Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1996. gada 9. jūlija noteikumi Nr. 252 "Noteikumi par Latvijas valsts karoga lietošanas kārtību uz kuģiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.07.1996., Nr. 120 https://www.vestnesis.lv/ta/id/63853

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi nr.253

Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa administrēšanas funkcijām

Vēl šajā numurā

16.07.1996., Nr. 120

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 252

Pieņemts: 09.07.1996.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi nr.252

(prot. nr.35 12.§)

Noteikumi par Latvijas valsts karoga lietošanas kārtību uz kuģiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par Latvijas valsts karogu" 2.panta 8. un 9.punktu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā paceļams Latvijas valsts karogs uz Latvijas Kuģu reģistrā reģistrētiem kuģiem un uz kuģiem, kuriem izdota Latvijas valsts karoga pagaidu apliecība, kā ari, ņemot vērā starptautisko kuģošanas praksi, uz ārvalstu kuģiem, kad tie atrodas Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos, iekšējos ūdeņos un ostās.

2. Šie noteikumi neattiecas uz karakuģiem.

3. Latvijas valsts karogu paceļ uz Latvijas Kuģu reģistrā reģistrētiem kuģiem un uz kuģiem, kuriem izdota Latvijas valsts karoga pagaidu apliecība (turpmāk tekstā — "kuģis"), šādās vietās un laikos:

3.1. kuģim stāvot, — kuģa pakaļgala karoga kātā;

3.2. kuģim braucot, — uz kuģa gafeles pakaļējā mastā vai kuģa pakaļgala karoga kātā;

3.3. ja kuģim nav pakaļgala karoga kāta, gan stāvot, gan braucot, — uz kuģa gafeles pakaļējā mastā;

3.4. karogu paceļ pulksten 8.00 un nolaiž līdz ar saules rietu;

3.5. aiz polārā loka vasarā karogu paceļ pulksten 8.00 un nolaiž pulksten 20.00, ziemā karogu paceļ pulksten 8.00 un nolaiž līdz ar tumsas iestāšanos, bet polārās nakts laikā karogs netiek pacelts;

3.6. iebraucot Latvijas Republikas ostā vai izbraucot no tās, karogu paceļ jebkurā diennakts laikā.

4. Kuģim braucot ārvalsts iekšējos ūdeņos vai stāvot ārvalsts ostā, kuģa priekšējā mastā paceļ tās valsts karogu, kuras ūdeņos tas atrodas, atbilstoši attiecīgajā valstī noteiktajai kārtībai vai, ja tāda nav noteikta, — šo noteikumu 3.punktā noteiktajā kārtībā.

5. Ja uz kuģa kā oficiāla persona atrodas Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, Ministru prezidents vai citas personas, kas pārstāv Saeimu vai Ministru kabinetu, kā arī Latvijas Republikas vēstnieki, konsuli vai pilnvarotie lietveži, pēc tam, kad saņemta minēto personu piekrišana, Latvijas valsts karogu paceļ kuģa priekšējā mastā, bet, ja kuģis atrodas ārvalsts teritoriālajos vai iekšējos ūdeņos vai ārvalsts ostā, uz kuģa priekšgala masta rājas koka paceļ attiecīgās valsts karogu.

6. Ja kuģis stāv Latvijas Republikas ostā, Latvijas valsts karogu svinīgos apstākļos paceļ kuģa pakaļgala karoga kātā šādos datumos: 25.martā (karogs tiek nolaists par vienu trešdaļu no karoga kāta vai falles garuma, turpmāk tekstā — "sēru noformējums"), l .maijā, 4.maijā, 14.jūnijā (sēru noformējumā), 4.jūlijā (sēru noformējumā), 11 .novembrī un 18.novembri, kā arī citos Ministru kabineta īpaši noteiktos gadījumos.

7. Latvijas Republikā izsludinātajās sēru dienās Latvijas valsts karogu paceļ sēru noformējumā:

7.1. Latvijas Republikas ostās — pēc ostas kapteiņa norādījuma;

7.2. ārvalstu ostās — pēc saskaņošanas ar Latvijas Republikas diplomātisko pārstāvniecību attiecīgajā valstī.

8. Latvijas valsts karogu uz kuģa paceļ sēru noformējumā, ja miris kāds no kuģa apkalpes locekļiem.

9. Ja uz kuģa atrodas ārvalsts oficiālais pārstāvis, kuģa priekšējā mastā paceļ attiecīgās valsts karogu.

10. Ja kuģis stāv ārvalsts ostā attiecīgās valsts nacionālo svētku dienā, pēc saskaņošanas ar Latvijas Republikas diplomātisko pārstāvniecību minētajā valstī kuģi izrotā ar signālkarodziņiem.

11. Ja kuģis diennakts gaišajā laikā satiek jūrā citu Latvijas Republikas vai ārvalsts kuģi, to sveicina atbilstoši starptautiskajai kuģošanas praksei (vienu reizi īslaicīgi nolaižot karogu par vienu trešdaļu no falles garuma).

12. Uz ārvalstu kuģiem, kuri atrodas Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos, iekšējos ūdeņos un ostās, Latvijas valsts karogu paceļ šādā kārtībā:

12.1. tiem iebraucot vai izbraucot no Latvijas Republikas teritoriālajiem vai iekšējiem ūdeņiem vai ostām, karogu paceļ kuģa priekšējā mastā jebkurā diennakts laikā. Ja priekšējā mastā tiek pacelts otrs ārvalsts karogs, Latvijas valsts karogu paceļ uz kuģa priekšgala masta rājas koka;

12.2. tiem stāvot Latvijas Republikas ostas, karogu paceļ kuģa priekšējā mastā pulksten 8.00 un nolaiž līdz ar saules rietu.

13. Katra kuģa apkalpes locekļa pienākums ir rūpēties par Latvijas valsts karoga uzturēšanu un tā prestiža saglabāšanu.

Ministru prezidents A.Šķēle

Ekonomikas ministrs G.Krasts

Rīgā 1996.gada gada 9. jūlijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!