekotājs organizē atsevišķi, ievērojot esošo likumdošanu, Daugavpils pilsētas domes noteikumus, vienojoties ar atkritumu radītāju.

 

7. Sadzīves atkritumu savākšana un transportēšana

7.1. Sadzīves atkritumu savākšanas sistēmas un veidus pilsētā nosaka Daugavpils pilsētas dome.

7.2. Sadzīves atkritumi pilsētā tiek vākti, atkritumus nogādājot uz īpaši iekārtotiem atkritumu savākšanas laukumiem, izmantojot atkritumu vadus, kā arī bezkonteineru metodi.

7.3. Atkritumu konteineru novietošanas vietas un skaitu jāsaskaņo ar Daugavpils pilsētas domes izpilddirektoru.

7.4. Daugavpils pilsētā pakāpeniski tiek ieviesta sašķiroto sadzīves atkritumu savākšana. Ražošanā otrreiz izmantojamos materiālus Daugavpils pašvaldība ar atkritumu apsaimniekotāja starpniecību nogādā attiecīgo atkritumu veidu pārstrādes uzņēmumos, kas ir noslēguši līgumus ar Daugavpils pašvaldību par šāda veida atkritumu pārstrādi.

 

8. Tiesības rīkoties ar sadzīves atkritumiem

8.1. Tiesības rīkoties ar savāktajiem sadzīves atkritumiem pieder Daugavpils pilsētas pašvaldībai.

8.2. Daugavpils pašvaldības pienākumos neietilpst meklēt atkritumos pazudušus priekšmetus, kā arī atļaut to darīt nepiederošām personām.

 

9. Maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

9.1. Ikviena atkritumu radītāja pienākums ir apmaksāt izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanas līgumā noteikto apmēru un kārtību.

9.2. Maksā, kas noteikta par atkritumu apsaimniekošanu tiek ietverti šādi izdevumi:

9.2.1.atkritumu savākšanas un transportēšanas izmaksas;

9.2.2. atkritumu šķirošanas, pārstrādes, apglabāšanas izmaksas;

9.2.3. maksa par atkritumu konteineru nomu;

9.2.4. nodokļu maksājumi (tai skaitā dabas resursu nodoklis);

9.2.5. līdzekļi Daugavpils pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pārvaldei un kontrolei;

9.2.6. līdzekļi Daugavpils pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbības uzlabošanai un attīstībai (tai skaitā vides aizsardzībai, progresīvu tehnoloģiju ieviešanai, projektu izstrādei u.c.);

9.2.7. atkritumu izgāztuvju atvēršanai, slēgšanai, rekultivācijai, monitoringa sistēmas nodrošināšanai.

9.3. Maksa par sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu tiek iekasēta:

9.3.1. atkarībā no nekustamajā īpašumā dzīvojošo personu skaita (kas deklarējuši šo dzīvesvietu),

9.3.2. no juridiskajām personām — atkarībā no to darbības profila un izvedamo atkritumu daudzuma.

9.4. Maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, izņemot pārstrādi, tiek regulēta likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” noteiktā kārtībā.

9.5. Kārtība, kādā izdarāmi maksājumi par atkritumu apsaimniekotāja sniegtajiem pakalpojumiem, tiek noteikta saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un noslēgtā līgumu noteikumiem.

 

10. Sašķiroto atkritumu savākšana un otrreizēja izmantošana

10.1. Daugavpils pašvaldības teritorijā, kur tiek veikta sašķiroto atkritumu savākšana, atkritumu radītājam jāsašķiro mājsaimniecībā, sadzīvē vai ražošanā radītie atkritumi un tie jāievieto savākšanas laukumā novietotajā atbilstošajā konteinerī.

10.2. Dalīti tiek savākti rašanās vietā sašķiroti, otrreiz izmantojami un pārstrādājami sadzīves atkritumi, piemēram, papīrs, stikls, metāls, plastmasa u.c., ņemot vērā pārstrādes organizāciju pieprasījumu un realizācijas iespējas.

10.3. Sadzīves atkritumu radītājam jāsašķiro atkritumi un jānogādā uz speciālu savākšanas vietu, kurā atrodas ar noteiktām krāsām un uzrakstiem vai uzlīmēm apzīmētas tvertnes:

zilās tvertnes — papīram; zaļās tvertnes — krāsainajam stiklam;

baltās tvertnes — baltajam stiklam; dzeltenās tvertnes — plastmasai.

Atkritumu apsaimniekotājam laikus jāziņo par to, ka tiks uzsākta vēl kādu citu sašķirotu atkritumu savākšana, kā arī jāinformē par attiecīgo tvertņu krāsojumu vai apzīmējumu.

10.4. Sašķirotajam papīram, ko savāc speciālās papīram paredzētās tvertnēs, jābūt tīram un nesaburzītam, stikla un plastmasas tarai jābūt tīrai, bez iepriekšējā pildījuma atliekām.

10.5. Sašķirotos atkritumus atkritumu apsaimniekotājs nogādā attiecīgo atkritumu otrreizējās šķirošanas, pārstrādes vai realizācijas uzņēmumiem.

10.6. Atkritumu apsaimniekotājam pēc atkritumu izvešanas jānodrošina sašķiroto atkritumu savākšanas tvertņu laukumu sakopšana.

 

11. Atbildība par noteikumu neievērošanu

11.1. Sūdzības par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu vai sniegto pakalpojumu kvalitāti, adresējamas Daugavpils pilsētas domei vai Daugavpils pilsētas domes Pašvaldības policijai, kura tās reģistrē un pieņem lēmumus trūkumu un pārkāpumu novēršanai.

11.2. Par šo noteikumu pārkāpšanu administratīvo pārkāpumu protokolu, ievērojot APK prasības, sastādīt ir tiesīgi:

— Daugavpils pilsētas domes deputāts, Daugavpils pilsētas domes amatpersonas;

— Daugavpils pilsētas domes Pašvaldības policijas policisti, pildot dienesta pienākumus;

— Zemessargi, laikā, kad veic sabiedriskās kārtības sargāšanas pienākumus;

— Valsts policijas policisti, pildot dienesta pienākumus;

— Daugavpils pašvaldības iestāžu un uzņēmumu amatpersonas savas kompetences ietvaros, pildot dienesta pienākumus, ja tiesības sastādīt administratīvo protokolu viņiem noteiktas ar Daugavpils pilsētas domes lēmumu.

11.3. Administratīvo pārkāpumu protokoli trīs dienu laikā jānosūta izskatīšanai Daugavpils pilsētas domes Administratīvajai komisijai.

11.4. Fiziskajām un juridiskajām personām, kuras pārkāpj šos noteikumus, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 50 (piecdesmit) latiem par šādiem pārkāpumiem:

11.4.1. neiekļaušanos pilsētas kopējā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā — līgumu neslēgšanu vai nepamatotu līguma laušanu ar atkritumu apsaimniekotāju;

11.4.2. patvaļīgu sadzīves atkritumu izgāztuvju ierīkošanu vai to izmantošanu, ielu un citu sabiedrisko vietu piegružošanu ar atkritumiem;

11.4.3. apstādījumu vai ūdenstilpņu piegružošanu ar atkritumiem, atkritumu dedzināšanu vai ierakšanu;

11.4.4. par pieprasītās informācijas nesniegšanu vai nesavlaicīgu sniegšanu pašvaldībai, kā arī par šo ziņu sagrozīšanu;

11.4.5. atkritumu konteineru lietošanas noteikumu pārkāpšanu;

11.4.6. daudzīvokļu māju kāpņu telpu, pagrabu, bēniņu, citu koplietošanas telpu, pagalmu un mājai pieguļošās teritorijas piesārņošanu ar mājsaimniecības atkritumiem vai lielgabarīta mājsaimniecības atkritumiem;

11.4.7. par īpaši bīstamu atkritumu nesavākšanu, to uzglabāšanu parastajos atkritumu konteineros;

11.4.8. par speciālu konteineru neuzstādīšanu juridisku personu uzkopjamā teritorijā bīstamu atkritumu savākšanai;

11.4.9. par atkritumu transportēšanu uz pilsētas izgāztuvi bez speciālas atļaujas;

11.4.10. par sadzīves atkritumu sajaukšanu kopā ar bīstamajiem atkritumiem, būvgružiem;

11.4.11. par sadzīves atkritumu nesavlaicīgu un neregulāru izvešanu no atkritumu laukumiem.

11.5. Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem fiziskās un juridiskās personas var tikt sauktas pie atbildības arī Latvijas Republikas Administratīvo pārkāpumu kodeksā minētajos gadījumos.

11.6. Administratīvais sods pārkāpēju neatbrīvo no pārkāpuma novēršanas.

 

12. Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumu kontrole

12.1. Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumu kontroli normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā savas kompetences ietvaros veic:

12.1.1. pašvaldības atbildīgās amatpersonas;

12.1.2. valsts institūcijas.

 

13. Pārejas noteikmi

13.1. Ar šo noteikumu stāšanos spēkā zaudē spēku:

13.1.1. Daugavpils pilsētas domes 1999.gada 8.aprīļa noteikumi Nr.12 “Sadzīves atkritumu savākšanas, transportēšanas, šķirošanas un noglabāšanas noteikumi”.

13.1.2. Daugavpils pilsētas domes 1999.gada 8.jūlija saistošo noteikumu Nr.1 šādi punkti: 2.2.p., 3.15.p., 3.25.p., 7.4.p., 8.5.p., 8.6.p., 8.7.p., 8.9.p., 8.10.p. (daļā par “atteikšanos slēgt līgumu par atkritumu izvešanu”).

Daugavpils domes priekšsēdētājs R.Eigims

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!